چرا کورل؟

elahekh

Member
سلام دوستان
یه سوال داشتم اگه اساتیدی که اینجا هستن کمک کنن ممنون می شم، راستش من به هر جا واسه کار سر می زنم هم فتوشاپ می خان هم کورل، یعنی می گن باید با هردوش بتونی کار کنی. من تفاوت اصولی اینا رو نمی دونم.

البته می دونم این برداره و اون یکی پیکسل، و اینکه بردار قابلیت زوم بی نهایت بدون افت کیفیت داره ولی پیکسل اینطوری نیست، حالا سوالم اینه که آیا مثلاً من برای طراحی یه بنر یک و نیم در چهار متر یا کارت ویزیت طرح رو تو کورل ایجاد کنم و بعد برای انجام ریزه کاری بیارمش تو فتوشاپ؟
آیا واقعاً استفاده از کرل نیازه یا با فتوشاپ هم می تونم کاری که تو چاپ در ابعاد بزرگ هم خوب باشه داشته باشم؟

ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان
یه سوال داشتم اگه اساتیدی که اینجا هستن کمک کنن ممنون می شم، راستش من به هر جا واسه کار سر می زنم هم فتوشاپ می خان هم کورل، یعنی می گن باید با هردوش بتونی کار کنی. من تفاوت اصولی اینا رو نمی دونم.

البته می دونم این برداره و اون یکی پیکسل، و اینکه بردار قابلیت زوم بی نهایت بدون افت کیفیت داره ولی پیکسل اینطوری نیست، حالا سوالم اینه که آیا مثلاً من برای طراحی یه بنر یک و نیم در چهار متر یا کارت ویزیت طرح رو تو کورل ایجاد کنم و بعد برای انجام ریزه کاری بیارمش تو فتوشاپ؟
آیا واقعاً استفاده از کرل نیازه یا با فتوشاپ هم می تونم کاری که تو چاپ در ابعاد بزرگ هم خوب باشه داشته باشم؟

ممنون

قابلیت هایی که در اعمال کردن فیلتر روی تصاویر هست در برنامه های برداری چشمگیر نیست.
هر طرحی رو هم نمیشه صرفا با بردار کشید، گاهی اوقات لازمه که از تصویر پیکسلی کمک بگیرید.
از طرف دیگه برای ویرایش کردن خطوط برداری برنامه های پیکسلی چندان مجهز و راحت نیستند.
همچنین اگر ابعاد طرح خیلی بزرگ باشه باید dpi طرح رو پایین بیاورید که رو کیفیت تاثیر بدی داره وگرنه
برنامه های پیکسلی در ابعاد بزرگ به مشکل کمبود حافظه و کندی نرم افزار بر می خورند.

فتوشاپ مناسب تره :
ویرایش طرح هایی که منبع اصلی شون تصاویر عکاسی است.
طرح هایی که با صرفا خطوط برداری نمیشه پیاده سازی شون کرد.

کورل مناسب تره :
طراحی آرم و اشکال و خطوط منحنی پیچیده.
طرح هایی که باید با اندازه خیلی بزرگ چاپ شوند.

با هر کدوم راحت تر هستید :
طراحی هایی که داخلشون کمی نوشته و تصویر و بردار هست اما ابعاد شون بزرگ نیست، مثلا کارت ویزیت.

elahekh

Member
ممنون جناب کینگ، پس اگه درست متوجه شده باشم مثلاً برای طراحی و چاپ یک پوستر تبلیغاتی من می تونم طرح اولیه رو تو کورل بزنم و برای ریزه کاری ها بیارمش تو فتوشاپ. درسته؟ اینجوری موقع چاپ افت کیفیت پیدا نمی کنه؟
باز هم ممنون که راهنمایی کردیدن

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون جناب کینگ، پس اگه درست متوجه شده باشم مثلاً برای طراحی و چاپ یک پوستر تبلیغاتی من می تونم طرح اولیه رو تو کورل بزنم و برای ریزه کاری ها بیارمش تو فتوشاپ. درسته؟ اینجوری موقع چاپ افت کیفیت پیدا نمی کنه؟
باز هم ممنون که راهنمایی کردیدن

کیفیت چاپ به dpi طرح بستگی داره، وقتی افت پیدا می کنه که طرحی که ابعاد پیکسلی کوچیکی داره رو در اندازه
خیلی بزرگی چاپ کنید. اگر طرح رو بیارینش داخل فتوشاپ ناچار هستید که برای طرح تون ابعاد پیکسلی در نظر بگیرید.
اگه این ابعاد پیکسلی نسبت به ابعادی که قراره چاپ بشه به قدر کافی بزرگ باشه، مشکلی از لحاظ کیفیت پیش نمیاد،
اما حفظ کردن کیفیت در مورد هر طرحی موفقیت آمیز نیست، چون هر چه تعداد لایه های طرح زیاد باشه و هر قدر ابعاد
پیکسلی طرح بزرگتر بشه، حافظه مورد نیاز برای نگهداری و ویرایش طرح پیکسلی بالا میره، این مساله برای طرح هایی
که باید با ابعاد بزرگ چاپ شوند مشکل سازه.

جدیدترین ارسال ها

بالا