آموزشهاي گروهي - همه بايد شركت كنن ...

mostafa_az

Well-Known Member
سلام
خوب ، به مباركي مدير عزيز و دوست داشتني سايت شهرام خان ( fashist ) هم دوباره به جمع ما برگشتن .:D

و اما بريم سر بحث اين تاپيك . پس از مدتها سكوت در انجمن و جوي غير آموزشي طي مشورت با شهرام خان و چند تن از كاربران پيشكسوت سايت تصميم گرفتيم يه حالت آموزشي جديد در سايت ايجاد كنيم . حالتي كه با تمام آموزشهاي قبلي سايت فرق داره . من اسمش رو گذاشتم آموزشي گروهي :) .

و اما اين آموزش گروهي چيه :neutral: ؟ بزارين با يه مثال براتون توضيح بدم كه بهتر متوجه بشين :
فرض كنيد ما تو انجمن مقالات آموزشي يه تاپيك ميزنيم با عنوان ( آموزشهاي گروهي : رنگي كردن عكس ) .
تو اين تاپيك من ميام و چند تا عكس سياه سفيد براي پايه كار به همراه يه توضيحي درباره نحوه رنگي كردن عكس بهتون ميدم :cool: .
حالا همه اعضا از هم يك دم لطف ميكنن اين عكسها رو ميگيرن و به سبك خودشون يا سبكي كه من گفتم اون رو رنگي ميكنن .
مثلا شهرام مياد طرحش رو رنگي ميكنه . كاري كه شهرام بايد بكنه اينه كه طرحش رو تو يه پست به همراه توضيح كاملي از نحوه رنگ كردن عكسش تو همون تاپيك ميزاره .
حالا پرهام مياد و روش خودش رو توضيح ميده و عكسش رو ميزاره .
بعد سارا ، حميد رضا و ... به همين ترتيب .
حالا بر فرض مثال ممكنه 5 روش براي رنگي كردن عكس داشته باشيم ، ما با اين كار 5 سبك رو ياد ميگيرين .

حالا اينجا وظيفه كاربرا به غير از اينا چيه :neutral: ؟
مثلا حميدرضا ميبينه كه اي بابا ، ما كه 5 روش برا رنگي كردن داريم اما ايناها 3 روش رو توضيح دادن و هيچكي روش ديگه اي رو بلد نيست . خودش هم از يه سبك قبلا توضيح داده .
كاري كه حميدرضا ميكنه اينه كه مياد دو تا سبك باقيمونده رو هم توضيح ميده تا بقيه امتحان كنن .

حالا نكته اي كه هست اينه كه اگه سارا از روشي كه شهرام براي رنگي كردن استفاده كرده مياد ميگه من از اون سبك رنگي كردم ولي اگه ريزه كاري كارش با شهرام فرق داشت اونا رو توضيح ميده .

اما يه عده هيچ سبكي رو ياد ندارن . اونا چيكار مكنن :neutral: ؟
اونا ميشينن تا بقيه سبك ياد بدن . بعد خودشون طرح ميزنن و ميزارنش و ميگن از سبك فلاني استفاده كردم . بقيه هم ميان اگه جايي از كارش مشكل داره بهش توضيح ميدن .

نظرتون چيه ؟ فكر كنم روش خوبي باشه .
بچه ها اگه تو سبكي مشكل دارين يا پيشنهاد ارائه سبكي دارين همينجا بگين تا رو اون هم انجام بدين .
فقط يه چيزي ، همه بايد شركت كنن . كساني كه تو اين آموزشهاي گروهي شركت نكنن خيلي نامردن ( تهديد بود :-? ) .

در آخر كار هم كه آموزش تموم شد اعضا ميان و كاراشون رو رو طرحاي پايه ارائه ميدين . ( در اين زمان اعضا ديگه ميتونن از عكساي ديگه هم استفاده كنن )

خوب ، احتمالا از همين هفته شروع ميكنيم . تاپيكها رو تو انجمن مقالات آموزشي ميزنيم .
سعي ميكنيم در شروع تاپيك ها از افرادي استفاده كنيم كه تو اون سبك ها يه مقداري حرفه اي ترن يا اينكه ميتونن آموزشش رو بدن .

مخلصيم
مصطفي

آخرین ویرایش:

Parham

Well-Known Member
امیدوارم که اگر شروع شد ادامه داشته باشه ، یه چیزی همیشه یاد من و شما عزیزان باشه اونم ، ایده های خوب همیشه هستش اما مطرح کردن و استقبال مهم هستش ، الان ممکن هستش من و چند نفر دیگه شروع کنیم به این موضوع و تو هر آموزش مختص به چند نفر باشه اما اینکه از چند آموزش بعدی یکی‌ ، دو نفر دیگه هم رغبت کنن که شرکت کنن مهم هستش ، سعی‌ کنید که اگر آموزشی‌ هستش به دید آموزش نبینید و سعی‌ کنید خودتون را محک بزنیند من نه میگم که این برنامه را بلد هستم نه میگم بلد نیستم بلکه میگم سعی‌ می‌کنم اگر کاری می‌کنم از چیزهایی‌ که تجربه کردم استفاده کنم ، فکر می‌کنم که فرصت خوبی‌ هستش که استفاده کنیم ، می‌دونم که بعضی‌ از شما عزیزان از زمانی‌ که این تاپیک را میخونید تا زمانی‌ که اولین آموزش ها از این سری بیاد فکر می‌کنید حالا من اگر کار خودم را بذارم چی‌ می‌شه ؟ میگن بده ؟ خوبه ؟ اما همین اعتماد به نفسی‌ که دارید و سعی‌ می‌کنید کار خودتون را بذارید خوب هستش ، امیدوارم قسمتی‌ که مربوط به این آموزش ها می‌شه رفته رفته استقبال زیادی داشته باشه تا بتونیم همه از تجربیات همدیگه استفاده کنیم ، باز هم ممنون از مصطفی‌ به خاطر این طرحی‌ که داده ...

mostafa_az

Well-Known Member
منم دقيقا منظورم هميناست .

اول اينكه منظورم از شركت همه اين بود كه كساني كه ياد ندارن هم حتما طرحشون رو هر چقدر هم افتضاح شده بزارن تا به كمك بقيه بتونن كاملا ياد بگيرن .

و نكته دوم اينكه من در اينجا پيش بيني عدم استقبال رو هم كردم . خوشبختانه با مساعدت و كمك چند تن از دوستاني كه باهاشون صحبت كردم از نظر آموزش در حد تواناييمون مطمئنم . يعني اگرم كسي شركت نكنه ما وظيفمون رو انجام داديم .

مخلصيم
مصطفي

S.H.R.M.K

Well-Known Member
مصطفی کار خیلی خوبی هست .
اگه از سبک هایی هم که کمتر کار شده بتونیم کار کنیم بهتره که چیزای جدید هم یاد بگیریم.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
به نظر منم خیلی خوبه

حمید لازم نیست از سبکه خاصی پیروی کنیم چون ممکنه کسی هم باشه که سبک خاصی رو بخواد که ما اونو در نظر نداریم

به نظره من واسه راضی شدن همه افراد باید از تمام سبکا استفاده بشه تا یه کار جامع و کامل باشه

به هر حال فکر خوبیه

hamid ir

Well-Known Member
به به!! همه ایده ها جالب و متنوع .. دلچسب جذاب ولی موقع عمل.....
اولش قرار بود که شهرام و سارا لینک بدن و من و پرهام ترجمه کنیم وبزاریم . اما ...
حالا هم که قراره این کار انجام بشه . منم دوست دارم شرکت کنم ولی میترسم که نشه.
ما این همه خودمنو کشتیم و گفتیم بابا تروخدا حداقل هرکدومتون هفته ای به آموزش بزارید ولی بازم هیچ
حالا ...
امیدوارمطرح با استقبال روبرو بشه

kablayi

Member
طرح و ایده خوبیه .... :lol:
اگر کاری از دست منم بر بیاد ، دریغ نمیکنم .... :cool:

mostafa_az

Well-Known Member
سبك هايي كه لازمه يا فكر ميكنين بلد نيستين همينجا بگين تا هر كي بلد بود به من يا شهرام اعلام آمادگي كنه تا برا آموزش با هم هماهنگ كنيم .

راستي حميد جان . اون موقع كه تو و پرهام اعلام آمادگي كردين ما كار رو خواستيم شروع كنيم كه متاسفانه شهرام رفت و چند وقتي نيومد . البته با كمك پرهام و شهرام يه كار جالب هم به صورت مخفي كرديم كه بعدا بهتون ميگيم .

اين يك سورپريزه .:D

مخلصيم
مصطفي

Parham

Well-Known Member
من پیشنهاد می‌کنم فعلا در مورد بحث های تخصصی‌ نباشه ... بیشتر در مورد نحوه صحیح استفاده از ابزار و امکانات این برنامه باشه و بعد که خوب این کار انجام شد به مراحل بعدی کشیده بشه ... البته این نظر شخصی‌ من هستش که فکر می‌کنم اینجوری بهتر باشه ...

hamid ir

Well-Known Member
mostafa_az گفت:
سبك هايي كه لازمه يا فكر ميكنين بلد نيستين همينجا بگين تا هر كي بلد بود به من يا شهرام اعلام آمادگي كنه تا برا آموزش با هم هماهنگ كنيم .

راستي حميد جان . اون موقع كه تو و پرهام اعلام آمادگي كردين ما كار رو خواستيم شروع كنيم كه متاسفانه شهرام رفت و چند وقتي نيومد . البته با كمك پرهام و شهرام يه كار جالب هم به صورت مخفي كرديم كه بعدا بهتون ميگيم .

اين يك سورپريزه .:D

مخلصيم
مصطفي
فکر کنم این دسته بندی آموزشا سورپریزت باشه.! نه؟

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سلام

آقا من یه سوال دارم
چند روزه که نمیتونم درست به سایت وصل بشم نمیدونم مشکل از منه یا از سایت.
دیشب که کلا سایت قطع بود الانم به زور 100 بار رفرش کردن صفحه میتونم بیام تو

faezehya

New Member
سلام
من موافقم ولي جايي كه عقاب پر بريزد ...
نه دروغ چرا من دير به دير وقت سر زدن دارم و يكم مرده خورم ...
من استفاده كنم فقط عيب داره؟
....
دعام كنيد.

Parham

Well-Known Member
دوست عزیز هدف همین هستش که دوستان استفاده کنن و بهتر هستش که شرکت هم بکنن ...

mostafa_az

Well-Known Member
سعي كنيد همه شركت كنين . اين يه خواهش از تمام اعضاست . ولي اگه واقعا نميتونين زياد بياين سايت مثلا هر دو هفته يه بار اجباري نيست .

جدیدترین ارسال ها

بالا