چه نسخه ms-sql رو سرور نصب کنم؟

من می خوام رو سرو ویندوز ms-sql 2000 نصب کنم.
کدوم نسخه رو بگیرم؟
این هاستینگ هایی که هیچ محدودتی (تعداد و حجم) SQL ندارن چه Licence گرفتن؟!!

pooyait

Member
سلام

معمولا خیلی از شرکتهای هاستینگ به خاطر هزینه سنگین، اس کیو ال کرک شده رو سرورشون نصب می کنند.
البته این تا زمانی که مایکروسافت نفهمه مسئله ای ایجاد نمی کنه. که معمولا هم نمی فهمه. مثلا من توی این چند سال یک بار به مشکل برخوردم.
شما هم می تونید اس کیو ال 2000 همراه با سرویس پک 4 رو نصب کنید.
من که ازش راضیم.

سلام
MSDE SQL Server یا نسخه جدیدش با نام SQL Express 2005 ارزانتر هست و بهمراه PLESK عرضه می شود .
فرق این با سرور کامل ، محدودیتهای حجمی و قابلیتهای محدود تر است که البته برای سایتهای کوچک و متوسط بسیار مناسب هست و برای سایتهای خیلی بزرگ غیر قابل استفاده . یعنی مثلا اگر نسخه کامل شانزده بیلیون رکورد در جدول خود جای دهد ... نسخه MSDE ، دو میلیون رکورد جای می دهد .... البته اینها را بنده به خاطر ندارم و باید در آن بیشتر تحقیق کنید .

بعد التحرير . بنده ديشب چون چشام بسته بود و مي نوشتم:D نام اس كيو ال اكسپرس رو اشتباه نوشتم. اصلاح شد.

آخرین ویرایش:
معمولا خیلی از شرکتهای هاستینگ به خاطر هزینه سنگین، اس کیو ال کرک شده رو سرورشون نصب می کنند.
البته این تا زمانی که مایکروسافت نفهمه مسئله ای ایجاد نمی کنه. که معمولا هم نمی فهمه. مثلا من توی این چند سال یک بار به مشکل برخوردم.
شما هم می تونید اس کیو ال 2000 همراه با سرویس پک 4 رو نصب کنید.
کرک شده همین SQL موجود تو ایرانه؟
و 1 سوال دیگه،این SQL Express چیه؟ مگه ما فقط Engine رو نمی خواییم؟ بقیه ی بندوبساط رو می خواییم چی کار؟ محدودیتی داره؟
آقای "سلمان 313" هم در این مورد توضیح دادن.من تو سایت مایکروسافت دیدم مجانی برای دانلوده.نمی شه همون رو رو سرور نصب کرد؟

شما از اینکه مشکل پیدا کردید،چی شد؟ جریمه؟ یا گرفتن دامین ها؟
و آیا راه دیگری نیست؟ (بجز خرید Licence فضایی که پول سرور بیشتره...)

hoom

Active Member
سلام

من هم همون اکسپرس رو نصب کردم، چون مجانی هستش و مشکل لیسانس و اینا هم ندارین، فقط یه کمی محدودیت داره، از جمله اینکه فقط 1 گیگا بایت از رم شما رو استفاده میکنه و نه همه رو، درضمن اندازه فایل دیتابیستون هم بزرگتر از 2 گیگابایت نباید بشه.
SQL Server با لیسانس Developer قابلیتهای نسخه Enterprise رو داره، فقط شما اجازه نصب اون رو برروی یه سرور ندارین ولی طبق توافق نامه مایکروسافت میتونین اون رو روی دستگاهتون توی خونه نصب کنین، بهرحال اگر از بابت درگیری با مایکروسافت نگرانی ندارین میتونین اون رو نصب کنین که دیگه به کرک و اینا هم احتیاجی نداره.

ارادتمند

pooyait

Member
سلام

مشکلی که برخوردیم مجبور شدیم اس کیو ال رو پاک کنیم.
کرک شده هم موجوده.

متسفانه می خوام با خارجیا کار کنم،می ترسم برام مشکل پیش بیاد.
ارزونترین نوع، که محدودیت نداشته باشه Licence چند دلاره؟ و چی هست؟

جدیدترین ارسال ها

بالا