چه كنيم كه اطلاعات هارد قابل بازيافت نباشه؟

pirooz

Member
سلام
فرض كنيد مي‏خواهيد هارد خودتون رو بفروشيد. يا بديد به كسي!
خوب حتماً همه شما اطلاعات محرمانه‏اي روي هاردتون داريد كه دوست نداريد ديگران ازش باخبر باشن!
با وجود اين برنامه‏هاي Recovery هم كه ديگه اصلا نمي‏شه به Delete و Format و Fdisk و اين حرف‏ها اعتماد داشت.
حالا چه كار كنيم كه اطلاعاتي كه محرمانه هستند كاملاً از بين برن و قابل بازيافت نباشن؟
البته ويروس‏ياب نورتون رو كه نصب مي‏كرديم، يك قسمت داشت كه با اصطلاح Pourg (اگه درست نوشته باشم) مشخص شده بود. آيكونش هم چيزي شبيه به اين دستگاه‏هاي كاغذ خردكن بود. ولي من تا حالا هيچ وقت امتحان نكردم كه وقتي يك فايل رو با اين برنامه پورگ مي‏كنيم، آيا باز هم قابل بازيافت هست يا نه؟
اگه دوستان برنامه‏اي در اين باره سراغ دارن لطفاً معرفي كنن!
ممنون

Sunboy454

Active Member
FDisk اطلاعاتی رو نگه نمیداره ، منم یه سری برنامه دیدم که تو تبلیغشون نوشته بازیافت از fsisk ولی فکر نمیکنم عملی باشه ، برای اطمینان بیشتر بعد از Fdisk نوع پارتیشنت رو عوض کن

آخرین ویرایش:

safa4net

New Member
جلوگیری از Recovery

سلام
2 تا راه داری:
1- با برنامه Partition Magic Ver 8 اون پارتیشنی رو که اطلاعات مهم داری و می خواهی از بین برن رو Delete کنی .وقتی این گزینه رو بزنی ازت میپرسه که به صورت معمولی این عمل انجام بشه یا به صورت Secure Delete .اگه گزینه دوم رو انتخاب کنی تمامی اطلاعات پارتیشن از بین میرن ( بدون امکان هیچ بازگشتی).

2- از برنامه Eraser Ver 5.7 که تو سایت Download.com میتونی پیداش کنی استفاده کنی.این برنامه رایگان و حجم خیلی کمی دارد و قابلیت ویژه اون پاک کردن تنها یک فایل بدون آسیب به دیگر فایلهاست.

*اگه مشکلی بود به من ایمیل بزن.

safa4net [ at ] gmail .com

pirooz

Member
خوب، با اين كليد واژه‏اي كه دوست عزيزمون لطف كردن و در اختيار بنده قرار دادن من تونستم يك برنامه رو هم توي سايت p30world پيدا كنم!‏
براي اينكه بحث تكميل بشه، آدرس اين برنامه رو اينجا مي‏ذارم!‏
باز هم از دوست عزيزمون تشكر مي‏كنم و افتخار هم مي‏كنم كه اولين پست ايشون در جواب سؤال من بود.
http://www.p30world.com/archives/000235.php

تو نورتن يوتيليتي هم برنامه اي وجود داره كه وزارت دفاع آمريكا از اون استفاده ميكنه فكر كنم بدردت بخوره

آخرین ویرایش:

s-zarei

New Member
فكر مي كنم بهترين راه عوض كردن نوع پارتيشن باشد مثلا از Fat به Ntfs . زيرا به اين ترتيب آدرس اوليه تمامي فايلها از بين ميرود و سيستم آدرس دهي سطح هارد بطور كامل عوض ميشود .

Opera 8.0

Member
عوض کردن پارتیشن و اف دیسک راه مطمئنی نیست
بهترین راه استفاده از نرم افزارهای مخصوص اینکاره
مثل Acronis , Norton ,Paragon ,........

pirooz

Member
s-zarei گفت:
فكر مي كنم بهترين راه عوض كردن نوع پارتيشن باشد مثلا از Fat به Ntfs . زيرا به اين ترتيب آدرس اوليه تمامي فايلها از بين ميرود و سيستم آدرس دهي سطح هارد بطور كامل عوض ميشود .

اين راه وقتي خوبه كه بخواهيم كل اطلاعات هارد رو از بين ببريم. ولي اگه بخواهيم مثلاً يك پوشه رو نابود كنيم بايد از برنامه‏هاي مخصوص اين كار استفاده كنيم.

راستي من هنوز نتونستم براي اون برنامه‏اي كه اون بالا آدرسش رو دادم كرك درست و حسابي پيدا كنم اگه كسي از دوستان موفق شده لطفاً اعلام كنه!‏

جدیدترین ارسال ها

بالا