از smf استفاده نکنید پشیمان می شید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bijani

New Member
من این مطلب را اینجا پست می کنم بزارید توی آرشیو بمونه اگر روزی اشتباه کردم
به خودم نشان بدید و بخندید.

از SMF استفاده نکنید. لایسنس این برنامه خیلی شک داره!
من 99 % مطمن هستم که این نرم افزار همان راهی را داره طی می کنه که IPB طی کرد.
اول تا می تونه با مجانی کردنش استفاده کننده ها رو زیاد می کنه ولی وقتی تعداد زیاد شد
کم کم پولی می شه!

گول امکانات زیادش رو نخورید و بدونید که phpbb هم تجربه داره و هم امکاناتش به مرور زمان بیشتر
می شه! خیلی از امکانات smf هم در نسخه های جدید PHPBB خواهد آمد.

این نصحیت من به شما. این مطلب رو هم من Bookmark می کنم تا بعدها دوباره Bump کنم.

موفق باشید

iman_ebru

Active Member
آفرین. پیشنهاد بسیار جالبی هست!

SMF یک برنامه متن باز (open source) هست و مجوز (license) اون بصورت کپی لفت هست. به این صورت که همه توزیع ها و و افزونه ها و ... توسط Lewis Media انتشار داده میشه.

همه چیز اینجا توضیح داده شده: http://www.simplemachines.org/community/license.txt

دوست خوبم [Unknown] که یکی از مدیران پروژه SMF هست در پاسخ به کاربرانی مثل شما که اینگونه فکر میکنند مطلبی رو با عنوان Wondering if this will always be free? See why free is better؟ تهیه کرده که از آدرس زیر میتونی مطالعه کنی:

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=16971.msg140624#msg140624

رایگان بودن یا نبودن دلیلی به زیر سوال بردن لایسنس یک نرم افزار نیست.

من دلایل محکمتری برای استفاده از SMF دارم و فعلا به توضیحات بالا بسنده میکنم و در صورت تمایل حاضرم باهاتون گفتگو کنم تا به نتیجه خوبی برسیم :)

Mage to licence on chi neveshte?

فکر میکنم شک دوستمون از لایسنس SMF بیشتر نظر شخصی و برداشت خودشون هست.

ایمان

bijani

New Member
اون مقاله رو من قبلا خواندم . این حرفی هستش که یکسال قبل از اینکه IPB پولی بشه اون ها هم زدند
هزارو یک قسم خوردند که اصلا قصدی برای پولی کردن نرم افزار ندارند.

شما کافی هستش به قسمتی که می گه don't allow to redistribute modified copies توجه کنید و سوال کنید
که منظورشون چیه!
در این مورد خیلی ها بحث کردند. بلاخره سرنوشت کسانی که از smf استفاده می کنند این می شه که وقتی
پولی شد باید برای همیشه از نرم افزار قدیمی استفاده کنند و نرم افزارشون فقط با پرداخت پول Update
می شه!
حوصله بحث هم ندارم! صلاح مملکت خویش را خسروان دانند.

بنده از وقتی که اینترنت تازه داشت راه خودش بطور عمومی باز می کرد یعنی اواخر سال 1995 آنلاین بودم داداش .
از این چیزها خیلی دیدم

بحث را ببندید

iman_ebru

Active Member
ون مقاله رو من قبلا خواندم . این حرفی هستش که یکسال قبل از اینکه IPB پولی بشه اون ها هم زدند
هزارو یک قسم خوردند که اصلا قصدی برای پولی کردن نرم افزار ندارند.

شما کافی هستش به قسمتی که می گه don't allow to redistribute modified copies توجه کنید و سوال کنید
که منظورشون چیه!
در این مورد خیلی ها بحث کردند. بلاخره سرنوشت کسانی که از smf استفاده می کنند این می شه که وقتی
پولی شد باید برای همیشه از نرم افزار قدیمی استفاده کنند و نرم افزارشون فقط با پرداخت پول Update
می شه!
حوصله بحث هم ندارم! صلاح مملکت خویش را خسروان دانند.

بنده از وقتی که اینترنت تازه داشت راه خودش بطور عمومی باز می کرد یعنی اواخر سال 1995 آنلاین بودم داداش .
از این چیزها خیلی دیدم

بحث را ببندید

در همه فایل های برنامه توضیح داده شده که:

This program is free software; you may redistribute it and/or modify it
under the terms of the provided license as published by Lewis Media.

وقتی یه نرم افزار آزاد و متن باز هست، دیگه قسم خوردن برای چی هست؟ شعار don't allow to redistribute modified copies با موضوع رایگان بودن که در اول مطرح کردی خیلی فرق داره.

در هر صورت SMF متن باز هست و این هم یکی از شرایط open source هست که به نویسنده اجازه میده تا سایر توسعه دهندگان رو از توزیع مجدد برنامه منع بکنه!

من فکر کردم به این بحث علاقه داری و برای همین خواستم صحبت کنیم تا شاید چیزی یاد بگیریم. شما امتیازت بیشتره و از سال 1995 آنلاین هستی. پس من حرفی برای گفتم در مقابل پیشکسوتی مثل شما ندارم!

< به درخواست bijani و بدلیل به نتیجه رسیدن موضوع تاپیک قفل میشه! >

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا