نصب ویندوز 7 کنار xp یا xp کنار 7 ؟

oyama19

Member
با سلام.
می خواستم ببینم کسی بلده به طور صحیح آموزش بده که چه جوری میشه :
1) اول 7 نصب کرده باشیم .حالا می خوایم توی یه درایو دیگه XP نصب کنیم.
2) اولXP نصب کرده باشیم.حالا می خوایم توی یه درایو دیگه 7 نصب کنیم.

یدونه آموزش پیدا کرده بودم.گمش کردم.توضیح کاملی داده بود.

در ضمن نمی خوام از برنامه های جانبی مثل Virtual Box و .... اینا استفاده کنم که XP رو داخل 7 بصورت مجازی بیارم بالا .
یه راه حل ساده داره که من یادم رفته.

سوالم واضح هستش.
ممنون.
:rose:

msnasiri

Member
هنوز ویندوز 7 رو تست نکردم ولی معمولاً جدیدتر رو روی قدیمی نصب کنی بهتره
چون جدید تر تولید شده و اون قدیمی رو می شناسه و پشتیبانی می کنه

nimadb54

Member
شما میتونین نرم افزار آموزشی ویندوز 7 رو از آموزش Windows 7 دانلود کنید با لینک مستقیم
قسمتی که شما در مورد اون سوال دارین بصورت رایگان در نرم افزار آموزشی فوق درس داده شده است.

nimafire

find / -name Support > u
شما از مجازی ساز vmware استفاده کن.
10 تا ویندوز کنار هم نصب کن.
;)

nimadb54

Member
با این کار شما ویندوز داخل یک ویندوز دیگه نصب میکنید و کارایی کامپیوتر شما پایین میاد
ولی در صورتی که اگر در کنار هم و مستقل باشند کارایی و سرعت بیشتر میشه چون از منابع هم دیگه استفاده نمیکنن

با تشکر

dodgy

New Member
با سلام ... پیرو حرف این دوستمون ، یه سوالی داشتم : من یکی از وندوزهارو تو درایو سی و یکی رو در درایو دی نصب کردم اما در صفحه ی بوت اجازه انتخاب ویندوز رو ندارم ... اگه میشه راهنمایی کنید که چطوری میتونم ویندوز اول رو بالا بیارم ، چون ویندوز دوم که نصب کردم بالا میاد ... ویندوز اول سون(درایو سی) و ویندوز دوم اکس پی (درایو دی)
نیاز فوری به این آموزش دارم ... ممنون میشم اگه سریعتر جواب بدید ...
متشکرم

nimadb54

Member
اول ویندوز 7 بعد ویندوز xp رو نصب کردین؟
دوباره دی وی دی نصب ویندوز 7 رو بگذارین یادمه یکجاییش یک گزینه برای این کار داشت

dodgy

New Member
بله اول 7 بعد اکس پی ... دی وی دی رو در حالت بوت بالا بیارم یا در محیط ویندوز اکس پی؟؟؟

dodgy

New Member
کسی نیست راهنماییم کنه ؟؟؟ بخدا کارم گیره ... لطفا اسپم ندید و اگه جواب کاملی در این زمینه هست ارائه بدید تا مشکلم حل شه ... متشکرم

the_king

مدیرکل انجمن
بله اول 7 بعد اکس پی ... دی وی دی رو در حالت بوت بالا بیارم یا در محیط ویندوز اکس پی؟؟؟

سیستم را Restart کنید و بجای Boot شدن از هارد دیسک، DVD ویندوز را در حالت Boot شدن از DVD اجرا کنید،
انگار که می خواهید یک ویندوز جدید نصب کنید. گزینه های نمایش یافته (زبان و زمان و صفحه کلید) را انتخاب کنید
تا زمانی که دکمه Repair (عنوان Repair your computer) را مشاهده نمایید. آنرا انتخاب نمایید.
تا آنجایی که یادم هست، گزینه اول مربوط به بر طرف کردن مشکلات عدم بوت شدن صحیح ویندوز است که باید
انتخابش کنید (Startup Repair)

Webber

Well-Known Member
سلام

فکر کنم باید یه برنامه ای به اسم easy bcd رو نصب کنید تا مشکلتون حل بشه

موفقیت

جدیدترین ارسال ها

بالا