کارت ویزیت ام بی ان گرافیکس

ArTaBaZ

Well-Known Member
سلام دوست عزیز
نظر شخصی بنده اینه که
الان اصلا معلوم نیست که دقیقا چه اسمی در این طرح وجود داره و هر کس میتونه به یک صورت برای خودش بیان کنه ، مثل : (بی ان ام ، ان ام بی و ... ) چون هیچ جا کلمه درستش درج نشده یا اینکه نتونستین بصورت دیگه مفهوم رو برسونین...
چیدمان مناسبی هم نداره ، میتونست منظم تر و بهتر باشه !
آدرس ایمیل استایل نداشته باشه بهتره چون کوچیک هست و به خاطر همین تو چاپ خوب نمیشه (البته من فکر نمیکنم قصد شما برای چاپ بوده) - برای کلمات یا جملات اندازه کوچک از استایل استفاده نکنین
درکل جای کار داره
موفق باشی عزیز

30min

Banned
چیدمان اینگلیسی به نظرم خیلی خوب شده و طرح شیکی داره و البته این تا حدی هم به خاطر نوع خط انگلیسی هست و مطمئنا فارسی رو به این تمیزی در آوردن کار سختی هستش .
میتونی ترکیب بهتری هم در بیاری هم چیدمان و هم رنگ بندی کار .
اون کادر زرشگی که روش تلفن رو نوشتی به نظر من خوب نیست و کار رو خراب کرده به نظرم یک سرش کن و تک رنگ به رنگ یکی از کاراکترهایی که استفاده کردی مثلا صورتی " اینطوری مانی هم شاد میشه :wink: .
موفق باشی .

hdnsoft

Well-Known Member
سلام
طرح خیلی زیبایی شده
با نظر دوستمون ( شماره یک ) اصلا موافق نیستم
چون ظرح به طور کلی گویا و واضح هست !
موفق باشید

Flashium

Member
با سلام
به نظر من اگر فونت انگلیسی و فارسی با هم هماهنگ تر بود بهتر بود، می نوانستید فونت فارسی را کلفت تر و گوشه ها و زاویه های موجود در آن را همانند فونت انگلیسی کنید. موفق باشید.

SajadCG

کاربر فعال
این سبک کارت های یکم تکراری شده.(نظر شخصی)
میتونستید با یکم خلاقیت کار بهتر و قوی تری بزنید.

به نظر من نتونستید حروف(چه فارسی چه لاتین) رو خوب کنار هم مچ کنید و این باعث یه بی نظمی شده.
و هم اینه نوع فونت فارسی که انتخاب کردید اصلا با فونت لاتین همیخوانی نداره
و اینکه رنگ بدنی که واسه فونت ها انتخاب کرد هم جذابیت کار را از بین برده.

کارت ویزیت باید طوری باشه که کاملا خوانا باشه
و بیننده با اولین نگاه متوجه بشه نه اینکه نیاز به فکرد کردن داشته باشه تا بفهمه کارت مربوط به چه کسی هست.

شرمنده خیلی نقد کردم.

موفق باشید.:rose:

30min

Banned
کارت ویزیت باید طوری باشه که کاملا خوانا باشه
و بیننده با اولین نگاه متوجه بشه نه اینکه نیاز به فکرد کردن داشته باشه تا بفهمه کارت مربوط به چه کسی هست.
سجاد من با این بخش از نظراتت موافق نیستم .
به نظر من این کارت باعث میشه بیننده بیش از حدی که به دیگر کارت ها نگاه میکنه دقت کنه چرا ؟
به دلیل غیر متعارف بودن و البته رنگ بندی و همونطور که گفتم اگر رنگ بندی اصلاح بشه میتونه کار خیلی خوبی باشه .
در ضمن طرح خوب طرحی هستش که بیننده رو به فکر فرو ببره و دنبال این باشه که بفهمه قضیه چیه ؟
در سطح شهر زیاد هستن تبلیغات بدون نقطه و یا حتی چپه یا با غلط املایی که به صورت عمدی کار شده و صددرصد در عین نوآوری و جذابیت , بیننده رو به فکر فرو میبره .
خوب در مورد رنگ ها :
الان ببین زرشکی - آبی - زرد و بعد بنفش و سبز رنگهایی نیستن که با این چیدمان کنار هم قرار بگیرن .
به نظر من اگر قرار بر رنگی بودن هستش سه حرف اصلی باید رنگی بشن حالا یا یک رنگ به صورت خیلی کم رنگ یا حتی از خانواده خاکستری و یا اینکه از خانواده گرم یا سرد در کنار هم استفاده بشه .
در ضمن ام بی ان عزیز برای حرف b به نظرم به جای اونی که شما رنگ کردی که بیشتر به q اشاره داره میتونی از شکل پایینش استفاده کنی که خود b هست و البته به نظرم نقطه های رنگی وسط سایر b ها هم میتونه که نباشه .
ببخشبد که خیلی طولانیش کردم دیگه قول میدم هیچ چی نگم ! :wink:

SajadCG

کاربر فعال
این روشی که شما میگید موقعی کاربرد داره که میخوایم با طرح یک سوال و یا یک چیستان در طرح خود
بیننده رو مجبور به فکرد کردن کنیم طوری که واسه بیننده حل کردن و فهمیدن این مسئله جذاب باشه
و نه اینکه با ضعیف پیدا کردن کار(البته قصد بی احترامی بهmbngraphics رو ندارم) و به طبع پیچیده شده طرح
،بیننده رو مجبور به فکرد کردن کنیم
این کار باعث جلب توجه که نمیشود هیچ ،باعث میشه بیننده اصلا تمایلی به دیدن این طرح نداشته باشه

و چیز دیگه که هست اینه که معمولا توی بیلبورد ها تبلیغاتی از تکنیک پیچیده کردن طرح استفاده میکنند نه کارت ویزیت

نظر من اینه که طرح کارت ویزیت باید طوری باشه که در کمترین زمان ممکن هدف تبلیغاتی که داریم رو به بیننده برسونیم
چون معمولا مردم عادی یک لحظه کارت رو نگاه میکنند و بعد
یا دور می اندازندش یا اینکه اگه پیش خودشون نگه ش دارند دیگه وقت صرف توجه به طراحی کارت چندان نمیکنند و فقط نگاه اول مهمه

البته تمام اینا نظر شخصی منه
و میتونه هر کسی یه نظری داشته باشه.

ArTaBaZ

Well-Known Member
سلام
طرح خیلی زیبایی شده
با نظر دوستمون ( شماره یک ) اصلا موافق نیستم
چون ظرح به طور کلی گویا و واضح هست !
موفق باشید
سلام دوست جانـ
الان شما تو این تاپیک میتونی براحتی بهمی که اسمش دقیقا چی هست ولی اگه همینو میدادن دستت از کجا میخواستی بفهمی " ان ، بی ، ام هست یا ام ، بی ، ان ، یا بی ، ان ، ام .... " ؟
اگه در جایی اسم رو درست میزاشتن یا اینکه یک ترتیب رنگی و قابل فهم میذاشتن خیلی بهتر بود
مثلا شماره تلفن رو با 3 رنگ مشخص میکردن که به ترتیب از سمت چپ خونده میشه و بعد با همین رنگ روی حروف هم کار میکردن تا ترتیب رنگ مشخص بشه و اون موقع قابل فهم بشه !

الانم ماشاا... رنگ های متفاوت و مختلفی برای حروف انگلیسی و فارسی وجود داره که کارو گیج تر کرده !

موفق باشید

30min

Banned
این روشی که شما میگید موقعی کاربرد داره که میخوایم با طرح یک سوال و یا یک چیستان در طرح خود
بیننده رو مجبور به فکرد کردن کنیم طوری که واسه بیننده حل کردن و فهمیدن این مسئله جذاب باشه
خوب پس فکر کردی این طرز چیدمان واسه چی هستش ؟ یک معمای جالب برای بیننده که البته خوب اجرا نشده .
این کار باعث جلب توجه که نمیشود هیچ ،باعث میشه بیننده اصلا تمایلی به دیدن این طرح نداشته باشه
یعنی من بیننده نیستم ؟ شما نیستی ؟ بقیه بچه ها که نظر دادن نیستن ؟ خود شما چقدر سعی کردی متوجه بشی چی نوشته ؟ خوب دلیلش اینه که برات اهمیت داشته و همینطور من . تازه طرحی که به خوبی اجرا نشده که اگه بشه میتونه موفق باشه تو این امر .
و چیز دیگه که هست اینه که معمولا توی بیلبورد ها تبلیغاتی از تکنیک پیچیده کردن طرح استفاده میکنند نه کارت ویزیت
اساس این حرف چیه ؟ مرجع خاصی هستش ؟ کتابی قانونی چیزی هستش ؟
معمولا خیلی اتفاقات در دنیای تبلیغات ما میفته که واقعا وحشتناک هستش و اگه بخوایم به این معمولا ها توجه کنیم که دیگه کلاهمون پس معرکه است .
نظر من اینه که طرح کارت ویزیت باید طوری باشه که در کمترین زمان ممکن هدف تبلیغاتی که داریم رو به بیننده برسونیم
چون معمولا مردم عادی یک لحظه کارت رو نگاه میکنند و بعد
یا دور می اندازندش یا اینکه اگه پیش خودشون نگه ش دارند دیگه وقت صرف توجه به طراحی کارت چندان نمیکنند و فقط نگاه اول مهمه
باز گفتی معمولا . بابا راننده تاکسی کارت ویزیت چاپخونه تو دستش بود در حال رانندگی گیر داده بود به روش که بارکد رنگی داشت .
بیننده عادی نداریم . ممکنه یکی نفهمه کنتراست یعنی چی ؟ Levels چیه و تنالیته به چی میگن اما میتونه نبودش رو احساس کنه .
این هنر طراح هستش که بیننده رو جذب کنه . احسنت . خوب حالا اگه ما بخوایم با پیاده کردن یک سری مسائل تئوری بیننده جذب کنیم کلی آدم غیر حرفه ای رو که البته اکثریت قاطع هم هستن از دست میدیم .
البته تمام اینا نظر شخصی منه
و میتونه هر کسی یه نظری داشته باشه.
اینها هم نظر شخصی من بود .
سجاد وقتی داری خودت مینویسی خوب میشه نظر شخصیت دیگه :wink: اینها هم نظرات شخصی من بود .
متشکرم .

ariacloob.com

New Member
نمیدونم اما حس میکنم دوره اینجور کارت ویزیتا تموم شده
الان دوره طرح های خیلی ساده اما در عین حال شیک هستش
امیدوارم موفق باشید

SajadCG

کاربر فعال
خوب پس فکر کردی این طرز چیدمان واسه چی هستش ؟ یک معمای جالب برای بیننده که البته خوب اجرا نشده
مشکل اساسی این کارت طرز چیدمانش هست.که به نظر من خوب پیاده نشده.

یعنی من بیننده نیستم ؟ شما نیستی ؟ بقیه بچه ها که نظر دادن نیستن ؟ خود شما چقدر سعی کردی متوجه بشی چی نوشته ؟ خوب دلیلش اینه که برات اهمیت داشته و همینطور من . تازه طرحی که به خوبی اجرا نشده که اگه بشه میتونه موفق باشه تو این امر

منظور من از بیننده عادی کسای هست که مثل من و شما و همه گرافیست های دیگه دیدشون گرافیکی
نسیت .من یا هرکسی دیگه که سعی کرد متوجه بشه این طرح چیه از دید یک منتقد این کارو کردیم
و میخواستیم واسه بهتر شدنش نظر بده.

اساس این حرف چیه ؟ مرجع خاصی هستش ؟ کتابی قانونی چیزی هستش ؟
.

اساس یا قانونی نداره و همینوطور کتابی.
مثل خیلی از چیزای دیگه که موقع طراحی یک گرافیست رعایت میکنه و قانونی واسش نیست.

معمولا خیلی اتفاقات در دنیای تبلیغات ما میفته که واقعا وحشتناک هستش و اگه بخوایم به این معمولا ها توجه کنیم که دیگه کلاهمون پس معرکه است

من کاری به اینکه چه اتفاق های وحشتناکی در دنیای تبلیغات میوفته ندارم.
یه طراح باید سعی کنه بهترین روش ممکن رو واسه تبلیغش انتخاب کنه
منظورم اینه که باید هر مدل تبلیغ و تکنیک های اون در جای مناسب استفاده بشه.

نه اینکه هرچیزی رو در هرجای که دوست داشتیم استفاده کنیم و واسه خودمون تکنیک اختراع کنیم
این وحشتناکه نه اون.

باز گفتی معمولا
علت اینکه میگم معمولا اینه که این نظر من و خیلی های دیگه است
و ممکنه یکسری این کار رو نکنند و نمیشه گفت "حتما"
سیمین جان
به جای گیری دادن به کلمات بهتر به مفهموم توجه کنید.

بیننده عادی نداریم . ممکنه یکی نفهمه کنتراست یعنی چی ؟ Levels چیه و تنالیته به چی میگن اما میتونه نبودش رو احساس کنه .
این هنر طراح هستش که بیننده رو جذب کنه . احسنت . خوب حالا اگه ما بخوایم با پیاده کردن یک سری مسائل تئوری بیننده جذب کنیم کلی آدم غیر حرفه ای رو که البته اکثریت قاطع هم هستن از دست میدیم .

اون چیزی که من گفتم نتیجه تحقیقات و تجربه بنده بوده.

یعنی شما میگید دید شما با یک آدم که نمی دونه گرافیک چیه فرق نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من این کاملا اشتباه هست .
چون شما (یا هر طراح دیگه ای) وقتی یه کارت رو نگاه میکنی سعی میکنید به ایده استفاده شده -روش طراحی-
مشکلات طرح و... که واسه یه طراح مهمه توجه میکنید .
اما یک آدم عادی این دید رو نداره.

سجاد وقتی داری خودت مینویسی خوب میشه نظر شخصیت دیگه

اینو گفتم تا اگه کسی نظر دیگه داره بهش برنخوره.

:rose:

hdnsoft

Well-Known Member
آفرین به این همه چالش و اظهار نظر
همین چیزاس که منو میکشونه مجید آنلاین :cool:

behprint

Member
آقا اگه خواستید چاپ کنید من یه چاپخونه میشناسم که کارش درسته:
PHP:
http://www.behprint.com/printing/

کارهایی که میزنه همه با کیفیت بالاست و بقول معروف کارهای درست حسابی رو چاپ میکنه

30min

Banned
دقیقا من هم نظر شما رو دارم Hdn خان ! اینجا جای طرحت خوب طرجت بد نیستش که باید روی کارهایی که ارزش بحث کردن رو داره مانور داده بشه و البته این یکی از اون کارهاست .
سجاد عزیز چرا فکر میکنی من گیر میدم ؟ من معمولا تو همه کارها نظر نمیدم و کارهایی که به نظرم روش زحمت کشیده شده باشه نظر میدم و طراح رو تشویق میکنم و حتی بارها شده تو تاپیک هایی نظر دادم که با صاحب اثر اصلا مشکل داشتم اما خوب دلیل نمیشه که .
در عین حال در این نوع کارها نسبت به نظر دیگران هم حساس هستم و وقتی ببینم یک موردی یا نظری به نظرم اشتباه هست خوب میگم که روش بحث بشه و به نتیجه ای برسه که نهایتا صاحب اثر با راهنمایی غلط به بیراهه نره و دلسرد نشه .
طرز صحیح نقل قول اینه که شما حرف من رو نقل قول میکنی و در اون مورد توضیح میدی اما در چند مورد اصلا به موضوع دیگه ای اشاره کردی و اصلا حرف من تحریف شد .
اگه بخوام همه رو نقل قول کنم طولانی میشه اما چون میخوام به یک نتیجه ای برسیم که امیدوارم برسیم به یکیش اکتفا میکنم .
ه طراح باید سعی کنه بهترین روش ممکن رو واسه تبلیغش انتخاب کنه
منظورم اینه که باید هر مدل تبلیغ و تکنیک های اون در جای مناسب استفاده بشه.

نه اینکه هرچیزی رو در هرجای که دوست داشتیم استفاده کنیم و واسه خودمون تکنیک اختراع کنیم
چرا ؟
بابا این همه کارت ویزیت داریم که خطوط قرمز طراحی رو میشکنن و طرح هایی میشن که در اینترنت دست به دست میچرخن ( البته دست به دست نه .... سایت به سایت :wink: )
اتفاقا به نظر من آدم باید برای خودش تکنیک اختراع کنه . مگه همه این قوانین و تکنیک هایی که الان هست اختراع نبوده ؟ خب چه عیبی داره ما هم برای خودمون سبک داشته باشیم ؟

SajadCG

کاربر فعال
دقیقا من هم نظر شما رو دارم Hdn خان ! اینجا جای طرحت خوب طرجت بد نیستش که باید روی کارهایی که ارزش بحث کردن رو داره مانور داده بشه و البته این یکی از اون کارهاست .
سجاد عزیز چرا فکر میکنی من گیر میدم ؟ من معمولا تو همه کارها نظر نمیدم و کارهایی که به نظرم روش زحمت کشیده شده باشه نظر میدم و طراح رو تشویق میکنم و حتی بارها شده تو تاپیک هایی نظر دادم که با صاحب اثر اصلا مشکل داشتم اما خوب دلیل نمیشه که .
در عین حال در این نوع کارها نسبت به نظر دیگران هم حساس هستم و وقتی ببینم یک موردی یا نظری به نظرم اشتباه هست خوب میگم که روش بحث بشه و به نتیجه ای برسه که نهایتا صاحب اثر با راهنمایی غلط به بیراهه نره و دلسرد نشه .
طرز صحیح نقل قول اینه که شما حرف من رو نقل قول میکنی و در اون مورد توضیح میدی اما در چند مورد اصلا به موضوع دیگه ای اشاره کردی و اصلا حرف من تحریف شد .
اگه بخوام همه رو نقل قول کنم طولانی میشه اما چون میخوام به یک نتیجه ای برسیم که امیدوارم برسیم به یکیش اکتفا میکنم .

چرا ؟
بابا این همه کارت ویزیت داریم که خطوط قرمز طراحی رو میشکنن و طرح هایی میشن که در اینترنت دست به دست میچرخن ( البته دست به دست نه .... سایت به سایت :wink: )
اتفاقا به نظر من آدم باید برای خودش تکنیک اختراع کنه . مگه همه این قوانین و تکنیک هایی که الان هست اختراع نبوده ؟ خب چه عیبی داره ما هم برای خودمون سبک داشته باشیم ؟

لحن صحبت کردتون اینطوری بود:green:
من هم مخالف نظر دادن نیستم در عین حال کاملا موافق هستم.

در مورد نقل قول ها باید بگم که شما در گفته هاتون نظرات قبلی من رو هدف قرار داده بودید یه جورای نقل قول در نقل قول شده بود:)
واسه همین من مجبور بودم واسه اون تکه ا حرف شما که در نقل قول از حرف من هست رو بارم.و قصد تحریف نداشتم.

بعضی مواقع به قول شما رد کردن خطوط قرمز باعث اینجاد یک ایده نو میشه و میشه بهش گفت ابتکار عمل.
و نه اینکه وقتی یه کاری ضعیف پیاده شد واسه خودمون اسمشو بزاریم ابتکار عمل.

و اختراع تکنیک درست هست به شرط اینکه یکسری اصول متداول در طراحی رعایت بشه

به عنوان مثل یه نفر یه کارت را به صورت RGB بده واسه چاپ و وقتی ازش میپورسی
چرا این کار رو کرد بگه این ابتکار عمل من هست.:lol:
این درسته؟؟

30min

Banned
این مثالت اینجا موضوعیت نداره سجاد بابا ربطی نداره که .
من خودم چند بار RGB چاپ کردم انقدر باجال شده ! :wink:
ببین این مثالی که زدی اگه خلافش عمل بشه خوب کیفیت کار رو میاره پایین اما مثلا در خصوص رنگ ها .
به نظر شما آیا فقط رنگ های مکمل و رنگ های هم خانواده در کنار هم قشنگ میشن ؟
یعنی ما نمیتونیم یک طرح زیبا و گیرا با رنگ های غیر مکمل داشته باشیم ؟ یا مثلا متضاد ؟
این یک نمونه بارظش هست ! اینم یک نمونه دیگه ایجاد جذابیت هستش ! :wink:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
من به عنوان يه مخاطب عادي نظرمو ميدم :
كارت ويزيت يعني ارايه هويت يك بيزنس يا همون شغل !

الان من اين كارت ويزيت رو براي اولين بار وقتي نگاه ميكنم!!‌با يه حجم از حروف به صورت رندوم و هيچ چيدمان خاصي روبرو ميشم
اولين چيزي كه يك كارت ويزيت بايد بهت بگه نوع كار هست با تمركز روي اون بخش اصليه كار!
مثلا براي يك سالن آرايش و زيبايي ميتونه نماد مو يا قيچي و شانه باشه!
يا براي گرافيك يه چيدمان يا يك طيف رنگ (حالا جدا از اصول تركيب رنگ)
يا ....
طرح كلا از چيدمان يا قانون خاصي پيروي نميكنه !‌همين باعث شده انسجامش رو براي اون كار اصليش از دست بده
يعني بيزنس كارت ( كارتي كه معرف يك حرفه هست)
به نظر من اين تكنيك جاش اينجا به اين شكل نبود!
ميتونستيد از يه حجم با يه بافت و چيدمان مرتب تر استفاده كنيد و با تيف و تكست روي اون بافت ايجاد كنيد ! با 3 رنگ متفاوت
تقريبا كاري شبيه تايپوگرافي هاي انگليسي !!! كه فكر نميكنم فارسيش اجرا شده باشه يا من نديدم به اون شكلى
الان رنگ هاتون رو توي 2 سمت كار ببينيد به جز m و n توي 2 طرف هر رنگ يه سازي براي خودش ميزنه !
اسم كارت هم فقط ميشه از طريق ايميل تشخيص داد!
اون استايل متنتون هم پايين صفحه توي چاپ اوني كه ميخواييد در نمياد
سعي كنيد توي كارت ويزيت به اين شكل استايل نديد تا ميشه ساده باشه با يك سايه كم !

ببخشيد همش شد نقد !
اميدوارم شاهد كاري قويتر باشيم
البته جسارت توي ايده دادن و اجرا خوبه اما به شرطي كه از روي اصول پيش بريم و نخواييم همه ي قوانين بصري رو فداي جسارت كنيم!
كه نتيجه قطعا شكست ميشه!

جدیدترین ارسال ها

بالا