آموزش Multimedia Builder 4.9.1 به صورت حرفه اي

وضعیت
موضوع بسته شده است.
مثل اينكه خيلي دلت هواي بازي كرده؟
در ضمن سر اينكه يه چيزهايي ياد بگيري.!

mohsenshahbazi

Active Member
شرمنده اينجا قمارخانه نيست كه اومدي حريف براي شرط بندي پيدا كني اگه ميخواي چيزي ياد بدي قشنگ مقاله بنويس بفرست بالا

ممنون

Masih

Well-Known Member
توجه به محيط علمي فروم‌ها داشته باشيد لطفا!

مسيح.

mohsenshahbazi گفت:
شرمنده اينجا قمارخانه نيست كه اومدي حريف براي شرط بندي پيدا كني اگه ميخواي چيزي ياد بدي قشنگ مقاله بنويس بفرست بالا

ممنون
خداييش من كه با شما موافقم. فقط مي تونم بگم...
بخشيد
از اين به بعد هم سعي مي كنم يه چيزهايي آموزش بدم.چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

يه آموزش از MMB :
منتظر باشيد خيلي خيلي زود مياد...
البته اگه مايل باشيد تا در محيط برنامتون برف بباره!!

mohsenshahbazi

Active Member
Mohsen_MMB گفت:
يه آموزش از MMB :
منتظر باشيد خيلي خيلي زود مياد...
البته اگه مايل باشيد تا در محيط برنامتون برف بباره!!
ممنون ميشم غير لز سويش اينجا برنامه ديگه اي هم اموزش داده بشه

محسن

* آموزش اول از MMB :

به نام خدا:

* آموزش اول از MMB :

نجوه ساخت دابل كليك بدون استفاده از شي List Box :
براي اينكه من يك راه ميانبر و در واقع يك كلك به شما ياد مي دم. پس همرا من مراحل زير رو دنبال كنيد:
1- ابتدا شيي را كه ميخواهيد عمل دابل كليك روي ان صورت بگيرد را انتخاب كنيد.(مثلا شي Text)
2- شي Hot Spot را برگزيده و آن را به اندازه شي مورد نظر در آوريد.(محدوده انتخاب شما توسط شي Hot Spot بايد به اندازه شي مورد نظر باشد. مثلا به اندازه شي Text).
3-در ادامه يك شي Script بر روي صفحه اضافه كنيد.
4- در ادامه كار پنجره خصوصيات شي مورد نظر مثلا Text را باز كرده و در قسمتMore Actions وارد شده و در تب Mouse Up تايپ كنيد :
Show("HotSpot")
ScriptTimer("Script","250") عدد 250 متغيري است كه ميزان سرعت دابل كليك را
تنظيم مي كند.

5- بعد به پنجره خصوصيات شي Script رفته و تايپ كنيد:
Hide("HotSpot")
6- درآخر به بخش تنظيمات شي Hot Spot رفته و فرمان عملي را كه مي خواهيد در انجام عمل دابل كليك صورت پذيرد را بنويسيد. براي مثال:
AudioOpen("<SrcDir>\Mohsen.mp3")

توضيحات تكميلي :
ابتدا بايد شي Hot Spot مخفي باشد. در صورت يك بار كليك كردن بر روي شي مورد نظر دستور موجود در اين شي اجرا شده و شي Hot Spot را تا مدت زماني كه شما در قسمت ScriptTimer("Script","250") تعيين كرده ايد آشكار مي سازد. يعني اگر شما در اين مدت زمان تعيين شده دوباره بر روي شي مورد نظر كليك كنيد در حقيقت كليك دوم را بر روي شي Hot Spot كرده ايد و در اين صورت دستورات نوشته شده در شي Hot Spot اجرا خواهند شد.

اگر توضيح اضافي خواستيد در خدمتم .

... راستي حتما منتظر آموزش دوم MMBباشيد...

به نام خدا:

* آموزش دوم از MMB :

نحوه تمام صفحه كردن پنجره برنامه(Full Screen):

منظور من از تمام صفحه كردن پنجره برنامه اينكه پنجره برنامه درست به اندازه Screen Resolution ميز كار ويندوز درآيد.حالا براي اين كار مراحل زير را دنبال كنيد:

قطعه كد لازم :

Width=ScreenWidth
Height=ScreenHeight
SysCommand("ResizeWindow","Width,Height")
SysCommand("CenterWindow","")
Return()
مقادير ScreenWidth و ScreenHeight پارامتر هايي هستند كه براي تابع SysCommand تعريف شده اند تا هنگام تغيير سايز پنجره برنامه، اندازه آنرا متناسب با اي مقادير بزرگ نمايي كند.
با استفاده از تابع SysCommand("CenterWindow","") نيز مشخص مي كنيد كه موقعيت پنجره برنامه بعد از بزرگ نمايي در وسط ميز كار ويندوز قرار گيرد.

پا ورقي: شما به چند طريق مي توانيد از اين دستورالعمل استفاده كنيد. مثلا مي توانيد قطعه كد گفته شده را در قسمت Action on Page Start صفحه اول برنامه قرار دهيد تا در همان ابتداي اجرا پروژه پنجره برنامه تمام صفحه بشود. راه دوم اينكه، مي توانيد يك كليد مانند Maximize پنچره هاي ويندوز درست كرده و دستور گفته شده را با اين كليد به اجرا درآوريد.

اگر توضيح اضافي خواستيد در خدمتم .

... راستي حتما منتظر آموزش سوم MMBباشيد...

نويسنده : محسن سليماني :wink:

ahura19 گفت:
بابا لين دوستمون انگار تازه كامپيوتر خريده....نه؟؟؟؟؟؟؟؟:D

منظورتون كيه؟ لطفا واضحتر حرف بزنيد.

و چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

در ضمن اگه خيلي به مولتي مديا بيلدر علاقه داري يه سري هم به آدرس زير بزن....

WWW.Persiagt.com

sogoli

Active Member
يك سوال مهم...

با سلام و عرض ارادت...
دوستان اگر موافق هستيد بيشتر در مورد قابليتهاي scriptنويسي در mmbصحبت كنيم
يك سوال :
آيا مي توان با mmbبرنامه ايي ساخت كه حالت پرسش و پاسخي باشد مثل
سوالات تستي كه داراي 4 گزينه هست يعني از كاربر چند سوال چند گزينه ايي بپرسد و نمره او را مشخص كند
با تشكر فراوان......... :wink:

Re: يك سوال مهم...

sogoli گفت:
با سلام و عرض ارادت...
دوستان اگر موافق هستيد بيشتر در مورد قابليتهاي scriptنويسي در mmbصحبت كنيم
يك سوال :
آيا مي توان با mmbبرنامه ايي ساخت كه حالت پرسش و پاسخي باشد مثل
سوالات تستي كه داراي 4 گزينه هست يعني از كاربر چند سوال چند گزينه ايي بپرسد و نمره او را مشخص كند
با تشكر فراوان......... :wink:

مسيرها در MMB :

در حالت كلي يه فايل در برنامه MMB از راه مي تواند كنترل بشود. اين فايل يا بايد داخلي(Internal ) باشد و يا خارجي يا (External ) باشد.
در صورتي فايل Internal باشد شما بعد از مرحله نهاييCompile و توليد فايل اجرايي(EXE) اين فايل را ني توانيد در جايي خارج از فايل اصلي برنامه مشاهده نماييد.به عبارت ديگر يك فايل Internal بعد Compile برنامه در داخل برنامه مي ماند و ديگر نيازي نيست تا شما اين فايل را در كنار برنامه تان مثلاْ در سي دي قرار دهيد.
ولي در صورتي كه اين فايل External باشد، شما مي بايست مراحل گفته شده زير را انجام دهيد تا اين فايل بعد از مرحله Compile و احياناْ بعد از قرار گرفتن درون يك سي دي بتواند همراه برنامه تان در سيستمهاي ديگر نيز اجرا بشود.
1- ابتدا همه فايلها يا برنامه هايي را كه قرار است به برنامه لينك بخورند را درون يك پوشه (Folder ) ريخته و اگر قرار است تا بعضي از آنها جداگانه در پوشه هاي ديگر قرار بگيرند را نيز در پوشه هاي ديگر درون همين پوشه قرار مي دهيم.(مثلاْ پوشه اصلي ما DATA نام دارد)

2-حال در مرحله بعد فرض كنيد كه مي خواهيم يك فايل اجرايي را به برنامه لينك بزنيم.در اين صورت بايد در مسير انتخاب فايل بعد از اينكه فايل را انتخاب كرديم، قبل از تمام مسير هاي نوشته شده براي اين فايل اين طور عمل كنيم:
G:\data\Winamp5.0\setup.exe

تغيير مي كند به ...

SrcDir>\data\Winamp5.0\setup.exe>

نوشتن عبارت <SrcDir>\ قبل از تمام مسيرها باعث مي شود تا برنامه شما در هر سيستمي به هر cd_Rom بتواند فايلهاي لينك خورده را اجرا نمايد.

حالا فرقي نمكند كه فايل شما يك فايل ويدئويي باشد يا صوتي و يا عكس باشد...
مسئله اي كه موجب مي شود تا برنامه در همه سيستمها به خوبي كار بكند اين است كه مسير آنرا درست داده باشيم.
فعلاْ به علت ذيق وقت اين موارد كافيست ولي قول مي دهم تا چند روز آينده به طور مفصل اين موضوع را برايتان شرح بدم و همچنين چگونگي استفاده از Paths Replace واقع در منوي Project براي سهيل در انتخاب مسيرهاي صحيح را بيان خواهم كرد.

باز هم اگر مسئله ديگري بود من در خدمتم...
محسن

اما در مورد اسكريپت نويسي در MMB شما مي توانيد به آدرس زير كه خودم در آنجا آموزش MMB را به طور جامع بيان كرده ام مراجعه نماييد. در صورت نياز نيز مي توانيد آنجا سوالات خود را مطرح نماييد.
www.gavbandy.com
منتظر شما هستم... :wink:

sogoli

Active Member
محسن جان از راهنمايي شما ممنون هستم
اميدوارم آموزشهاي شما بطور پيوسته ادامه داشته باشد

PC man

Active Member
آقا محسن ميشوه بر روي فايل فلش در مولتي مديا بيلدر Hot Spot گذاشت!؟
من كه هر چه كار كردم نشد!!!

sogoli

Active Member
محسن جان لطفا Paths Replace را كمي تشريح كن
كه من شديدا به آن نياز دارم . با تشكر فراوان......

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا