آتریوم هتل چیست

فضاهای بسته و دلگیر هتل ها دیگر مانند قبل مورد استقبال قرار نمیگیرند. مسافران به دنبال فضایی جدید و جذاب هستند که بتوانند در هر قسمت آن از خود عکس بگیرند و آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. در نهایت این اتریوم هتل ها هستند که میتوانند این خواسته مخاطبان را برآورده کنند.


اتریوم هتل چیست؟

اتریوم به معنای فضای باز و اتریوم هتل، هتل هایی هستند که لابی آنها در یک فضای باز قرار گرفته و میتوان از لابی تا طبقه آخر این ساختمان را مشاهده کرد.


در این مقاله قصد داریم به ۶ نکته مهم برای ایجاد تغییرات در یک اتریوم هتل قدیمی در جهت مدرنیزه کردن آن بپردازیم.


۱_ از عناصر قدیمی رهایی پیدا کنید

وجود فواره های آبی در اتریوم هتل ها بسیار مرسوم است. اغلب این هتل های عظیم در فضای باز میانی خود، فواره های آبی بزرگی را قرار میدهند. این آب نماها میتوانند باعث کاهش انتقال صدا و در نهایت آرامش هتل شوند اما اگر کمی بیشتر به آنها توجه کنیم، هتل را با یک مرکز خرید اشتباه میگیرم!

مطمئنا راه های دیگری نیز وجود دارد که بتوان اتریوم هتل را کمی شیک و زیبا تر جلوه داد. برای این موضوع میتوانید توجه خود را بیشتر به ورودی هتل معطوف کنید. در همان ابتدا اشیاء بزرگ تاریخی را قرار دهید. مخاطبان امروزی علاقه دارند تا در هتلِ هر منطقه، با فرهنگ و تاریخ آن آشنا شوند.


علاوه بر این دقت داشته باشید که بسیاری از مشتریان وعده های غذایی را در خارج از هتل میل میکنند. پس صرفا تمرکز خود را بر روی ایجاد رستوران های بزرگ و عظیم در اتریوم هتل خود نگذارید. به جای آن میتوانید با یک رستوران محلی کوچک و منوی غذایی سالم، باعث افزایش حس مثبت مشتریان شوید.


۲_ به کف هتل اهمیت دهید

چمدان یک شیء جدایی ناپذیر از مشتریان هتل است و متاسفانه در بسیاری از هتل ها، کف به صورت نامنظم و بالا و پایین (ناهموار) ساخته شده. شاید در گذشته این مدل طراحی جذابیت داشت اما امروزه با توجه به چمدان های چرخدار همراه مسافران، دیگر نمیتوان روی آن مانور دارد. کف اتریوم هتل را همتراز کنید تا تجربه ای بهتر برای مسافران خود بسازید.


همینطور میتوانید قبل از پر کردن این فضاهای ناهموار، برای سیم های برق و لوله کشی از آنها استفاده کنید.


۳_ سقف را پایین نیاورید!

از جمله تکنیک هایی که در هتل های اتریوم قدیمی برای ساخت یک فضای صمیمی و خصوصی استفاده میشد، پایین آوردن سقف ها بود. بهتر است به جای اینکه سقف اتاق ها را کوتاه کنید، تنها قسمتی از آن را به صورت یک فضای صمیمی بسازید و مابقی را در مقیاس عادی بنا کنید.

میتوانید بالای سر میز ناهار خوری و یا تخت خواب با استفاده از داربست، تیر های کوچک و یا حتی کناف‌بندی، سقفی کوتاه زده و با استفاده از نورپردازی ملایم آن را تبدیل به یک فضای دونفره دوست داشتنی کنید.


۴_ به اضافه کردن امکانات جدید روی بیاورید

برای ساخت یک هتل اتریوم مدرن میتوانید به ایجاد امکانات جدید روی بیاورید.


  • مجسمه های جدید
  • یک گروه آوازه خان سنتی
  • میز و صندلی های مدرن شده
  • رنگ بندی جذاب
  • نور پردازی کافی همراه با چراغ های شیک
  • و…
تماماً از عناصری اند که باعث ایجاد یک تجربه خاص برای مشتریان و در نهایت به وجود آمدن اتریم هتل نوین شما میشوند.منبع: شرکت دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر
 

جدیدترین ارسال ها

بالا