با کاربردهای مهم فلش مموری آشنا شوید

far1370

New Member

1- اسکن ویروس ها​

اسکن ویروس ها


اسکن ویروس ها با استفاده از فلش مموری​

اگر حدس میزنید یا مطلع هستید که کامپیوتر شما در معرض ویروس قرار گرفته است، می توانید تمام ویروس ها را با استفاده از برنامه های پرتابلی که داخل فلش مموری شما هستند را شناسایی و حذف کنید. برای مثال شما می توانید اقدام به دانلود برنامه هایی اعم از " ClamWin Portable " و یا " McAfee Stinger Portable " کنید و سپس بر روی فلش مموری نصب نمایید و برای شناسایی و حذف ویروس ها آنرا به کامپیوتر مربوطه متصل کنید.


2- بازی کنید​

نصب بازی


نصب بازی در فلش مموری​

درایو یو اس بی یا فلش مموری می تواند چند ها بازی را بصورت آماده برای شما نگه داری کند که در مواقع نیاز تنها باید آنرا به یک سیستم متصل کنید و سپس با بازی لذت ببرید. با این حال می توانید از وب سایت مربوطه که تا این قسمت با آن آشنا شده اید، اقدام به دانلود و نصب بازی های مختلف بر روی فلش مموری خود کنید.


3- ناشناس شوید​

جستجوی ناشناس


روش های استفاده از فلش مموری​

برنامه کاربردی " Tails operating system " دارای شعار جالب " حریم خصوصی برای هرکسی در هرنقطه " است. شما می توانید Tails operating system را بر روی کامپیوتر اجرا کنید و این می تواند تمام فعالیت شما را کاملا خصوصی و ناشناس نگه دارد. در واقع برای نصب این برنامه شما نیاز به دو فلش مموری هستید که با مراجعه به سایت مربوطه می توانید با روش صحیح نصب آشنا شوید. با این حال از این برنامه می توانید در حین استفاده از کامپیوترهای عمومی و یا کامپیوترهای غیر قابل اعتماد استفاده کنید.


4- حمل پرونده ها و اسناد بسیار بزرگ​

کاربردهای فلش مموری


کاربردهای مفید حافظه ی فلش مموری​

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در سفر، بصورت کاملا فوری نیاز فایلی داشته باشید که کیلومترها از آن دور هستید. با این حال برای دسترسی کامل به فایل های مختلف می توانید آنرا اسکن کنید و به راحتی آنها را تنها را در یک فلش مموری ذخیره و نگهداری کنید و در مواقع ضروری از آنها استفاده کنید. با این حال حتما یک نسخه از فایل های مورد نیاز را همیشه به همراه خود داشته باشید.


5- با استفاده از فلش مموری، کامپیوتر یا لپ تاپ خود را آنلاک کنید​

شاید تا به حال چندین بار در فیلم های سینمایی مشاهده کرده باشید که شخص بازیگر با اتصال فلش به کامپیوتر یا لپ تاپ، فورا سیستم روشن می شود. چنین چیزی ساختگی نیست و می توانید شما هم انجام دهید و لپتاپ خود را با استفاده از فلش مموری آنلاک نمائید.

کاربردها فلش مموری


قفل لپ تاپ با فلش مموری

برای این اقدام شما نیاز به " Predator software " دارید که ابتدا باید آنرا برای کامپیوتر و فلش مموری خود دانلود و نصب کنید و سپس باید کامپیوتر و فلش موری را با یکدیگر تنظیم کنید. هر بار که شما فلش را از لپ تاپ جدا کنید، مانیتور لپ تاپ خاموش خواهد شد و در چند ثانیه بعدی کیبورد و موس هم غیر فعال خواهند شد و زمانیکه فلش به لپ تاپ متصل شود می توانید آنرا آنلاک کنید. برای استفاده از نرم افزار اورجینال باید آنرا از فروشگاه های مربوطه خریداری کنید.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا