یه مشکل اساس تو فرونت پیج !!!!

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام به همه بروبچس مجید آن لاین . خوب هستین که ؟ :)
من یه سوال داشتم که بدجوری اعصابمو خورد کرده . :razz: هر کار کردم نشد .
من دارم یه سایت html با نرم افزار frontpage می سازم که یا قالب گرافیکی روشه که اندازش ثابته و نباید تغییر کنه . من یه محدوده مشخص برای متن در نظر گرفتم . چطور بگم مثلا یه مستطیل در نظر بگرین تو این قالب . من باید متن ها و عکسها و خلاصه همه چیو تو این متسطیل بذارم . اگه مستطیل کش بیاد و اندازش تغییر کنه ، قالب به هم میزیره . طبیعتا اون مستطیل فقط یک table بیشتر نیست . بدون بک گراند و عکس زمینه و بردار . عکس زیر متن از قالبه نمی دونم رسوندم منظورمو ؟:neutral::neutral:
حالا من یه متن تو اون مستطیل گذاشتم . الان با رزولوشن من مشلی نیست . خیلی قشنگ متن دیده میشه اما اگر یه نفر Ctrl +Mouse Scroll رو بچرخونه . متن بزرگ و کوچیک میشه دیگه . با کوچیک شدنش مشکلی ندارم . اما وقتی متن بزرگ میشه طبیعتا چند خط بهش اضافه میشه و همین باعث میشه قالبم بهم بریزه .
حالا سوال من . چطور میشه یه اسکرول ساخت که این ویژگی ها رو داشته باشه ؟
1- از متن فارسی پشتیبانی کنه
2- بشه بدون بکگراند ازش استفاده کرد
3- تکمه های اسکرول قابل عوض شدن باشن (یعنی گرافیکشون دست خودم باشه تا به قالبم بخوره)
4- متن داخل اسکرول رو بشه ویرایش کرد. یعنی بتونیم مثلا رنگ یه جملشو عوض کنیم یا فونت یک خطو عوض کنیم
5- بشه اونو توی یک table (همون مستطیله) گذاشت تا اندازش از مستطیل بزرگتر نشه.
6- توی html جواب بده و به راحتی کار کنه .
7- حالا این زیاد مهم نیست اما اگر بشه طوری ساختش که اسکرولش فقط وقتی ظاهر شه که متن از مستطیل بزرگتر بشه .

من اینو خیلی خیلی لازم دارم . کار اورژانسیه . ممنون میشم اگه کمکم کنید.:cry::sad:

پیوست ها

• gigamax.gif
    gigamax.gif
    3.8 کیلوبایت · بازدیدها: 7

hellboy_369

Active Member
سلام خوب یه frame بزار بعد اسکرولش رو رو auto قرار بده اینجوری

<iframe name="I1" src="new_page_2.htm" scroll="auto">
</iframe>

آخرین ویرایش:

gigamax

دقیقا میشه بگی اینو باید کجا گذاشت ؟!!! :neutral:

mousanajafi

New Member
با با جان اسلاً چه کاری با فرم این کارو کنی
محتوی سایتت رو بر حسب سی اس اس CSS درست کن بعد اندازه فونت رو به پیکسل بده دیگه هیچ احد الناسی نمیتونه تغییر فونت بده
ok

meysamz

Member
در آن حالت فقط فونت با اسکرریپت تغییر نمی کنه اما با CTRL + Mouse Scroll تغییر می کنه.
در ضمن در رابطه با مشکله دوستمون باید بگم که
اگه می خواهین اگه اینکار شد داخله صفحه Scroll بشه متن را داخل یک DIV قرار بدین. و تگ استایل
behavior: scroll را بهش اضافه کنید.:wink:
از Iframe استفاده نکنید چون منسوخ شده و مشکلات زیادی داره!

gigamax

ممنونم از همه .
من یکم با تگ کار کردم اما مال خیلی وقت پیش بود و تازه زیادم نبود . حالا با تگ میشه اسکرول با شرایط بالا ساخت ؟ حتما باید اونطوری باشه ها!

m_maj2004

Member
برای ایجاد اسکرول من یک سری راهنمایی می کنم بقیه رو خودت باید تلاش کنی
اول اینکه وقتی از منوی Insert گزینه Inline Frame رو بزنید یک کادر ایجاد میشه که دو تا دکمه برای شما ظاهر می کنه
حالت اول اگر بر روی Set Initial Page کلیک کنید می توانید به راحتی یک صفحه که از قبل در همان فولدر درست کردید رو در کادر باز کنید یعنی اینکه هر چیزی که در اون صفحه باشه در این کادر نمایش داده می شود.
حالا نکته اینکه می توانید از این ترفند استفاده کنی و هم متن فارسی داشته باشی و هم هر بک گراندی خواستی انتخاب کنی!
حالت دوم هم یک صفحه جدید ایجاد می کنه که تغییرات رو داخل اون انجام می دید.
اما برای مواقعی که بازدید کننده نیاز به پیمایش صفحه داره باید روی همون کادر راست کلیک کنید بعد گزینه Inline Frame Properties رو کلیک و در مقابل Scroll گزینه If Needed رو انتخاب کنی.
تنظیمات بیشتر هم در همان جا می توانید پیدا کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا