ارتودنسی دندان چه کمکی به اصلاح طرح لبخند می کند؟

ElShokri

New Member

افراد زیادی هستند که به دلایل مختلف دندان های آن ها ناهنجاری های متفاوتی دارد. برای درمان ناهنجاری های دندان و درست کردن ناصافی آن ها می توانید به سراغ ارتودنسی دندان بروید. برای برخی این سوال پیش می آید که ارتودنسی دندان چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا بیش تر با ارتودنسی دندان و انواع آن آشنا شوید.


ارتودنسی دندان چیست؟​

ارتودنسی یکی از رشته های دندانپزشکی است که به اختصاص بر روی بهبود یا اصلاح موقعیت دندان‌ ها و فکین تمرکز دارد. در این رشته متخصصان ارتودنسی با استفاده از براکت ها و دیگر وسایل موقعیت دندا ها را تغییر می دهند. ارتودنسی دندان یک درمان طولانی مدت است که باعث می شود به آرامی دندان های شما صاف و مرتب شود. شما برای ارتودنسی دندان باید به متخصص آن و یا یک کلینیک دندانپزشکی نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنید. برای مثال افرادی که در کرج زندگی می کنند باید به متخصص ارتودنسی در کرج مراجعه کنند.

انواع ارتودنسی دندان​

ارتودنسی دندان انواع مختلفی دارد که افراد با توجه به نیاز هایشان می توانند از انواع استفاده کنند. ارتودنسی دندان به طور کلی به دو دسته ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک تقسیم می شود. در ادامه با این دو بیش تر آشنا می شوید.

ارتودنسی متحرک​

ارتودنسی متحرک باید همیشه در دهان قرار داشته باشند و تنها برای انجام ورزش و تمیز کردن، از دهان خارج شوند و در غیر این صورت تاثیر چندانی ندارند. در ابتدا پس از نصب بریس های متحرک احساس عجیبی پیدا می کنید و این به علت آن است که مقداری از فضای دهان توسط صفحه ی پلاستیکی اشغال شده است اما جای نگرانی نیست زیرا خیلی زود به آنها عادت خواهید کرد. همچنین با قراردادن بریس ها، دهان شما بیش از همیشه بزاق تولید می کند زیرا مغز انسان بریس ها را غذا تلقی کرده و دستور ترشح بزاق را صادر می کند که این حالت ۱ الی۲ روز ادامه دارد. باید به طور مداوم برای تنظیم و چِک شدن بریس ها به پزشک خود مراجعه کنید. در صورتی که در ناحیه ی زبان، لثه یا لب احساس سوزش یا ناراحتی کردید پزشکتان می تواند با تنظیم مجدد بریس ها حس راحتی بیشتری به شما دهد.

ارتودنسی سرامیکی​

ارتودنسی سرامیکی شبیه ارتودنسی فلزی است اما با این تفاوت که از براکت ‌های شفاف یا همرنگ دندان در این روش استفاده می شود تا براکت‌ ها و سیم‌ های نقره ‌ای خاکستری یا فلزی.

بسیاری از مردم براکت ارتودنسی سرامیکی را انتخاب می‌کنند زیرا نسبت به بریس ‌های فلزی روی دندان کمتر دیده می ‌شوند؛ این می تواند یک مزیت بزرگ باشد.

هزینه ارتودنسی​

همانطور که قبلا گفتیم، هزینه ارتودنسی برای هرکس متفاوت است و عواملی را که باعث ایجاد این تفاوت می شوند، در اینجا بررسی می کنیم.

هزینه درمان نزد بهترین متخصص ارتودنسی در کرج بیشتر است. اگر متخصص ارتودنسی انتخابی شما عضو هیئت علمی دانشگاه یا دارای مدرک فوق تخصص باشد، احتمالا هزینه بیشتری را هم دریافت خواهد کرد. پس می توان انتظار داشت که هزینه ارتودنسی دندان به دست فرد فوق متخصص بالاتر از متخصص ارتودنسی و آنهم بالاتر از یک دندانپزشک باشد. به علاوه، این هزینه در بین متخصصین ارتودنسی متفاوت است و هرچه تجربه متخصص در این زمینه بیشتر باشد، هزینه بیشتری هم برای درمان اختصاص خواهد داد.
 

ملیسا8956

New Member
از مطلب شما لذت بردم، شما با 50% تخفیف میتونید از خدمات بیمه دندانپزشکی مهراز استفاده کنید سقف و محدودیت نداره
 

جدیدترین ارسال ها

بالا