انواع روش های فارسی نویسی در دایرکتور

بسمه تعالی
انواع روش های فارسی نویسی در دایرکتور

1- با ابزار text می توان با فونت های ذیل بدون هیچ گونه نرم افزار خاصی فارسی نوشت.
Arial(Arabic)
Time New Roman(Arabic)
Courier New(Arabic)

2- با ابزار field می توان با تمامی فونت های نصب شده فارسی ، فارسی را تایپ کرد.

3- ابزار director paint را باز کنید و با استفاده از ابزار نوشتار متن خود را با هر فونتی که می خواهید تایپ کنید و بعد از قرار دادن در score ، ink آن را از حالت copy به حالت Darkest تغییر دهید تا بهترین حالت حاصل شود.(شایان ذکر است در روش سوم دیگر متن به تصویر تبدیل شده و قابل ئیرایش نمی باشد.)

4- استفاده از برنامه های فارسی نگار مانند : IPT ، Maryam و ..... متن خود را در این برنامه ها تایپ کنید و در دایرکتور paste کنید و فونت آن را مطابق با فونت های همان نرم افزار فارسی نویس تنظیم کنید.

5- استفاده از (ActiveX Rich text box) این اکتیو ایکس را از گزینه insert وارد کنید بعد کلی متدها و event و property های آن را مشاهده می کنید که می توانید در آنجا با استفاده از گزینه custom ، font خود را انتخاب کنید(انواع فونت های فارسی را شامل می شود) . که واقعا این اکتیو ایکس خیلی کامله می توانید یک فایل قبلا تایپ شده را در آن بارگذاری کنید یا خودتان متنی را بنویسید و بعد با save file آن فایل را هر کجا می خواهید save کنید. یا با متد find دنبال یک متن بگرده یا متن را پرینت بکنه . حتی می توانید ترکیبی از عکس و متن را هم لود کند . واقعا با این اکتیو ایکس حال می کنم

با تشکر کاوه
 

FarHes

Member
اين Activx كه شما مي‌گيد ظاهرا از Activex هاي office است و پس از ايجاد projector در همان windows كاملا درست عمل مي‌كند اما وقتي اين projector را در windows ديگري اجرا كنيم كه اين Activex در آن نصب نيست كار نمي‌كند. چطور مي‌توان اين Activex را روي system هاي ديگر نيز نصب نمود؟
 

M_Alireza

Member
mohmmad kaveh گفت:
2- با ابزار field می توان با تمامی فونت های نصب شده فارسی ، فارسی را تایپ کرد.

البته فقط در کامپیوترهایی دیده می شود که آن فونت ها را قبلا داشته باشند و همچنین ویندوز آن به صورت فارسی تنظیم شده باشد.
 
آقا از روش زیر برای نصب activex استفاده کنید.
اول اکتیو ایکس را رد داخل پوشه برنامه خود قرار می دهیم و سپس داریم.....
downLoadNetThing(the moviepath&"RICHTX32.OCX" , "C:\WINDOWS\system32\richtx32.ocx")
" open "/s C:\WINDOWS\system32\RICHTX32.OCX" with "regsvr32.exe
خط اول باعث می شود اکتیو ایکس را داخل هارد دیسک کپی کنیم البته می توان در هر جایی که دوست داریم کپی کنیم و حالا من داخل system32 کپی کردم و خط دوم باعث نصب اکتیو ایکس می شود.
پیشوند /s باعث می شود که سیستم بدون دادن پیغام کار را تمام کند.
 
آخرین ویرایش:
سلام
آقا يه راه ديگم هست كه البته نميدوم از نظر اساتيد درست باشه يا نه
شما ميتوني متن فارسي رو تو دايركتور با هر فونتي كه مي خواي تايپ كني و بعد تيك Save Bitmap اونو فعال كني اونوقت تو هر ويندوزي با هر نوع فارسي ساز كار مي كنه تازه اگه فارسي ساز هم نداشته باشه و از زبان فارسي هم پشتيباني نكنه بازم متنتونو فارسي نشون ميده.
با جازه
خداحافظ
 

جدیدترین ارسال ها

بالا