آقا مجيد منو بي جواب نگذار !!!!

bazarche

Member
چطور ميتوانم يك فرم بسازم كه به آدرس [email protected] خودش را بفرستد(فرماشو بلدم بسازم اما نميدونم چطور براش تعريف كنم كه به چه آدرسي فرستاده بشه) با تشكر!!

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

خوبيد؟
اول از همه راستش من هيچ وقت وقتي كه ميخوام به كسي كمك كنم به قول معروف لقمه رو درسته بهش نميدم :lol: منظورم اينه كه هيچ وقت برنامه آماده رو براش نمينويسم بلكه راهنماييش ميكنم تا خودش اون كار رو انجام بده چون اين طوري هم به نفع طرف مقابله كه خودش اصولي ياد ميگيره هم اينكه من ديگه نيازي نيست كه بيام از اول يك برنامه بنويسم...

و اگر از اول سوالتونو به همين حالت عمومي ميپرسيديد من جوابتونو ميدادم ولي چون تقاضاي نوشتن كل برنامه رو داشتين و از اونجايي كه من اون كارو نميكردم واسه همين جواب ندادم...
اما حالا قضيه فرق كردش... :wink:

خب سوال شما اينكه كه ميخواين از توي يك صفحه html اطلاعات رو از كاربر بگيريد و بعد به يك آدرس خاصي بفرستيد.. درسته؟!
خب حالا شما ميخواين چطوري باشه يعني ميخواين برنامه نويسي خاصي داشته باشه يا اينكه با خود front page يا هر برنامه ديگه اي ميخواين اين كار رو بكنيد؟ سرور هاست شما چه زبانهايي رو پشتيباني ميكنه؟! آيا pop3 داريد؟!

مجيد

bazarche

Member
سلام عرض شد.
از اينكه جوابمو داديد خيلي ممنونم...
من چون سرورم(Free servers) فرانت پيج رو ساپورت نميكنه براي همين ترجيح ميدم به صورت دستورات HTML باشه...
سايت فري سرورز به من يه ايميل داده:[email protected] كه فكر كنم منظورتون اين باشه ... باز هم ممنونم

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام
خوبين؟

چشم من يك مقاله در اين رابطه مينويسم و كامل توضيج ميدم...

فقط يكم به من مهلت بدين امتحانام تموم بشه آخه الان وسط امتحانامم بعدش كه مقاله كامل واستون رديف ميكنم :wink:

مجيد

PC-Online

New Member
يك فرم فيدبك تر تميز!

سلام دوست عزيز...
با اجازة مجيد جان، پاسخ دوستمون رو بدم. براي اينكار ساده ترين راه اينه كه هاست شما از FrontPage Extension يا اسكريپتهاي CGI استفاده كنه. در اين مورد يعني سايت Freeservers بايد بگم كه از اسكريپتهاي CGI استفاده ميكنه و براي درست كردن يه فرم بازخورد كه اصطلاحا Feedback ناميده ميشه، شما دست كم دو صفحه مربوط به اون بايد درست كنيد كه يكي Confirm كنه و ديگري Error بده در ضمن از جاوا اسكريپت هم مي توني براي اعتبار سنجي(Validation) فرمت استفاده كني. فكر كنم هنوز فري سرورز Tutorial مربوط به ساخت صفحات بازخورد رو داشته باشه؛ من خودم پارسال يكي نوشتم http://nimash.8m.com/FB.html البته مي توني Sourceشو ببيني. هر چند با وجود PHP و بانك داده MySQL مي توني نظرات ويزيتورها رو بهتر سازماندهي كني ولي اين روش فرستادن به ايميل هم بد نيست. اگه دوست داشتي از امكاناتي كه گفتم استفاده كني سري به http://www.tripod.lycos.co.uk بزن.
در ضمن اون ايميلي هم كه بهت اختصاص دادن Virtual هست و هيچ فضاي خاصي تو سرور بهت اختصاص نمي دن بنابراين از اون فقط مي توني براي Forward كردن استفاده كني.
براي دسترسي به خودآموزي كه گفتم كافيه بعد از Log in كردن به Freeservers كه به My Member Area مشهوره روي لينك Enhance My Site كليك كني و بعدش Form Emailer در اينجا مي توني براحتي يه فرم فيدبك درست كني.
در ضمن Netfirms.com از FrontPage Extension مجاني پشتيباني مي كنه و اين همه دردسر نداره. اين هم نمونش: http://nimash.netfirms.com

bazarche

Member
Re: يك فرم فيدبك تر تميز!

با سلام خدمت شما دوست عزيز و با تشكر از راهنمايي هاي شما .من تونستم جوابمو بگيرم با كمك شما...من هر چي سورس مربوظ به فرم شما را كه با فري سرورز ساخته بوديد نفهميدم به كجا فرساده ميشه كه بتونم تغييرش بدم!!!در ضمن از شما به خاطر سايت خوبتون ممنونم(Pc online) اين فرصت خوبي بود تا از شما تشكر كنم.
من يه سوال ديگم داشتم : آيا ميشه با HTML تاريخ رسمي ايران رو در سايتم نمايش بدم؟
باز هم ممنون...

PC-Online

New Member
طراحي وب

سلام دوست عزيز...
ممنون از لطفت. اگه دوست داشتي ايميلت رو برام PM کن تا اون تيکه کد رو برات بفرستم در ضمن من از همون خودآموزي که تو خود فري سرورز هست استفاده کردم که نوشته چه جوري اين کار رو با اسکريپتهاي CGI شون انجام بديم، اسکريپتهاي CGI قابل Customize کردن هستند که ميشه از طريق سايتهايي که اسکريپتهاي مجاني مي دن از اونها استفاده کرد.
در ضمن پايه و اساس وب همون html هست و html تنها کاري که از دستش برميآيد ايجاد ساختار صفحات وب و ساخت صفحات استاتيک هست و براي ايجاد پويايي در صفحات مکملهايي نظير DHTML، Javascript و زبانهاي اسکريپتي Server side استفاده کرد، براي نشون دادن تاريخ فارسي شما مي توني از جاوااسکريپت که يک زبان Client-side هست يعني وابسته به مفسر مرورگر شخص داره، استفاده کني، مسلما بايد تاريخ ميلادي رو دريافت و با محاسباتي اون رو به تاريخ شمسي تبديل کرد، اين اسکريپت بايد تو وب پيدا بشه، کار زياد سختي نيست اگه تجربه برنامه نويسي داشته باشي مي توني خيلي زود Javascript و يا هر زبون تحت وبي رو ياد بگيري چون که الگوريتم هميشه يکيه ولي نوع دستورات و Syntax فرق ميکنه.
موفق باشي.

bazarche

Member
Re: طراحي وب

با سلام خدمت شما،از كمك شما بسيار ممنونم به هر حال من جواب خودم را گرفتم .اگر لطف كنيد و كد را برايم بفرستيد خيلي خيلي ممنون ميشم...ايميل من :[email protected]
برايتان آرزوي موفقيت ميكنم...

bazarche

Member
Re: تاريخ شمسي

آقاي شقاقي از شما هم بسيار ممنونم.اون سايت خيلي بدرد بخور بود و من يه نمونشو توي سايتم قرار دادم.با تشكر فراوان...هومان :lol:

جدیدترین ارسال ها

بالا