ارتباط با شبكه داخلي intranet

shahrokh_xp

Active Member
با سلام خدمت دوستان.
اين سوالي كه الآن مطرح مي كنم خيلي وقته جوابش رو لازم دارم ولي به نتيجه نمي رسم براي همين خواستم كه اينجا مطرحش كنم.
فرض كنيد كه در شركت x يك شبكه محلي intranet و lan بين 100تا 150 كامپيوتر وجود دارد.و اين شركت يك سايت بر روي intranet خود دارد.همچنين اين شركت ارايه دهنده خدمات اينترنت نيز هست.
حالا مي خواستم بگم كه اگه من عضو اين شركت باشم و يه اكانت اينترنت از آن ها داشته باشم و همچنين بتونم با استفاده از اين اينترنت سايت موجود در intranet رو ببينم :
آيا مي توانم به شبكه محلي بين كامپيوتر هاي آن ها دسترسي پيدا كنم؟منظورم همان شبكه lan است كه بين 100 تا 150 كامپيوتر در اين شركت وجود دارد؟
فقط مي خواستم بگم براي جواب اين سوال عجله دارم.ممنون ميشم كه زودتر جوابش رو بدين :wink:

saman_sweden

Active Member
آقاي شاهرخ خان XP
پاسخ شما هم نـــــــــــه است .هم آري
شما نميتوانيد اگر عضو اين شركت باشيد به شبكه داخلي شركت X دسترسي داشته باشيد اما اگر با شركت X به توافق برسيد مثلا شما براي شركت X كار ميكنيد از برنامه هاي ديگري مانند First Class براي وصل به اينترانت از طريق اينترنت آنهم فقط به حوزه فعاليت خودتان وصل ميشويد البته راههاي غير قانوني است حاي بحثش اينحا نيست

shahrokh_xp

Active Member
saman_sweden گفت:
آقاي شاهرخ خان XP
شما نميتوانيد اگر عضو اين شركت باشيد به شبكه داخلي شركت X دسترسي داشته باشيد اما اگر با شركت X به توافق برسيد مثلا شما براي شركت X كار ميكنيد از برنامه هاي ديگري مانند First Class براي وصل به اينترانت از طريق اينترنت آنهم فقط به حوزه فعاليت خودتان وصل ميشويد البته راههاي غير قانوني است حاي بحثش اينحا نيست
نه آقا سامان.اولا كه من خودم در اين شركت x كار مي كنم و در آنجا يك كامپيوتر دارم.و همچنين اون كامپيوتر هم در شبكه است و خودش هم به شبكه محلي وصله و هم به اينترنت كه هر دوش توسط يك كارت شبكه و كابل داخلي شركت است.حالا من مي خواهم يه يه نحوي اين كاميپوتر يعني كامپيوتر منزل هم وارد اين شبكه بشه.حالا بايد چه كنم؟ :wink:

gootik

Member
agha age shoma computer e sherkatetoon roshan bashe mitoonid ba computer e khoonatoon be sherkat vasl shid bad az tamame emkanate comp e sherkat estefade konid
albate bayad rooye comp e sherkat accept incoming calls o fa al konid

saman_sweden

Active Member
shahrokh_xp گفت:
saman_sweden گفت:
آقاي شاهرخ خان XP
نه آقا سامان.اولا كه من خودم در اين شركت x كار مي كنم و در آنجا يك كامپيوتر دارم.و همچنين اون كامپيوتر هم در شبكه است و خودش هم به شبكه محلي وصله و هم به اينترنت كه هر دوش توسط يك كارت شبكه و كابل داخلي شركت است.حالا من مي خواهم يه يه نحوي اين كاميپوتر يعني كامپيوتر منزل هم وارد اين شبكه بشه.حالا بايد چه كنم؟ :wink:
سلام
شما ميتوانيد از برنامه مثال زده شده در بالا و يا هر نرم افزار شبيه آن استفاده كنيد كه مسول سرور آن شركت براي شما يه كد ايمني ميدهد و هر هرنرم افزاري كه در شركت نصب شده هم كلينت و هم سرور آن را تو كامپيوتر منرلتان نصب ميكنيد و بعد از كونفيق كامل شما ميتوانيد با سرور شركتان ارتباط برقراركنيد و من پيشنهاد ميكنم از برنامه مايكروسافت بنام اسمال برنيس استفاده كنيد اگر سرور شركت 2000 است

shahrokh_xp

Active Member
اولا كه اين كامپيوتر ها مي تونن روشن بمونن ولي يه مشكلي هست كه هيچ كدوم مودم ندارن كه بشه از اون طريق ارتباط داشت.

ثانيا كه كامپيوتر سرور داراي ويندوز 2000 است ولي آقا سامان دقيقاْ نفهميم بايد چه كار كنم و از چه برنامه اي استفاده كنم. :wink:

saman_sweden

Active Member
shahrokh_xp گفت:
اولا كه اين كامپيوتر ها مي تونن روشن بمونن ولي يه مشكلي هست كه هيچ كدوم مودم ندارن كه بشه از اون طريق ارتباط داشت.

ثانيا كه كامپيوتر سرور داراي ويندوز 2000 است ولي آقا سامان دقيقاْ نفهميم بايد چه كار كنم و از چه برنامه اي استفاده كنم. :wink:
نياز به مودم نيست شما غير از هارد خودتون مگر يه قسمت از سرور دراختيار شما نيست فايلها تون اونقسمت بريزيد رز ضمن شما حتما اين برنامه هاي سرور وكلينت را تو كامپيوتر خود و شركت داشته باشيد و برنامه هاي زيادي براي اينكار است فرست كلاس - اسمال بيزنيس و....هستش

shahrokh_xp

Active Member
saman_sweden گفت:
shahrokh_xp گفت:

نياز به مودم نيست شما غير از هارد خودتون مگر يه قسمت از سرور دراختيار شما نيست فايلها تون اونقسمت بريزيد رز ضمن شما حتما اين برنامه هاي سرور وكلينت را تو كامپيوتر خود و شركت داشته باشيد و برنامه هاي زيادي براي اينكار است فرست كلاس - اسمال بيزنيس و....هستش
نه آقا هيچ قسمت از سرور در اختيار من نيست من فقط قابلين اين رو دارم كه يه فايل رو بين كامپيوتر ها از روي هارد خودم share كنم و در ضمن آدرس اون برنامه ها رو مي تونيد بدين منظورم سايتشون رو :wink:

saman_sweden

Active Member
shahrokh_xp گفت:
saman_sweden گفت:
shahrokh_xp گفت:

نه آقا هيچ قسمت از سرور در اختيار من نيست من فقط قابلين اين رو دارم كه يه فايل رو بين كامپيوتر ها از روي هارد خودم share كنم و در ضمن آدرس اون برنامه ها رو مي تونيد بدين منظورم سايتشون رو :wink:
اين آدرس first Class
http://lwo.lkwash.wednet.edu
آدرس دانلود
http://lwo.lkwash.wednet.edu/firstclass/win.htm
مال اسمال بيزنس
از مايكروسافت سراغ بگيريد
در ضمن اينها دو مثال بود كه من با first Class تقريبا 5 سال ميشه كار نكردم اما با اسمال بيزنس تا حدودي براي آپ ديت Sql شركت باهاش سروكار دارم و نرو افزارهاي ديگري هم هست

mehrdad55

Member
با سلام
آقا شما ميتوانيد به راحتي به اينترانت يك شركت دسترسي پيدا كنيد ولي به شبكه لن اون شركت تقريبا غير ممكن است مگر اينكه همانطور كه دوستان گفتند مسول شبكه به شما اين امكان را بدهد.
ولي وصل شدن به اينترانت راحته شما فقط بايد آي پي سايت را داشته باشيد .
مثلا من يك آي پي به شما ميدهم شما امتحان كنيد
217.218.251.106 اين آي پي اينترانت ماشين سازي اراك است.
با تشكر

shahrokh_xp

Active Member
mehrdad55 گفت:
با سلام
آقا شما ميتوانيد به راحتي به اينترانت يك شركت دسترسي پيدا كنيد ولي به شبكه لن اون شركت تقريبا غير ممكن است مگر اينكه همانطور كه دوستان گفتند مسول شبكه به شما اين امكان را بدهد.
ولي وصل شدن به اينترانت راحته شما فقط بايد آي پي سايت را داشته باشيد .
مثلا من يك آي پي به شما ميدهم شما امتحان كنيد
217.218.251.106 اين آي پي اينترانت ماشين سازي اراك است.
با تشكر
آقا منم اينو ميدونم .از اولم گفتم كه ميتونم به اينترانتش وصل بشم منظورم من شبكه داخلي بود كه به اون چه جوري وصل بشم :wink:

در ضمن آقا سامان ممنون :wink:

shaghaghi

Member
سلام دوستان اين موضوع خيلي جالب بود من هم اگر بشود از خونه به كامپيوتر اتاقم در شركت وصل شوم خيلي عالي مي شه در ضمن من مدير شبكه هم هستم و كد و رمز هم دست خودمه اگر كسي مي تونه دقيق راهنمايي كنه خوشحال مي شم چون خيلي موقع ها چيزهايي كه در اداره دارم را در منزل احتياج دارم ولي همش بايد آنها را ايميل كنم مرسي اگر كسي راهنمايي كنه :D

MnavidM

Active Member
با سلام

من آخرش نفهميدم شما دقيقا مي خواهيد چي رو از اون كامپيوتر ها بدست آوريد .

مي خواهيد به فرض از خونه بتونيد فايل هاي داخل يك فولدر در شركت را ببينيد ؟

لطفا اگه ميشه كامل توضيح بديد . شايد من تونستم كمكتون كنم. :wink:

shaghaghi

Member
حالا من خودم رو قاطي بحث كردم شرمنده
ولي من اگر بشه مي خواهم از تو خونه بتونم كامپيوتر اتاقم در اداره رو ببينم كه چون مديريت هم دست خودمه مي تونم ip validهم بهش بدم .مودم هم دارم اگر كمكم كني ممنون مي شم.

دوست عزيز ببينم شما مي تونيد از هايپر ترمينال استفاده كنيد
فقط موقعه كانكت از منزل بايد كسي پشت سيستم باشه؟؟؟
مسيرشم كه حتما بلدين ؟؟؟؟
program\accessories\communcation\Hyper Terminal

MnavidM

Active Member
با سلام

shaghaghi گفت:
حالا من خودم رو قاطي بحث كردم شرمنده
ولي من اگر بشه مي خواهم از تو خونه بتونم كامپيوتر اتاقم در اداره رو ببينم كه چون مديريت هم دست خودمه مي تونم ip validهم بهش بدم .مودم هم دارم اگر كمكم كني ممنون مي شم.

آقا ويندوز شما در خانه و اداره چي هست ؟

بعد از اين ;

يعني شما ميخواهيد صفحه مانيتور دستگاه اداره رو ببينيد ؟

shaghaghi

Member
من با هايپر كار كردم ولي اون بايد پشت هر دو سيستم كسي بشينه ولي من اگر قرار ب اين باشه خوب همون ميل كه راحتتره
من مي خواهم كامپيوتر خونه و اتقم در شركت به هم وصل باشن مثل همين شبكه داخلي كه من از اينجا به فايلهاي خونه دسترسي داشته باشم و وقتي خونه هستم به فايلهاي اداره
يعني كل كامپيوتر رو بتونم ببينم البته شنيدم كه هكر ها همچنين برنامه اي دارند كه داخل كامپيوتر كسي بشن

سلام
اقا شما نبال راهكارهاي قانوني هستين يا به فكر خرابكاري
خرابكاري من بلد نيتم .اما احتمالا شما مي تونيد براي خودتون يك اي پي تعريف كنيد واونوبه خاطر داشته باشيد وسپس از كامپيوتره اداره با اي پي خاص خودتون وارد سيستم بشين از طريق اينترنت .اما حتما بايد كامپيوتر روشن باشه وشما تمام مطالب خواسته شده رو شير كنيد يا همون به اشتراك بذاريد
حالا اگه جواب نداد منم منتظر نظر دوستان هستم
باي باي :eek: :lol: :) :D

ali3279

Member
آقا اين روشو من پيشنهاد مي كنم
ممكنه راههاي ديگه ايم باشه
توي اداره بايد ويندوز سرور نصب كني براي خونه هم ويندوز2000
اگر مي خواي با اين روش كار كني بگو كه تنظيماتشو بهت بگم

البته اين نرم افزارم بدرد مي خوره
Symantec PcAnywhere 10.5 :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا