اسنپ آن اسمایل پروتز دندانی ساخته شده از جنس رزین است که جزو روش‌های غیرتهاجمی دندان‌پزشکی زیبایی می‌باشد و به مخاطبین خود اجازه می‌دهد یک لبخند زیبا و جدید را تجربه کنند. این پروتز رزینی، دندان‌های ردیف، منظم، زیبا و خوش رنگی را در کنار هم قرار می‌دهد و بر روی دندان‌های شما قرار می‌گیرد و مشکلات ظاهری دندان‌ها را می‌پوشاند.

اسنپ آن اسمایل بدون درد، بدون تهاجم و بدون انجام فرایندهای آماده‌سازی روی دندان قرار می‌گیرد و متحرک است و به طور دائمی بر دندان‌ها اتصال ندارد. برخی از این روش به عنوان یک روش موقتی، در بازه‌ای که می‌خواهند یک روش دائمی اصلاح طرح لبخند را بر روی دندان‌های خود پیاده کنند، به کار می‌گیرند و برخی نیز از آن به عنوان یک راه حل همیشگی سود می‌برند.

یکی از روش‌هایی که افراد در صورت داشتن تمکن مالی به عنوان یک روش دائمی برای اصلاح طرح لبخند استفاده می‌کنند ونیرهایی همچون لمینت سرامیکی دندان و کامپوزیت ونیر است.

اسنپ اسمایل اشکالات و نواقص ظاهری همچون شکستگی دندان، بدرنگی، لب پریدگی، دندان از دست رفته و بی‌نظمی‌ها و بدشکلی‌های دندان را می‌پوشاند. البته که اسنپ آن اسمایل مشابه دندان مصنوعی نیست، همچنین مثل روکش‌ها در بازگردانی و حفظ عملکرد دندان نقشی ندارند.

اگر بخواهیم معادل مناسبی برای این روش زیبایی دندان نام ببریم، می‌توانیم به لنزهای رنگی چشمی اشاره کنیم که استفاده از آن ها دائمی نیست و کاربرد آنان تنها بازگردانی زیبایی در مدتی موقتی است و البته که می‌توان آن‌ها را خارج کرد و مجدداً جایگذاری نمود. البته اسنپ آن اسمایل توسط انجمن دندان‌پزشکان آمریکا به دلیل شکستن و آسپیره شدن و حتی در موارد نادر منجر به فوت منع شده است و مورد قبول نیست.

روش دیگری برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد که مثل اسنپ آن اسمایل کم تهاجمی و مقرون به صرفه‌ است. این روش که بسته به نوع استفاده و درخواست شما از دندان‌پزشک زیبائی، می‌تواند موقتی و یا نسبتا دائمی باشد؛ لومینیرز دندان نام دارد.

چه کسانی کاندید مناسبی برای اسنپ آن اسمایل هستند؟​

اسنپ آن اسمایل یک روش مناسب در دندان‌پزشکی زیبایی است که بسیار مقرون به صرفه و کاربردی است. برای افرادی که شرایط خاصی دارند و نمی‌توانند (یا نمی‌خواهند) هزینه‌ی قابل توجهی برای زیبایی دندان‌های خود بدهند، می‌توانند به این روش توجه کنند. در صورتی که افراد مشکلات زیر را داشته باشند می‌توانند از پوشش دهی اسنپ آن اسمایل بهره ببرند؛
  • افرادی که دندان شکسته، افتاده، بد شکل و یا کوتاه و بلند دارند.
  • کسانی که دندان‌هایشان به طور دائمی تغییر رنگ داده است و بلیچینگ دندان و وایتنینگ بر روی آن تاثیری ندارد و در عین حال نمی‌خواهند از ونیرها استفاده کنند.
  • افرادی که بین دندان‌هایشان فاصله‌های زیاد، نازیبا و نامتناسب وجود دارد.
  • افراد که یک یا چند (نه همه‌ی دندان‌ها) دندان خود را از دست داده‌اند و نمی‌توانند از ایمپلنت دندان و سایر روش‌های جایگزینی دندان برای رفع فاصله ی موجود استفاده کنند.
  • افرادی که از لبخند خود راضی نیستند و این مسئله بر اعتماد به نفس و در نتیجه عملکرد آنان در اجتماع تاثیر منفی گذاشته است.
  • افرادی که از دندان‌های مصنوعی جزئی خود راضی نیستند و می‌خواهند یک روش نسبتاً ارزان برای جایگزینی آن بیایند.
  • افرادی که نمی‌خواهند از روش‌های زیبایی دائمی همچون لمینت و کامپوزیت ونیر دندان استفاده کنند.
  • افرادی که نمی‌خواهند هیچ فرایند آماده سازی همچون تراشیدن بر روی دندان‌هایشان انجام شود.
  • و در نهایت، کسانی که توانایی مالی استفاده از روش‌های دیگر در دندان پزشکی‌زیبایی را ندارند.
*ذکر این نکته بسیار مهم است که: اسنپ آن اسمایل تمامی دندان‌های یک فک را با هزینه‌ای مناسب پوشش می‌دهد.

منبع:
اسنپ آن اسمایل
نوشته دکتر محمد نیکزاد جراح و دندانپزشک زیبایی
 

جدیدترین ارسال ها

بالا