ارتودنسی اینویزیلاین چیست؟

MojganAD

New Member
اینویزیلاین یک درمان ارتودنسی است که بدون استفاده از بریس های فلزی دندان ها را صاف می کند. اینویزیلاین مجموعه‌ای از بریس‌های شفاف سفارشی است که دندان‌های شما را می‌پوشاند و به آرامی آن‌ها را در طول زمان به موقعیت مناسب می برد. از آنجایی که شفاف هستند نسبت به بریس‌های فلزی سنتی کمتر قابل توجه هستند و هنچنین با توجه به متحرک بودن آن ها، میتوان آن ها را جا به چا کرد.

اکثر مردم می خواهند لبخند خود را بهبود بخشند اما فکر می کنند که بریس های سنتی و فلزی تنها گزینه پیش روی آنها است. در بریس های شفاف اینویزیلاین، هیچ براکت یا سیم فلزی وجود ندارد که در حین درمان مانع لبخند زدن شما در بین دوستانتان باشد. با بریس‌های شفاف اینویزیلاین، دندان‌های شما می‌توانند در نیمی از زمانی که دندان هایتان با بریس‌های سنتی نیاز دارد، راحت، زیبا و به‌طور دقیق تراز شوند.

مشکلات قابل اصلاح با استفاده از ارتودنسی اینویزیلاین

بخش وسیعی از مشکلات و ناهنجاری های دندان با استفاده از ارتودنسی اینویزیلاین قابل درمان است. در ادامه به برخی از کاربردهای ارتودنسی اینویزیلاین اشاره می کنیم:

ناهنجاری کراس بایت

این نوع ناهنجاری زمانی رخ میدهد که بی نظمی قرار گیری دندان ها در فک بالا و فک پائین وجود دارد.

ناهنجاری آندر بایت

در این ناهنجاری، دندان های پائین به طور غیر طبیعی جلوتر از دندان های بالا میباشند. علت این مشکل رشد نامناسب فک بالا و یا رشد بیش از حد آن میباشد.

بیشتربخوانید... مراحل ایمپلنت

فشردگی دندان ها

هنگامی که در فک فضای کافی به منظور قرار گیری تمام دندان ها به طور منظم، وجود نداشته باشد، فشردگی دندان ها یا شلوغی دندان ها رخ می دهد.

فاصله زیاد دندان ها

این ناهنجاری به دلیل وجود فضای خالی زیاد در فک ایجاد میشود.

ارتودنسی اینویزیلاین، به خوبی قادر است که تمام ناهنجاری های گفته شده را درمان کند و به اصلاح زیبایی لبخند بیمار کمک شایانیکند، به گونه ای که هیچ کس متوجه نمیشود که وی تحت درمان ارتودنسی میباشد!

مزایای انواع روش های ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی به روش نامرئی مانند بقیه روش ها دارای مزیت های می باشد. در ادامه به چند مورد از آن اشاره خواهیم کرد تا با مزیت های آن آشنا شوید و با اطمینان خاطر به دوره درمان خود بپردازید:

عدم نیاز به مراقبت‌های ویژه و دشوار در ارتودنسی نامرئی

یکی از مزایای ارتودنسی نامرئی که اهمیت بسیار زیادی دارد، نیاز نداشتن به مراقبت‌های زیاد و دشوار است. برای مثال در ارتودنسی معمولی تمیز کردن دندان‌ها بسیار دشوار است، اما در روش اینویزیلاین مسواک زدن به دندان‌ها و تمیز کردن آن‌ها کاری بسیار راحت و عادی است.

تعداد جلسات معاینه بسیار کم ارتودنسی نامرئی

همه ما دغدغه و مشغله های خود را داریم و طبیعی است که نتوانیم در فاصله زمانی کم چند بار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنیم، و حتما ان دسته از افرادی که برای درمان از روش ارتودنسی نامرئی استفاده می کنند از شنیدن این خبر خوشحال خواهند شد. تعداد جلسات معاینه و مراجعه به کلینیک در روش ارتودنسی نامرئی نسبت به بقیه روش ها بسیار کمتر است و این ویژگی به تنهایی در کاهش سقف هزینه‌ ارتودنسی نیز تاثیر زیادی دارد.

امکان برداشت کوتاه‌مدت پلاک

در روش ارتودنسی سیمی آزاد کردن براکت‌ها کاری سخت و دشوار است. همچنین در این روش بیمار اجازه ندارد تا براکت‌ها را آزاد کند. اما در روش ارتودنسی نامرئی دندان آزاد کردن پلاک‌ها مشکلی ندارد. به صورت دقیق‌تر برداشتن پلاک در موقعیت‌های ضروری و شرایط حساس در این روش مجاز است. اما برای نتیجه‌گیری هر چه بیشتر بهتر است بیمار پلاک‌ها را در بازه زمانی طولانی از دهان خود بیرون نیاورد.

وجود تنوع بالا در ارتودنسی نامرئی

یکی از بهترین مزایای ارتودنسی نامرئی داشتن تنوع بالا است. از انواع مختلف این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارتودنسی نامرئی با پلاک‌های شفاف
  • ارتودنسی نامرئی با براکت همرنگ دندان
  • ارتودنسی نامرئی لینگوال
منبع: مجله دندانپزشکی ارتوبلاگ
 

جدیدترین ارسال ها

بالا