آهنگ سازي حرفه اي با FL Studio8

Peace Dove

Well-Known Member
امروزه آهنگسازي گستردگي هاي فراواني پيدا كرده و يكي از مهمترين دلايل اين گستردگي به وجود آمدن نرم افزارهاي موسيقي است . نرم افزارهاي موسيقي در كنار استعدا آهنگساز يك قدرت موسيقيداني عظيم به وجود مي آورد.دليل اين قدرت جدايي از استعداد آهنگساز ابزارهايي است كه نرم افزار در اختيار كاربر قرار مي دهد. شما در يك نرم افزار آهنگ سازي به ملودي ها ، سمپل ها ، فيلترها ، افكت ها و هزاران تكنولژي جانبي دسترسي داريد.
يكي از اين نرم افزارها Fruity Loops که با نام اختصارى FL Studio نيز خوانده مي شود، FL Studio جزء خانواده Sequencerها محسوب مي شود.
Sequencerها به منظور ساخت موسيقى هاى ريتميک استفاده مي شود. در روش Sequencer كاربر قطعات موسيقي را مي سازد و نت ها را تركيب مي كند و در آخر اين قطعات را در كنار هم قرار مي دهد و يك آهنگ كامل توليد مي شود. كاربر مي تواند خروجي موسيقي خود را به صورت فرمت هاى WAV ، MP3، MIDI و يا فرمت پروژه در FL يعنى FLP ذخيره کنيد تا بعدن در صورت نياز تغييراتي را بتوانيد در پروژه ايجاد كنيد.
شبيه‌سازهاى صدا:

FL Studio، شامل 13 ابزار توليد کننده‌ى صدا (synthesizer) است که صداى آلات مختلف موسيقى را شبيه‌سازى مى‌کنند و سازهاى مجازى مختلفى را مانند

گيتار اکوستيک و الکترونيک، پيانو و ... در اختيار شما قرار مى‌دهد. بدين ترتيب امکان توليد هر نوع صدايى بصورت مجازى وجود خواهد داشت.
ضبط صدا و ويرايش:

فضاى کارى Playlist شامل تعداد نامحدودى Track مى‌شود و اين اجازه را به شما مى‌دهد که قطعات موسيقى را به هر ترتيبى که دوست داريد در کنار هم قرار دهيد. بعلاوه ابزارهاى ويرايش صدا امکاناتى نظير کم يا زياد کردن زمان آهنگ (time-stretch)، تغيير زير و بمى صدا (pitch-shift)، ضرب‌آهنگ‌هاى لحظه‌اى (slice)، جدا کردن قطعات موسيقى (chop) و ... را در اختيار شما مى‌گذارد. در کنار تمام اين موارد، قابليتى با عنوان Edison اضافه شده است که يک ويرايشگر وbeat-ضبط‌کننده‌ى کامل فايل‌هاى صوتى مى‌باشد.
ميکس و افکت‌گذارى:

FL Studio قويترين ميکسر را در ميان همنوعان خود دارد. در اين نرم‌افزار به مانند نسخه شش، 64 Track ميکسر استريو وجود دارد و در هر Track مى‌توان هشت افکت (از 44 افکت موجود) قرار داد. به عنوان مثال افکت‌هاى Delay (ايجاد تأخير)، Distortion (اعوجاج)، EQ (اکولايزر)، Chorus (چند صدايى)، Reverb (ايجاد طنين) و ... بسيار پرکاربرد هستند.
فناوري‌هاي پشتيباني شده درFL Studio :

FL از فناوري‌هاي VST/VSTi/VST2، DXi، DXi2، MP3، WAV، OGG (تنها به عنوان ورودى)، MIDI، ASIO و ASIO 2 پشتيبانى مى‌کند.

download.gif
دانلود از سرور پي سي دانا | لينك كمكي | دانلود از رپيدشير | حجم 88 مگابايت
password.gif
پسورد: www.pcdana.com
netjaxer.gif
منبع
l
 

جدیدترین ارسال ها

بالا