استانداردهای "browser"ها! در طراحی سایت

enl!ven

Member
selax!
آقا یه مرد پیدا میشه استانداردهای "browser" ها و سیستم عامل های مختلف رو در طراحی سایت به من بگه!
مثلا اینکه در مورد عکس از چه فرمتهایی پشتیبانی میکنن؟ یا از کدوم دستورهای "css" میشه تو همشون استفاده کرد؟
یا اینکه چطوری میشه دوتا فایل متفاوت "css" رو به یه فایل "html" لینک داد طوری که در هر "browser" از یکیشون استفاده کنه!
ممنون میشم!

به نام او::

خوب میشه گفت که اکسپلورر کمی با بقیه مرورگرها متفاوت تره.مثلا چیزی که طراحی بشه با html و css در فایر فاکس و سافاری و اپرا یکسان دیده میشه ولی مطمئن باش که چون استاندارد ها رو رعایت نکردی در اکسپلورر کمی زشت تر یا متفاوت تر دیده میشه.

اما اگه بخوای از جاوا اسکریپت استفاده کنی که این تفاوت بیشتر احساس میشه.

در همون سایتی که یکی از دوستان معرفی کردن هم میتونی در مورد تفاوت جاوا اسکریپت بین مرورگرهای مختلف مطالبی رو پیدا کنی.

اما به نظر من هیچ چیز بهتر از این نمیشه که خودن سورس بنویسی و این تفاوتها رو کم کم تجربه کنی و به حدی برسی که بتونی صفحاتی رو طراحی کنی که در همه مرورگرها یکسان نمایش داده بشه.

من خودم برای اینکه این مشکل رو نداشته باشم وقتی که یک برنامه جدید وارد اینترنت میشد به قالب بندیش دقت خاصی میکردم.
مثلا همین برنامه phpbb3 هم در کدهای css و java script ترفندهای جالبی رو به کار برده بود.

جدیدترین ارسال ها

بالا