اموزش موی میکر - windows moive maker

H-assan

Well-Known Member
windows movie maker

آموزش:

تغییر پسوند فایل صدا

تغییر دادن حجم فایل صدا

تغییر کیفیت صدا

بعد از اجرا کردن برنامه(Windows Movie Maker) شما باید فایل مورد نظر خودتون در بر نامه باز کنید برای این کار باید فایل رو از منو file گزینه import رو کلیک کنید یک پنجر باز می شود که شاخه فایل موردنظر خودتون رو می دهید و بعد روی open کلیک می کنید.

برنامه توانای باز کردن فایل های با پسوندهای زیر است :

mpeg/mpg/mv1/mp2/mp3/wav/snd/au/aif/aifc/aiff/wma/asf/wm/wma/wmv/

file>import

یعد فایل شما لود می شود.

روی فایل شما که لود شده با یک کلیک چپ فایل لود شده خودتون رو انتخاب کنید بعد با گرفتن چپ کلیک از روی فایل لود شده اون رو به پایین برنامه منتقل کنید به timeline یعنی اون رو انتخاب کیند در حالتی که کلیک راست خودتون رو گرفت اید اون رو به خط زمان که در پایین صحفه قرار گرفته منتقل می کنید( به timeline منتقل کنید)

وبعد در بالای برنامه در منو tools bar که توی فارسی جعبه کار گزینه save movie رو انتخاب میکنید پنجره جدیدی باز می شه که شامل قسمت های زیر است( یا با کلید میان بر ctrl+M ) :

playback quality :

- setting

- profile

- video profile

- file size

-download time

display information :

- tilte

- author

- data

- descirption

setting:

که قسمت setting برای تنظیم حجم وکیفیت فایل که ما می خواهیم ذخیر کنیم می باشید که شامل 4 گزینه زیر است

-low quality

-medium quality

-high qualitly

-other

می باشد که هر کدوم از این گزینه ها رو که انتخاب کنید همان طور کا از اسم شون مشخصه به ترتیب با کیفیت های 64 kps -96 kps -128kps و با گزینه other شما توانای تنظیم برای ذخیر کردن فایل خودتون با کیفیت مورد نظر رو دارید

profile :

در قسمت profile وقتی که شما در قسمت setting تنظیمات مد نظرتون را انجام دادید یک سری اطلاعات در اختیار شما قرار می دهد که شامل کیفیت صدا نیز می شود

video profile :

در قسمت video profile مربوط می شه به قسمت تصویری فابل مورد نظر ما (چون فایل مورد نظر ما مربوط به صدا می باشد جلوی این قسمت هیچ چیزی نیست )

file size :

در قسمت file size حجم فایل ما را نشان می دهد

در قسمت download time زمان دانلود کردن فایل رو از روی شبکه به ما نشان می دهد که برای نمونه با سرعت های دانلود 28 و56 و128 رو قرار داد ک برای هر کدام چقدر طول می کشد

title :

در قسمت title شما اسمی مناسب برای فایل مورد نظر خود انتخاب کنید که در هنگام اجرا به نمایش بگذارد

author :

در قسمت author نام مناسب با فایل مورد نظر یا نام خواننده یا نام سازننده یا هر نام دیگری می توانید قراربدهید که این اطلا عات در هنگم اجرای فایل به نمایش گذاشته می شود

data :

در قسمت data همون طور که از اسم مشخص است تاریخ درست شدن یا تاریخی دیگر که مد نظر شماست را قرار می دهید

description :

در قسمت description اطلاعاتی که لاز م می دونید بنویسید

برای ادامه مسیر روی دکمه ok کلیک کنید

که دوباره پنجره جد یدی باز می شود که شما در این قسمت می توانید فایل را با پسوند های که در بالا ذکر شد سیو کنید

برای این کار ابتدا در قسمت file name یک نام برای ذخیره کردن انتخاب می کنید یا تایپ کنید و بعد در قسمت save as type بر نامه به صورت پیش فرض پسوند wma را قرار داد است ولی شما برای ذخیره کردن با پسوندهی دیگه باید روی all files کلیک کنید ویعد در file name با گذاشتن نقطه و تایپ پسوند majidmusic.wav برای مثال به این شکل تایپ کنید و با کلیک کردن روی دکمه save فایل رو با پسوند مورد نظر سیو کرده اید

امیدوام که یاد گرفته باشید

تمام حقوق مربوط به سایت مجید آنلاین است

H-assan

Well-Known Member
آموزش بر نامه windows moive maker

آموزش ضبط فیلم و ضبط صدا :

اول آموزش ضبط فیلم توسط این بر نامه را آموزش می دهم وبعد آموزش ضبط صدا

آموزش ضبط فیلم :

برای ضبط فیلم توسط این بر نامه شما احتیاج به وبکم یا هر دوربین دیجیتال دیگر که توانای فیلم برداری رو داشته باشه ویا دوربین های عکاسی دیجیتالی که توانای وبکم را نیز دارند که این قسمت در حقیقت برای وبکم و دوربین های عکاسی دیجیتال می باشد

بعد از اجرا کردن بر نامه windows movie maker به گزینهrecord از منو file یا با استفاده از کلید میان بر ctrl+r برای باز کردن پنجره زیر استفاده کنید

که من برای معرفی قسمت ها . قسمت های مختلف این پنجره رو شماره گذاری کردم که برای راحتی کار و ساده تر شدن مفهوم اول به ترتیب شماره یک توضیح برای دوستان می دهم وبعد ادامه مسیر آموزش فیلم برداری رو می دهم

1. record :

در این قسمت نوع ضبط خودتون رو مشخص می کنید که در صورتی که شما دستگاه وبکم یا دوربین دیجیتال نداشته باشید در این قسمت فقط گزینه Audio only را دارید و اگر هم دارای دستگاه دوربین دیجیتال باشید دو گزینه دیگر نیز دارید که ازvideo only و video and audio هستید که از اسم ها هر کدام از گزینه ها روش کارشون مشخص هستن ((به ترتیب وطیفه هر کدام از گزینه ها : فقط ضبط صد /فقط ضبط تصویر / ضبط تصویر و صدا با هم ))

2. video device :

این قسمت شامل اطلاعات مربوط به نوع فیلم برداری توسط چه نوع دوربین می باشد

3. audio devise :

این قسمت نیز هم مربوط به طرز ضبط صدا و معرفی قسمتی که آماده ضبط صدا می باشد همون طور که می بینید برای من روی ضبط از modem line می باشد

4. change devise :

برای تغییر دادن نوع طرز ضبط کردن صدا و تصویر

5. record time limit :

در این قسمت مدت زمان فیلم برداری را مشخص می کنید و با برداشتن تیک کناری مدت زمان رو تا بی نهایت افزایش می دهید(منظور از بی نهایت فضای که هارد توانای ضبط دارد) که به صورت پیش فرض برای من مدت زمان دو ساعت قرار گرفته

6. cerate clips : برای اضافه کردن کلیپ به لیست اصلی استفده می شود

7.setting : می توانید کیفیت ضبط رو از اینجا مشخص کنید که شامل low & medium & high & other می باشد

8. این قسمت شامل اضلاعاتی از قبیل کیفیت ضبط و گنجایش هارد دیسک وغیره می باشد

9. زمانی که شما دارید ضبط می کنید رو مشخص می کند

10. record : برای شروع کردن به ضبط باید روی این دکمه کلیک کنید

11 . برای گرفتن عکس می باشد

12. این فضا برای دیدن فضای که شما توسط دوربین خواهد ضبط شد یا ضبط می شود

حالا برای ضبط فیلم باید اول record را به video only یا video and audio را انتخاب کنید و بعد شما با کلیک کردن روی دکمه record که من با شمار 12 مشخص کردم شروع می کنید به ضبی کردن و بعد از پایان ضبط فایل رو سیو می کنید و بعد در صحفه اصلی برای تغییرات بعدی اضافه می شود

آموزش ضبط صدا :

برای این کار شما record را به گزینه only audio تغییر می دهید حالا شما باید مسیر ضبط صدا رو توسط بر نامه مشخص کنید یعنی مشخص کنید که از میکروفون صدا را ضبط کند یا از جای دیگر برای این منظور روی دکمه change devise کلیک کنید و یک پنجره به شکل زیر باز می شود که تنظیمات مد نظرتون رو می توانید از این پنجره انجام بدهید

و بعد از انجام دادن تنظیمات ومشخص کردن کیفیت که من با شماره 7 مشخص کردم روی دکمه record کلیک کنید و بعد از پایان ضبط صدا و سیو کردن اون رو در صحفه اصلی بر نامه قرار می دهد

امیدوارم که آموزش رو یاد گرفته باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا