آموزش ساخت انواع پارتيشن‌ها و Multi Primaryها

igimax

Member
36.gif

به نام خدا

سلام
1538.gif


(توجه: ليست كامل و به روزشده راهنماهاي نوشته شده توسط IgImAx در اين آدرس قرار دارد.)​

. در اين راهنما شما با مفهوم پارتيشن، انواع آنها، طريقه ساخت پارتيشن‌ها، تغيير اندازه و جابجايي آنها به همراه ساخت نوع پيشرفته آنها يعني پارتيشنهاي Multi Primary آشنا خواهيد شد. اين نوع پارتيشنها براي كساني كه بيش از يك سيستم عامل (OS) را برروي هاردديسك خود نصب مي‌نمايند، مناسب مي‌باشد. اكثر كاربران، ويندوزهاي مختلف را در درايوهاي C و D و ... نصب مي كنند. اما اين روش صحيح نيست!
. زيرا:
. 1) با ويروسي شدن يكي از ويندوزها، ديگري هم آلوده خواهد شد.
. 2) شاخه‌هاي مهم هر ويندوز از ويندوز ديگر قابل دسترسي است و اشتباهات كربران مي‌تواند باعث خرابي ويندوز ديگر شود.
. 3) مشكلات Logically هاردديسك همانند Cross-Link و ... بسيار افزايش مي يابد.
. 4) ... (بقيه را در راهنما مطالعه نماييد)

. در اين راهنما سعي شده است تا طيف كاربران مبتدي تا حرفه‌اي را تحت پوشش قرار دهم. اين راهنما شما را در 4 فصل با مطالب زير آشنا خواهد كرد:

فصل يك:
* اصطلاحات و مفا هيم پايه‌اي Partition
1-1 پارتيشن چيست؟
2-1 فايده پارتيشن‌بندي در چيست؟
3-1 انواع پارتيشن
4-1 فرمت كردن پارتيشن
5-1 انواع File System (يا فرمت) پارتيشن چيست؟
6-1 برنامه‌هايي براي ساختن پارتيشن‌ها
7-1 طريقه ساخت پارتيشن‌ها (به شكل تئوريك)
8-1 ارجحيت پارتيشن‌هاي Multi Primary بر روشهاي معمول
9-1 لينك‌هاي مفيد

فصل دوم:
* آموزش برنامه Symantec Partition Magic
1-2 نصب برنامه Symantec Norton Partition Magic v8.05
2-2 آشنايي با محيط NPM
3-2 روش انتخاب يك پارتيشن
4-2 روش آموزش كار با NPM
5-2 نكات بسيار مهم، قبل از تمرين
6-2 شروع تمرين و حذف پارتيشن‌ها
7-2 ساختن پارتيشن‌هاي Primary
8-2ه Active كردن پارتيشن Primary
9-2 ارتباط بين پارتيشن‌هاي Multi Primary
10-2 ساختن پارتيشن‌هاي Logical
11-2 تغيير اندازه پارتيشن‌ها (Resize Partition)
12-2 جابجايي پارتيشن‌ها (Move Partition)
13-2 تغيير حرف پارتيشن‌ها
14-2 بقيه امكانات برنامه NPM
15-2 برنامه محيط داس NPM
16-2 توصيه‌هاي ايمني

فصل سوم:
* برنامه Symantec Boot Magic
1-3 نصب برنامه Norton Boot Magic
2-3 آشنايي با محيط Norton Boot Magic
3-3 تنظيمات Runtime Menu در برنامه Norton Boot Magic
4-3 فعال كردن Runtime Menu از ويندوز ديگر
5-3 كردن يك پارتيشن به كمك فلاپي ديسك “Rescue Diskette”
6-3 Linux و تنظيمات Boot Magic

فصل چهارم:
* نصب OS در پارتيشن‌هاي Multi Primary
1-4 نصب ويندوز در پارتيشن‌هاي Multi Primary
2-4 فعال كردن NBM بعد از نصب ويندوز
3-4 قوانين نصب OS در Multi Primaryها

ضميمه:
A.
ه Partition & Boot Magic CD Image
B. محدوديت 1024 Cylinder Limitation ه
C. ه Dual Boot ه* * * توجه توجه توجه: كليه فايلهاي Upload شده را براي اطمينان از سالم بودن آنها، دوباره دونلود نمودم و همه آنها سالم بودند و هستند... پس اگر فايل دونلودي شما خراب بود مشكل از دونلودتان است!! لطفن دوباره دونلود نماييد.(براي دونلود از لينك سايت unicorn.5gigs.com از برنامه مديريت دونلود استفاده كنيد) كد MD5 براي اطمينان از دونلود صحيح، در زير هر لينك دونلود قرار داده‌ام.


****************************
توجه: (آپديت 86/12/29) ويرايش سوم راهنما با ضافه شدن تغييرات اندك. (اضافه شدن فهرست بندي جديد و چند جدول)
ه راهنماي آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary ه
pdf3d391.png

ه Size = 1.28 MB ه
MD5 Hash Code = C437A0445FAE3B99784A44DADE971965
لینکهاي Mirror: ه
Link 2 (4Shared Site)
o****************************
توجه: (آپديت 87/03/14) در زير لينك نسخه‌ جديد ايميج سي‌دي Bootable را كه جديدن آن را ساخته‌ام، قرار دادم. توضيح كامل اين سي‌دي را در پست 2 بخوانيد.

. ايميج سي‌دي :

ه NTFS & Symantec Pack & Ghost ه
cdboot80432.png
ه Size = 4.46 MB ه
MD5 Hash Code = 0D5E8A22C598F186EE6120C34B353838
لینکهاي Mirror: ه
Link 2 (4Shared Site)o
****************************
توجه: (آپديت 86/10/19) در زير، لينك دونلود (فايل PDF) راهنماي اصلي كه همراه برنامه Partition Magic هست، را با نام Partition Magic User Guide را براي اطلاع و تحقيق بيشتر ، قرار داده‌ام.(در اين راهنما برنامه Bootmagic را هم كامل توضيح داده است) اين راهنما براي اين است كه اگر شما نياز به اطلاعاتي بيشتر از آنچه من در راهنماي خود نوشته‌ام داشتيد، بتوانيد در آن بيابيد:


ه Symantec Boot & Partition Magic User Guide ه
pdf3d391.png
ه Size = 795KB ه
MD5 Hash Code = 2E27FBEB14205A6105AB3AE934AE10DEنكته:
. در لينك MD5 Hash Code توضيح كامل و برنامه كوچكي براي توليد و چك كدهاي HASH در آن سايت وجود دارد. Hash كدها به طور خلاصه، الگوريتمهايي هستند كه با محاسباتي كه بر روي هر فايل انجام مي‌دهند براي آنها يك كد خاص (Unique) توليد ميكنند. اين كد در صورتي كه حتا يك bit از آن فايل عوض شود، تغيير مي‌كند. به طور كلي به اين كدها Hash Code مي‌گويند و چون هيچ دو فايلي، Hash كدي همانند هم ندارند (مگر آنكه هردو يك فايل باشند ولي با نامهاي متفاوت و يا مكان‌هاي متفاوتي) بنابر اين، مي‌توان Hash كدها را همانند اثر انگشت ما انسانها دانست.
. اما Hash Code چه فايده‌اي دارد؟ خوب چندين استفاده دارد، يكي از مهمترين فوايد آن، اطمينان از كامل و سالم بودن فايل دونلود شده مي‌باشد. اگر فايلي ناقص دونلود شده باشد و يا حتا از لحاظ ظرفيت يكي باشند ولي كد Hash آنها با هم متفاوت باشد، نشان از درست نبودن عمل دونلود مي‌باشد. و يا حتا در حالاتي خواص هم ويروسي شدن فايل، چه در كامپيوتر شما و ... هم مي‌تواند باعث تغيير Hash Code شود. مشهورترين الگوريتم محاسبه چنين كدهايي، MD5 است. بنابراين پس از دونلود يكي از لينك‌هاي فوق و برنامه HashTab از لينك MD5 Hash Code، سپس كد الگوريتم MD5 فايل دونلود شده را با آنچه در سايت هست، مقايسه نماييد. اگر كد فايل دونلود شده با آنچه در سايت نوشته‌ام يكي نبود، پس دونلود شما اشكال داشته و بايد دوباره دونلود نماييد.


موفق باشيد.
67562.gif


خداحافظ
IgImAx
86/12/29
27653.gif
26650.gif
 
آخرین ویرایش:

igimax

Member
راهنماي Boot CD موجود در پست اول

سلام
36.gif


به روز شده در 14/03/1387
*** توضيح برنامه‌هاي موجود برروي Image سي‌دي‌هاي ***
. در پست اول، لينك دونلود فايل Image سي‌دي Bootableي قرار داده‌ام. در اين نسخه برخلاف نسخه‌هاي پيشين Multi Bootهاي Image قبلي را به شكل يك بوت دوباره باز نويسي نمودم. با اينكار سرعت ايمني بيشتري پيدا نموده است. همچنين منو و درايورهاي Hiren Boot را كش رفتم (دزديدم!) و با تغييراتي به Image اضافه نمودم. به اين شكا اكثر درايورها براي Optical در اين Image موجود است. Sata/IEEE/USB/... طريقه رايت ايميج‌ها برروي سي‌دي به شكل زير است:


*******************************************
*******************************************
>> روش رايت Image برروي سي‌دي:
. 1) ابتدا فايل را Extract نماييد تا فايل *.ISO از دل فايل ‌Zip خارج شود.
. 2) برنامه رايتر خود را اجرا كرده. (فرض ميكنيم Nero باشد)
. 3) قسمت Burn Image را از برنامه رايتر خود يافته و آن را انتخاب نماييد.
. 4) فايل ISO را با برنامه رايتر باز كنيد. (اگر Nero داريد برنامه Nero Express را اجرا نماييد و از پنل چپ آخرين آيكون را كه در زير آن نوشته "Image, Project, Copy" را انتخاب نماييد و آدرس فايل ISO را تعيين نماييد.)
. 5) براي رايت CDهاي Bootable توصيه ميكنم سرعت رايت را 8x يا كمتر تنظيم نماييد، تا امكان بوت شدن از انواع درايوهاي Optical باشد. (البته اين سي‌دي داراي بوت كوچكيست ولي اين توصيه را براي انواع سي‌دي اگر رعايت نماييد، نتيجه خوب آن را خواهيد ديد!
301.gif
)

توجه: توضيح كامل رايت يك Image سي‌دي از روي هاردديسك برروي سي‌دي توسط برنامه Nero را در فصل 2-2 صفحه 15 از eBook موجود در اين تاپيك توضيح داده‌ام.*******************************************
*******************************************

>> محيط بوت سي‌دي و توضيح گزينه‌ها:
. پس از دونلود و رايت سي‌دي و بوت كردن سيسم از روي آن يكي از منو‌هاي زير ظاهر خواهد شد.

توجه: (اگر سيستم شما از روي سي‌دي بوت نشد و نميدانيد چگونه سيستم خود را براي بوت شدن از روي CD تنظيم نماييد، راهنماي Ghost را از اين لينك دونلود نماييد و به فصل "تنظيم سيستم براي بوت شدن از روي CD يا Floppy" برويد.)


mainboot.gif

منوي اصلي سي‌دي
. در ابتدا اين منو ظاهر مي‌شود. با انتخاب گزينه 1 از روي هاردديسك به شكل عادي سيستم بوت مي‌شود. با انتخاب گزينه دوم سيستم ازروي سي‌دي بوت مي‌شود.


منوي فوق پس از انتخاب گزينه دواز منوي اصلي ظاهر ميشود

. در اين قسمت 7 گزينه داريد كه نام هر برنامه در جلوي آن نوشته است.
توجه، توجه: (با انتخاب هر گزينه از منوي فوق يك سري منو‌ها ظاهر مي‌شود كه توضيح آنها در ادامه در قسمت "منوهاي انتخاب درايور" نوشته شده است)

گزينه 1: برنامه محيط داس Partition Magic اجرا مي‌شود. محيط داس اين برنامه خيلي شبيه محيط ئيندوز هست، توضيح اين برنامه به شكل كامل در فصل دوم eBook موجود در پست 1 قرار دارد.

گزينه 2:
برنامه محيط داس Ghost اجرا مي‌شود. مي‌توانيد توضيح كامل محيط داس اين برنامه براي انجام اعمال Backup/Restore در eBook آموزشي Ghost را در اين تاپيك مطالعه فرماييد.

گزينه 3:
برنامه محيط داس Boot Magic را اجرا مي‌كند. بر اساس اينكه از قبل برروي پارتيشن خوود Boot Magic نصب نموده‌ايد يا نه بعد از انتخاب اين گزينه پنجره Boot Magic يا فقط گزينه‌هاي متني فعال سازي پارتيشن‌هاي Primary ظاهر مي‌شود. توضيح اين برنامه به شكل كامل در فصل سوم و از صفحه 50 eBook موجود در پست 1 قرار دارد.

گزينه 4:


محيط NTFS4DOS

. همانطور كه در انتهاي صفحه مشاهده مي‌فرماييد،(فلش 1) سوالي پرسيده شده و منتظر پاسخ شماست! در دوخط بالاي آن گفته كه دقيقن چي بايد بنويسيد!(فلش سبز) اكثرن اينجا يا كليد Enter را ميزنند يا فقط مي‌نويسند y و كليد Enter را مي‌زنند!!! در حالي كه در خط قبل از سوال! گفته كه بايد كلمه yes را كامل بنويسيد!!! (با حروف كوچك). همچنين در شكل فوق و در خطوط بالا دقت نماييد(فلش 2) نام تخصيص داده به پارتيشن‌هايتان را نوشته و با نام معمول آنها (كه معمولن با C شروع مي‌شده فرق دارد) در مثال فوق C من كه NTFS هست را با نام E مي‌شناسد و براي آنكه خيالتان راحت شود از در آن از فرمان‌هاي DIR و MD و ِ DEL و RD استفاده كردم:
. با انتخاب اين گزينه سيستم شما با داسي كه پارتيشنهاي NTFS را پشتيباني مي‌كند، بوت مي‌شود. در اين داس شما امكان دسترسي به پارتيشن‌هاي NTFS را داريد!(از ويندوز NT v1 گرفته تا Vista) اكثر فرمان‌هاي داس همچون ساخت شاخه، كپي فايل، حذف و ... در دسترس شما قرار مي‌گيرد. NTFS4DOS بسيار مناسب براي زماني هست كه ويندوز خراب است و شما فايلهايي در درايو C داريد و مي‌خواهيد قبل از نصب مجدد ويندوز و يا فرمت آن پارتيشن، آنها را جابجا نماييد.


گزينه 5:. امكان Defrag كردن پارتيشنهاي NTFS از محيط داس را به شما مي‌دهد!!! در محيط فوق به سادگي كار هر كليد توضيح داده‌شده است. با فشار كليد نام يك درايو عمل Defrag شروع ميشود. (مثلن حرف C)ه

گزينه 6:. اين گزينه براي اكثر كاربران بسيار مناسب است. در اين گزينه همان فايل AutoChk ويندوز قرار دارد. پس از مشاهده محيط فوق گزينه 1 را كه با فلش مشخص شده است انتخاب نماييد. قبل از آشكار شدن محيط فوق برنامه بوت به شكل اتوماتيك به دنبال فايل Autochk برروي هاردديسك شما ميگردد.(كه معمولن در آدرس Windows\System32\Autochk.exe هست) اما از آنجا كه امكان خراب بودن اين فايل يا نصب نبودن ويندوز يا حتا ويروسي بودن آن هست، يك كپي از آن را برروي CD قرار داده‌ام. توصيه ميكنم حتمن آن را كه گزينه يك هست، انتخاب نماييد. (گول تاريخ فايل نخوريد!!!)

. اهميت اين گزينه زماني خودش را بيشتر نشان مي‌دهد كه مشكلي براي پارتيشن ويندوز يا ديگر پارتيشن‌ها پيش مي‌آيد و امكان بالا آمدن ويندوز هم نيست! همچنين اجراي اين گزينه قبل از انجام دادن هر گونه عملياتي با Partition Magic بسيار مناسب است.

گزينه 7:
. برنامه‌اي براي تشخيص نوع Processorهاي Intel از محيط داس!


*******************************************
*******************************************

>> منوهاي انتخاب درايور:
. با انتخاب هريك از 7 گزينه منوي بوت اين منو ظاهر مي‌شود:. من به شكل پيش فرض گزينه VIDE-CDD را انتخاب نموده‌ام كه براي اكثر شما عزيزان جواب مي‌دهد. اين منو پس از 3 ثانيه به شكل اتوماتيك با انتخاب VIDE-CDD پسته مي‌شود.

. در اين منو شما مي‌توانيد با استفاده از موس يا كيبورد نوع درايور مورد نظر خود را براي انواع درايوهاي optical يا پورت‌هاي IEEE (همان firewire يا 1394) يا USB يا SCSI انتخاب نماييد. پس از انتخاب درايور مورد نظر خود از منوي فوق، اگر به شكل موفقيت آميز نصب شود عبارات سبز رنگ زير را خواهيد ديد:. اگر درايور انتخابي شما با موفقيت نصب شد به سوالات بعدي كه ظاهر مي‌شود با فشار كليد "N" پاسخ نه دهيد:. اگر درايور انتخابي شما با پيام errorي نصب نشد در چنين حالتي يكي از درايور‌هاي پيشنهادي را كه در پنجره‌هاي بعدي ظاهر مي‌شود را انتخاب نماييد. براي مشاهده منوي كامل درايور‌ها كه بار اول آن را مشاهده نموديد كافيست در آخرين پنجره كه عبارت:

. در آن نوشته شده است پاسخ Y را دهيد. شما به هر تعداد درايوري كه فكر مي‌كنيد ممكنه مورد استفاده شما باشد مي‌توانيد آنها را انتخاب و نصب نماييد. اما بعضي از آنها برروي بعضي از سيستم‌ها باعث هنگ سيستم مي‌شوند و نياز به ريست سيستم خواهيد داشت.


*******************************************
*******************************************

. توجه توجه :
1: اصل فايلهاي NTFS مربوط به شركت Avira است كه براي اطلاعات بيشتر مي‌توانيد به اين لينك مراجعه نماييد.
2: اصل محيط بوت گزينه Avira - Chkdsk فقط يك گزينه Autochk داشت و آن هم از ويندوز روي سيستم بود. همچنين CD Drive را پشتيباني نمي‌ كرد.
3: درايورهاي قطعاتي چون Optical Drives و پورت‌ها و منو‌هاي انتخاب آنها از سي‌دي Hiren's گش رفته‌ام و براي سازگاري با سي‌دي خود در آنها تغييراتي اعمال نموده‌ام. با عذر خواهي و تشكر از سازنده سي‌دي Hiren's
4: اميد وارم مفيد واقع شود.

. اگر سوالي بود در خدمتم. اما لطفن اول راهنماي من را بخوانيد سپس به سوالات و پاسخ‌ها ديگران در همين تاپيك توجه نماييد، اگر بازهم سوالي باقي ماند در خدمتم.

موفق باشيد.
76.gif


خداحافظ
IgImAx
87/03/14
209.gif
60.gif
 
آخرین ویرایش:

shm4517

New Member
مشكل استفاده از Multi Primary

--------------------------------------------------------------------------------

سلام igimax0 عزيز. از بابت آموزشهاتون هم ممنون
بعد از مدتهاي كه از روش Dual Boot به توصيه شما تصميم گرفتم كه از روش Multi Primary استفاده كنم تا از مزاياي آن استفاده نمايم تمام مراحل را با استفاده از راهنماي آموزش شما اجرا كردم مشكلي كه برايم پيش آمده پس از نصب برنامه Symantec Boot Magic بر روي يكي از پارتيشنهاي FAT32 (آخرين درايو موجود در هارد ديسك) و تنظيمات Runtime Menu در برنامه و فعال كردن Runtime Menu از ويندوز ديگر هنگام ريستارت كردن ويندوز پيغام خطاي زير را مي دهد
Error finding BTMAGIC.IMG
Run Bootmagic install
Press a key
در مسير نصب برنامه Symantec Boot Magic فايل BTMAGIC.IMG وجود داشت و برنامه آن را پيدا نمي كرد با اينحال برنامه Symantec Boot Magic را Uninstallو كامپيوتر را ريست و مجدداً نصب كردم و باز هم همان پيغام خطا را مي دهد حتي مجبور شدم يكبار ديگر و از سايت ديگري برنامه را دانلود و نصب نمايم ولي بازهم همان خطا را مي دهد . در حال حاضر جهت تغيير پارتيشن از برنامه PQ Boot استفاده مي كنم كه آن هم مشكلات خودش را دارد خواهش مي كنم مرا راهنمائي كنيد .
براي رفع مشكل چه كاري مي توانم بكنم
آيا مهم است كه برنامه Symantec Boot Magic را بر روي كدام ويندوز نصب كنم يا خير
آيا به هارد ديسك من بستگي دارد يا خير
 

igimax

Member
سلام shm4517 عزيز
36.gif


. در ابتدا عرض كنم كه، من تقريبن يه 2 ماهي كلن! در اينترنت و از دنياي كامپيوتر به دليل بيماري پدرم، غايب بودم. خدا هيچ كس رو بيمار نكنه و اگر شد محتاج بيمارستان نكنه!!!! پس ببخشيد اگر در پاسخ تاخير داشتم، الان هم كه تقريبن وقت دارم به دليل بهبودي نسبي حال ايشان هست.

. و اما! خوب چنين مشكلي دو راه داره:
1) حذف و نصب مجدد برنامه Boot Magic در ويندوزي كه اين برنامه را در آن نصب نموديد. (توجه: مهم نيست در كدام ويندوز نصب كنيد، اما فقط در يك ويندوز بايد نصب شود.[همانطور كه در راهنما توضيح دادهظشده است])
2) درست كردن Master Boot Record (MBR)o از محيط داس.

. شما روش اول را انجام داده‌ايد، اما روش دوم به اين شكل هست كه ابتدا :
1) (نيازي نيست كه حتمن اين كار را انجام دهيد) برنامه Boot Magic را غير فعال كرده و سپس آن را Uninstall مي‌نماييد.
2) يك بار كل پارتيشن‌ها را با دستور Chkdsk drivename: /f چك مي‌كنيد. (به جاي :drivename حرف درايو را قرار دهيد مانند :C يا D يا ...) براي چك نمودن درايو ويندوز نياز به ريستارت داريد.
3) براي تصحيح MBR هم، بايد به كمك سي‌دي ويندوز XP وارد محيط Recovery Console شده و دستور fixmbr را نوشته و Enter نماييد و سپس سيستم را ريستارت نماييد. يا از طريق يك سي‌دي ديگر كه حاوي فايل fdisk مي‌باشد به داس رفته و به كمك دستور fdisk /mbr مي‌توانيد MBR هاردديسك خود را درست نماييد.
4) اگر شماره يك را انجام داده‌ايد دوباره برنامه Boot Magic را نصب و فعال نماييد. در غير اينصورت، فقط منوي بوت را فعال نماييد.

. همچنين مي‌توانيد از سي‌دي NTFS & Symantec Pack & Ghost من از پست اول براي Chkdsk كل هاردديسك و از فايل Fdisk براي درست كردن MBR استفاده نماييد. (از لينك 4shared آن را دونلود نماييد) براي Fdisk نمودن از هر يك از 6 گزينه اول امكان چنين كاري هست. (اگر اشتباه نكنم!)

. براي اطمينان بيشتر از وجود داشتن راه هاي ديگر (و شايد بهتر) يك جستجويي كردم و در فروم زير شخصي مشكلي دقيقن مشابه شما را داشته و به Symantec نامه داده و جواب هم داده‌اند با كلي راهنمايي. در ضمن در همين راهنمايي لينك دونلود Recovery Console ويندوز XP هم به حجم ~7MB موجود هست.

لينك منبع خبر

پاسخ‌هاي شركت سيمانتك:
کد:
[LEFT]
   Subject
---------------------------------------------------------------
Technical Support


Discussion Thread
---------------------------------------------------------------
Response (Hemananda Kumar) - 12/23/2007 11:24 PM
Greetings Ron, 

Welcome back to Symantec Online Technical Support. 

Ron, yes, you may also perform the steps given in my previous mail by booting your computer from the Windows 98 cd or if you have Windows XP installation cd then, I suggest you to boot the computer into Windows Recovery Console from the XP installation CD. If you do not have a Windows XP installation CD, please use the link below to download the ISO image of Windows XP Recovery Console: 

[URL]http://www.thecomputerparamedic.com/files/rc.iso[/URL] 

Burn this ISO file using the Burn Image option in your CD Burning software. 

--Boot the computer into Windows Recovery Console. Enter your Administrator password and login into Windows.
--On Command Prompt, type the following 

FIXMBR
--Press Enter.
--Remove the CD and restart the computer. 

This will clear the MBR entries and write a new MBR to hard drive. Now I suggest you to follow remaining steps given in my previous mail and check for the issue.

Please get in touch with us, if you need further assistance.

Regards, 

Hemananda Kumar
Symantec Technical Support

Disclaimer Note: 

This message (including any attachments) is intended only for the use of the individual to which it is addressed. If you are not the intended recipient, please do not follow any instructions provided within this message. Any instructions or offers contained within this message are for a specific person, system configuration, location, and situation. Following these instructions may adversely affect your system if you are not the intended recipient.

If you have received this communication in error, please notify us immediately by telephone and (i) destroy this message if a facsimile or (ii) delete this message immediately if this is an electronic communication. You are hereby notified that any use, dissemination, distribution, or copying of this communication is strictly prohibited.

Thank you.

Customer (Ron Young) - 12/23/2007 09:44 PM
This problem is on an XP machine while booting up. Per your help, do I still boot up from a Windows 98 CD??? There is no floppy. Thanks. 
 
In a message dated 12/23/2007 10:10:36 P.M. Central Standard Time, [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] writes: 


   Subject
   ---------------------------------------------------------------
   Technical Support


   Discussion Thread
   ---------------------------------------------------------------
   Response (Hemananda Kumar) - 12/23/2007 08:10 PM
   Hello Ron,

   Welcome back to Symantec Online Technical Support.

 We apologize if you did not receive a response to your last message. We have not had any email's un-responded to, as we respond the same business day, but perhaps a response did not properly transmit. Hence, I am posting the mail once again. 

   I understand from your message that you receive "can't find Btmagic.img" message during your computer boot.

 Ron, this issue can occur if BootMagic is no longer installed on the system or if the partition in which Boot Magic program is installed is hidden, but the flag in the master boot record still exists and due to remnants of Boot magic still present on your computer. Having examined your issue, I recommend that you completely remove Boot Magic and then reinstall it. To remove and then reinstall it. If there is no disk compression, no Direct Drive Overlay (DDO), and no virus in the master boot record on 
   your hard drive, perform the following: 

   1. Boot up with a Windows 98 boot diskette.
   2. Make sure that you have a current backup of the data on your drive, and then run FDISK /MBR at the A:\ prompt.
   3. Press Enter. This removes the flag from the master boot record.

   If the preceding solution does not solve the issue, perform the following:

   1. Boot up with the BootMagic Rescue diskette. 
   2. At the A:\ prompt, type: wrprog /rst mbr.dat 
   3. Press Enter.

   The master boot record will then be returned to the way it was before BootMagic was installed.

   And the above step will ensure that you do not receive the error " Error finding BTMagic.img"

   Now to remove BootMagic from the within windows please follow the steps given below :

 [1] To remove all BootMagic-related items from your system, including all items related to the product GUID for BootMagic. The product GUID for BootMagic is -{B838AD63-FD0C-482C-B124-7116748BAC45}.

 1. From the operating system where BootMagic is installed, go to C:\Program Files\InstallShield Installation Information and remove the directory {B838AD63-FD0C-482C-B124-7116748BAC45}.
2. Go to the Temp directory (for example, C:\Documents and Settings\ username used to install BootMagic > \Local Settings\Temp as you are using Windows XP) and remove the directory {B838AD63-FD0C-482C-B124-7116748BAC45}.
   3. Remove the directory where BootMagic was installed (i.e., C:\Btmagic.pq).

 CAUTION: We strongly recommend that you back up the registry before you make any changes to it. Incorrect changes to the registry can result in permanent data loss or corrupted files. Modify only the keys that are specified. Please see the document linked below for details on making a backup of your registry: 

   Title: 'Backing up the Windows registry'
   Document ID: 199762382617
   > Web URL: 
   [URL="http://service1.symantec.com/support/tsgeninfo.nsf/docid/199762382617"]http://service1.symantec.com/support...d/199762382617[/URL]

 4. Click Start>Run>Regedit, start by highlighting My Computer, do a global search for the product GUID {B838AD63-FD0C-482C-B124-7116748BAC45}, and remove all matching key entries. Also check in the Windows/Installer for another GUID. Boot Magic should now be completely removed from your system.

 [2] Now clean boot your computer. A clean boot is a restart of Windows with no applications running and as few extra drivers loading as possible. To perform a clean boot of Windows XP, refer to the following document from our Online Knowledge Base that has instructions you need to follow:

   Title: 'Configuring Windows XP to clean boot'
   Document ID: 2001053014402339
   > Web URL:
   [URL="http://service1.symantec.com/SUPPORT/tsgeninfo.nsf/docid/2001053014402339"]http://service1.symantec.com/SUPPORT...01053014402339[/URL]

   [3] Now install Boot Magic from the CD by following the steps from the document provided below:

   Title: 'How to install BootMagic'
   Document ID: 2004113009032262
   > Web URL: 
   [URL="http://service1.symantec.com/support/powerquest.nsf/docid/2004113009032262"]http://service1.symantec.com/support...04113009032262[/URL]

   Note: Boot Magic should be installed in the first partition of your hard drive and it should not be hidden.

   Please let me know when the issue is resolved. 

   Regards, 

   Hemananda Kumar
   Symantec Technical Support

   Disclaimer Note: 

 This message (including any attachments) is intended only for the use of the individual to which it is addressed. If you are not the intended recipient, please do not follow any instructions provided within this message. Any instructions or offers contained within this message are for a specific person, system configuration, location, and situation. Following these instructions may adversely affect your system if you are not the intended recipient.

 If you have received this communication in error, please notify us immediately by telephone and (i) destroy this message if a facsimile or (ii) delete this message immediately if this is an electronic communication. You are hereby notified that any use, dissemination, distribution, or copying of this communication is strictly prohibited.

   Thank you.

   Customer (Ron Young) - 12/22/2007 08:14 AM
   I have NOT received ANY help or contact! 
    
   In a message dated 12/22/2007 6:22:50 A.M. Central Standard Time, [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] writes: 

     Response
     ---------------------------------------------------------------
     Greetings Ron, 

 You had recently contacted us for assistance regarding your Norton/Symantec product. This e-mail is a follow-up to the solution we had provided. Please let us know if this issue has been resolved to your satisfaction. 

     If the problem still persists, we are always here to assist you. 

     Thanks and regards, 
     Symantec Customer Service 
[/LEFT]
موفق باشيد.
76.gif


خداحافظ
IgImAx
87/10/10
209.gif
60.gif
 

igimax

Member
سلام بر همه عزيز
36.gif


. به دليل از كار افتادن سايت 5Gigs من كليه فايل‌ها و كتابچه‌ها را به سايت 4Shared منتقل نمودم. اگر باز هم مشكلي بود لطفن خبر دهيد. ممنونم...

موفق باشيد.
76.gif


خداحافظ
IgImAx
87/10/11
209.gif
60.gif
 

جدیدترین ارسال ها

بالا