[phpNuke] آموزش كامل نصب ناك بر روي كامپيوتر ! نسخه 1.0

وضعیت
موضوع بسته شده است.

S4DEGH

Well-Known Member
سلام
همانطور كه قبلا قول داده بودم آموزش كامل نصب ناك را مي گم !

خب :
من اين قسمت را بصورت بخش در آوردم تا مشكلي پيش نياد !

مقدمه :
براي اجراي ناك و يا هر سيستم مديريتي كه با PHP نوشته شده باشد بر روي سيستم كامپيوترتان بايد از نرم افزار هاي شبيه سازي كننده محيط سرور استفاده كنيد .
از جمله نرم افزار هاي مورد تاييد مي توان به WAMP5 و easy php اشاره كرد .

در اين بخش به آموزش كامل نرم افزار WAMP5 مي پردازيم .(دانلود نرم افزار )

بعد از نصب اين برنامه يك آيكن كوچك در كنار ساعت ويندوز نمايش مي يابد كه با كليك بر روي آن پنجره کنترول پنل آن باز مي شود .
حال به معرفي قسمت هاي اصلي آن مي پردازيم :

1.gif

1 - localhost : بعد از انتخاب اين گزينه پنجره اصلي شبيه سازي باز مي شود . که شما تمامي سيستم هايي که مي خواهيد ببينيد را در آن مي توانيد ببينيد .
2 - phpmyadmin : با کليک بر روي اين گزينه شما وارد ديتابيس سيستم مي شويد .
3 - www : با کليک بر روي اين گزينه وارد قسمت root سيستم مي شويد که اين قسمت مثلا فضاي شما مي باشد که شما سيستم ها را در آن مي ريزيد .

بخش اول :

بعد از دريافت ناک آن را از حالت فشرده خارج کرده و پوشه اصلي آن ( که اصولا html نام دارد ) را در قسمت www برنامه بريزيد .

بخش دوم :
بر روي آيکن سيستم WAMP5 کليک کرده و از اونجا بر روي phpmyadmin کليک کنيد .
حال در صفحه جديد در قسمت Language , فارسي ( Persian ) را انتخاب کنيد . بعد از فارسي شدن آن در قسمت ساخت پايگاه داده جديد نام ديتابيس خود را وارد کنيد و بر روي ساختن کليک کنيد .
بعد از اينکه پايگاه ساخته شد شما به صفحه داده تان رفته ايد . بر روي SQL کليک کنيد .
تا به صفحه بعد برويد در اين صفحه بر روي Browse کليک کنيد و از اونجا پايگاه داده ناک رو انتخاب کنيد .( ببينيد دقيقا موقعي که ناک رو آنزيپ کرده ايد يک پوشه به نام sql هست که در آن فايل SQL ناک وجود دارد . توجه کنيد ممکن است که در يک پوشه با نام ديگري باشد . شما فقط ببينيد که يک فايل که شبيه به آيکن Notepad هست با پسوند SQL . )
بعد از انتخاب بر روي تاييد کليک کنيد و صبر کنيد تا انتقال داده ها پايان پذيرد .
حال نوبت به ساخت نام کاربري براي پايگاه داده خود مي باشد . براي اينکار به صفحه اول phpmyadmin رفته و بر روي امتيازات کليک کنيد . در صفحه جديد بر روي افزودن يك كاربر جديد کليک کرده تا صفحه جديد باز شود در صفحه جديد ماننده شکل زير وارد کنيد .
2.gif

1- در اين قسمت نام کاربري خود را وارد کنيد .
2- در اين قسمت Local را انتخاب کنيد .
3- در اين قسمت کلمه عبور را وارد کنيد .
4 - در اين بخش هم کلمه عبور خود را تکرار کنيد .
5 - بر روي انتخاب همه کليک کنيد تا تمامي قسمت ها انتخاب شود .

بعد از پر کردن فرم و تاييد آن کار ما تا به اينجا تموم مي شود .

بخش سوم :

به داخل www و فلدر ناک رفته و فايل config.php بايک ويرايشگر متني مثل فرانت پيج باز کنيد و ماننده شکل زير تغييرات لازم رو بدهيد .

3.gif

1- در اين قسمت همون localhost بگذاريد بمونه .
2 - در اين قسمت نام کاربري که در قسمت قبل ساختيد بنويسيد.
3 - در اين قسمت نيز کلمه عبوري که قبلا انتخاب کرده ايد را وارد کنيد .
4 - در اين قسمت نام پايگاه داده اي که ساختيد وارد کنيد .
5 - در اين قسمت عدد 6 را وارد کنيد .
6 - اين بخش فقط مربوط به موقعي است که شما مي خواهيد در سرور اصلي هاستينگ تون ناک رو نصب کنيد و مربوط به کد امنيتي است که در اون موقع شما بايد آدرس سايت و يا مسير ناک رو وارد کنيد .

حال بعد از اين کار ذخيره کنيد .

خب تموم شد. کافيست بر روي localhost کليک کنيد و از اونجا بر روي پوشه ناک کليک کنيد تا وارد سيستم ناک شويد .

اميد وارم از اين آموزش لذت برده باشيد .
مقاله بعدي در مورد نصب ناك بر روي easy php مي باشد .

tamizi

Member
من که شدیدا به همچین راهنمایی احتیاج داشتم
از شما به خاطر این کار تشکر میکنم
و یک پیشنهاد :
به نظر من اگر این راهنمایی و کامل ترش کنید و به صورت یک فایل پی دی اف در بیارید و در سایتتون بزارید و فقط یه لینک اینجا بزارید هم شما بیننده ی بیشتری بدست می آورید و هم اینکه بییننده ها هم راضی تر تر میشوند.
باز هم ممنون

سلام صادق جان عالی بود ولی به نظر من برا اینکه کاملش کنی نصب بر روی سایت را هم بگو. بازم مرسی

S4DEGH

Well-Known Member
behzady2002 گفت:
رو مي خواستمmtnuke8راستش صادق جان من آموزش نصب

نصب تمامي ناك ها فرقي باهم نمي كنند !
----------
hamid_joon گفت:
سلام صادق جان عالی بود ولی به نظر من برا اینکه کاملش کنی نصب بر روی سایت را هم بگو. بازم مرسی

سلام حميد جان خوبي؟!
آره اينم بايد درست كنم اما چون بايد برم تو سرور هاست و ... منتظرم يكم سرم خلوت بشه بعد برم ! :wink:

من اين ارور هارو دارم وايه همين از شما كمك مي خوام:

Notice: Undefined variable: user in e:\program files\easyphp1-8\www\db\html\includes\nukesentinel.php on line 67

Notice: Undefined variable: user in e:\program files\easyphp1-8\www\db\html\includes\nukesentinel.php on line 71

Notice: Undefined index: 1 in e:\program files\easyphp1-8\www\db\html\mainfile.php on line 708

Notice: Undefined index: 2 in e:\program files\easyphp1-8\www\db\html\mainfile.php on line 708

Notice: Undefined variable: aid in e:\program files\easyphp1-8\www\db\html\includes\nukesentinel.php on line 89

Notice: Undefined index: 1 in e:\program files\easyphp1-8\www\db\html\includes\nukesentinel.php on line 623

Notice: Undefined index: 1 in e:\program files\easyphp1-8\www\db\html\includes\nukesentinel.php on line 624

Notice: Undefined index: 2 in e:\program files\easyphp1-8\www\db\html\includes\nukesentinel.php on line 624

Notice: Undefined index: 1 in e:\program files\easyphp1-8\www\db\html\includes\nukesentinel.php on line 625

Notice: Undefined index: 2 in e:\program files\easyphp1-8\www\db\html\includes\nukesentinel.php on line 625

Notice: Undefined index: 3 in e:\program files\easyphp1-8\www\db\html\includes\nukesentinel.php on line 625

Notice: Undefined variable: addr in e:\program files\easyphp1-8\www\db\html\fortress.php on line 404

Notice: Undefined variable: agents in e:\program files\easyphp1-8\www\db\html\fortress.php on line 405

صادق جان من اين لينكي كه برای دانلود ومپ دادين فيلتره و در ضمن من چطور مي تونم ار شر اون پيغام ها كه مربوط گفتيد مربوط به نگهبان ناك مي باشد .راحت شم؟؟

assimi

Member
براي ناك سنتينال هم فكر كنم بايد بري تو mainfile.php خط 100 را تا آخر اون شرط غیر فعال کنی مطمئن نیستم بذار آقا صادق هم جوابت را بده بعد این کارو بکن اگه PHP بلد نیستی اصلا دست نزن تا بهت بگیم .

assimi گفت:
براي ناك سنتينال هم فكر كنم بايد بري تو mainfile.php خط 100 را تا آخر اون شرط غیر فعال کنی مطمئن نیستم بذار آقا صادق هم جوابت را بده بعد این کارو بکن اگه PHP بلد نیستی اصلا دست نزن تا بهت بگیم .
باشه من تازگي پي اچ پي ياد گرفتم ولي واي مستم ببينم صادق جان چي ميگه

برای از کار انداختن سنتایل برا نصب رو لوکال هاست :
رای اینکه نیوک را در local ویا روی رایانه خودتان آزمایش کنید شما بایستی سنتینل یا نگهبان نیوک را از کار بیندازید.

دلیل آن هم این است که این برنامه IP شما را از روی local بعنوان یک IP اینترنتی قبول نمیکند و به شما اجازه ورود به سایت را نمیدهد.

برای از کار انداختن موقتی سنتینل فایل mainfile.php که در روت نیوک قرار دارد را باز کنید و در چند خط ابتدا این کد ها را پاک کنید:

کد:

if (defined('FORUM_ADMIN')) {
@include_once("../../../includes/nukesentinel.php");
} elseif (defined('INSIDE_MOD')) {
@include_once("../../includes/nukesentinel.php");
} else {
@include_once("includes/nukesentinel.php");
}

و به جای آنها این کد ها را بگذارید:

کد:

/*if (defined('FORUM_ADMIN')) {
@include_once("../../../includes/nukesentinel.php");
} elseif (defined('INSIDE_MOD')) {
@include_once("../../includes/nukesentinel.php");
} else {
@include_once("includes/nukesentinel.php");
}*/

یا به گفته دیگر این کدها را که در ابتدا است از کار بیندازید.

مهم!!!

زمانیکه میخواهید نیوک را به سرور منتقل کنید باید کدهایی را که در ابتدا نوشته ام را به جای کدهای دومی بگذارید و سپس mainfile.php را به سرور منتقل کنید.

منبع ایران نیوک : دوست خوبم ایزون

S4DEGH

Well-Known Member
خب در مورد لينک برنامه که اميدوارم مشکلت حل شده باشه !
در مورد سايت هم که کجاش خرابه !؟ مگه اکانت شما چيه !؟

در مورد نگهبان ناک بايد عرض کنم که همانطور که حميد جان گفت عمل کنيد درسته !
ايزون کارش درست ! مخصوصا روي نگهبان ناک !

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا