اصول طراحی رستوران هتل ها

رستوران‌ها جزئی جدایی‌ناپذیر از ساخت و ساز هتل‌ها و درواقع بخش کامل کننده فضای داخلی هتل‌ها هستند، و دکوراسیون آن از این‌ جهت از اهمیت بسیاری برخوردار است. رعایت چند نکته مهم و کاربردی می تواند دکوراسیون رستوران هتل را بسیار جذاب و حرفه ای نماید. در ادامه با برخی از این نکات آشنا می‌شوید.


استفاده از نورپردازی جذاب و انعطاف پذیر

  • در نظر گرفتن آرامش مشتریان
نکته مهم در انتخاب نورپردازی مناسب، توجه به آرامش مشتریان است. این بسیار مهم است که نورپردازی رستوران هتل به‌گونه ای باشد، که مشتریان به راحتی بتوانند منوی غذا را بخوانند و یا غذایشان را ببینند. برای تحقق این امر بهتر است نورپردازی محیط را به گونه ای طراحی نمایید، که هر میز به طور جداگانه یک منبع نور داشته باشد. همچنین جلوگیری از بازتاب نور با استفاده از قرار دادن منابع نوری در خارج از میدان دید طبیعی مشتریان، نیز یکی از نکاتی است که در نورپردازی مناسب رستوران هتل باید در نظر گرفته شود.

  • انعطاف پذیری در موقعیت های مختلف
در طول سال و بسته به موقعیت‌های مختلف، ممکن است تغییراتی در طراحی داخلی رستوران ایجاد شود. به عنوان‌ مثال در فصل بهار استفاده ازگل‌ها در دکوراسیون رستوران هتل پرطرفدارتر است و یا در فصل زمستان است ممکن است تزئینات زمستانی همچون درخت کریسمس به دکوراسیون داخلی رستوران هتل افزوده گردد. هرکدام از این تغییرات نیازمند نورپردازی‌های مختص به خود هستند، بنابراین در هنگام انتخاب نورپردازی بهتر است از یک شیوه قابل انعطاف و تنظیم استفاده نمایید.


انتخاب بهترین چیدمان میز و صندلی و مبلمان رستوران هتل

امروزه رعایت اصول چیدمان میز و صندلی ها، استفاده صحیح از مقیاس ها و انتخاب مبلمان مناسب در طراحی دکوراسیون رستوران هتل از اهمیت بسیاری برخوردار است. چیدمان مبلمان رستوران هتل، باید به گونه ای باشد که فضایی راحت و جذاب برای مهمانان ایجاد گردد. در این صورت است که مهمانان از زمانی که در رستوران شما سپری می نمایند، لذت برده و دوباره بازخواهند گشت. در هنگام طراحی چیدمان میز و صندلی در رستوران هتل باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • در نظر گرفتن فضای موردنیاز برای هر مهمان، می‌تواند کمک شایانی به انتخاب نوع چیدمان مناسب میز و صندلی ها در رستوران هتل نماید. استاندارد فضای مورد نیاز برای مهمان در رستوران هتل، برای هر فرد بین ۷۰ تا ۸۰ سانتی‌متر مربع یا ۱.۳۰ مترمربع است.
  • قرار دادن فاصله مناسب میان میزها در رستوران هتل ،علاوه بر ایجاد حس راحتی در مشتریان می تواند یک مزیت بزرگ برای کارمندان رستوران نیز محسوب گردد. وجود فضای کافی میان میزها، موجب بهبود عملکرد تیم سرویس دهنده در رستوران می گردد. فاصله مناسب بین میزها در رستوران هتل به شرح زیر است:
  • حداقل فاصله برای میزهای مربع با صندلی های پشت به پشت ۱ متر است و برای عقب دادن صندلی ها نیز باید ۱۵ سانتی متر بین آن‌ها فاصله در نظر گرفته شود.
  • حداقل فاصله برای میزهای مربع با صندلی های پشت به پشت ۵/۱ متر است و بهتر است برای سرویس دادن نیز حداقل ۶۵ سانتی متر بین آن‌ها فاصله در نظر گرفته شود.
  • حداقل فاصله میان میزهای گرد ۱۳۰ سانتی‌متر است و باید درجاهایی که رفت و آمد بیشتر است و یا در راهروها این فاصله بیشتر در نظر گرفته شود.
منبع: تهران دیزاین سنتر
 

جدیدترین ارسال ها

بالا