آموزش - لوگو

با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی

من تقاضای آموزش طرحها و لوگو ها را دارم. من در corel تازه کارم و به همین خاطره که لوگویی که تقاضای آموزش اونو دارم بسیار سادست، که این به ما مبتدی ها کمک زیادی می کنه.

پیشاپیش از راهنمایی شما دوستان تشکر می کنم:)

پیوست ها

• im1.gif
    im1.gif
    10.4 کیلوبایت · بازدیدها: 81

SiliconGraphicx

New Member
سلام
همچين هم ساده نيست ! خود طرح ساده است ولي شما اگر بتوني اينو بزني ديگه 50% كورل رو بلدي !

براي برگهاش بايد از ابزار Bezier Tool استفاده كنيد . توسط يك خط منحني از كناره برگها طراحي را شروع كنيد و با پس از اتمام توسط حركت دادن گره ها به شكل دلخواه نزديك شويد. با انتخاب هر گره انواع گره هاي در منوي بالايي ديده ميشود كه هر كدام يك حالتي به گره مي دهند . با كمكي تمرين مي توانيد به شكل مورد نظر برسيد. كليد F10 هم به شما كمك ميكند.
پيشنهاد ميكنم اين تصوير را در كل بك گراند كار خود قرار دهيد و بعد روي آن كارتان را شروع كنيد.

براي رنگ كردن داخل منحني حتما بايد منحني بسته داشته باشيد . سايه هاي روي برگ هم به همين منوال بسازيد.

در همان منو از خطوط Artistic Media هم مي توانيد براي جلوه خطوط "تاش" خورده استفاده كنيد يا به همان روش بالا بسازيد.
موفق باشيد

ToFaN

Well-Known Member
leila_karimi گفت:
ممنون از راهنماییتون
دقیقاً من به همچین راهنماییهایی نیاز دارم ( یک راهنمایی کلی و مفید)
لیلا جان
شما اگه ابزار Pen رو بلد باشید میتونید این لوگو ها رو به آسونی ایجاد کنید
ابزار pen کار کردن باهاش تو برنامه های مختلف خیلی با هم اختلاف نداره
کلا ابزار خیلی مهمیه برای ترسیم اشکال وکتوری
من اگه آموزشی ازش پیدا کنم حتما براتون میزارم :)
هر چند هم که آموزش نمیخواد فقط باید باهاش خوب ور بری تا قلقش دستت بیاد :)

سلام
ممنون از راهنماییتون
آقا طوفان ابزار pen را بلدم هدف اصلیم از این لوگو دو خط طوسی افقی است که در لوگو قرار داره

Masoud1365

مدیر انجمن
ToFaN گفت:
لیلا جان
شما اگه ابزار Pen رو بلد باشید میتونید این لوگو ها رو به آسونی ایجاد کنید
ابزار pen کار کردن باهاش تو برنامه های مختلف خیلی با هم اختلاف نداره
کلا ابزار خیلی مهمیه برای ترسیم اشکال وکتوری
من اگه آموزشی ازش پیدا کنم حتما براتون میزارم :)
هر چند هم که آموزش نمیخواد فقط باید باهاش خوب ور بری تا قلقش دستت بیاد :)
آموزش استفاده از اين ابزار در قسمت فتوشاپ همين سايت هست !:wink:

ToFaN

Well-Known Member
leila_karimi گفت:
سلام
ممنون از راهنماییتون
آقا طوفان ابزار pen را بلدم هدف اصلیم از این لوگو دو خط طوسی افقی است که در لوگو قرار داره
اون فکر نکنم چیزه خاصی باشه البته من کورل کار خوبی نیستم من فقط ایلیسترتور کار میکنم
تو ایلیسترتور یه براش هست که یه خط میکشی فقط اون براش رو فعال میکنی این حالت بهش دست میده :)

ToFaN

Well-Known Member
Masoud1365 گفت:
آموزش استفاده از اين ابزار در قسمت فتوشاپ همين سايت هست !:wink:
دوست عزیز خودم میدونم ولی عرض کردم آنچنان آموزشی نمیخواد
فقط باید قلقش دستت بیاد

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
توی کرل هم دقیقا یه همین چیزی که توفان گفت وجود داره و خیلی راحت میشه باهاش اینجوری خطها رو کشید.

کلا طراحی لوگو و آرم دو چیز لازم داره: 1- خلاقیت و بکارگیری عناصر درست و متناسب با هدف 2- تجربه و علم کافی در مورد نرم افزار طراحی و بلد بودن روش کاری این نرم افزار

شما اگه بدونی که کجا و چجوری از عناصر و اشکال مختلف استفاده کنی و تناسب کافی رو هم توی لوگوت رعایت کنی میتونی با یکمی تمرین نحوه استفاده از ابزار رو هم یاد بگیری و بشی یه طراحه لوگو!

البته سعی کن لوگوهای طراحای حرفه ای رو هم زیاد ببینی. همین سایت www.logobee.com که نمونه کارش رو هم خودت اینجا قرار دادی از بهترینای طراحی لوگوست.

موفق باشی

ToFaN

Well-Known Member
sara_is_nice_girl گفت:
توی کرل هم دقیقا یه همین چیزی که توفان گفت وجود داره و خیلی راحت میشه باهاش اینجوری خطها رو کشید.

کلا طراحی لوگو و آرم دو چیز لازم داره: 1- خلاقیت و بکارگیری عناصر درست و متناسب با هدف 2- تجربه و علم کافی در مورد نرم افزار طراحی و بلد بودن روش کاری این نرم افزار

شما اگه بدونی که کجا و چجوری از عناصر و اشکال مختلف استفاده کنی و تناسب کافی رو هم توی لوگوت رعایت کنی میتونی با یکمی تمرین نحوه استفاده از ابزار رو هم یاد بگیری و بشی یه طراحه لوگو!

البته سعی کن لوگوهای طراحای حرفه ای رو هم زیاد ببینی. همین سایت www.logobee.com که نمونه کارش رو هم خودت اینجا قرار دادی از بهترینای طراحی لوگوست.

موفق باشی
دستت درد نکنه سایته که دادی یه نگاه انداختم لوگوهای باحالی توش بود
مثال
sample13.gif

GFX Master

توفان جان حالا تو این سایت بیشتر بگرد چیزای فوق العاده ای داره. مثلا اومده یه نمونه لوگو گذاشته بعد برای همون لوگو یه نمونه سربرگ و یه نمونه کارت ویزیت و یه نمونه پاکت نامه با همون لوگو قرار داده که بتونی تصور کنی اون لوگو روی کار چجوری میشه. کلا سایت فوق العاده ایه!!
13.gif

Masoud1365

مدیر انجمن
ToFaN گفت:
دوست عزیز خودم میدونم ولی عرض کردم آنچنان آموزشی نمیخواد
فقط باید قلقش دستت بیاد
من برای leila_karimi گفتم که اگر خواست آموزشش در سایت هست !!!

سلام
حالا یک سوال دیگه:
در فوتوشاپ بعد از گذاشتن هر گره می تونیم کلید alt را نگه داریم و روی آن گره کلیک کنیم که به این صورت یکه از اهرمهای جابجایی گره حذف میشه( می دونیم که هر گره دو اهرم داره ) در کورل نیز همچین امکانی وجود داره؟

fuladi

Member
در corel هم node را انتخاب و از منوي property Bar دگمه Delete Node را انتخاب کنيد

SiliconGraphicx

New Member
سلام
همچنين دابل كليك روي هر گره اون گره را پاك ميكنه . اگر روي خط كليك كني گره ايجاد ميكنه .

GFX Master

لیلا جان کار کردن با گره ها توی کرل خیلی خیلی راحت تر از فتوشاپه. توی کرل میتونی با کلیک روی هرکدوم از اهرمهای گره ها بدون انجام هیچ کار دیگه ای اون اهرم رو جابجا کنی.

سلام
من که نمیخوام گره یاnod را پاک کنم فقط می خوام از دو اهرم کنترلی یک گره اهرم ثانویه را پاک کنم که در این صورت انعطاف خط وابسته به یک نود میشه (می دونیم که هر خط از اتصال دو گره به وجود می آد که اهرمهای کنترلی هر دو گره در شکل اون خط تاثیر میزاره )
اگر راهنمایی کنیین ممنون می شم

متن فارسی روی منحنی

سلام به دوستان عزیزم
من یه مشکل دارم که پیشرفت یادگیری منو متوقف کرده و ذهن منو به خودش مشغول:
چرا متون فارسی به محض قرار گرفتن روی مسیر کاراکتراش از هم جدا می شن؟مثل این نمونه:

پیوست ها

• 5.jpg
    5.jpg
    91.1 کیلوبایت · بازدیدها: 4

SiliconGraphicx

New Member
سلام

اگر درست متوجه شده باشم براي گره ها بايد نوع گره را پس از انتخاب به make nude a cusp تغيير بدهي .
براي فونت هم بهتره اول كد پيج ويندوز را از حالت فارسي خارج كني و بعد از يك برنامه فارسي نويس مثل مريم و...
استفاده كني . ضمنا از منوي tools\option\text\type assist تمامي تيكهاش رو بردار.

GFX Master

وقتی متنت رو روی منحنی تایپ کردی فاصله بین کلمات رو از منوی تنظیمات متن روی منحنی (نه منوی تنظیمات خود متن) کم کن. اینجوری کلماتت بهم نزدیک میشن و فاصله از بین میره

جدیدترین ارسال ها

بالا