آموزشي - آماده كردن سيستم براي اكنت شبانه صبانت

igimax

Member
به نام خدا

(توجه: ليست كامل و به روزشده راهنماهاي نوشته شده توسط IgImAx در اين آدرس موجود است)

سلام خدمت همه دوستان
36.gif

.. من به شكل زير سيستم خودم را براي اتصال به اكنت شبانه صبانت تنظيم نموده‌ام. روشم را در اينجا مي‌گذارم شايد براي دوستاني كه به تازگي به جمع كاربران صبانت اضافه شده‌اند يا مي‌شوند، مفيد واقع شود. در واقع هدف اصلي اين تاپيك آموزش روش‌هايي براي اتوماتيك نمودن انجام يك سري كارها بدون نياز به حضور كاربر در پاي سيستم مي‌باشد. به شكلي كه سيستم در زمان خاصي به شكل اتوماتيك روشن شده و يك سري برنامه‌ها اجرا شده و كارهاي مورد نظر كاربر اجرا شود و در نهايت و در اتمام كار، سيستم دوباره خاموش شود. بنابراين در اين تاپيك كنت صبانت در حكم يك مثال براي درك بهتر مطلب، استفاده شده است:

(مخصوصن كيفيت عكسها را پايين آوردم كه سرعت لود صفحه زياد نشه!)

تنظيماتي كه انجام داده‌ام(به شكل كلي):

1) در BIOS مادربورد، تعريف نموده‌ام كه سيستم سر ساعت 2:56:50AM به شكل خود كار روشن شود.
2) در درون ويندوز كليه برنامه‌هايي را كه براي اجراشدن در زمان اكنت شبانه نياز است را در برنامه Scheduled Tasks خود تعريف نموده‌ام.
3) مودم ADSL خودم را برروي Bridge تنظيم نموده‌ام (نه PPPoe) و در ويندوز از طريق Control Panel\Network Connection يك كانكشن براي اكنت شبانه ساخته‌ام.
4) استفاده از يك برنامه، براي Connect شدن به شبكه و همچنين Reconnect نمودن كانكشن در صورت DC شدن.(صبانت تقريبن هر 1 ساعت اكنت شبانه‌اش را براي مقابله با كاربران Torrent قطع مي‌كند!
sadsmiley.gif
)
5) براي تشخيص زمان خاموش شدن: از برنامه DU-Meter استفاده نموده‌ام.
6) براي روشن و خاموش شدن مودم به همراه كامپيوتر كيتي را با كمك گرفتن از برادرم (كه مهندس الكترونيك هستند) طراحي نموده‌ام كه برق يك سه راهي را با روشن شدن كامپيوتر وصل و باخاموش شدن كامپيوتر قطع مي‌كند. به اين شكل هر وسيله‌اي را مي‌توان با روشن و خاموش شدن كامپيوتر، خاموش و روشن نمود . در انتهاي اين مقاله در قسمت پنجم "نكات خاص" توضيح كامل ساخت اين كيت آمده است.

توضيحات اين پنج روش به شكل خلاصه! (به همرا خوبي و بدي هر روش -- همون قوت و ضعف
55.gif
):

. (1) BIOS - خوبي: با تنظيم ساعت روشن شدن اتوماتيك سيستم در ساعاتي خاص، ديگر نيازي نيست كه سيستم خودم را تا ساعت 3 شب روشن نگاه دارم. بدي: اگر در بين زمان خاموش نمودن سيستمتان تا زمان اكنت شبانه برق سيستم قطع شود (به دليل برق رفتن يا قطع برق توسط كاربر يا ...) ديگر سيستم شما روشن نخواهد شد! (خوش به حال UPS داران!)

. (2)Scheduled Tasks - خوبي: براي اجراي برنامه‌هاي دونلودر در ساعت اكنت شبانه، به جاي آنكه همه آنها را در Startup ويندوز قرار داده و با روشن شدن سيستم در طول شبانه روز شاهد بالا آمدن همه آنها باشم (كه كلي هم زمان مي‌برند) از برنامه Scheduled Tasks استفاده نموده‌ام. اين برنامه از برنامه‌هاي خود ويندوز هست و امكان اجراي برنامه‌هاي مختلف را در زمان‌هاي خاص به ما مي‌دهد. (با كلي تنظيمات مفيد) بدي: تا كنون نقطه ضعفي مشاهده نشده! فقط تنظيم ساعت شروع يك برنامه فقط شامل ساعت و دقيقه هست، بد نبود اگر ثانيه هم داشت!

. (3) Bridge - خوبي: زماني كه مودم خود را به شكل Bridge تنظيم مي‌نماييد امكان ساختن كانكشن‌هاي مختلف به شكل نرم‌افزاري در سيستم عامل خود را خواهيد داشت و اين امر Customize پذيري بالايي را براي تنظيمات نرم‌افزاري به شما مي‌دهد. در حالي كه زماني كه مودم خود را در حالت PPPoe تنظيم مي‌نماييد هربار براي تغيير نوع كانكشن خود (روزانه يا شبانه) بايد دوباره تنظيمات مودم را از اول انجام دهيد. بدي: در اين روش براي كانكت شدن حتمن بايد به شكل نرم‌افزاري عمل كانكت شدن انجام شود در حالي كه وقتي مودم خود را در حالت PPPoe تنظيم مي‌نماييد، عمل اتصال به اينتر نت به شكل سخت‌افزاري توسط مودم و در زمان روشن شدن مودم انجام مي‌گيرد. (و خيالتان را از اشتباهات نرم‌افزاري راحت مي‌كند)

.(4) Reconnect - خوبي: برنامه‌هاي مختلفي براي اينكار مي‌شود پيشنهاد داد. اكثر برنامه‌هاي دونلود منيجر داراي امكان Dial Service هستند. كساني كه ازDAP استفاده مي‌كنند مي‌توانند به راحتي از اين امكان استفاده و بدون هيچ مشكلي لذت ببرند. اما اگر از برنامه دونلود منيجر ديگري استفاده مي‌نماييد كه داراي چنين امكاناتي نيست يا كمي خنگه! (مثل GetRight كه فقط در اين زمينه مشكل داره!) مي توانيد از برنامه Reconnect استفاده نماييد. اين برنامه به باهوشي برنامه DAP نيست ولي در حد خودش برنامه خوبي هست، البته اگر از روش Bug Fixي كه ذكر كرده‌ام استفاده نماييد اين برنامه هم برنامه خيلي خوبي هست!!
توجه: هرگز از چند روش يا برنامه Redialer براي دوباره كانكت شدن استفاده نفرماييد. (اين مورد باعث قاطي كردن وبرنامه‌ها و ديدن پيام Error آنها مي‌شود)

.(5) DU-Meter -خوبي: به سه روش مي‌توان سيستم خود را خاموش نمود.
1) روش اول با استفاده از برنامه مديريت دونلود، زماني كه تمامي دونلود‌هاي آن برنامه به اتمام رسيد خود همان برنامه كامپيوتر را خاموش نمايد.
2) با تنظيم ساعتي خاص در يك برنامه يا با استفاده از دستورات داس خود ويندوز، سيستم را در زمان تعيين شده خاموش نماييد.
3)
Monitoring نمودن وضعيت ترافيك دونلود شبكه و خاموش نمودن سيستم در صورت وجود نداشتن ترافيكي در شبكه به ميزان و مدت زماني خاص.
. (البته مي‌شود 1 يا دو روش ديگر را به ليست فوق اضافه نمود، اما فكر كنم اينها عمومي‌ترين روش‌ها بين كاربران باشند.) از ميان روش‌هاي فوق بر اساس نياز هر كاربر يك يا تركيبي از آنها مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد. به دلايل مختلف روش سوم براي من مفيد است. اولند، من به جاي يك برنامه دونولدر از چند برنامه استفاده مي‌كنم (GetRight و eMule گاهي هم MLDonkey و µTorrent) پس راه اول به درد من نمي‌خورد. دومند، شبكه صبانت اكنت شبانه‌اش هميشه سر يك ساعت خاص تمام نمي‌شود (همانند زمان شروع به كارش) ركورد 7:40 يا 7:45 را هم داشته‌ام پس روش دوم هم به درد من نمي‌خورد. اما روش سوم به دليل آنكه وضعيت ترافيك را كنترل مي‌نمايد و در صورت پايان پذيرفتن اكنت شبانه ديگر ترافيكي وجود نخواهد داشت به همين دليل اين روش بسيار كاراتر از بقيه روش‌ها براي من بوده‌است. در اين روش شما مي‌توانيد به اين شكل تعريف نماييد كه در صورت سپري شدن S ثانيه اگر xByte دونلود (يا آپلود) نشد، سيستم را خاموش كند. بدي: اگر به هر دليلي شبكه براي مدتي دون شود (DC شود يا Receive و Send انجام نشود) يا فاصله بين DCهاي اكنت شبانه صبانت بيش از زمان تعريف شده برنامه Du-Meter شود، شرط تعريفي ما در برنامه True شده و سيستم را خاموش مي‌نمايد. البته مي‌‌توان زمان سپري شده S را بزرگ گرفت (مثلن من 15 دقيقه ميگيرم) ولي ممكنه باز هم چنين تاخييري رخ دهد. اگر چه تا كنون رخ نداده ولي احتمالش هست!

تنظيم سيستم در هر 5 روش فوق!:

توضيح تنظيمات شماره 1 - تنظيمات BIOS:
------------------------------------------
. براي تنظيم BIOS پس از روشن نمودن سيستم يا ريستارت كردن، كليد Del را نگاه داريد تا وارد BIOS شويد.(در اكثر مادربورد‌ها كليد ورود به BIOS كليد Del است، اگر كليد شما متفاوت بود به نوشته‌هاي روي صفحه زمان شروع به كار سيستم دقت فرماييد يا به دفترچه مادربورد خود مراجعه نماييد) معمولن تنظيمات مربوط به روشن شدن سيستم در زماني مشخص، در بخش Power Management قرار دارد. حالا بر اساس نوع و برنامه BIOS سيستم شما ممكنه كه اصطلاحات، شكل منو‌ها و گزينه‌ها با آنچه در زير مي‌نويسم فرق نمايد. (با مراجعه به دفترچه مادربوردتان يا جستجوي در بين گزينه‌هاي BIOS مي‌توانيد گزينه‌هاي هم معني يا مشابه تصاوير زير را بيابيد)

*** توجه توجه:
(سعي نماييد در BIOS گزينه درست را براي اين عمل بيابيد و از دستكاري بي مورد جدن خودداري نماييد! چون احتمال از كار افتادن سيستم هست. در صورت بروز چنين مشكلي بايد از يك شخص آگاه كمك بگيريد)

. در BIOS مادر بورد من چندين منو موجود است. تنظيمات مورد نظر، در منوي Power و آدرس زير قرار دارد:
POWER\APM Configuration\Power On By RTC Alarm

. با Enable كردن گزينه فوق گزينه‌هاي جديدي نمايان مي‌شوند كه شامل تنظيم روز، ساعت، دقيقه و ثانيه مي‌شود. كه من آنها را روي Everyday و 2 و 56 و 50 تنظيم نموده‌ام. بهتر است سيستم خود را طوري تنظيم نماييد كه چند دقيقه قبل از شروع اكنت شبانه صبانت روشن شود.

نكات بسيار بسيار مهم:
(مورد 1 و 2 در تمام سيستم‌ها مشترك هستند، اما ممكنه موارد ديگر براساس نوع بايوس مادربوردتان با مورد من فرق كند. همه موارد را دوباره براي اطمينان خودم و شما تست كرده‌ام!)
1) پس از تنظيم ساعت بيدار شدن سيستم، همواره و هميشه! از طريق Shutdown نمودن ويندوز خود سيستم خود را خاموش نماييد. در غير اينصورت سيستم بيدار نمي‌شود!!!
2) به هر دليلي! بين ساعات خاموشي شبانه سيستم شما و زمان شروع اكنت شبانه صبانت، برق سيستم قطع شود! بعد از برقراري برق آن را روشم و وارد ويندوز شده و سيستم را از آنجا Shutdown نماييد.
3) در سيستم من، اگر ساعات خاموشي را قبلن تعريف نموده باشم، در هنگام ريستارت سيستم يا تازه روشن نمودنش، اگر سيستم را با دكمه جلو كيس خاموش كنم، سيستم سر ساعت بيداري، روشن خواهد شد.
4) در سيستم من، اگر بعد از ورود به BIOS و تنظيم ساعت بيداري و ذخيره تنظيمات و خروج از BIOS سيستم را با دكمه جلوي كيس خاموش كنم ديگر سيستم در ساعت بيداري روشن نمي‌شود. مگر آنكه يكبار وارد ويندوز شوم و از آنجا سيستم را ريست يا خاموش كنم و بعد از آن دكمه جلوي كيس مشكلي را پيش نمي‌آورد.

همينجا ياد يه جك كامپيوتري قديمي افتادم، فكر كنم همه شنيدن و اميدوارم بيمزه نباشه براتون!
جك: ناسا يك برنامه خفن AI نوشته بوده ولي هنوز Saveاش نكرده بوده يه بنده خودايي ميشينه پشت سيستم تا قدرت AI اون رو تست كنه. برنامه را RUN ميكنه، برنامه پس از خوشامد گويي در پايين صفحه مي‌نويسه Please press any key to continue... طرف هم دكمه Shotdown كيس رو ميزنه!!!!
55.gif
55.gif

. به همين خاطر از اون موقع به بد برنامه‌نويس‌ها (كه خودمم يكي از اونام
55.gif
) در برنامه‌هاشون اين پيام رو مي‌نويسند:
Please press any key to continue... (But NOT THAT key!) o
246.gif
n

توضيح تنظيمات شماره 2 - برنامه Scheduled
Tasks
:
------------------------------------------------------
. برنامه Scheduled Tasks را از اين آدرس اجرا نماييد:
Start\All Programs\Scheduled Tasks

. پنجره آن باز مي‌شود. در كادر سفيد (Work Area) و در بالا سمت چپ آن گزينه "Add Scheduled Task" نوشته شده و در زير آن هيچي نوشته نشده.(برنامه‌هايي كه اضافه مي‌كنيد در زير اين گزينه ليست ميشوند) براي مثال تصوير برنامه Scheduled Task سيستم من را مشاهده نماييد:

. فرض كنيد مي‌خواهيد برنامه µTorrent را در ساعت 3:00َAM اجرا نماييد. برروي "Add Scheduled Task" دوبار كليك نماييد:
1) صفحه اول Wizard برنامه باز ميشه روي Next كليك كنيد.
2) چراغ هاردديسك شما روشن مي‌شه و برنامه فوق به دنبال برنامه‌هاي اجرايي كه تا كنون در ويندوز اجرا شده‌اند مي‌گردد.
3) در صفحه بعدي، ليست برنامه‌ها به ترتيب نامشان نوشته مي‌شود. برنامه µTorrent را پيدا نماييد و روي نام برنامه مورد نظر كليك كرده و روي كليد Next كليك كنيد. اگر برنامه در ليست موجود نبود از طريق دكمه Browse آن را به ليست اضافه نماييد.
. روش اضافه نمودن دستورات داس يا Command-Lineها: اگر دستور مورد نظر از دستورات CmdLine ويندوز نيست، لازم هست كه فايل آن را در فولدري كپي نماييد. ترجيحن در فولدر Windows يا Windows\System32 كپي نماييد. سپس در مرحله 3 به كمك كليد Browse فايل مورد نظر را پيدا و انتخاب نماييد. اكثرن چنين فايل‌هايي داراي تعدادي پارامتر و سويچ‌ هستن، توضيح چگونه اضافه نمودن‌شان در مرحله 8 آمده است.
4) در صفحه بعدي اگر دوست داريد مي‌توانيد نام پيشفرض برنامه را كه در ليست نمايش داده خواهد شد عوض نماييد. تاثيري در عملكرد ندارد. همچنين در زير كادر نام برنامه، زمان‌هاي خاصي براي اجراي برنامه قرار داده شده است از بين آنها "Daily" را انتخاب نماييد و روي Next به كليكيد!
5) از صفحه بعد "Start Time" را روي ساعت 3:00AM تنظيم نماييد و گزينه EveryDay را انتخاب و روي كليد Next كليك كنيد.
6) صفحه بعدي را كه در آن نام كاربريتان نوشته شده اما جاي پسورد خالي هست را Next كنيد.
7) در صفحه پاياني Wizard تيك گزينه "Open Advanced...o" را قرار دهيد و روي Finish كليك كنيد.
8) پس از كليك برروي دكمه Finish صفحه تنظيمات پيشرفته برنامه باز مي‌شود:

schaduled002.gif

. در اين صفحه و در تب Task گزينه "RUN If I Logged on" را روشن نماييد. اگر شما براي ورود به ويندوزتان نياز به ورود نام كاربري و پسورد داريد يا اصلن پسوردي را تاكنون تعريف نكرديد و بدون ديدن صفحه لاگين وارد ويندوز مي‌شويد، در هر دو مورد با روشن كردن اين گزينه فرض براين مي‌شود كه ويندوز با آن نام كاربر بالا آمده است و برنامه‌ها اجرا خواند شد. (كساني كه فقط با ورود پسورد مي‌توانند وارد سيستم خود شوند مي‌توانند بخش "نكات خاص" را از انتهاي همين مقاله مطالعه فرمايند.)

. به همين سادگي!! برنامه µTorrent به همين سادگي هر شب ساعت 3:00َAM فعال مي‌شود. به همين روش مي‌توانيد برنامه‌هاي ديگر را به Scheduled Tasks اضافه نماييد و زمان شروع هر برنامه را به دلخواه تعيين نماييد.

. براي اضافه نمودن پارامتر‌ها و سويچ‌ها در دستورات Command-Line، كافيه كه سويچ‌ها و پارامتر‌هاي مورد نظر خود را در همين پنجره و در جلوي نام برنامه در قسمت "RUN:o" اضافه نماييد. براي نمونه از دستوراتي كه در ادامه از آنها استفاده شده چند مثال در زير آورده‌ام:
command-line01756.gif

command-line02770.gif

command-line03652.gif

. علامت " زماني در قسمت اول قرار مي‌گيرد كه در بين مسير يا نام فايل Space وجود داشته باشد.

. يه نكته مهم: اگر برنامه‌اي را بنا به هردليلي نخواستيد كه در اكنت شبانه فعال شود، به جاي پاك نمودن آن مي‌توانيد در پنجره فوق تيك Enable را حذف نماييد. (با اينكار برنامه در ليست مي‌ماند اما Disable مي‌شود مانند دو برنامه انتهايي موجود در تصوير Scheduled Tasks من) راه دوم تغيير تاريخ شروع اجراي برنامه هست از تب Schedule و تتغيير آن به تاريخ چند مدت بعد.

. برنامه Scheduled Tasks تنظيمات كاملتري براي حالات گوناگون نيز دارد كه براي طولاني نشدن اين پست از ذكر آنها خودداري مي‌كنم اما اگر سوالي بود بفرماييد تا آنها را در پست‌هاي ديگر توضيح دهم.

. در ضمن برنامه‌ كوچكي نوشته‌ام (به زبان VB6) كه به كمك آن مي‌توان هر برنامه اجرايي را به همراه Serviceهاي آن اجرا نمود. البته با نوشتن يك Batch فايل DOS هم مي‌شود اين كار را انجام داد، اما نه به راحتي و با امكانات مختلف اين برنامه. براي نمونه: همانطور كه در تصوير Scheduled Tasks كامپوتر من مشاهده مي‌فرماييد برنامه Avira (ويروسياب) و OnlineArmor (فايروال) را من از Sartup ويندوز برداشته‌ام(به شكل دستي از بخش Run و هم بخش Srviceها) به همين خاطر ويندوز هميشه با سرعت، بالا مي‌آيد و حافظه سيستم براي كارهاي خاصي كه نياز دارم الكي پر نمي‌شود و هر زمان كه به برنامه‌َهاي فوق نياز داشته باشم با يك كليك ابتدا Serviceهاي آنها و سپس EXE آنها اجرا مي‌شود.

توضيح تنظيمات شماره 3 - تنظيم مودم:
---------------------------------------
. در اين بخش بايد دو كار را انجام دهيد:
1) تنظيم مودم برروي حالت Bridge ه
2) ساختن كانكشن در ويندوز

. براي تنظيم مودم ADSL، من فقط با مودم خودم و اقوام كار نموده‌ام. اگر تنظيمات مودم ADSL شما با من فرق مي‌كرد از اساتيدي كه در اينجا تجربه كار با مودم‌هاي مختلف را دارند، سوالتان را بپرسيد. با وارد نمودن عدد 192.168.1.1 در آدرس بار My Computer يا IE وارد برنامه مودم مي‌شوم. در ابتدا Username و Password از شما پرسده مي‌شود كه معمولن admin پاسخ هر دو گزينه هست. بعد از آن وارد برنامه مودم مي‌شويد (Web User Interface (WUI) از قسمت Internet\Wan Setup را انتخاب نماييد. تنظيمات آن را به شكل Bridge تغيير دهيد.

. براي ساختن كانكشن هم در ويندوز به راحتي مي‌توانيد همانند ساختن كانكشن براي ديال آپ از همان قسمت Control Panel\Network Connections\New connection Wizardيك كانكشن بسازيد.(در صفحه ويزارد Wizard، گزينه 1 از صفحه دوم و گزينه هاي 2 از صفحه‌هاي بعدي) يك اكنت براي روزانه صبانت بسازيد ولي پسورد را ذكر نكنيد بعدن مي‌گم چرا! يكي هم براي شبانه با ذكر پسورد.

توضيح تنظيمات شماره 4 - روش كانكت شدن به شكل اتوماتيك:
-----------------------------------------------------------------
توجه: هرگز از چند روش يا برنامه Redialer براي دوباره كانكت شدن استفاده نفرماييد. (اين مورد باعث قاطي كردن وبرنامه‌ها و ديدن پيام Error آنها مي‌شود)
. زماني كه سيستم شما به شكل اتوماتيك ساعت 3AM روشن مي‌شود نياز به يك برنامه داريد كه به شكل اتوماتيك شما را به اكنت شبانه صبانت وصل نمايد و در صورت DC شدن به طور اتوماتيك و خيلي سريع ارتباط را برقرار نمايد. لازمه كه اين برنامه 100% مطمئن باشد.(چون خيلي حالگيره كه آدم صبح از خواب بيدارشه و ببينه هيچي دونلود نشده!)

برنامه DAP:
. براي اينكار اگر از DAP استفاده‌ مي‌نماييد مي‌توانيد تنظيمات زير را در قسمت Dial-UP Service انجام دهيد(من از DAP استفاده نمي‌كنم ولي يكي از آشناهايم كه از قديمياي صبانت هست و استاد دونلود شبانه! كار كرد اين برنامه را 100% تاييد نموده است):

. سپس از قسمت Scheduler همين پنجره زمان كانكت شدن را بين 3 تا 7:15 تنظيم نماييد. همين! نيازي نيست كه حتمن فايلي را براي دونلود در اين برنامه قرار دهيد فقط كافيست برنامه را در Scheduled Tasks ويندوز براي اجرا شدن در ساعت 3 يا كمي زودتر قرار دهيد.

برنامه ReConnect:
. اما اگر از برنامه دونلود منيجر ديگري استفاده مي‌نماييد كه داراي چنين امكاناتي نيست يا كمي خنگه! (مثل GetRight كه فقط در اين زمينه مشكل داره!) مي توانيد از برنامه Reconnect استفاده نماييد. اين برنامه به باهوشي برنامه DAP نيست ولي در حد خودش برنامه خوبي هست! مي‌توانيد اين برنامه كوچك را كه مجاني هم هست از يكي از لينك‌هاي زير دريافت نماييد:
1) سايت برنامه
2) لينك Mirrorه

. اين برنامه بسيار سريع شماره گيري كرده و داراي يك فايل Log هم كه وضعيت DCها و كانكت‌ها را در خود نگاه مي‌دارد، مي‌باشد. محيط اين برنامه ساده و به شكل زير هست:

. بخش Setting برنامه هم به شكل زير هست:

. كافيست يك بار با اجرا نمودن آن و وارد شدن به بخش Setting برنامه، تنظيمات زير را انجام دهيد:
1) از قسمت "Connection" نام اكنت شبانه را از ليست Drop-Down انتخاب نماييد.
2) تيك گزينه "Connect on Startup" را قرار دهيد.
3) تيك گزينه "Start With windows" را حذف كنيد.
4) روي دكمه OK كليك كنيد و از برنامه خارج شويد.

. اكنون، برنامه Reconnect را به برنامه Scheduled Tasks ويندوز اضافه نماييد. همانطور كه مي‌دانيد اكنت شبانه صبانت تقريبن هر 1 ساعت DC مي‌شود، اما اين برنامه به سرعت و فقط در عرض 1 ثانيه شما را كانكت مي‌كند.

. يك نكته مهم: اين برنامه گاهي قاطي ميكنه! و به جاي ديال كردن اكنت تنظيم شده يه اكنت ديگه را ديال مي‌كند!! به همين دليل عرض كردم كه پسورد اكنت روزانه را هنگام ساخت Save نكنيد! به همين دليل پس از مدتي آناليز نمودن اين برنامه و تست راهاي مختلف، بهترين راه را براي حل مشكل اين برنامه يافتم. البته هنوز در حال تست آن هستم.

Bug Fix براي برنامه ReConnect:
. براي حل مشكل قاطي نكردن كانكشن‌ها توسط اين برنامه و جلوگيري از شماره گيري يك كانكشن ديگر، مي‌توانيد از فايل Registry كه ساخته‌ام و در اينجا قرار داده‌ام استفاده نماييد. نام اين فايل BugFixForReconnect.reg هست. اين فايل را دونلود نماييد و به كمك Text Editor خود آن را باز نماييد:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\ReConnect]
"ConInt"=dword:00000004
. حالا برنامه ReConnect را اجرا و به Setting آن برويد. ببينيد كانكشن شبانه شما چندمين كانكشن از بالاي ليست هست. فرض كنيد 2 ومين كانكشن از بالاي ليست، كانكشن شبانه شماست. حالا بايد به جاي عدد 4 در فايل Registry عدد 1 را بنويسيد. چرا 1؟ چون شماره ليست كانكشن‌ها از 0 شروع مي‌شود و هميشه عدد معادل كانكشن مورد نظرتان، يكي كمتر از محل قرار گيري آن در ليست كانكشن‌هاي اين برنامه هست. خوب فايل را Save نماييد.

. براي راحتي كار فايل ريجيستري را در شاخه Windows خود كپي نماييد تا كنار برنامه Regedit.exe باشد.

. حالا وارد برنامه Scheduled Tasks شده و برنامه regedit ويندوز را كه در آدرس C:\Windows هست را به Scheduled Tasks اضافه نماييد و زمان شروع آن را يك دقيقه قبل از برنامه ReConnect قرار دهيد. وارد تنظيمات Advanced اين برنامه شويد و در كادر Run جلوي نام برنامه اين عبارات را بنويسيد:

C:\Windows\regedit.exe /s BugFixForReConnect.reg

. به اين شكل، هر شب قبل از شروع به كار برنامه ReConnect، كانكشن صحيح دوباره ست مي‌شود. (سويچ s/ باعث مي‌شود كه برنامه regedit ديالوگ باكس تاييد را نشان ندهد و به شكل مخفي داده‌هاي فايل رجيستري را وارد رجيستري ويندوز نمايد)

برنامه CiDial:

. اما اگر برنامه Reconnect و روش تصحيح آن را دوست نداريد، مي‌توانيد از برنامه ديگري كه آن همانند برنامه فوق مجاني، ساده و كوچك هست ولي قابل اطمينان و بدون مشكل هست، استفاده نماييد. برنامه CiDial يك برنامه كوچك با محيط و روش كاري مشابه ReConnect هست. اين برنامه مشكل قاطي نمودن كانكشن‌ها را ندارد اما امكان Log نمودن در فايل را ندارد. اين برنامه را مي‌توانيد از اينجا دريافت نماييد.

روش Dial و Hangup به كمك دستور داس كامند ويندوز:
. دستور RasDial جزو دستورات ويندوز هست كه در آدرس C:\Windows\System32 قرار دارد. اين دستور امكان شماره گيري و قطع كانكشن را دارد. از نقاط ضعف اين دستور اين هست كه فقط يك بار شماره گيري مي‌كند!!!! اما ابتدا Syntax اين برنامه:
rasdial entryname [username [password|*]] [/DOMAIN:domain]
. [/PHONE: phonenumber] [/CALLBACK:callbacknumber]
. [/PHONEBOOK: phonebookfile] [/PREFIXSUFFIX]

rasdial [entryname] /DISCONNECT

rasdial

. روش شماره‌گيري به كمك برنامه:
rasdial ConnectionName
. نام كانكشنتان را به جاي ConnectionName قرار دهيد. اگر بين كاركترهاي نام كانكشنتان فاصله(Space) هست آن را بين "" قرار دهيد.

روش قطع كانكشن:
rasdial ConnectionName /d

*** همچنين برنامه بسيار كوچك و خط فرماني NirCMD كه در انتهاي اين پست در قسمت چهارم "نكات خاص" معرفي شده است، چنين امكاني را دارد.

توضيح تنظيمات شماره 5 - روش‌هاي Shutdown/Hibernate/Stand by و توضيح برنامه DU-Meter:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
* روش‌هاي Shutdown:

. اين نكته در مورد يك برنامه خاموش كننده سيستم مهم است كه 100% سيستم ما را خاموش نمايد. به عبارت ديگر هنگام خاموش نمودن سيستم برنامه‌اي اختلال ايجاد نكند. خوب! اول براي علاقه‌مندان به خاموش كردن سيستم در يك ساعت خاص دو برنامه كوچك كه از خط فرمان داس قابل اجرا و تنظيم مي‌باشند:
1) استفاده از دستور Shutdown.exe موجود در در ويندوز XP Pro.ه
2) استفاده از برنامه‌ شركت Sysinternals براي خاموش نمودن سيستم.

. برنامه Shutdown.exe از دستورات دروني ويندوز XP Pro هست، مي‌توانيد پارامتر‌ها و سويچ‌هاي اين دستور را در خط فرمان مشاهده و از راهنماي آن استفاده نماييد:
Shutdown

shutdown [{-l|-s|-r|-a}] [-f] [-m [\\ComputerName]] [-t xx] [-c "message"] [-d[p]:xx:yy] o

. اما برنامه مجاني و كوچك PsShutdown v2.52 را از شركت Sysinternals راه ديگري هست براي خاموش نمودن سيستم با امكانات مناسب‌تر كه مي‌توانيد از آن استفاده نماييد. اين برنامه يك برنامه Command-line يا همان DOSسي خودمان هست. توانايي‌هاي بسيار زيادي دارد و كار با آن بسيار راحت است. توضيح كامل اين برنامه و لينك دونلود آن در اين صفحه موجود است.
. از امكانات خوب اين برنامه مي‌توان به Force Shutdown كه همه برنامه‌هاي باز را مجبور به خروج مي‌كند يا امكان Hibernate يا براي شبكه داران يا چند سيستم‌داران!! امكان remote Shutdown و ... اشاره نمود. اين شركت برنامه‌هاي بسيار بسيار مفيد ديگري هم در6 زمينه مختلف دارد كه مي‌توانيد ليست آنها را در اينجا ببينيد.(شبكه، فايل، اطلاعات سيستم و ...)
. براي مثال مي‌توانيد اين فايل را در درون شاخه System32 كپي نماييد و برنامه فوق را با دستور زير در برنامه Scheduled Tasks قرار دهيد تا در ساعت دلخواه اجرا شود:
PsShutdown -t 30 -c -f

. زماني كه اين برنامه اجرا شود پنجره‌اي مشابه زير باز مي‌شود:

*** همچنين برنامه بسيار كوچك و خط فرماني NirCMD كه در انتهاي اين پست در قسمت چهارم "نكات خاص" معرفي شده است، چنين امكاني را دارد.

* روش‌هاي Hibernate/Stand By:
. براي اين عمل هم مي‌توان از دستورات موجود در ويندوز XP كه ساده و معمولن با امكانات كمي مي‌باشند استفاده نمود يا از برنامه‌هاي مجاني شركت‌هاي ديگر:
1) دستورات ويندوز.
2) استفاده از برنامه مجاني NirCMD.

. در روش استفاده از دستورات ويندوز، براي Hibernate كردن سيستم با كمك دستورات داس، ابتدا بايد Hibernate را در ويندوز روشن نماييد (از تبي با همين نام از طريق Powercfg.cpl) سپس به كمك دستور زير مي‌توانيد سيستم را به حالت Hibernate ببريد:
%windir%\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState

. براي رفتن ويندوز به حالت Stand By بايد دقيقن از همان دستور فوق استفاده نماييد، فقط بايد Hibernate را خاموش نماييد. منبع خبر فوق را از سايت مايكروسافت بيشتر مطالعه فرماييد.

. اما روش ديگر استفاده از برنامه NirCMD از شركت NirSoft هست. اين برنامه Command-Line Prompt را مي‌توانيد از سايت فوق دونلود نماييد يا از لينك مستقيم زير آن را دونلود نماييد. اين برنامه كلي امكانات در خط فرمان دارد. به همراه اين برنامه، راهنماي آن نيز موجود هست. براي استفاده از اين برنامه جهت Hibernate يا Stand By نمودن ديگر محدوديت دستورات ويندوز را نداريد:

nircmd.exe standby
nircmd.exe hibernate

. همچنين مي‌توانيد در ادامه هر دو دستور فوق با يك فاصله از كلمه force استفاده نماييد براي اينكه برنامه‌هايي كه ممكنه اختلال ايجاد نمايند به زور! مجبور به اطاعت شوند! توضيه بيشتر را در راهنماي خود برنامه مطالعه فرماييد.

* توضيح برنامه DU-Meter:
. اما برنامه DU-Meter، اين برنامه يك برنامه Network Traffic Monitoring هست. متاسفانه نسخه 4.x اين برنامه مشكلاتي دارد و توصيه ميكنم همان نسخه قديمي يعني 3.5 كه هنوز هم در سايتش لينك دونلود آن را قرار داده‌ است را استفاده نماييد. (هم‌اكنون! نسخه‌هاي 4.x را روي دوسيستم مجزا تست كردم اما بخش shutdown آن عمل نمي‌كرد!) اين برنامه را مي‌توانيد از سايتش دريافت نماييد. اين برنامه به غير نمايش RealTime ميزان دونلود و آپلود به شكل گرافيكي و عددي و كلي امكانات مفيد ديگر، مي‌توانيد با تعيين چك نمودن ميزان ترافيك در زماني مشخص سيستم را خاموش نماييد. پس از نصب و اجراي برنامه به Options برنامه برويد و برروي تب Notifications كليك نماييد:

. تيك گزينه "Enable Notifications" را روشن نماييد و از كادر "Notification Condition" در مقابل گزينه "When less than" عدد 1024 كيلوبايت را بنويسيد و در مقابل گزينه "in a last" عدد 1000 ثانيه را بنويسيد. همچنين از كادر "Notification Action" از گزينه "Additional Action" گزينه "Shut this computer down" را انتخاب و اگر تيك play Sound خاموش بود روشن نماييد. تنظيمات فوق به دان معني است كه اگر پس از سپري شدن 1000 ثانيه (16 دقيقه و 40 ثانيه) به ميزان 1024Byte دونلودي صورت نگرفت كامپيوتر را خاموش كن. مي‌توانيد زمان مورد دلخواه خود را وارد نماييد.

. در ادامه لازم هست كه تنظيمات زير را نيز انجام دهيد. وارد تب General شويد و تنظيمات موجود در شكل را انجام دهيد:

. حتمن گزينه "Network interface to monitor" را روي "Dialup connection only" قرار دهيد و Load with windows را روشن نماييد مگر آنكه فقط بخواهيد اين برنامه در ساعات شبانه فعال شود كه در اينصورت تيك گزينه فوق را حذف و اين برنامه را به ليست برنامه‌هاي موجود در Scheduled Tasks اضافه نماييد. تب Graph Options را انتخاب و تنظيمات زير را براي بهتر شدن نمودارهاي آن انجام دهيد:

روش تست و استفاده از مراحل فوق!:

. براي تست مراحل فوق و اطمينان از اينكه همه چيز به درستي انجام خواهد پذيرفت، ابتدا برنامه‌هاي مورد نيازتان را به برنامه Scheduled Tasks اضافه نماييد، سپس براي تست كردن برنامه ديالر خود را روي اكنت روزانه تنظيم نماييد و در برنامه DU-Meter گزينه "in a last" را روي 300 ثانيه تنظيم نماييد. سپس ساعات شروع برنامه‌ها در Scheduled Tasks را براي 15 دقيقه آينده تنظيم نماييد. سيستم را ريستارت كرده وارد بايوس شده و ساعت روشن شدن سيستم را براي 13 دقيقه ديگه تنظيم نماييد. (مثلن اگر ساعت برنامه‌ها در Scheduled Tasks را روي 1:15PM تنظيم نموديد ساعت روشن شدن سيستم را روي 1:13PM قرار دهيد) تنظيمات BIOS را ذخيره نماييد و از BIOS خارج شده و وارد ويندوز شويد و ويندوز را Shutdown نماييد. (اين كار را حتمن انجام دهيد)

. صبر كنيد تا ساعت 1:13PM شود...... ... .
156.gif
..... ...... ... خوب! سيستم بايد روشن شود و در 1:15PM همه برنامه‌ها بايد اجرا شوند. برنامه ديالر شما بايد به درستي عمل نمايد و بدون اشكالي شما را به اكنت روزانه صبانت وصل نمايد. چند ثانيه صبر نمايد و دستي كانكشن خود را DC نماييد. برنامه ديالر بايد دوباره كانكت شود. خيلي هم خوب! تا اينجا همه چيز درست بوده اكنون موقع تست برنامه DU Meter و خاموش شدن سيستم هست. برنامه ديالر ببنديد و DC كنيد. چند دقيقه صبر نماييد تا پنجره شمارش معكوس برنامه DU Meter ظاهر شود و سپس سيستم شما ر خاموش نمايد.

. اگر جايي از اين مراحل اشتباهي انجام داده‌بوديد آن را درست نماييد و تست را از اول انجام دهيد. در نهايت وقتي كه همه چيز درست بود، زمان‌هاي شروع برنامه‌هاي موجود در Scheduled Tasks را به ساعت 3AM برگردانيد و تنظيمات ديالر DU Meter را نيز درست كنيد.

مهم مهم مهم: فراموش نفرماييد كه "نكات بسيار مهم" را از قسمت "توضيح تنظيمات شماره 1 - تنظيمات BIOS:" كه در 4 بخش ذكر نموده‌ام را دوباره مطالعه فرماييد و در اجراي موارد 1 و 2 دقت فرماييد. ممنون!

نكات خاص:

1) اگر در شروع به كار ويندوز سيستم شما، صفحه Login ويندوز ظاهر مي‌شود (حالا چه كساني كه پسورد تعريف نموده‌اند يا تعريف نكرده‌اند اما به دلايلي صفحه فوق ظاهر مي‌شود و ...) به دليل آنكه تا زمان دخالت كاربر و عبور از اين صفحه، وارد ويندوز نخواهيد شد پس اكنت شبانه بي اكنت شبانه!!!!
39.gif
اما نگران نباشيد. برنامه‌هاي زيادي هستند كه مي‌توانند ويندوز شما را Auto Login نمايند (يا خودتان مستقيمن با دستكاري Registry اين كار را نماييد) دوباره! يك برنامه كوچك و مجاني از شركت Sysinternals هست كه اين تنظيم را برايتان به راحتي انجام مي‌دهد. برنامه 40KB به نام Autologon را از اينجا دونلود نماييد.

. البته براي تنظيم Auto Login در ويندوز XP و Vista نيازي به برنامه خاصي نيست، چون با نوشتن دستور زير در ويندوز XP:
control userpasswords2​
. و در ويندوز Vista با نوشتن دستور:
netplwiz
. در Start\Run...o و فشار كليد Enter پنجره جديدي باز مي‌شود كه در آن با برداشتن تيك گزينه "Users must enter a username and password to use this computer" اكنت خود را Auto Login نماييد.

. البته بعضي از كاربران ويندوز Vista ممكنه براي Auto Login در زمان Wake UP از حالت Hibernate يا Sleep مجبور شوند كه: از قسمت Control panel وارد ( البته در حالت Classic View نباشد) System and Maintenance شده بعدش قسمت Power Option از قسمت های سمت چپ ( منوهای سمت چپ ) گزینه Require a password on wakeup را می زنیم وسپس گزینه Don't require password را انتخاب می کنیم:
23rsftz.jpg

با تشكر از آقا HamidBN (از كاربران/مديران فروم Majidonline) كه اين روش را به من آموزش دادند.

2) كساني كه از Boot Managerها استفاده مي‌كنند. (مانند Boot Magic يا Acronis OS Selector) يادشان نرود كه OSي را كه براي اكنت شبانه تنظيم نموده‌اند را به عنوان Defaul تعريف نمايند و اگر پسوردي دارد آن را حذف نمايند و Counter يا ورود immediately را فعال نمايند. (كاربران Boot Magic اگر از تنظيمات فوق اطلاعي ندارند به لينك راهنماي ساخت Multi Primary من كه در امضايم موجود است مراجعه فرمايند)

3) كاربران Dual Boot هم با استفاده از MSConfig سيستم عامل اكنت شبانه را Default نمايند و Counter را روشن كنند.

4) *** برنامه خط فرماني NirCMD يك برنامه با امكانات بسيار بسيار زياد هست كه امكانات زيادي را از خط فرمان به شما مي‌دهد(قابل استفاده در همه ويندوز‌ها 9x/XP/Vista)، مانند خاموش نمودن سيستم؛ Hibernate/Standby كردن ويندوز؛ شماره گيري/قطع اينترنتي؛ عكس گرفتن از صفحه مونيتور Screen Capture؛ بازوبستن در درايوها!؛ خاموش كردن مونيتور؛ دستكاري اكثر پنجره‌ها؛ كنترل و كار با ClipBoard؛ كار با Registry؛ ساختن انواع Shortcut و .......... اين برنامه و راهنماي كامل آن در اين آدرس.

5) در طراحي كيت زير از برادرم كه مهندس الكترونيك (طراحي و محاسبه قطعات) كمك گرفتم. كيت زير هرزمان كه سيستم خود را روشن/خاموش نماييد يك كليد (رله) را قطع و وصل مي‌كند و به اين شكل مي‌توانيد مودم يا هر وسيله ديگر را به همراه كامپيوتر خاموش يا روشن نماييد. نقشه شماتيك مدار:

kit_-_power_on-off_extrenal_devices977.gif

. ورودي برق 12 يا 5 ولت را مي‌توانيد از فيش 4 پورت پاور كيس بگيريد. اين پورت چهار كابل دارد كه در زير رنگ و ولتاژ هر كدام را نوشته‌ام:
A) يك سيم قرمز = 5+ ولت
B) يك سيم زرد = 12+ ولت
C) دو سيم سياه هم گراند هستند.

. از آنجا كه معمولن در بعضي از پاورها كابل قرمز يعني 5+ ولت داراي آمپر زيادي هست توصيح مي‌كنم از كابل زرد كه 12+ ولت هست و آمپر كمتري دارد استفاده نماييد. براي سيم كشي از پاور به بيرون كيس و تا كيت مي‌توانيد از كابرل‌هاي رابط نري به مادگي دراز پاور كه در بازار موجود هست استفاده نماييد يا با خريد يك پورت نري و يك پورت مادگي 4 پين پاور خودتان به طول دلخواه چنين كابل رابطي را بسازيد.

. در تصوير شماتيك كيت، وجود قطعات قرمز رنگ الزاميست اما قطعات سبز رنگ اختياري هستند. ديود D4 يك ديود نوراني به رنگ قرمز هست كه بايد 3 ولت باشد. فيوض كه با رنگ آبي مشخص شده به وجودش نيازي نيست، مگر ديگه بخواهيد زيادي محكم كاري كنيد! (3 ديدود D1-3 خيال ما را به حد كافي راحت مي‌كنند!) بر اساس اينكه برق وروديتان 5 يا 12 ولت باشد بايد رله مناسب آن تهيه نماييد.

. اين كيت را مي‌توانيد درون يك سه راهي جاسازي نماييد تا با روشن و خاموش شدن سيستم برق آن 3راهي هم وصل/قطع شود. ساخت و تست و ... به عهده خودتان!

سخن پاياني

. اميدوارم كه اين مقاله مورد استفاده شما قرار بگيرد. نكته يا سوالي يا انتقادي يا پيشنهادي يا يا ... بود بفرماييد. ممنونم.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/04/06
209.gif
60.gif

آخرین ویرایش:

igimax

Member
روش Autologin در ويندوز Vista

سلام
36.gif

توجه: يكي از دوستان (آقاي HamidBN) به من اطلاع دادند كه برنامه Autologon شركت Sysinternals روي ويندوز Vista جواب نمي‌دهد. من كاربر ويندوز Vista نيستم (و تا آمدن windows 7 هم نخواهم شد!) بنابراين از دوستاني كه كاربر ويندوز Vista هستند و روش‌ها يا برنامه بهتري را سراغ دارند خواهش مي‌كنم كه آن را بفرمايند. يا روش‌هاي زير را تست كرده و آنكه بهتر است را پيشنهاد دهند تا در پست اول قرار دهم. ممنونم....

. چندين روش دستي و برنامه‌اي را براي اينكار يافتم:

اولين روش: از فروم MSFN مايكروسافت
ويندوز Vista با بيش از يك كاربر:
1) روي دكمه Start كليك كرده و عبارت "netplwiz" را در كادر نوشته و كليد Enter را فشار دهيد.
2) پنجره‌اي باز مي‌شود، تيك گزينه "Users must enter a username and password to use this computer" را برداريد و روي كليد Apply كليك كنيد.

vista_auto_logon.png

3) در ديالوگ باكس جديدي كه باز مي‌شود نام كاربري را كه مي‌خواهيد به شكل پيش فرض Autologin كند را تايپ نماييد. اگر پسوردي براي اين كاربر تعريف نكرديد كادر Password را خالي گذاشته در غير اينصورت آن را تايپ نماييد.

windows-vista-auto-logon-password.png

ويندوز Vista فقط با يك كاربر:(لينك مرجع)
1) به Control Panel رفته.
2) به تنظيم Userها رفته و Password اكنت خود را پاك نماييد.

دومين روش: استفاده از برنامه مجاني شركت IntelliAdmin
1) برنامه Windows Autologin را دونلود نماييد.

سومين روش: استفاده از برنامه پولي، ايمن و با امكانات شركت Softros Systems Inc
. اين شركت برنامه‌اي به نام LogonExpert دارد كه امكانات بسيار جالبي دارد و ادعا دارد كه روش Autologin او ايمن‌ترين روش هست؛ اما حيف كه پولي هست!

. در پايان: مطمئنن برنامه‌هاي سنگيني همچون Tuneup 2008 و برنامه‌هاي Tweak مي‌توانند چنين كارهاي را انجام دهند. اما ما به دنبال يك برنامه نقلي و كوچك هستم. به خصوص اگر امكان Enable/Disable شدن AutoLogin را از خط فرمان داشته باشد كه عالي هست!

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/06/12
209.gif
60.gif

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
ممنون
تست می کنم و خبر را همین جا می گذارم
البته روش زیر برای من جواب نمی ده خودم قبلا امتحان کردم
ويندوز vista فقط با يك كاربر:(لينك مرجع)
1) به control panel رفته.
2) به تنظيم userها رفته و password اكنت خود را پاك نماييد.

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
هیچ کدوم جواب نداد
فقط Windows Autologin اونم هنگامی که کامپیوتر را ریست یا کاملا خاموش بوده روشن می کردم نه در هنگام Hibernate و Sleep

igimax

Member
سلام HamidBN عزيز
36.gif

...هنگام Hibernate و Sleep
. آقا دستت درد نكنه!!! اين تغييرات همه‌گي نياز به ريست شدن دارند تا تغييرات اعمال شوند. Hibernate كه اصلن در حكم LOG OUT هم نيست! درسته كه سيستم خاموش مي‌شود اما زمان روشن شدن ويندوز از همانجايي كارها ادامه مي‌يابد كه شما سيستم را Hibernate كرديد و اصلن تغييرات رجيستري و همچنين شروع دوباره سرويس‌ها با تغييرات جديد اعمال نمي‌شود.

. لطفن جداجدا برنامه‌ها را اجرا ‌كنيد و سپس سيستم را ريست نماييد و تاثير هر برنامه را چك كنيد. خيلي عجيبه كه برنامه LogonExpert جواب نداده! (البته اگر ريست كرديد!) اين شركته چقدر تبليغ كرده! من همين سوال را از ويستا داران كردم !(همچنين در فروم PersianTools) اگر جواب دادند و تست هم كرده بودند خدمتتان اطلاع مي‌دهم.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/06/12
209.gif
60.gif

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
من ریستارت هم کردم ولی بازم جواب نداد
ولی دوباره نصب می کنم و خبرشو می دم
فقط من کرک این برنامه را نتونستم پیدا کنم
اگه پیدا کردی لطف کن و بذار
ممنون

igimax

Member
سلام HamidBN عزيز
36.gif

. سريع دوباره سرچ كردم و آمدم جواب بدم كه برق رفت! گفتم واي كه اين 5 دقيقه آخر هم نتونستم آخرين پست را در فروم‌ها بدم! بعد از 3 دقيقه برق آمد....

. آقا من جستجو كردم همه از روش اول به نتيجه رسيده بودند!!! قبلن و در دفعه قبل در جستجوهايم چيزهايي در مورد ناسازگاري بعضي از نسخ ويستا ديده‌ بودم (با بعضي از روش‌هاي فوق) در كل فكر نمي‌كند ويستاي شما مشكل داشته باشد؟ برنامه‌هاي بزرگي چون Tuneup يا Tweak Vista هم هستند آنها را نيز تستي بكنيد. اگر من ويستا داشتم مطمئنن بهتر مي‌توانستم كمك كنم.

. در هر صورت اين برنامه‌ها را هم يافتم:
http://www.supershareware.com/info/dust.html
http://www.supershareware.com/info/abylon-logon.html

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/06/14
209.gif
60.gif

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
یک سئوال اینکه با Tuneup چه طور میشه اینکار را کرد ؟

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
من با برنامه های که گفتی این کار را انجام دادم
ولی فقط در هنگام ریستارت یا خاموشی کامل درست انجام میشه در حالت های Hibernate و Sleep این کار انجام نمیشه

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام رفیق
مشکلم حل شد
راستش یک تنظیم باید تو قسمت کنترل پنل می کردم تا خودش ازلاگین رد بشه و احتیاج به هیچ برنامه ای نیست
البته بعدا بهت آدرسشو میدم
فعلا یکم عجله دارم
آخه دارن اذان می گن و منم گشنمه ( وقته افطاره )

igimax

Member
سلام آقا حامد عزيز
36.gif

. ممنون مي‌شوم توضيح دهد تا يادبگيرم و در پست اول و فروم‌هاي ديگر آن را ذكر نمايم. در ضمن نماز و روزه تان قبول حق باشه. سلامت و شاد باشيد (راستي بعد از 10 روز غيبت بازهم برگشتم!)

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/06/24
209.gif
60.gif

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
راستش مشکل من در هنگام Wake up بود
یعنی وقتی سیستم را خاموش کامل می کردم و بعدش روشن Auto logon فعال بود ولی در حالت های Sleep و Hibernate نه !
واسه همین دست به کار شدم و . . . باقی ماجرا در سطر بعد:D
خب باید از قسمت Control panel وارد ( البته در حالت Classic View نباشد) System and Maintenance شده بعدش قسمت Power Option از قسمت های سمت چپ ( منوهای سمت چپ ) گزینه Require a password on wakeup را می زنیم وسپس گزینه Don't require password را انتخاب می کنیم
اینم عکسی که من ازش گرفتم
23rsftz.jpg

راستی یک سئوال داشتم از شما
من می خوام اگه چند روز نبودم در خانه، کامپیوترم خودش روشن و خاموش بشه برای هر چند شبی که خواستم
چه برنامه ای را پیشنهاد می کنی

igimax

Member
سلام آقا حامد عزيز
36.gif

. خوب پس! مشكل شما با اون دستورات در حالت Shutdown حل بود فقط در حالت Hibernate يا Sleep مشكل داشتيد!؟!؟ من فكر مي‌كردم اصلن در هيچ حالتي آن روش‌ها جواب نمي‌دهند!! سر كار بوديم پس!

. آقا ممنون از آموزش كاملي كه نوشتيد. من اون را به پست اول فروم‌ها اضافه نمودم؛ لطفن يك نگاهي به آن بيندازيد ببينيد كمي يا كاستي نداره!؟
من می خوام اگه چند روز نبودم در خانه، کامپیوترم خودش روشن و خاموش بشه برای هر چند شبی که خواستم
چه برنامه ای را پیشنهاد می کنی
. خوب در بايوس سيستم خود زمان روشن شدن سيستم خود را تعريف نماييد
در برنامه Scheduler Task برنامه‌ها و زمان خاموش شدن سيستم را معرفي نماييد.
اگر از يك تاريخ مشخص مي‌خواهيد ديگر اين عمل دونلود انجام نشود براي برنامه‌ها يك دامنه زماني تعريف نماييد يا يك برانامه براي خاموش نمودن سيستم از يك تاريخ به بعد را معرفي نماييد.

. از آنجا كه شما طرفدار Hibernate كردن هستيد. ممكنه برنامه Auto Power-on & Shut-down برايتان مفيد باشد. توضيح كامل آن در اين تاپيك از فروم P30world ذكر شده است.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/06/24
209.gif
60.gif

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
خوب در بايوس سيستم خود زمان روشن شدن سيستم خود را تعريف نماييد
زمان روشن شدن داره
به نظرت با برنامه بهتر که روشن کنم یا با بایوس
البته من با JetAudio روشن می کنم
من این برنامه Auto Power-on & Shut-down گرفتم البته مشکل اینکه Hibernate نمی کنه یعنی کلا عکس العمل نشون نمی ده
حالا برم ورژن جدیدشو بگیرم ببینم چه طوری است

igimax

Member
سلام آقا حامد عزيز
36.gif

. به نظرت با برنامه بهتر که روشن کنم یا با بایوس
. من از روش بايوس براي روشن كردن سيستم استفاده مي‌كنم ولي نبايد فرقي باشه! هر كدام كه راحتتري و كارت را راه مي‌اندازه.
يك سوال!؟ شما از طريق يك برنامه در حالي كه سيستم خاموش هست آن را روشن مي‌كنيد؟ آيا سيستم در چنين حالتي خاموش هست يا در حالت Sleep قرار دارد؟

. آقا اون تاپيك دوستمون و برنامه‌ مورد استفاده‌اش را لطفن تست كنيد ببينيد چطوره!؟ من هم دارم تستش مي‌كنم ببينم نقاط ضعف و قوتش چيه!؟ (البته در چند روز آينده شروع خواهم نمود) بعد نتيجه را در پست اول قرار مي‌دهم.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/06/25
209.gif
60.gif

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام آقا حامد عزيز
سلام
من حمید هستم
من از روش بايوس براي روشن كردن سيستم استفاده مي‌كنم ولي نبايد فرقي باشه! هر كدام كه راحتتري و كارت را راه مي‌اندازه
آیا بایوس سیستم کاملا خاموش را هم روشن می کند ؟؟
يك سوال!؟ شما از طريق يك برنامه در حالي كه سيستم خاموش هست آن را روشن مي‌كنيد؟ آيا سيستم در چنين حالتي خاموش هست يا در حالت Sleep قرار دارد؟
نه، سیستم من در حالت Hibernate است
آقا اون تاپيك دوستمون و برنامه‌ مورد استفاده‌اش را لطفن تست كنيد ببينيد چطوره!؟ من هم دارم تستش مي‌كنم ببينم نقاط ضعف و قوتش چيه!؟ (البته در چند روز آينده شروع خواهم نمود) بعد نتيجه را در پست اول قرار مي‌دهم
برای من ورژن 2.20 جواب داد
ولی نمیدونم چرا تنظیماتم را بهم می ریزد
منظورن تنظیماتی که برای رد شدن از پسورد در پست های قبل بهت گفتم است
در کل برای روشن شدن مشکل دارد

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام آقا حامد عزيز
سلام
من حمید هستم
من از روش بايوس براي روشن كردن سيستم استفاده مي‌كنم ولي نبايد فرقي باشه! هر كدام كه راحتتري و كارت را راه مي‌اندازه
نه، سیستم من در حالت Hibernate است
آقا اون تاپيك دوستمون و برنامه‌ مورد استفاده‌اش را لطفن تست كنيد ببينيد چطوره!؟ من هم دارم تستش مي‌كنم ببينم نقاط ضعف و قوتش چيه!؟ (البته در چند روز آينده شروع خواهم نمود) بعد نتيجه را در پست اول قرار مي‌دهم
برای من ورژن 2.20 جواب داد
ولی نمیدونم چرا تنظیماتم را بهم می ریزد
منظورن تنظیماتی که برای رد شدن از پسورد در پست های قبل بهت گفتم است
در کل برای روشن شدن مشکل دارد

igimax

Member
سلام آقا حميد عزيز
36.gif

. بابت اسم معذرت مي‌خواهم! بابت توضيحات ممنونم و بابت اون برنامه مي‌توانيد از دوستمان آقا عادلي بپرسيد كه در فروم P30World در اين تاپيك هستند.
. بله! دقيقن كارش همينه! در پست اول كه كامل توضيح داده‌ام!

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/06/26
209.gif
60.gif

igimax

Member
سلام
36.gif

*** توجه توجه ***

. پست اول را با آموزش روش‌هاي جديد براي Shutdown/Hibernate/Stand By از خط فرمان به روز كردم. همچنين برنامه بسيار بسيار مفيد و عالي و بسيار كوچك و مجاني خط فرماني NirCMD كه كليه امكانات فوق + كلي امكانلت ديگر را دارد را برايتان توضيح داده‌ام. لطفن بخش‌هاي جديد پس اول را دوباره مطالعه نماييد. به طور مشخص نكات به روز شده بيشتر در قسمت "توضيح تنظيمات شماره 5" نوشته و اضافه نموده‌ام.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/07/01
209.gif
60.gif

جدیدترین ارسال ها

بالا