چه جوری template بسازم؟

corel

Active Member
چطور می تونم template برای فروش بسازم.

مثلا واسه کارت شناسایی یا لوح یا شماتیک وب سایت یا طرح جلد کتاب و این چیزا دیگه.

تو چه مایه کار کنم(مثلا از لحاظ لایه بندی) و با چه فرمتی خروجی بگیرم؟!

corel

Active Member
کجایی آقای رحمانی

این آقای رحمانی کجاست؟

اگه نیستند یکی که جواب سوال منو دقیق می دونه جوتب بده لطفا.

می خوام با یه روش تمپلت سازی درست و حسابی(شاید بشه گفت حرفه ای) کار کنم.

rahmani

Member
سلام.

اگر خيلي حال و حوصله داريد ميتوانيد در يکي از نرم افزارهاي وکتور مثل کورل يا فري هند و يا ايلاستريتور تمپليتتان را بسازيد و آنرا به 2 نرم افزار ديگر اکسپورت کنيد و يک نسخه هم eps ذخيره کنيد. اينطوري براي همه قابل استفاده خواهد بود. يعني 4 تا بخش جداگانه: فرمت فري هند. فرمت کورل و فرمت ايلاستريتور و يکي هم فرمت eps.
ضمن اينکه فونتهاي لازم را هم همراه آنها قرار مي دهيد يک نسخه هم حتما convert to path آنرا قرار دهيد.

کار خيلي خوبيست ولي آيا ميتوانيد آنرا در ايران بفروشيد؟
در ايران کپي رايت که وجود ندارد و به محض بيرون آمدن اولين نسخه هاي آن بقيه از آن کپي مي کنند. به هر حال اميدوارم شما موفق شويد.

rahmani

Member
سلام دوباره.

براي شماتيک طراحيهاي سايت هم ميتوانيد با فتوشاپ کار کنيد و يک فرمت فتوشاپ و يکي هم Jpeg قرار دهيد.

corel

Active Member
چند نکته

rahmani گفت:
سلام.

اگر خيلي حال و حوصله داريد ميتوانيد در يکي از نرم افزارهاي وکتور مثل کورل يا فري هند و يا ايلاستريتور تمپليتتان را بسازيد و آنرا به 2 نرم افزار ديگر اکسپورت کنيد و يک نسخه هم eps ذخيره کنيد. اينطوري براي همه قابل استفاده خواهد بود. يعني 4 تا بخش جداگانه: فرمت فري هند. فرمت کورل و فرمت ايلاستريتور و يکي هم فرمت eps.
ضمن اينکه فونتهاي لازم را هم همراه آنها قرار مي دهيد يک نسخه هم حتما convert to path آنرا قرار دهيد.

کار خيلي خوبيست ولي آيا ميتوانيد آنرا در ايران بفروشيد؟
در ايران کپي رايت که وجود ندارد و به محض بيرون آمدن اولين نسخه هاي آن بقيه از آن کپي مي کنند. به هر حال اميدوارم شما موفق شويد.

ضمن تشکر، چند مورد رو باید توضیح بدم:

1- منظور من این بود که با یه نرم افزار کار کنم، اگرچه به خیلی برنامه های گرافیکی تسلط دارم(تعریف از خود نباشه!) ولی می خوام کلا رو یکی کار کنم.
تو انجمن FreeHand مطرح کردم چون ترجیحا می خوام با این برنامه کار کنم. هر چند با کرل دراو خیلی بیشتر حال می کنم(توجه کنید به نام کاربری من!) اما تو ایران فکرمی کنم فایل فری هند بیشتر به درد مردم بخوره.

2- به نکته خوبی اشاره کردید در مورد کپی رایت.
البته مساله اینجاست که من اول کار نمی خوام پولی کار کنم تا چند تا مشتری پیدا بشه.
بعد اگه هنوز بودیم و وقت و انرژیشو داشتیم، ادامه می دیم به صورت پولی.

3- این فایل eps نمی دونم چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟!

4- با این روشی که شما پیشنهاد می کنین، من برای هر تمپلت باید یه فولدر بسازم(شامل فایل اصلی و فونت ها و یه نمونه مثلا jpg و convert to path و ...)
یعنی می گین اینا رو زیپ کنم فایل زیپ رو ارائه بدم؟!

5- من می خوام تمپلت ها رو تو یه سایت شخصی آپلود کنم و ارائه بدم(یا بفروشم)، به نظر شما مشکل حجم فایل پیدا نمی شه؟

منتظر جواب شما و دیگر دوستان هستم.

corel

Active Member
آقا اصلا فرق این فایلای Fh11 با Ft11 چیه؟

من که تفاوتی نمی بینم؟

چه فرق می کنه که کدومشو به عنوان تمپلت ارائه کنیم؟

هر دو شو کاربر بعدا می تونه ادیت کنه.

هر کی می دونه جواب بده لطفا.

آخرین ویرایش:

rahmani

Member
سلام.

فايلهاي ft فايلهاي تمپليت هستند که به کاربر اين امکان را ميدهند تا با تنظيم در prefrences>Document
بتواند در هنگام باز کردن يک صفحه ي جديد آنها را فراخواني کند. کاربر با اين امکان ميتواند در بازکردن صفحاتي با فرمتهاي تکراري در وقتش صرفه جويي کند.

تنظيماتي از قبيل اندازه صفحه و اطلاعات ثابت و تنظيمات واحد اندازه گيري در سند و اندازه ي ضخامت خط و غيره ميتواند همراه آن ذخيره شود.

corel

Active Member
rahmani گفت:
سلام.

فايلهاي ft فايلهاي تمپليت هستند که به کاربر اين امکان را ميدهند تا با تنظيم در prefrences>Document
بتواند در هنگام باز کردن يک صفحه ي جديد آنها را فراخواني کند. کاربر با اين امکان ميتواند در بازکردن صفحاتي با فرمتهاي تکراري در وقتش صرفه جويي کند.

تنظيماتي از قبيل اندازه صفحه و اطلاعات ثابت و تنظيمات واحد اندازه گيري در سند و اندازه ي ضخامت خط و غيره ميتواند همراه آن ذخيره شود.

ممنون از راهنمایی شما.

جدیدترین ارسال ها

بالا