ایده و سناریو در فیلم های آموزشی

shadmehrepisode

New Member
ایده های فیلم آموزش برای معلمان:

ایده فیلم آموزشی

منطقه مورد علاقه خود را تعیین کنید. موضوعی را انتخاب کنید که خیلی خوب می دانید یا چیز جدیدی یاد بگیرید و آنچه را که آموخته اید به دنیا بفهمانید.

نوع فیلم آموزشی را که می خواهید درست کنید انتخاب کنید.

آیا این یک آموزش تشریحی خواهد بود یا اطلاعات عمیقی در مورد یک موضوع خاص ارائه خواهید داد؟

آیا تعاملاتی در فعالیت ها وجود خواهد داشت ، یا در کل ویدیو صحبت خواهید کرد؟

قبل از شروع فیلمبرداری ، یک ایده کلی از آموزش خود بگیرید.

برای معلمان ، ما 8 ایده آموزشی ساخت فیلم آموزشی تهیه کرده ایم که ممکن است ایده هایی برای شما و دانش آموزان شما ایجاد کند. دوست دارید ابتدا کدام ایده برای فیلم آموزشی را امتحان کنید؟

# با یک فیلم آموزشی برای کلاس آماده شوید
در کلاس های STEM (خلاصه علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضی) ، آشپزی و رقص ، تهیه یک فیلم آموزشی توضیح دهنده ، به دانش آموزان کمک می کند نکات کتاب را بهتر درک کنند. دانش آموزان مخصوصاً عاشق آموزش های کمک بینایی هستند و فیلم آموزشی شما آنها را در بیشترین مشکلات پیش خواهد برد

# یک فیلم قصه گویی دیجیتال برای بازگشت به مدرسه بسازید
شما باید چندین عکس از دانش آموزان خود در کلاس STEM ، آشپزی ، سالن بدن سازی ، موسیقی یا طراحی داشته باشید. با این کلیپ های ویدیویی یا تصاویر می توانید یک فیلم متحرک بسازید؟ به سادگی آن کلیپ های ویدئویی را با هم ادغام کنید و در مقابل هر کلیپ با کلمات لمس کننده یا توصیف صحنه ، یک انتقال وارد کنید (مانند "2019-3-1 ، ما در کلاس علوم 1 سرگرم بودیم.") یا سعی کنید فیلم ویدیویی تهیه کنید با تصاویر آموزش.

#DIY سالانه فیلم CloseUp
با پیوستن به بهترین لحظات سال در یک ویدیو ، چنین ایده ویدیویی مدرسه ای باعث می شود که همکلاسی هایتان دور هم جمع شوند و موفقیت ها و اوقات مشترکشان را گرامی بدارند. هنگامی که به ایجاد جو کمک می کند ، از اسکریپت های ویدئویی استفاده کنید.

# یک فیلم تقدیر برای زمان مدرسه ایجاد کنید
لحظاتی را که احساس می کنید به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اید یا واقعاً از آنها لذت برده اید ، جمع کنید و فیلم بسازید. با کلمات تقدیر ، مانند "متشکرم! به خاطر شما ، من واقعاً از کارم به عنوان معلم لذت می برم. از لحظات کنار شما لذت می برم!"

# لحظه به لحظه دیگر را در فیلم آموزش خود جمع آوری کنید
لحظات کمک دانش آموزان به یکدیگر را به اشتراک بگذارید. چنین ویدئویی به دانشجویان مثالهای خوبی می دهد و به آنها اجازه می دهد زیبایی ارائه کمکها را ببینند.

# فیلم را برای بازیابی دوستی امتحان کنید
اگر در کلاس درس شما ، دو کودک کوچک در یک دعوا برای یک اسباب بازی (یا چیزهای دیگر) دوستی خود را قطع کرده بودند ، ساخت یک فیلم آموزشی بر اساس آن داستان می تواند به آنها کمک کند تا دوستی خود را درک کنند. نحوه گذراندن اوقات خوشی با هم ، نحوه قطع ارتباط را پخش کنید و در پایان ویدیو از آنها بپرسید - "چگونه آن را بازیابی کنیم؟" با علامت سوال این یک فیلم آموزشی معنی دار خواهد بود.

# نمایش آنچه در یک فیلم آموزشی آموخته اید
شما به عنوان یک معلم نه تنها به دانش آموزان آموزش می دهید ، بلکه این فرصت را دارید که از دانش آموزان ، والدین یا سایر معلمان بیاموزید. ساختن یک ویدیو برای نشان دادن آنچه از افراد اطراف یاد گرفته اید معنی دار خواهد بود - این فیلم طبیعی ترین جنبه شما را برای دانش آموزان نشان می دهد و به شما کمک می کند تا با دانش آموزان خود نزدیکتر باشید.

# فیلم آموزش آرایش و آرایش
قبل از اینکه دانش آموزان شما فارغ التحصیل شوند ، به دانش در مورد نحوه لباس پوشیدن یا جبران کار احتیاج دارند. چنین فیلم آموزشی بسیار مفید خواهد بود.

سناریو کلیپ آموزشی

یک سناریو بسازید. آماده سازی خوب برای ساخت فیلم شما اساسی است. بسیاری از افراد (به خصوص کسانی که جلوی دوربین خجالتی هستند) وقتی حرف های خود را تکرار می کنند احساس راحتی بیشتری می کنند.

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات ارائه شده درست است. قبل از ساخت فیلم آموزشی ، داده هایی را که در دسترس دارید دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید. شما نمی دانید که چند نفر این آموزش را تماشا می کنند!

منبع قسمتی از مطلب از سایت امیگو می باشد.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا