پرسش درباره ی جلد کتاب (بارکد و اندازه)

با درود

دوستان گرامی چند پرسش درباره ی طراحی جلد کتاب دارم

1- چگونه شابک رو تبدیل به رمزینه (بارکد) کنیم تا برایب پشت جلد از اون استفاده بشه

2- اندازه قطع وزیری رو چقدر باید بگیریم؟

3- ضخامت یک کتاب 320 برگی با کاغذ سفید چند سانتی متر می شه؟

4- امروز برای چاپ یک کتاب320 برگی که در 1000 جلد چاپ می شه چقدر هزینه بگیرن درست و حسابی هست؟

با سپاس

h2co3

New Member
جواب سوال 1 : برای تبدیل شابک کتاب به بارکد می توانید به سایت Isbn.ir مراجعه و با دانلود نرم افزار موجود در سایت این کار رو به راحتی انجام بدید.
جواب سوال2 : برای طراحی جلد باید یه جلد 24 در 34.5 سانتی متری با احتساب میزان عطف کتاب طراحی کنید. این اندازه شامل نیم سانتی متر برش از هر طرف میشه و اندازه ی واقعی کتاب حدود 16.5 در 23.5 سانتی متر در میاد.
جواب سوال 3 : برای عطف هر کتاب میتونید تعداد صفحات هر کتاب رو بر 200 تقسیم کنید. جواب حاصل میزان عطف شماست یعنی یک کتای 200 صفحه ای یک سانتی متر عطف میخواد.
جواب سوال4 : محاسبه ی هزینه ی کتاب کار راحتی نیست و نیازمند انجام محاسبات متعددی همچون هزینه کاغذ چاپ - لیتوگرافی - صحافی و هزینه های ریز و درشت دیگه هست بهتره برای اینکه قیمت دستتون بیاد با یه ناشر و یا چاپخونه مشورت کنید. پیشنهاد بنده ناشر است.

با توجه به سوالاتی که مطرح نمودید به نظر میرسه خود شما مولف کتاب باشید. توصیه اکید بنده با بیش از 8 سال تجربه انتشاراتی اینه که قبل از هر کاری در مورد آماده سازی کتاب با ناشر مشورت کنید.حتی برای طراحی جلد نیز همین طور. به هر حال من در خدمتم. چنان چه سوال دیگری داشتید مطرح کنید در مورد چاپ کتاب هم می توانید سوالات رو با بنده در میون بذارید. امکان چاپ کتاب شما نیز ممکنه از جانب بنده فراهم بشه.
موفق و پیروز باشید

[email protected]

با سپاس از پاسخ گویی شما

دوست گرامی من به تارنمای Isbn.ir پیش از این رفتم و نرم افزار رو دریافت کردم ولی بدبختانه رقم پایانی (رقم کنترل) شابک من که "3" هست گویا مشکل داره و از این عدد ایراد می گیره و به همین دلیل نتونستم این رمزینه (بارکد) رو بسازم. از دید شما مشکل کجاست؟ این شابکی هست که ناشر به من داده ولی با این مشکل روبرو هستم. (شابک رو براتون با پیام خصوصی فرستادم)

همچنین پرسش دیگه ی من این هست که قیمت یک کتاب 320 برگی رو چقدر در نظر گرفته بشه خوب هست؟ (با توجه به هزینه ای که پخشی ها کم می کنند و ...)

در قرارداد با ناشر از اونجایی که هزینه با خود بنده هست چه مواردی باید قید بشه؟ آیا شخص دیگه ای می تونه از طرف من با ناشر قرار داد ببنده؟ چرا که انتشارات در شهر دیگه ای هست و رفت و آمد سخت و هزینه بر.

از دید شما بهترین نوع کاغذ سفید که البته کمترین قیمت رو داشته باشه چه نوع کاغذی هست که هم اکنون در بازار وجود داشته باشه؟

با سپاس

آخرین ویرایش:

h2co3

New Member
متاسفانه من دسترسی به پیام خصوصی ندارم . فکر می کنم چون جدیدا عضو شدم این مورد پیش اومده. در مورد شابک بهتره یک بار دیگه شابک رو با ناشر کنترل کنید احتمالا یه جایی اشتباه شده. اگر هم مشکل باز وجود داشت ازشون بخواین که یه شابک دیگه به شما بدن البته اگه تا الان کارتون رو واسه فهرست نویسی نفرستادن.
قیمت کتاب با توجه به نوع کتاب مشخص میشه. به طور مثال برای یک کتاب کمک آموزشی در مقاطع راهنماای و یا ابتدایی قیمت پشت جلد هر کتاب تقریبا صفحه ای 6 تا 10 تومان محاسبه میشه.این در حالیه که اگه این کتاب دانشگاه هی باشه قیمت پشت جلد اون به ازای هر صفحه 12 تا 15 تومان است. پس باید اول مطلب کتاب و گروهش مشخص بشه بعد قیمت نرمال بازار رو پیدا کنید. در مورد کتاب های نفیس این قیمت خیلی بیشتره. به نظرم سوال شما در مورد قیمت پشت جلد نباشه بلکه می خواهید بدونید که هزینه ی یک کتاب 320 صفحه ای چقدر میشه.درسته؟؟؟ در این مورد تو پست بالایی توضیح دادم اما به طور کلی قیمت پشت جلد کتاب تقریبا 3 برابر هزینه ای است که چاپ کتاب به خودش اختصاص میده. قیمت ها هم سلیقه ای هست. هر سی هر قیمتی می خواد میذاره . منعی نداره اما تفاوت در اینه که کتاب گران تر فروشش کمتره به طور طبیعی.
در مورد کاغذ هم معمولا در کتابها از کاغذ تحریر استفاده میکنند که 70 و یا 80 گرم است.(معمولا 70 گرم) کاغذ خوبم تو بازار کاغذ اندونزی هست فکر کنم. اما همه ی موارد می تونه متغیر باشه. ولی معمول چاپ کتاب همیناست. ضمنا برای آشنایی بیشتر می تونید یه سری به خیابان ظهیرالاسلام واقع در بهارستان بزنید که بورس کاغذ هست و بیشتر با اندازه و قیمت کاغذها آشنا شید.
در مورد قرار داد هم معمولا ناشرها با خود مولف به عنوان شخص حقیق قرارداد امضا میکنند و کمتر مرسومه که با نمایندش قرارداد ببندن اما شما می تونید یه نفر رو به عنوان نماینده ی خودتون بعد از امضای قرارداد به ناشر معرفی کنید که پیگیر کارها باشه.
اگه سوال دیگه ای بود من در خدمتم.
ضمنا می تونید با ایمیل من در تماس باشید
[email protected]

h2co3

New Member
برای تبدیل شابک به بارکد .
موقع نصب کورل 12 یکی از نرم افزارهای همراه اون هست که از اسمش هم معلومه. از اون استفاده کن

برنامه کرل فقط شابک های 10 رقمی رو می تونه تولید کنه و این در حالیه که شابک های جدید 13 رقمی است

cobac

New Member
من یکبار مجبور شدم دونه دونه طراحیش کنم.
ولی نرم افزار قدرتمندی در این زمینه هستش که من ازش جواب گرفتم. رسیدم خونه ترتیبشو میدم.

جدیدترین ارسال ها

بالا