آموزش نصب phpBB بر روي server و localhost

چند وقتی بود میخواستم یه مقاله در مورد phpbb بنویسم ولی فرصت نمی شد

بالاخره این فرصت رو پیدا کردم
در حال حاضر اطلاعات بچه ها در مورد این پورتال خیلی کمه
خیلی از دوستان شاید اصلا اطلاع نداشته باشند که این سیستم انجمن ها به چه شکل ایجاد میشه

این فورم ها اکثرا با برنامه phpbb ایجاد میشه که یه برنامه مجانی هم هست
این برنامه به طور کلی فارسی شده و دو نسخه فارسی ساز براش در دسترس هست
یکی داخل خود سایت phpbb که اون فارسی ساز اصلا جالب نیست و فارسی ساز با base عربیه و یه فارسی ساز دیگه هم هست که از سایت farsiprojects میشه دانلود کرد که base این فارسی ساز یونی کده

من تصمیم گرفتم آخرین نسخه phpbb رو یک سری قابلیت اضافه بر روش نصب کنم . از فارسی ساز یونی کد استفاده کنم و یک قالب مناسب رو هم که خودم فارسی کردم روش قرار بدم و بزارم برای دانلود

در حال حاضر این برنامه آماده شده و اسمش رو گذاشتیم phpbb optimized

optimized.jpg

در این برنامه از phpbb 2.0.17 استفاده شده که آخرین نسخه برنامه هستش
ما از فارسی ساز base یونی کد استفاده کردیم
در ضمن این فارسی ساز به روز ترین فارسی ساز این برنامست
برای قالب هم از قالب FIsubsilver shadow استفاده کردیم که یکی از پر طرفدارترین قالبهای phpbb یه
در ضمن حدود 9 قابلیت جدید هم به برنامه اضافه کردیم تا کار دوستان راحت باشه و بتونن از این برنامه استفاده کنن
در حالت عادی قابلیت های پیش فرض phpbb مناسب نیست
مثلا بخش پاسخ سریع در حال پیش فرض وجود نداره و یا phpbb در حالت پیش فرض به ادیتور متن مجهز نیست و ..

خوب من این مجموعه رو به این آدرس آپلود کردم که دوستان میتونن از اینجا دانلودش کنن

کد:
http://www.qfile.de/dl/189957/phpbb_optimized_3.rar.html

اگر دوستان میخوان که این برنامه رو روی کامپیوتر خودشون نصب کنن باید برنامه easyphp رو از سایت

www.easyphp.org

دانلود کنن که حجم این برنامه هم زیاد نیست و فقط 8 مگابایت حجم داره و من توصیه میکنم نسخه 1.7 رو دانلود کنید چون ثبات بالاتری داره
اگر دوستان مايل به استفاده از اين برنامه نيستند و ميخوان از phpbb استاندارد استفاده كنند ميتونند آخرين نسخه phpbb رو از سايت رسمي اين برنامه دريافت كنند ولي phpbb استاندارد قالب فارسي همراهش نيست و فارسي ساز داخل خود سايت phpbb هم اصلا خوب نيست

کد:
http://www.phpbb.com/downloads.php

در ضمن یک سری مقاله آموزشی هم آماده شده که یکی از این مقالات مربوطه به همین برنامست و در مورد شیوه نصب این برنامه و قابلیتهای جدید نصب شده بر روی اون توضیح میده که میتونید این فایل رو هم از این مسیر دانلود کنید ( فرمت فایل آموزشی PDF می باشد )

کد:
http://www.qfile.de/dl/189960/phpbb_optimized.rar.html

و دو مقاله آموزشی کامل با فرمت PDF هم آماده کردیم

1 - طریقه نصب phpbb بر روی کامپیوتر محلی (localhost ) به طور تصویری در 17 صفحه
2- طریقه نصب phpbb بر روی server به طور تصویری در 7 صفحه

مقاله اول رو از اینجا دریافت کنید

کد:
http://www.qfile.de/dl/189965/phpbb_installation.rar.html

مقاله دوم رو هم از اینجا دریافت کنید

کد:
http://www.qfile.de/dl/189970/phpbb_server.rar.html

با کمک این مقالات آموزشی به راحتی می تونید این برنامه رو بر روی کامپیوتر خودتون نصب کنید و با برنامه تمرین کنید تا بهش مسلط بشید و شاید یه روز تصمیم بگیرید برای خودتون یه انجمن راه اندازی کنید

البته این فایلها در مرکز دانلود سایت ما هم موجوده ولی به خاطر محدودیت هایی که داریم فقط اعضا میتونن فایل رو دانلود کنن به همین خاطر فایلهارو به یه هاست مجانی آپلود کردم تا همه بتونن بدون اینکه احتیاج به ثبت نام باشه , فایل ها رو دریافت کنند

فقط دوستان مقالات رو مطالعه کنند
میخوام بدونم مقالات به خوبی نوشته شده یا نه چون من سعی کردم طوری مقالات رو بنویسم که اگر کسی چیز زیادی هم از phpbb نمی دونه بتونه از این برنامه استفاده کنه

با سلام،

در مورد تعریف کاربر مهمان سئوالی داشتم.

ما این نسخه را گرفتیم اما به جزء کاربر های ثبت نام شده کسی اجازه دیدن مقاله ها را ندارد؟؟؟؟؟

Hyper

Active Member
دوست عزیز

باید در قسمت کنترل پنل سطح دسترسی کاربران را تعریف کنید ...

با سلام،

ما این نسخه را گرفتیم اما به جزء کاربر های ثبت نام شده کسی اجازه دیدن مقاله ها را ندارد؟؟؟؟؟

اين مشكل به اين خاطر بروز كرده كه ماژول mod_rewrite بر روي سرور فعال نيست
البته روي هر سروري بايد اين ويژگي فعال باشه
اگر روي لوكال نصب كردي بايد mod_rewrite رو فعال كنيد

DC-Master

Member
Mahtab2005 گفت:
با سلام،

QUOTE=Hyper]دوست عزیز

باید در قسمت کنترل پنل سطح دسترسی کاربران را تعریف کنید ...[/QUOTE]

والا ما در انجا هم كلي كار كرديم ولي همانطور كه بود هست
اگر ميشود دقيقا بگوپيد كدام قسمت را

amirabbas_p30magazine گفت:
اين مشكل به اين خاطر بروز كرده كه ماژول mod_rewrite بر روي سرور فعال نيست
البته روي هر سروري بايد اين ويژگي فعال باشه
اگر روي لوكال نصب كردي بايد mod_rewrite رو فعال كنيد

روي سرور است
اگر مشكل اين باشد كه شما ميگوپيد چگونه بايد حل شود ؟

با سلام،

خیر به صورت لوکال نیست ، و اینکه امکانش هست به صورت جزء به جزء شرح بدید که باید چکار کنیم؟

با تشکر

با سلام ،

من در بخش مقاله های شما که لطف کردید راهنمایی فرمودید و من مطالعشون کردم ، دیدم که قسمت مدیریت شما هم فارسی است در صورتی که مال ما این طور نیست ، من دقیقا مثل شما برنامه رو نصب کردم پس چرا اینطوری است؟؟؟؟

شما بايد زبان پيش فرض رو روي فارسي قرار بديد

به بخش مشخصات از بالاي صفحه فورم وارد بشيد و اونجا زبان رو روي فارسي قرار بديد

با سلام ،

یک مزاحمت جدید اگر من با host تماس گرفتم و گفتند که mod_rewrite را support میکنند ومن باز هم همان مشکل کاربر مهمان را داشتم .

آن وقت مشکل از کجا است؟؟؟؟

با تشکر

با سلام

ما قبلاً phpbb 2.0.17 را نصب کرده بودیم و چنین مشکلی نداشتیم.ما با نصب این نسخه چنین مشکلی پیدا کردیم.

وقتی بدون login روی هر topic قرار میگیریم آدرس زیر را به عنوان link نشان میدهد.

forum-3.html /...

که مقدار عدد 3 بر روی topic های بعدی افزایش پیدا میکند.

در صورتی که ما اصلاً صفحه html بر روی forum نداریم.

با تشکر

با سلام ،

جناب آقای amiabbas_30magezine اگر لطف کنید جواب پرسش آخر من رو بدید ممنون میشم.من مجبورم تا 10 شهریور این forum رو راه اندازی کنم و به کمک شما نیاز دارم.

با تشکر

خوب فورم بايد طبيعتا كار كنه چون دوستان نصبش كردند و كار هم ميكنه

ببنييد الان داخل همين فورم هم وقتي شما با دسترسي مهمان وارد بشيد پسوند صفحات html هست ولي وقتي لاگين كنيد پسوند به php تبديل ميشه
به اين خاطر اين ويژگي استفاده شده چون موتورهاي جستجو صفحاتي رو كه پسوند html دارند رو بهتر ثبت ميكنند
خوب حالا اگر اين ويژگي براي شما مزاحمت ايجاد كرده بگيد تا توضيح بدم چور ميشه حذفش كرد

من میخوام که کاربر مهمان هم بتواند داخل forum بگرده. در صورتی که الان این طور نیست .اگر روی topic کلیک کنه به داخل topic نمیره ؟؟!!!
میره به همان صفحات با پسوند html

با تشکر

ببينيد محتواي صفحات html با php فرقي نميكنه
فقط شكل url عوض ميشه
شما منظورت رو واضح نميرسوني

اين سيستم تنها كاري كه ميكنه اينه كه آدرس url تاپيك ها رو براي مهمانها به شكل html تبديل ميكنه . هيچ كار خاص ديگه اي نميكنه
طرف اگر مهمان باشه و روي آدرس با پسوند html كليك كنه وارد همون تاپيك مربوطه ميشه نه اينكه وارد يه بخش ديگه بشه

پس مشکل معلوم شد شما فرمودید که محتوای فایل ها تغییر نمیکنه در هر دو صورت .در صورتی که در مد کاربر مهمان وقتی کاربر روی topic کلیک میکند صفحه ای با این نوشته ها می آید:

The page cannot be found
The page you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
--------------------------------------------------------------------------------

Please try the following:

Make sure that the Web site address displayed in the address bar of your browser is spelled and formatted correctly.
If you reached this page by clicking a link, contact the Web site administrator to alert them that the link is incorrectly formatted.
Click the Back button to try another link.
HTTP Error 404 - File or directory not found.
Internet Information Services (IIS)

--------------------------------------------------------------------------------

Technical Information (for support personnel)

Go to Microsoft Product Support Services and perform a title search for the words HTTP and 404.
Open IIS Help, which is accessible in IIS Manager (inetmgr), and search for topics titled Web Site Setup, Common Administrative Tasks, and About Custom Error Messages.

اصلاً redirect نمیشود به صفحه topic ها تا زمانی که کاربر login نکرده باشد.

تشکر از کمکتون

از قرار معلوم سرور شما ويندوزيه
احتمالا mod rewrite هم نصب نيست كه همچين مشكلي به وجود مياد

من فردا كامل توضيح ميدم كه مد تبديل پسوند صفحات رو حذف كنيد و بعدش ديگه اين پيغام نمياد . پسوند صفحات هم هميشه همون php ميمونه مثل همه phpbb هاي استاندارد ديگه

مرسی

فقط یه سئوال، شما میفرمایید که mod rewrite نصب نیست.میخواستم بدونم این مد در نسخه های 17 و 16 هم مورد استفاده قرار میگرفته یا نه؟

چون ما با این نسخه ها چنین مشکلی نداشتیم و اینکه اگر صفحات به html تبدیل نشوند مشکل جدیدی پیش نمی آید؟؟؟؟؟

جدیدترین ارسال ها

بالا