احداث چاپخانه

rooz abri

New Member
سلام به همگي
اول از هرچيز بابت راهنمايهايي كه مي كنيد مي خواستم تشكر كنم.اميدوارم هميشه و در همه مراحل زندگي موفق باشيد.
من بعد از كلي دردسر بالاخره تونستم مجوز براي احداث چاپخانه رو تهيه كنم .
مجوز من براي تهيه 8 ورق دستگاه نو يا 10 ورق دسته دوم است.البته دستگاه برش به صورت جداگانه است.
اگه ممكنه تو چند مورد به كمكتون احتياج داشتم.
اول اينكه براي خريد دستگاهها دچار مشكل شدم ،آدرس چند تا از وارد كننده هاي معتبر و كاردرست رو مي خوام.
دوم به نظر شما با توجه به اينكه نمي خوام ميزان سرمايه گذاري من از 400 ميليون بالاتر بره پيشنهاد ميكنيد چه دستگاههايي بيارم كه 8 ورق رو هم كامل كنه.
سوم اينكه بخش اعظم پولي رو كه گفتم به صورت وام هست و مي خوام كه به صورتي سرمايه گذاري كنم كه به ياري خدا بيشترين سود رو به من بده كه بتونم قسط هام رو پرداخت كنم.
باز هم از همكاري همگي تشكر مي كنم.

ashrafij

New Member
سئوال

سلام
اول چند تا سئوال دارم
1- با وام مي توني دستگاه دست دوم بخري يا نه؟
2-تجربت تو كار افست و كار با دستگاهها چقدره؟
3-بيشتر چه كارهايي مي خواي انجام بدي مثلاً كتاب ،بورشور و...
4-توي تهراني يا شهرستان

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام دوست عزیز
البته خیلی از افرادی که می خوان از صفر شروع به سرمایه گذاری کنن در وهله اول تصور می کنن که جذب سرمایه و اخذ مجوزهای لازم نخستین موانعی هستن که با اونها روبرو خواهند شد. اما وقتی به گذشته بر می گردم می بینم چه بسا افرادی رو می شناسم که سرمایه و دیگر مقدمات رو در حده بسیار مناسب داشتن اما موفق نشدن. چه بسا اونها بهترین دستگاه ها و البته امکانات رو تهیه کردن اما سرمایه گذاری اونها به سود دهی نرسید. بنده می دونم که شما با امید فراوان و توسل و توکل به خدا قصد این کار و داری اما اگر اجازه بدی عرض می کنم که دلیل عدم موفقیت افرادی که حرفشون رو زدم نداشتن علم و آگاهی و در یک کلمه نداشتن تصوری دقیق از اونچه که می خوان بوده و نه کمبود سرمایه ، مجوز یا به هر حال اوضاع بد اقتصادی!!!
پیشنهاد من به شما در این باره یک حرف خواهد بود و اون حرف این هست که دوست من : بصورت ذهنی همیشه از آخر به اول فکر کن!
یعنی به جای این که با آزمون و خطا پیش بری و پول بی زبون رو صرف خریداری امکاناتی بکنی که یه گوش خاک بخورن و در نهایت به آب و آتیش بزنی که در آخر ماه حقوق کارگر و خرده ریز هزینه های دیگه تامین بشه به سمت یک بررسی درست و حسابی برو . شما مثلا نیاز به بازار سنجی داری نیاز به دونستن این داری که مثلا اگر فلان دستگاه رو خریدی در ماه چقدر با اون باید کار کنی که سود داشته باشه و شاید ده ها سوال دیگه ! به قول یکی از دوستان می گفت : «وقتی ما شروع کردیم به ما گفتن فلانی سال اول رو که سر به سره اگر رد کنی اوضاع درست می شه . بعدش که ما سال اول رو رد کردیم دیدیم سربه سر نشد که درد سر شد بعد گفتیم می ریم سال دوم... رفتیم دیدیم جون به سر شد سال آخرم که در به در شد!!!»
متاسفانه ما در کشور مون موسساتی نداریم که خدمات تحقیقاتی رو به سرمایه گذاران بدن و البته این هم شرط نیست که سرمایه گذار باید همه چی از کاری که می خواد بکنه رو بدونه مگر اینکه خودش این کاره باشه. اصولا سرمایه گذار یعنی در راس ایستاندن و استفاده از توانایی های دیگران. ( البته به نظر من اینجوریه) و این یعنی کار آفرینی.
من به شما پیشنهاد اکید می کنم که جز تحقیقات کاملا حرفه ای و توکل چیزه دیگه ای رو ملاک قرار ندی. شاید باور نکنی در همین تهران اصولا نیمی از ظرفیت چاپخانه ای در بخش افست سفارش نداران!!!! و اونها هم که داران بخشی شون ظرفیت و مدیریت مناسبی ندارن. اصولا بازار چاپ ایران یک بازار منظمی نیست و تجربه نشون داده که به دلیل ساختار خاص اقتصادی این بازار بیشتر از اون که مبتنی بر معیارهای تجارت در بازار آزاد باشه مبتنی بر ارتباطات هست. به همین خاطر باز هم تاکید می کنم که اول اجازه بده همه چیز در ذهنت تجربه بشه همه چیز رو در ذهنت ببین قبل از اینکه در واقعیت ببینی و اگر می بینی که اطلاعات صحیح نیست خودت دنبال آگاهی برو و سعی کن به بخش هایی دست رسی پیدا کنی که بکر هستن.وقتی شما اطلاعات رو کسب کردی بهتر می تونی اون چیزی رو که می خوای تصور کنی و سرانجام می تونی در واقعیت دست به کار بشی.

موفق باشین
امین زردوزی

rooz abri

New Member
با تشكر از شما دوستان عزيز
اول بگم كه از حرفهاي lpi گرامي خيلي خوشم اومد چون كاملاً منطقي است.براي روشن تر شدن موضوع بايد عرض كنم ما حدود 5سالي است كه به صورت كانون تبليغاتي فعاليت مي كنيم و از لحاظ بازار تا حدودي توي بازار جا افتاديم و تقريباً مشتريهاي خودمون رو پيدا كرديم و الان براي گسترش كار و همچنين با توجه به نياز منطقه قصد چنين كاري رو داريم،البته بايد بگم كه من در اين زمينه خيلي تحقيقات كردم و حتي با چند تا از نمايندگيها هم صحبت كردم ولي چون با دستگاههاي افست كمتر كار كرديم ترجيح ميدم با شما مشورت كنم.من دارم سعي مي كنم با توجه به تجربيات ديگران بهترين انتخاب رو انجام بدم اميدوارم در اين مهم مرا ياري نماييد.
در خصوص سوالات دوست عزيز ashrafij بايد عرض كنم ما در شهرستان فعاليت داريم و در زمينه دستگاههاي افست فقط از تجربه افراد خبره استفاده مي كنم و خودم تجربه كمتري دارم،در زمينه خريد دستگاهها بايد بگم وام فقط به دستگاههاي نو و مدل بالا تعلق ميگيره چون وام تجهيزات است.از دستگاهها بيشتر براي چاپ كارهاي تبليغاتي و اداري استفاده ميكنيم.

ashrafij

New Member
به نظر من يك دستگاه دو ورقي + يك دستگاه يك ورقي
يك دستگاه ملخي + يك دستگاه دايكات
به همراه دستگاههاي روكش uv و سلفون جز لوازم ضروري هستند و مي توني اونها رو تهيه كني
خيلي از نماينده هاي فروش سايت دارند از طريق اونها مي توني بعضي از قيمتها رو بگيري.

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سلام دوست عزیز برای گرفتن مشاوره رایگان میتونی با شرکت Tmc در تهران تماس بگیرید.
شماره تماس:88241503
اگر هم به مشکلی برخوردید به من خبر بدید.

rooz abri

New Member
سلام دوستان
با توجه به تماسهايي كه با نمايندگيها داشتم قيمت دستگاههاي هايدلبرگ خيلي بالا است در كل قيمت دستگاههايي كه ساخت اروپا هستند بالا است و به نسبت دستگاههاي ژاپني داراي قيمتهاي پايين تر و اتوماسيون بالاتر هستند نظر شما در اين رابطه چيست.؟

rooz abri

New Member
سلام
بچه ها كسي راجب به دستگاههاي ژاپني يا چيني اطلاعاتي داره.منظورم دستگاههاي كوموري،رايوبي،ميتسوبيشي،شينوهارا،ساكورايي و ... است . مي خوام بدونم كيفيت كار در اين دستگاهها چطوره؟
همچنين از لحاظ هزينه هاي سرويس و ... به نسبت دستگاههاي هايدلبرگ يا رولند به چه صورت است؟

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
وقت به خیر دوست من
خسته نباشی به هر حال داری روز های پر تلاشی رو می گذرونی. اون هم در زمینه خرید دستگاه که فکر کنم تا حالا به این نتیجه رسیدی که همه می خوان یه جوری به شما دستگاه بفروشن!! و هر کس هزار جور حرف می زنه که فلان تکنولوژی بهمان تکنولوژی.
به هر حال در این وضعیت به نظر من کاری از دست شما ساخته نیست چون شما در زمینه دستگاه ها اطلاعی نداری. و این اطلاع هست که باید بدست بیاری. من نمی دونم شما عجله داری یا نداری ولی خوب اگه عجله داری بهت توصیه می کنم بری تو کار سکه !!!(اینو گفتم که بخندی) . یه چند تا توصیه
1. برو چند تا چاپخونه که دستگاه نو دارن از مدیر چاپ خونه سوال کن ببین راضیه یا نه
2. در مورد خدمات پس از فروش برو سراغ کسایی که چند سالی هست دستگاه دارن کارشون به تعمیر و این طور چیزا افتاده
3. راجع به عملکرد دستگاه برو سراغ اپراتور های ماشین که با هم دستگاه های آلمانی و هم ژاپنی آشنا هستن
4. اگر قیمتی گرون هست ببین چرا گرونه یعنی حسابی روده پوده قضیه رو بکش بیرون نه اینکه طرف بگه این تکنولوژیش بالاتره پس گرونه تره قشنگ بپرس یعنی چی.

شما نمی خوای بگی کدوم شهر هستی؟ بگو لطفا
چند تا چاپخونه تو منطقه شما هست؟
لیتوگرافی چند تا هست؟ و چه تکنولوژی دارن؟
به نظر شما یه دفتر تبلیغاتی اگه چاپخونه داشته باشه بهتره یا شما این دو تا رو جدا از هم می بینی؟
به نظر شما یه دفتر تبلیغاتی سود بیشتری داره یا چاپخونه؟
آیا دفتر تبلیغاتی می شناسی که چاپخونه دار هم هست و موفقه؟
بیشترین سفارشات شما چی هستن؟
فکر می کنی بعد از افتتاح چاپخونه اوتقدر سفارش داری که یه شروع خوب داشته باشی یا باید بازار یابی کنی؟
محل چاپخونه اجاره هست یا خریداری شده؟
مساحتش چه قدر هست؟

rooz abri

New Member
سلام
صحبتهاتون كاملاً درسته با هر كي تماس مي گيري از دستگاه خودش تعريف مي كنه و به نوعي ميخواد دستگاه خودش رو بفروشه.
توصيه هاتون همه صحيح است و منطقي من با چند تا از چاپخونه ها صحبت كردم همگي از دستگاه نو راضي هستند در رابطه با تعمير هم هر چاپخونه معمولاً با شخص يا شركت خاصي براي تعمير كار ميكنه كه الزاماً ممكنه همان شركتي كه دستگاه رو ازش خريدند نباشه.(منظورم اينه كه مثلاً نمايندگي ... چون هزينه تعميرات و متخصصانش بالا است پس خريدار ترجيح مي دهد كه با شركتهاي ديگر براي تعمير ماشين قرارداد ببندد).در رابطه با عملكرد دستگاههاي ژاپني و آلماني بايد بگم كه اكثر اپراتورها بر اين عقيده هستند كه كار با دستگاههاي ژاپني راحت تر است و در بعضي موارد حتي دستگاههاي ژاپني كيفيت بالاتر و اتوماسيون بالاتر دارند اما مشكلي كه دارند در زمينه تعميرات است چون فقط از طريق نمايندگي ميتوان تعميرات را انجام داد ممكنه بعضي وقتها چند هفته تعميرات طول بكشه ولي در عوض دستگاههاي آلماني مثل پيكان همه جا هم قطعات يدكي و هم تعميركار دارند.
من قيمت نمايندگي دستگاههاي آلماني رو با قيمت جاهاي ديگه مقايسه كردم و به نظر من چيزي حدود 10 تا 15 درصد قيمت نمايندگي ايران از جاهاي ديگر بالاتر است و با توجه به اينكه دستگاههاي نو معاف از ماليات هستند نبايد اينطور باشه.
در مورد سئوالات بعدي تون بايد عرض كنم ما در شهر شيراز هستيم .و بايد خدمتتون عرض كنم در اين منطقه ما 83 چاپخانه داريم و حدود 8 ليتوگرافي كه چاپخانه ها تازه در حال اقدام به تجهيز كرن خود به دستگاههاي پيشرفته هستند.البته چاپخانه هايي هم داريم كه داراي دستگاه 8 رنگ يا 4 رنگ باشند ولي تعداد آنها كم است، و به نظر من در صورتي كه بتونم دستگاههاي پيشرفته رو راه اندازي كنم به اميد خدا جواب ميگيريم.به نظر من دفتر تبليغاتي سودش بيشتره چرا كه مثلاً كارت ويزيت رو از چاپخانه به قيمت 5 تومان تحويل مي گيره ولي به قيمت 10 تومان به مشتري تحويل مي ده.در صورتي كه ممكنه چاپخانه سهمش از سود كارت ويزيت 1 تومان بيشتر نباشه با اين تفاوت كه چاخانه كلي هزينه دارد ولي كانون تبليغاتي هزينه كمتري دارد.منتها مسئله اي كه در اين ميان است در مورد زمان تحويل كار است كه چاپخانه ها بدقولي مي كنند و وقتي شما خودت يك چاپخانه داشته باشي ميتوني هم در زمان مشخص و هم در مورد گرفتن كارهاي بزرگ ترديد نكني.در زمينه اينكه كانون تبليغاتي كه خودش چاپخانه داشته باشه تا حالا تحقيق نكردم و بايد بررسي كنم.
بيشتر سفارشات ما كارهاي تبليغاتي و اداري (ازقبيل بورشورها و كارت،سربرگ،تقويم و...) وسفارشات ارگانهاي دولتي و خصوصي است كه با توجه به نفوذي كه در بعضي از اين ارگانها داريم سفارشات ما هر روز بيشتر ميشه و 2 تا بازارياب هم داريم كه با وسعت كار مسلماً بازاريابهاي بيشتري رو به اين كار اختصاص ميديم.
درمورد ملك هم بايد خدمتتون عرض كنم كه من يك ملك 230 متري رو كه مال خودمون بوده به اين كار اختصاص دادم و در صورت امكان به دنبال اين هستم كه يك ملك بهتر با موقعيت تجاري بهتر خريداري كنم.
سعي كردم جوابها رو كامل جواب بدم براي همين يك كم طولاني شد ببخشيد.
راستي يادم رفت بگم كمي هم عجله دارم چون اطلاع دارم چند تا از چاپخانه هاي ديگر هم دارند دستگاههاي مجهزي خريداري مي كنند و تلاش من اين است كه قبل از اونها دستگاه رو نصب و راه اندازي كنم.
از اينكه منو راهنمايي مي كنيدكمال تشكر رو دارم

آخرین ویرایش:

rooz abri

New Member
سلام.
lpi جان يكسال گذشت جواب من رو ندادي؟ عزيزم هواي ما رو هم داشته باش.
كريسمس مبارك.

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
وقت به خیر عذر خواهی می کنم که دیر شد. امیدوارم به حساب کم لطفی نگذارید.
  • در مورد دستگاه های آلمانی و ژاپنی جدای مباحث فنی باید رویکردهای تجاری سازندگان اون ها رو در نظر گرفت. برای مثال رویکرد آلمانی ها در فروش دستگاه هاشون از ثبات بیشتری برخوردار هست و اون ها جدای عملکرد نمایندگی هاشون عموما از نظم و نظام بیشتری برخوردار هستند. شرکتی مثل هایدلبرگ شرکت نوپایی در ایران نیست و از لحاظ فنی هم استانداردهای اونها در ایران جا افتاده تر و البته بومی شده تر هست. آلمانی ها بیشتر مایل هستند که کارشون رو انحصاری به یک نمایندگی واگذار کنند ولی ژاپنی ها و عموما شرکت های آسیای شرقی در حال حاضر رویکرده غیر متمرکز تری دارند. خود این تمرکز خیلی مهمه چون وقتی تمرکز نیست به نوعی باعث سردرگمی و گاها فریب خریدار می شه. البته عدم تمرکز هم به نوعی فوایدی مثل رقابتی شدن بازار و تنظیم قیمت ها رو به دنبال داره. به هر حال مبحث تعمیرات و خدمات پشتیبانی یک مبحث چند جانبه است و بستگی به عوامل مختلفی داره. وقتی صحبت از مقایسه 2 دستگاه در زمینه تعمیرات هست مهم اینه که کدومشون زود تر به استهلاک می رسه و بعد از مستهلک شدن چقدر خرج داره و بعد از خرج کردن چقدر دوام داره. چون شما لزوما متوجه نمی شی که طرف چه جوری تعمیر می کنه و مثلا قطعه فابریک می ذاره ، دست دوم می ذاره. اینجاست که شما متوجه می شی که خودت رو با چه نوع تعمیر کاری طرف کنی. از طرف دیگه ممکنه اتوماسیون یک دستگاه خوب باشه ولی از لحاظ مواد مورد استفاده در ساخت دستگاه رویکرد سازنده اون رقابتی تر کردن و در نتیجه استفاده از مواد اولیه ارزانتر در ساخت دستگاه باشه که باعث ارزان تر شدن قیمت تمام شده دستگاه می شه. از طرف دیگه هم می بینیم که ارزان بودن قیمت بعدا با افزایش هزینه تعمیرات دستگاه پر می شه. به هر حال امیدوارم شما تصمیم عاقلانه بگیری (که مطمئنم می گیری).
  • هدف من از پرسیدن سوالات پست قبلی دریافت موقعیت شما چه از لحاظ تجاری و چه از نظر ایده های شما بود. البته کار تبلیغات به نظر من یک کاره پیچیده ای هست. رویکرد بازار های ما در زمینه کاری شما متاسفانه وقتی با افزایش تقاضا روبرو می شه به عوض راحتی باعث سردرگمی صاحب کار می شه. چون کار طراحی یک کاره تمام کننده نیست و شما مجبور می شی تا حده زیادی وارد مبحث تولید طرح که غالبا چاپ هست بشی. و این جا هست که به شما شوک وارد می شه چون شما وارد 2 تا مبحث مربوط اما از لحاظ فرایند تولید نامربوط می شی. یک طرف کار دسته خودت هست و طرف دیگه که از لحاظ مشتری نقطه پایانی دست چندین بخش جداگانه. خوب اینجا فکر شما رو بررسی می کنیم. آیا وقتی شما چاپخونه بزنی این به توسعه کار اصلی شما کمک کرده یا اینکه اون واسه خودش شده یک کسب و کار جدا؟ آیا شما اونقدر کار داری که اسم چاپخونه شما رو بگذاریم چاپ خانه اختصاصی دفتر تبلیغاتی شما؟ یا اینکه بعد از افتتاح اون شما هم می شی مثل اون چاپخونه هایی که کار دارن اما نمی دونن کدوم کارشون اول چاپ کنن که صدای مشتری در نیاد؟ یا اون هایی که در به در دارن دنبال کار می گردن؟
دوست من! کاره چاپ نه به خاطر این که شما چاپخونه نداری بلکه به خاطر نبودن یک سیستم منظم کنترل روند کار دچار مشکل می شه چون عموما کم پیدا می شه چاپخونه ایی که تمام کارهای یک محصول رو خودش انجام بده. مثلا اغلب چاپ یکجاست، ورنی یک جا، سلفون کشی یک جا، صحافی یک جا، ملخلی یک جا... و این در واقع یعنی اگر شما هم چاپخونه بزنی فرضا اگر کار به موقع چاپ بشه کارهای دیگه رو که امکاناتش رو نداری اگر درست پی گیری نشه باز همون قضایا و البته این بار شما باید 2 تا کار مختلف رو اداره کنی. به هرحال بنده این ها رو عرض نکردم که شما این کار رو نکنی اینها اشاره به واقعیت هاست. من در پست اول خودم یک اشاره کردم که تصور می کنم لمسش نکردی. عرض کردم که کارت رو ذهنا از آخر به اول شروع کن. این کار فرق داره با احتمال و حدس ها و پیشبینی. در این کار شما باید قبل از اینکه هر کاری رو در واقعیت بکنی تصور کنی که داری اون کار رو انجام می دی. مثلا شما فرض می کنی که یه چاپ خونه داری با فلان دستگاه و هر چی که دلت می خواد. حالا باید شروع کنی به مانور کردن یعنی فرضی کار کنی. در غرب وقتی یک نفری می خواد وارد کاره بورس بشه بهش اجازه می دن با سرمایه فرضی شروع به خرید و فروش کنه در محیط مجازی و از این راه بدون اینکه ضرر ببینه تجربه کسب کنه. شما هم باید همچی کاری کنی باید اول فرضا چاپخونه بزنی و بازی کنی با چاپخونه داری. باید خودت رو ذهنا آماده کنی. اگر این کار رو شروع کنی اونوقت اولین چیزی که متوجه اش می شی اینه که برای فرض کردن کارت هم اگر اطلاعات نداشته باشی نمی تونی حتی فرضش کنی!!! به نظرت این کار با پیش بینی کردن یکی هست؟در پیش بینی شما یک چیزهایی رو حدس می زنی و بر اساس اون حدسیات دست به عمل واقعی میزنی و پیش می ری یا حدست درسته یا غلط و اون وقت با گاوی که زاییده باید خودت رو اصلاح کنی!! تصور کردن هر کار قبل از انجامش یعنی شانس دوبار زندگی کردن!!
موفق باشی( که می دونم خواهی بود)

امین زردوزی

rooz abri

New Member
سلام ، خسته نباشید
جناب زردوزی من خیلی دوست دارم به خاطر اینکه حرفات خیلی خیلی منطقیه.
شاید باورتون نشه ولی بارها پیش خودم مرور کردم که روند کار در چاپخانه به چه صورت باشه.ما اینجا به دلیل اینکه سفارشاتمون زیاده خیلی مواقع خودمون کارهای اولیه رو انجام می دیم مثلاً خودمون فیلم و زینک رو تهیه میکنیم و خودمون کارهای بعد از چاپ رو انجام می دیم مثلاً در صورتی که روکش احتیاج باشه خودمون می بریم جای دیگه روکش میکنیم و حتی بعضی از دستگاههای صحافی رو خودمون داریم.به همین دلیل هم قیمت کارهای ما از همه پایین تره و با توجه به اینکه خودمون دنبال سفارش هستیم میتونیم کارها رو زودتر تحویل مشتری بدهیم فقط گیر ما زمانی است که کار قراره چاپ بشه چون با اینکه یک چیزی به افست چی میدم که کارم رو زودتر چاپ کنه اما با این وجود سرشون شلوغه و وقتی کاری رو بهشون می دیم بعضی اوقات تا یک هفته هم طول میکشه.
همین الان که خدمتتون دارم عرض میکنم دیروز 2 تا شیت 50*70 از کارهامون رو فرستادم تهران که اونجا چاپ بشه چون اینجا هیچکدام از چاپخانه ها وقت نداشتند.
در رابطه با این مسئله که کمتر چاپخونه ای پیدا میشه که تمام امکانات رو داشته باشه حرف شما کاملاً درست است . البته با توجه به اینکه ما خودمون اکثر کارها را انجام می دهیم می دونیم به چه دستگاهی بیشتر احتیاج داریم و به یاری خدا سعی داریم تا جاییکه ممکنه کلیه تجهیزات مورد نیاز رو تهیه کنیم البته در صورتی که تجهیزاتی نداشته باشیم با توجه به سابقه خوبی که در این زمینه داریم اکثر چاپخانه دارها کار ما را به سریعترین شکل ممکن انجام میدهند.
در مورد دستگاهها باید خدمتتون عرض کنم مشکل هزینه بالای دستگاهها برای خرید است . همانطور که شما فرموده بودید از چند تا از چاپخانه هایی که دستگاههای نو و مختلف داشتند سئوالاتی رو پرسیدم ولی خیلی از اونها راجب به دستگاههای ژاپنی اطلاعات کمی داشتندخصوصاً که ما در زمینه دستگاههای ژاپنی بر عکس اروپایی تنوع زیاد داریم مثلاً دستگاههای (ساکورایی ، رایوبی،کوموری،میتسوبیشی ،هامادا،شینوهارا،پولی،آکیاما و ...) البته با توجه به اطلاعاتی که به دست آوردم فقط 3 تا از این شرکتها دارای توانایی و دستگاههای خوب هستند اما هزینه های جانبی و تعمیراتشون مشخص نیست . البته وارد کننده های دستگاههای چاپی نیز در اکثر موارد دستگاههای ژاپنی را توصیه میکنند.و این باعث شده که همچنان به دنبال اطلاعات در این زمینه باشم. متاسفانه کمبود منابع اطلاعاتی در این زمینه خود مشکل را مضاعف میکند.
از شما و دوستان خواهشمندم اگر در زمینه ماشینهای چاپ مرجع یا اطلاعاتی موجود است آن را معرفی نمایید.
با تشکر از شما

ashrafij

New Member
سلام
من چند تا سایت پیدا کردم که فکر می کنم به دردتون بخوره.
دستگاههای رایوبی
http://www.ryobi-group.co.jp/en/index.html
دستگاههای ساکورایی
http://www.sakurai-gs.co.jp/en/network/index.html
نمایندگی دستگاههای هایدلبرگ در ایران
http://www.iranrotative.com/index
نمایندگی دستگاههای KBA در ایران
http://www.noortec.com/FMain.html
امیدوارم مفید باشه.

ashrafij

New Member
مجدداً سلام
دوست عزيز پيشنهاد مي كنم چون در شهرستان هستي از دستگاههايي مثل هايدلبرگ يا رولند استفاده كني چون تعميركارش راحت پيدا ميشه . يك مسئله اي كه در چاپ مطرحه هزينه تعميرات و خوابيدگي دستگاهها زماني كه نياز به تعمير دارند است.چون خرابي دستگاه يك امر غير قابل پيش بيني است ممكنه در اوج سفارشات دستگاه خراب بشه و مهمه كه شما بتوني هرچه سريعتر دستگاه رو تعمير كني. البته اين فقط يك نظر است.در ضمن ماشين چي هم به راحتي گيرت مياد.

rooz abri

New Member
سلام
دوست عزيز ashrafij از اين كه به من لطف داري ممنونم.در رابطه با صحبتهاتون بايد عرض كنم خودم هم به همين نتيجه رسيدم و حرفتون درست است. البته با توجه به اينكه وام هنوز مورد تاييد قرار نگرفته با مشكل مواجه شدم . چون آخر سال است و بانكها از 10 روز ديگه ارايه تسهيلاتشون رو قطع ميكنند.به هر حال از اينكه در بحث ما شركت ميكني ممنونم.

rooz abri

New Member
دستگاه برش

سلام بچه ها
كسي قيمت دستگاههاي برش چيني رو داره. شنيدم قيمتشون پايينه ولي نميدونم كارايي و خدماتشون چطوره.لطفاً اگر كسي اطلاعاتي داره اون رو اعلام كنه .
ممنون از همگي

ashrafij

New Member
سلام
ديروز يك جايي نمونه اين برشهاي چيني رو ديدم .طرف راضي بود ميگفت 3.5 خريدتش.البته عرض دهانه اش 82 بود.

saeedesign

Member
سلام دوست عزیز(rooze abri)
اگه خواستید ما می توانیم براتون وارد کنیم.از تمام کشورها.البته ما بیشتر با آلمان کار می کنیم و بیشتر هم با دستگاه های هایدلبرگ.اگه اطلاعاتی هم خواستید باز با من تماس بگیرید

ashrafij

New Member
سلام
اگه ممكنه راجب به دستگاههايي كه وارد ميكنيد كمي توضيح دهيد.
ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا