نداشتن فرمت png در مد CMYK

jafar1374

Active Member
سلام خسته نباشید :paint:

همونطور که می دونید وقتی عکسی رو با فرمت png ذخیره می کنیم مثلا ی چیزی مثل لوگو ، بکگراند اون طرح خالی می مونه و با هر زمینه ای خودش رو مچ می کنه (عکسشو گذاشتم)

حالا من می خام ی طرحی رو برا چاپ اماده کنم با مد CMYK اما چون نمی تونم با فرمت png ذخیرش کنم به مشکل بر خوردم ، می خوام هم CMYK باشه و هم مثل png اگه جایی از طرح خالی بود بکگراندش خالی باشه !

نمیدونم تونستم مطلب رو خوب ادا کنم !

لطفا عکسارو ببینید : همونطور که می ینید در عکس با شماره 1 که پی ان جی هست هیچ بکگراندی وجود نداره اما در عکس با فرمت جی پگ رنگ زمینه سفیده ، می خوام هم cmky باشه هم بکگراند نداشته باشه

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    70.2 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • 2.jpg
    2.jpg
    34.6 کیلوبایت · بازدیدها: 2

the_king

مدیرکل انجمن
سلام خسته نباشید :paint:

همونطور که می دونید وقتی عکسی رو با فرمت png ذخیره می کنیم مثلا ی چیزی مثل لوگو ، بکگراند اون طرح خالی می مونه و با هر زمینه ای خودش رو مچ می کنه (عکسشو گذاشتم)

حالا من می خام ی طرحی رو برا چاپ اماده کنم با مد CMYK اما چون نمی تونم با فرمت png ذخیرش کنم به مشکل بر خوردم ، می خوام هم CMYK باشه و هم مثل png اگه جایی از طرح خالی بود بکگراندش خالی باشه !

نمیدونم تونستم مطلب رو خوب ادا کنم !

لطفا عکسارو ببینید : همونطور که می ینید در عکس با شماره 1 که پی ان جی هست هیچ بکگراندی وجود نداره اما در عکس با فرمت جی پگ رنگ زمینه سفیده ، می خوام هم cmky باشه هم بکگراند نداشته باشه

png رو برای این بکار می برید که زمینه اش رنگ نداشته باشه؟ معمولا فرمت فایل چاپخونه ها TIF / TIFF ئه، PNG فرمت مناسب چاپ نیست.
درضمن TIF علاوه بر اینکه از Transparency و مدل رنگ CMYK پشتیبانی می کنه، چند لایه ای بودن طرح رو هم ذخیره می کنه.

jafar1374

Active Member
png رو برای این بکار می برید که زمینه اش رنگ نداشته باشه؟ معمولا فرمت فایل چاپخونه ها TIF / TIFF ئه، PNG فرمت مناسب چاپ نیست.
درضمن TIF علاوه بر اینکه از Transparency و مدل رنگ CMYK پشتیبانی می کنه، چند لایه ای بودن طرح رو هم ذخیره می کنه.

بله می خوام رنگ زمینه نداشته باشه و شفافیت یا همون Transparency داشته باشه. هم cmyk و هم Transparency

بله در مورد tif میدونم ، خب خود تیف که وقتی مثل تصویره Transparency نداره ، یعنی وقتی با فتوشاپ باز بشه و بخواد چاپ بشه اون شفایت و عدم رنگ زمینش حفظ میشه ؟

http://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics
جواب سئوال شما در پاراگراف دوم هست .
فرمت PNG کلا برای استفاده در اینترنت و فرمت RGB ساخته شده نه برای چاپ و کلا مد CMYK رو پشتیبانی نمیکنه .
موفق باشید .

بله دوست عزیز من حتما نمی خوام png باشه فقط می خوام رنگ زمینه نداشته باشه درست مثل عکس همون مطلبی که خودت داده بودی .

http://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics#mediaviewer/File:pNG_transparency_demonstration_2.png

پیوست ها

• PNG_transparency_demonstration_2.png
    PNG_transparency_demonstration_2.png
    82.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sziaee

New Member
دوست عزیز CMYK رنگ سفید نداره. پس وقتی شما یک تصویر را به صورت CMYK چاپ کنید هر جایی که سفید گذاشتید ترانسپرنت میشه. به همین سادگی. شما به راحتی طرح ترنسپرنت رو میتونید به صورت jpg به چاپخونه ای که CMYK میزنه ارسال کنید. چون اون سیستم چاپ سفیدی نداره.

In CMYK printing, white = no ink = transparent

جدیدترین ارسال ها

بالا