بالا نیامدن سایت توسط بعضی ازisp ها

hamids68

Member
سلام

سایت ما حدود یک ماه پیش دقیقا همین مشکل رو داشت متوجه شدیم Dns ها مشکل اساسی دارند...که اقدام شد. اما آمار ما هنوز طبیعی نشده...پیگیر شدم سایت با بعضی از Isp ها بالا نمیاد... که خودم تو تهران 2 تا کارت دارم که این مشکل رو دارند.با Isp ها صحبت میکنم جواب درستی نمیدن... با هاست صحبت میکنم میگه به ما ارتباطی نداره...قبلا فکر میکردم ارتباط به کش Isp ها داره... اما شنیدم که کش Isp نباید زیاد طول بکشه... فوقش 2 هفته. اما الان 1 ماهه که این مشکل هست... تازه مگه میشه دونه دونه Isp ها ی کشور رو چک کرد...هیچ پیغامی ظاهر نمیشه... هیچ اشاره ای هم به کش نمیکنه... دوستان می تونن راهنمائی کنند؟

Resident_eblis

New Member
نظرم غیر حرفه ای هستش اما برام ÷یش آمده که دارم میگم من یک سایت داشتم که همین مشکل را داشت از اکثر Isp ها باز میشد اما روی مال من جواب نمیداد بعد با ÷راکسی تونستم بازش کنم.

MJ Rayaneh

Well-Known Member
من هم سایتم گاهی اوقات همینجوری میشه ولی وقتش رو ندارم که پیگیری کنم.
به احتمال خیلی زیاد ایراد از Dns ها و Ip تعیین شده برای Dns ها هست.
قبلا هم یه تاپیک با همین موضوع باز شدهه بود و توش کلی هم جواب داده شد. یه سرچ بکن پیداش میکنی.

oliver

Member
من اين مشكل رو داشتم ! از سرور نبود ! چون من سرور رو تقيير دادم اما حل نشد ! اين مشكل از مخابراته ! من حتي در حال حاضر وقتي مي خوام يكي از سايت هام رو باز كنم باسه برخي از دوستان فيلتر شده ! باسه بعضي نه !
گاهي كه سايت باز مي كنم ( Isp خاص ) مطالب قديمي هست ! كه با يه Ctrl + F5 حل مي شه !

IranPardakht

Well-Known Member
از اینها باید در isp استفاده بشه:

4.2.2.1
4.2.2.4

جدای از مورد فوق، ممکنه ip ست شده در dns های host هم قطعی های زیادی داره که خب Host زیر بار نمیره و معمولاً اعتراف نمی کنه.

یادم میاد برای یک سایت حدود 3 ماه صبر کردم باز هم سایت بالا نیامد و کلاً هاست رو عوض کردم!

و اما در مورد سایت موردنظر شما: http://www.iransalamat.org

من (اینجا) در مازندران چک کردم، نه با ip ایران و نه با vpn آمریکا، سایت باز نشد.

درضمن: http://whois.domaintools.com/iransalamat.org

Name Server:NS18.PARSWEB.COM
Name Server:NS19.PARSWEB.COM

اینها برای دامین شما ست شده.

به نظر من که ایراد از اینه!! یعنی قطعی دارند این name server ها... حالا بیا و ثابت کن و parsweb هم قبول کنه :)
اگر بیش از 15 گذشت و مشکل شما حل نشد، هاست رو عوض کنید.

آخرین ویرایش:

IranPardakht

Well-Known Member
من اين مشكل رو داشتم ! از سرور نبود ! چون من سرور رو تقيير دادم اما حل نشد ! اين مشكل از مخابراته ! من حتي در حال حاضر وقتي مي خوام يكي از سايت هام رو باز كنم باسه برخي از دوستان فيلتر شده ! باسه بعضي نه !
گاهي كه سايت باز مي كنم ( Isp خاص ) مطالب قديمي هست ! كه با يه Ctrl + F5 حل مي شه !

فیلتر شدن در یکجا و نبودن در جای دیگه، مربوط به نرم افزار فیلترینگ هست که همه جا یکپارچه نیست و بعضی isp ها خودشون یک فیلترینگ هم باز جدای از مخابرات نصب می کنند روی کش.

مورد دوم هم اشکال از تنظیم نبودن پارامترهای refresh_pattern در squid یا ISA هست که محتوای قدیمی رو میاره.
اصلا نباید در کش، پسوندهای html، asp و php کش بشن اما isp ها این مورد رو برای نشون دادن اینکه خیلی سرعت بالایی دارن انجام میدن که واقعا خیلی بده.

hamids68

Member
ممنون از همه دوستانی که اظهار نظر کردند

- سایت ما www.iransalamat.com هست و نه org
- علت بالا نیومدن با بعضی isp ها فیلتر شدن سایت نیست... سایت فیلتر نیست و قرار هم نیست فیلتر بشه و دلیلی هم برای اینکار نیست.. این چیزی هست که مسئولین بخش فیلترینگ مخابرات گفتند...
- مشکل بالا نیومدن با Ctrl + F5 حل نمیشه...
- ظاهرا که dns ما مشکلی نداره...
http://www.dnsstuff.com/tools/dnsreport.ch?domain=iransalamat.com

- تا حالا از هاست خودمون راضی بودیم ( غیر از اینکه متوجه مشکل dns نشدند) .. اونها اسپانسر ما هستند. امکان تعویض
هاست به این راحتی هم نیست و من هنوز مطمئن نیستم تعویض هاست مشکل رو حل کنه... همونطور که oliver گفت...
- مسئله یکی دوتا isp نیست... مسئله چک کردن همه isp های کشوره... که فکر نکنم عملی باشه... مثلا من خودم تو تهران
با دوتا کارت مشکل دارم... یکی از مدیران ما با یکی از isp های یکی از دانشگاه های شهرستانها...

سوال من اینه که چه کسی متخصص توی این مسائل هست که تجربه کافی برخورد با این مسائل رو داشته باشه... اگه لازم باشه حضوری برم سراغش تا مسئله حل بشه... چون روند پیشرفت ما متوقف شده...

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
IranPardakht;529208 من (اینجا) در مازندران چک کردم، نه با ip ایران و نه با vpn آمریکا، سایت باز نشد. [/QUOTE گفت:
درود بر شما
من ساری هستم و رایج ترین هستینگ اینجا rfm.ir هست که پنل ریسلری اون رو دارم، از سرعتش رازی هستم اما یکی از مشکلاتی که من دارم ، همانند شما بر روی dns های ns3.webhostira.com و ns4.webhostira.com تو بعضی isp ها بعضی زمان ها سایت باز می شه و بعضی موقع نه!
با admin صحبت کردم ، میگه احتمالا مخابرات کرم میریزه!
راه حل پیشنهادی شما چیه؟
من هاستی در یکی از سرور های اونها داشتم که می خواستم به پنل ریسلری خودم transfer کنم، می گن admin server سرش شلوغه، وقت نمی کنه، برای transfer باید 40،000 تومان بدم!
چه پیشنهادی می فرمایید.؟
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم

IranPardakht

Well-Known Member
درود بر شما
من ساری هستم و رایج ترین هستینگ اینجا rfm.ir هست که پنل ریسلری اون رو دارم، از سرعتش رازی هستم اما یکی از مشکلاتی که من دارم ، همانند شما بر روی dns های ns3.webhostira.com و ns4.webhostira.com تو بعضی isp ها بعضی زمان ها سایت باز می شه و بعضی موقع نه!
با admin صحبت کردم ، میگه احتمالا مخابرات کرم میریزه!
راه حل پیشنهادی شما چیه؟
من هاستی در یکی از سرور های اونها داشتم که می خواستم به پنل ریسلری خودم transfer کنم، می گن admin server سرش شلوغه، وقت نمی کنه، برای transfer باید 40،000 تومان بدم!
چه پیشنهادی می فرمایید.؟
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم

سلام.

در پاسخ دوستمون که مشکل با سایت ایران سلامت دات کام داره، اینجا برام باز شد بدون مشکل.

و اما دوست من در ساری،

ببینید وظیفه isp هست که تلاش کنه این مشکلات به حداقل برسه. راه حل اصولی این قضیه هم نصب ابزارهایی هست که به اصطلاح caching dns انجام بده. مانند: extra dns

به عنوان مثال این برنامه با دارا بودن چندین درگاه ورودی برای dns های معروف دنیا، میتونه یک سایت رو از چندین Gateway مختلف چک کنه و هرکدام سریعتر بود، برای بارگذاری سایت موردنظر انتخاب کنه. به علاوه تمام name server های سایتهای بازدید شده رو هم کش میکنه. با این وجود میشه گفت مشکلات مذکور به صفر میرسه. چون به هرحال امکان نداره یک سایت از تمام مسیرها بالا نیاد.

مخابرات مازندران (بابل) هم تا اونجا که من صحبت کردم با آقای شریفی همیشه میگه ما هم مثل شما! یک سرویس به ما دادند که پخش میکنیم برای isp ها بدون دخل و تصرف اضافی. معمولاً این مشکلات از سمت تهران هست. در جریان هستید که یک dns server داخلی داره شبکه داخلی که همون 217.218.127.104 الی 106 هست که مرتب قطعی داره. این مشکل ساز هست. حالا بعد از اون مسیر ما هرچی از Dns های دیگه استفاده بکنیم در عمل بی تاثیره...!

اگر بخواهیم با دید خیلی کلی تر به قضیه نگاه کنیم، مشکل از اونجا ناشی میشه که پهنای باند موجود در کشور از چندین سرویس دهنده مختلف تامین میشه و تقسیم میشه در کشور. این خودش مشکلسازه به هرحال.

پیشنهاد من همون بود که در تاپیک قبل توضیح دادم.

YTERROR

Active Member
:) قبلا خیلی بحث شده و همه به جواب رسیدن در ادامه صحبتهای ایران پرداخت

آقای دکتر سجاد سایت ایران سامت بدون هیچ مشکی بالا میاد شما از طریف یک سایت پروکسی تست کنید 100 درصد بالا میاد

اگر سایتی از طریق پروکسی هم بالا نیاد ایراد از DSN ولی وقتی با prxoi بالا میاد مشکل از کش کامپیوتر شخصی یا ISP هست بعضی اوقات هم دلیلیش www.NameDoamin.COm در سرور ست نشده و فقط http://NameDoamin.COm ست شده باشه

+ شما می تونید یکبار دامین تون و به این شکل تست کنید www.IranSalamat.COm و یا http://IranSalamat.Com کش این دو تا باهم فرق دارند

موفق و پیروز باشید

oliver

Member
من يه پيشنهاد دارم !
اما هزينه مي بره ! نمي دونم براتون مقدور هست يا نه ! البته زياد هم نيست !
بهتره از شركت هاستتون درخواست بديد تا براتون Ip و Dns اختصاصي بدن ! شايد با اينكار مشكلتون حل شه ! ماكس ضرر فقط 3 تومان هست كه پول 1 ماه آي پي هست !

hamids68

Member
من يه پيشنهاد دارم !
اما هزينه مي بره ! نمي دونم براتون مقدور هست يا نه ! البته زياد هم نيست !
بهتره از شركت هاستتون درخواست بديد تا براتون Ip و Dns اختصاصي بدن ! شايد با اينكار مشكلتون حل شه ! ماكس ضرر فقط 3 تومان هست كه پول 1 ماه آي پي هست !

هزینه اون مسئله ای نیست... اما اینکار چه نفعی داره...؟

MJ Rayaneh

Well-Known Member
با پراکسی راحت جواب می گیری .
خب صاحب سایت این طوری میتونه سایتش رو ببینه.
ولی کاربراش که نمیدونن باید از پروکسی استفاده کنن. این طوری کلی از بازدیدکنندگانش پریدن ... !

MJ Rayaneh

Well-Known Member
با پراکسی راحت جواب می گیری .
خب صاحب سایت این طوری میتونه سایتش رو ببینه.
ولی کاربراش که نمیدونن باید از پروکسی استفاده کنن. این طوری کلی از بازدیدکنندگانش پریدن ... !

morsoltany

Active Member
service named restart
در ssh بزنید خبر بدید
یک بار هم cpanel را ریست کنید
service cpanel restart
اگر نشد نیاز به config سرور داره

YTERROR

Active Member
service named restart
در ssh بزنید خبر بدید
service cpanel restart

قضیه رو این قدر مشکل نکنید الان سایت واسه همه ماها باط میشه الا دکتر خودش که دکتر با ISP مشکل داره چه ربطی به سرور و .... داره ایشون هم چون با هر دو تا کارتاش موقعی که سایتش دان بودن وارد سایت شده و توی کشششون مونده و یکبار با یک پرووکسی سایتشن رو بیارن بالای از کششون پاک میشه

موفق و پیروز باشید

webmaster

Member
service named restart
در ssh بزنید خبر بدید
service cpanel restart

بابا اینقدر اطلاعات نریزید بیرون ...
مشکل ایشون از ISP هست. دلیلشم اینه که DNS های Set شده در Getway سرویس دهنده اینترنت شهر ایشون و هرجا که سایت باز نمیشه با DNS هایی که رو سرور ایشون Resolve می کنند Conflit داره.
معمولاً این مشکل برای ISP هایی پیش میاد که از DNS های مخابرات استفاده می کنند. اما در عین حال چون یکی یکی نمیشه به ISP ها سر زد و گفت مشکل از کجاست، بهتر است که مدیر سرور یکی از DNS های شرکت معظم مخابرات را در قسمت Resolved سرور خودش Add کنه.

جدیدترین ارسال ها

بالا