پایین آوردن شفافیت

Sina_Rezaii

Member
با سلام خدمت استادان گرامی...

آیا میشه تو CorelDraw مانند Photoshop و Illustrator اپتیک یا شفافیت یک عکس رو آورد پایین... اگه میشه ، چه جوری باید این کارو انجام بدیم؟

amiroo2

Member
منظورتو از شفافیت نمی فهمم ولی اینقده که فهمیدم اینه: شما می خوای یه عکسی رو شفاف کنی به صورتی که عکس دیگه یا آبجکتی زیرش پیدا باشه. اگه منظورت اینه که با ابزار (ترنس پرنسی) که در جعبه ابزار کنار میز کار هست روی عکس میکشی و بعد از قرار دادن نوع ترنسپرنسی روی گزینه (یونیفورم) ( بالای پنجره) میزان آن را با گزینه های کنارش تنظیم میکنی.
اما اگه منظور شفافیت و وضوح خود عکسه باید با گزینه بیت مپ انجام بدی که چیزی شبیه کارای فتو شاپ رو روی عکس انجام میده به محض اینکه این گزینه را باز کنی اگه فتو شاپ بلد باشی همه گزینه هاش برات آشنا میاد و راحته

dvdtools

Banned
پیشنهاد می کنم یه سرچ کنید تو گوگل اطلاعات دقیقی در این رابطه است

Sina_Rezaii

Member
داخل فوتوشاپ وقتی پروپرتیز یک لایر رو باز میکردیم داخلش گزینه ای بود که اوپیسیتی نام داشت... این گزینه شفافیت لایر رو کم میکرد به صورتی که لایر های زیرش پیدا بشن... حالا من دنبال همچین گزینه ای تو کورل گشتم ولی پیدا نکردم....

میخواستم بدونم همچین ابزاری در کورل هست یا خیر؟

ممنون :):)

MeyGraph

دستیار مدیر انجمن گرافیک وکتوری
ﺳﻼﻡ. ﺑﻠﻪ ﺩاﺧﻞ ﻛﺮﻝ ﻫﻢ ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﺪ اﭘﺎﺳﻴﺘﻲ ﺁﺑﺠﻜﺖ ﻳﺎ ﺗﺼﻮﻳﺮ ﺭﻭ ﻛﻢ ﻛﻨﻴﺪ.
اﺯ ﺩاﺧﻞ ﺟﻌﺒﻪ اﺑﺰاﺭ. اﺑﺰاﺭ transparency tool ﺭﻭ ﭘﻴﺪا ﻛﻨﻴﺪ. اﺯ ﭘﺎﻳﻴﻦ ﭘﻨﺠﻤﻴﻦ اﺑﺰاﺭ ﻣﻴﺒﺎﺷﺪ. و ﻭﻗﺘﻲ اﺑﺰاﺭ ﺭﻭ اﻧﺘﺨﺎﺏ ﻛﺮﺩﻳﺪ ﺑﺎ ﺁﻥ ﺑﺮ ﺭﻭﻱ ﺁﺑﺠﻜﺖ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻆﺮ ﻛﻠﻴﻚ ﻛﻨﻴﺪ.
ﺩﺭ ﺑﺎﻻ ﺻﻔﺤﻪ ﻳﻌﻨﻲ property bar ﻳﺎ ﻫﻤﻮﻥ ﺗﻨﻆﻴﻤﺎﺕ اﺑﺰاﺭ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ ﮔﺰﻳﻨﻪ none ﺭﻭ ﺑﻪ uniform ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺑﺪﻩ. ﻣﻘﺪاﺭﻱ ﺩﺭ ﻫﻤﺎﻥ ﺟﺎ ﻇﺎﻫﺮ ﻣﻴﺸﻮﺩ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﭘﻴﺶ ﻓﺮﺽ 50 ﻫﺴﺖ.
ﻫﺮﭼﻪ اﻳﻦ ﻣﻘﺪاﺭ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺑﺎﺷﺪ opacity ﻛﻤﺘﺮ و ﻫﺮﭼﻪ ﻣﻘﺪاﺭ ﻛﻤﺘﺮ opacity ﺑﻴﺸﺘﺮ.
ﺩﻗﻴﻘﺎ ﺑﺮﻋﻜﺲ illustrator و photoshop.
اﻣﻜﺎﻧﺎﺕ ﻧﺒﻮﺩ ﺑﺎ ﺗﺼﻮﻳﺮ ﻧﺸﻮﻥ ﺑﺪﻡ ﺑﺎ ﮔﻮﺷﻲ ﺟﻮاﺑﺘﻮﻥ ﺭﻭ ﺩاﺩﻡ.
ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﻴﺪ.

setayesh2002

New Member
من یه خط با ارتستیک تول کشیدم ولی هرکاری میکنم نمیتونم اپسیتیش رو کم کنم میدونید چرا؟؟میش راهنمایی کنید؟؟

جدیدترین ارسال ها

بالا