انتقال کل دیتا ازهاست قدیم به جدید(یک مشکل خاص)

hamids68

Member
سلام

میخوام کل اطلاعاتم رو از هاست قدیم که cpanel داره به هاستی بفرستم که cpanel نداره منتقل کنم. شرکت جدید 1and1 هست و اونها کنترل پنل خاص خودشونو دارند.پشتیبانی اونها میگه که با ftp بفرستید.یک نفر از دوستان تا حدی تونست اطلاعات رو منتقل کنه اما موفق نشده که یکی از فایل ها که 160 مگ هست و مربوط به اطلاعات تالار ما هست و ظاهرا با فرمت mysql ذخیره شده رو روی هاست جدید نصب کنه و علت رو هم محدودیت mysql میدونه که هاست جدید گذاشته.در پنل انتخابی , ما میتونیم از 50 فایلmysql صد مگابایتی استفاده کنیم. دومی از راست
http://order.1and1.com/xml/order/Ho...0048EA967B7ADA.TC61b?__frame=_top&__lf=Static
این دوستمون اعتقاد داره به علت اون محدودیت کاری نمیشه کرد و باید از خیر این هاست بگذری... اما با یکی دونفر که مشورت کردم صحبت از تغییر mysql به دیتابیس با برنامه mysqldumper و یا روش های دیگر می کنند...به این جهت امیدوار هستم که پشتیانی هاست جدید نگفت دیگه راهی نیست یا باید سرور بگیرین یا از اینجا برین...

If it exceeds to more than 100MB then you would need to create another
database and its to you on how you will configure the connection strings
from your script.

میخواستم از دوستان بپرسم کسی هست که مشکل رو حل کنه و هزینه اونو دریافت کنه . علاقه مندان یا همین جا راهنمائی کنند یا پیغام خصوصی بزارن یا به این روش ها ارتباط برقرار کنند
info[@]iransalamat.com - 0912 2499320 سجاد

آخرین ویرایش:

hamids68

Member
این هاست جدید شما چه کنترل پنلی دارد؟

مثل اینکه هیچ کدام از برنامه های رایج مدیریت اطلاعات مثل cpanel plesk رو ندارن و کنترل پنل خاص خودشونو دارند... خودشون میگن با ftp بفرستید... اما همانطور که در بالا توضیح دادم مشکلاتی پیش آمده

irlogo

Active Member
خود می دونین می بایست تست بشه ، ولی بهتر نیست به خودشون بگین با دریافت هزینه این کار را برای شما انجام بدن؟

hamids68

Member
خود می دونین می بایست تست بشه ، ولی بهتر نیست به خودشون بگین با دریافت هزینه این کار را برای شما انجام بدن؟

'گفتم بشون که انجام بدن پولشو بگیرن... میگن ما فقط راهنمائی میکنیم و انجام نمیدیم... من فکر کنم چون فروش خوبی دارن و کارشون گرفته... نیازی احساس نمی کنند که مشتری جلب کنند. اونها 5 امین شرکت پرفروش آمریکا هستند... 43000 سرور رو پشتیبانی می کنند... نمی دونم شاید هم یه عیبشونه

webmizban.com

Active Member
سلام

میخوام کل اطلاعاتم رو از هاست قدیم که cpanel داره به هاستی بفرستم که cpanel نداره منتقل کنم. شرکت جدید 1and1 هست و اونها کنترل پنل خاص خودشونو دارند.پشتیبانی اونها میگه که با ftp بفرستید.یک نفر از دوستان تا حدی تونست اطلاعات رو منتقل کنه اما موفق نشده که یکی از فایل ها که 160 مگ هست و مربوط به اطلاعات تالار ما هست و ظاهرا با فرمت mysql ذخیره شده رو روی هاست جدید نصب کنه و علت رو هم محدودیت mysql میدونه که هاست جدید گذاشته.در پنل انتخابی , ما میتونیم از 50 فایلmysql صد مگابایتی استفاده کنیم. دومی از راست
http://order.1and1.com/xml/order/Ho...0048EA967B7ADA.TC61b?__frame=_top&__lf=Static
این دوستمون اعتقاد داره به علت اون محدودیت کاری نمیشه کرد و باید از خیر این هاست بگذری... اما با یکی دونفر که مشورت کردم صحبت از تغییر mysql به دیتابیس با برنامه mysqldumper و یا روش های دیگر می کنند...به این جهت امیدوار هستم که پشتیانی هاست جدید نگفت دیگه راهی نیست یا باید سرور بگیرین یا از اینجا برین...

from your script.

میخواستم از دوستان بپرسم کسی هست که مشکل رو حل کنه و هزینه اونو دریافت کنه . علاقه مندان یا همین جا راهنمائی کنند یا پیغام خصوصی بزارن یا به این روش ها ارتباط برقرار کنند
info[@]iransalamat.com - 0912 2499320 سجاد

چرا از شرکت های هاستینگ داخلی استفاده نکردید؟

mohsenshahbazi

Active Member
شما میتونید از هر تیبلی ( Table ) جداگانه خروجی بگیرید ( SQL Dump ) و در مقصد جداگانه ایمپورت کنید . در صورتی که باز هم مشکلی داشتید این اسکریپت رو تست کنید .
hxxp://www.mysqldumper.de/en/index.php

hamids68

Member
شما میتونید از هر تیبلی ( Table ) جداگانه خروجی بگیرید ( SQL Dump ) و در مقصد جداگانه ایمپورت کنید . در صورتی که باز هم مشکلی داشتید این اسکریپت رو تست کنید .

من این مسئله رو با همکار فنی مون مطرح میکنم... من چون وارد به مسائل فنی نیستم... میخواستم بپرسم به این ترتیب شما مسئله محدودیت صد مگی mysql رو با تبدیل فایلهای mysql به غیرmysql حل میکنید ؟ درسته ؟ اگر توضیحی بدید ممنون میشم

m-sh

Member

مشکل این نیست که این دیتابیس بزرگه و انتقالش سخته !

مشکل اینه که 1and1 روی دیتابیس هاش محدودیت گذاشته و حجم هر دیتابیس نمی تونه بیشتر از 100 مگابایت باشه

پس به طور کلی هیچ کاری نمی شه کرد

آخرین ویرایش:

hamids68

Member
مشکل این نیست که این دیتابیس بزرگه و انتقالش سخته !

مشکل اینه که 1and1 روی دیتابیس هاش محدودیت گذاشته و حجم هر دیتابیس نمی تونه بیشتر از 100 مگابایت باشه

پس به طور کلی هیچ کاری نمی شه کرد

من به مسائل فنی وارد نیستم اما فکر نکنم جوابی که اونها فرستادن به این مفهوم هست که دیگه چاره ای ندارید ..یا باید سرور اجاره کنید یا از این پنل نمی تونید استفاده کنید... به نظر میرسه یک راه حل فنی رو پیشنهاد دادن...

from your script

from your script.

حرف اونها از نظر منطقی هيچ مشکلی نداره.
اما از نظر فنی مشکلاتی داره که به نظر من ارزش نداره.
اما يک پيشنهاد هستش.
البته فکر نکنم راه گشا باشه چون بزرگترين table تو يه forum بايد table تاپيک ها و جواب ها باشه. اما شايد با اينطور تقسيم بندی به یه نتيجه برسی: (تو IPB 2.2 برای تاپيک ها و جواب ها 2 تا table جدا داريم و اين کار قابل انجام هستش.)
1. تمام table ها بجز table جواب ها رو تو يک database بريزيد.
2. table جواب ها رو تو يک database ايجاد کنيد و بريزيد.

حالا بايد توی connection و همچنين select ها insert ها و update ها يک سری تغييرات ايجاد کنيد.
البته اگر اين شانس رو قبلش اورده باشيد که table تاپيک ها و جواب ها جدا باشه.
از نظر منطقی کار قابل انجام هستش ولی به نظر من ارزش نداره.
تمام table هاتون مربوط به همين forum ای هستش که گفتيد يا برنامه ديگه ای هم نصب کرديد ؟

علی اميری

hamids68

Member
متاسفانه من به مسائل فنی وارد نیستم و نمیدونم table چی هست...و چند تا داریم...فقط میدونم که 8 تا فایل mysql داریم
که یکی دوتای اونها بالای 100 مگ هست. تا بحال 3 نفر اقدام به import کرده اند که دونفر اشاره به محدودیت mysql
کرده اند و یک نفرگفته که هنگام import با error مواجه شده... چندین بارهم با پشتیبانی صحبت کردم اشاره به راه حل فنی کرده که نوشتم براتون... دیگه نمیدونم چکار کنم و سراغ کی باید برم... با اینحال عین جواب های اونها رو براتون میزارم
ضمن اینکه یک بار دیگه براشون نامه نوشتم و اختصاصا در باره محدودیت دیتابیس سوال کردم ...

Inorder for you to import database files inside your mysql database is
to use dump file via SSH. To import a MySQL dump, first upload the dump
file to your web space via FTP.
Once the file is in your web space, please login to your shell account
via SSH and
run this command:

myShell:~ > mysql -h dbxx.perfora.net -u dboxxxxxxxx -p dbxxxxxxxx <
dump_file.sql
Enter password:
mysql>
http://faq.1and1.com/websites/access/ssh/7.html

from your script

m-sh

Member
من به مسائل فنی وارد نیستم اما فکر نکنم جوابی که اونها فرستادن به این مفهوم هست که دیگه چاره ای ندارید ..یا باید سرور اجاره کنید یا از این پنل نمی تونید استفاده کنید... به نظر میرسه یک راه حل فنی رو پیشنهاد دادن...

from your script
درسته راه حل وجود داره !

ولی لازم هست شما سیستم فروم را به طور کلی تغییر بدید و طوری بنویسید که با چند تا دیتابیس بتونه ارتباط برقرار کنه

که نه راه آسونی هست و نه اصولی !

( یک و یک دقیقا به این خاطر به این شکل جواب داده که شما فکر نکنید مشکل از طرف یک و یک هست !! )

hamids68

Member
منو میبخشید اما اجازه بدید در باره مسائل حاشیه ای که چه هاست خارجی خوبه چه هاستی خوب نیست ... و یا اینکه چرا از هاست ایرانی نخریدم صحبت نکنیم و بحث رو منحرف نکنیم... و به اصل موضوع بپردازیم ...

اینکه اصولی گفتن یا نه... من نمی تونم چیزی بگم چون سواد و تجربه اینکار رو ندارم...اما اینکه سخته یک مسئله دیگه هست...شاید برای بعضی ها سخت نباشه ...مثل آقای مجید علوی زاده که باهاش صحبت کردم... اما مثل اینکه وقت نمیکنه اقدام کنه ...

آخرین ویرایش:
يه سوال بود که بی جواب موند !
اول اينکه بگو فقط همين forum رو داری و تمام اين database مربوط به همين هستش!؟
دوم اينکه بگيد از چه برنامه و چه نسخه ای برای اين forum استفاده کرديد؟
سوم اينکه کار زيآد آسونی هم نيستش برای هيچ کس چون بايد تمام جاهايي که عملياتی از طريق mysql انجام ميشه رو تغيير داد!

با تشکر
علی اميری

hamids68

Member
يه سوال بود که بی جواب موند !
اول اينکه بگو فقط همين forum رو داری و تمام اين database مربوط به همين هستش!؟
دوم اينکه بگيد از چه برنامه و چه نسخه ای برای اين forum استفاده کرديد؟
سوم اينکه کار زيآد آسونی هم نيستش برای هيچ کس چون بايد تمام جاهايي که عملياتی از طريق mysql انجام ميشه رو تغيير داد!

با تشکر
علی اميری

فقط یک فوروم دارم که دیتا بیس جداگانه داره ( بالای 100 مگ ) و 7-8 دیتابیس دیگه که بعضی هاشون بالای 100 مگ هست

فوروم phpbb هست که میخوام اونو تبدیل به vb کنم...

بله متوجه غیر عادی بودن اون هستم...فکر میکنم با آقای مجید علوی صحبت می کردم این پیشنهاد رو داشت...نمیدونم من تونستم منظور خودمو درست بهش برسونم یانه...

اگر فایلهاتون منتقل شده و مشکلی در انتقال فایلها ندارید و فقط میخواهید دیتا بیس را منقل کنید این کار باید توسط مسئولین سرور انجام بشه مخصوصا اگر حجم دیتا بیس زیاد باشه چون برای آپلود کردن از طریق phpMyAdmin یک سری محدودیت داره که احتمالا به مشکل بر میخورید. باید فایل sql رو به اونها بدید که براتون بر گردونن.. اگر این کار رو کردن که هیچی اگر نه مجبورید خودتون اینکار رو بکنید. دنبال sql dump php توی گوگل بگردید برنامه هایی هستند که فایل sql بهش میدین و به دیتابیس برمیگردونه اما زمان زیادی (تقریبا) طول میکشه

امیدوارم تونسته باشم به سوالها جواب داده باشم

با تشکر از توجهتون

فکر کنم آقا مجيد متوجه منظورتون نشند. چون جوابی که دادند مربوط به انتقال هستش و مشکل شما در انتقال نيست.
مشکل شما اينه که تو 1and1 محدوديت هايي وجود داره برای حجم ديتابيس. (فعلا اين مشکل بزرگتر هستش.)
اين محدوديت هم دليلش واضح هستش وقتی حجم database بالا باشه زمانی که می خواهيد عملياتی روش انجام بديد load بالاتری داره و نياز به resource بيشتری از سرور مصرف می کنه. يک سری محدوديت گذاشتند تا دست مشتری بسته تر باشه و نتونه هر سايتی رو روی سرور هاشون بزاره.
با همون دستوراتی که خود 1and1 گفته می تونيد از طريق ssh ديتابيس رو ريستور کنيد. اما مشکل اينجا نيست. بالا هم گفتم database شما بايد خورد بشه. شايد دو قسمت شايد هم بيشتر (تا در آينده هم به مشکلی نخوريد که 100% يک زمانی به مشکل می خوريد دوباره چون فرض رو بر اين بگيريم که شما table جواب ها که معمولا بزرگترين table هستش رو در يک database و بقيه رو تو يک database ديگه بزاريد. باز هم بعد از يک مدت حجم اين database به 100mb می رسه. اون موقه ديگه راه حل مسئله خيلی پيچيده تر می شه.)
من اگر جای شما باشم با اين شرايط منصرف می شدم :D
نه اين که کار قابل انجام نباشه. راه حل خيلی بد هستش.
اگر به استفاده از اين host خودتون واقعا علاقه داريد database خودتون رو رو يک سرور ديگه بزاريد.
من فکر می کنم حتی اگر شما database خودتون رو 2 يا 3 قسمت بکنيد خود 1and1 بخاطر load بالا بعد از يک مدت جوابتون می کنه. چون به هر حال داريد يک load اضافی رو روی سرورهاشون ايجاد مي کنيد. چون بايد همزمان به 2 تا database وصل بشی و از هر کدوم يک سری عمليات رو انجام بديد. که بيشتر هم select زدن از table های مختلف هستش.
نمی دونم کار قابل انجام هستش. اما به نظر من ارزش نداره.
يه search تو forum سايت phpbb بزنيد شايد کسی اين مشکل رو قبلا داشته و تونسته باشن بهتر از اين بهش کمک کنن.

با تشکر
علی اميری

جدیدترین ارسال ها

بالا