نحوه ارسال اطلاعات فرم به تابعی داخل یک کلاس !

amirepsilon

Active Member
سلام
مثلا توی action فرم مینویسیم : post.php
حالا من محتویات post.php رو تو یه تایع از یک کلاس ریختم!
چیکار کنم که کار کنه ؟
فکر کنم باید action رو تغییر بدم
ممنون
یا علی

amirds

New Member
سوالتون عجیبه !!!
بعد از این که مقدار دادی به کلاس ، فانکشن مربوطه را صدا میکنی ..
PHP:
    $my_var = new Myclass();
     $my_var->myname = "ALI"; 
    $my_var->my_ّfunction();
حالا اگه میخوای از کلاس مربوطه یه فانکشن رو صدا کنی ... می تونی از صفحه ای که اطلاعات رو میگیری یه متغیر hidden اضافه کنی و در صفحه در یافتیت بر اساس اون (البته با یه حلقه ) فانکشن مورد نظرت رو صدا کنی ....

امید وارم برات کاربردی باشه .

hidensoft

Member
مثل اینکه باید آموزش یه کلاس MySQL رو هم توی تاپیک آموزش OOP بگذارم ، این چندمین مورده ، بگذریم ، جوابتو گرفتی دوست عزیز ؟

amirepsilon

Active Member
منظور من این نبود !
<form name="form1" method="post" action="post.php">

ببینید دوستان
فکر کنید صفحه post.php دارای یک کلاس و توابعیست که تنها یکی از آنها مربوط به ارسال فرم است پس باید فقط آن تابع رو صدا زد نه کل صفحه رو !
منظورم این بود
چیکار کنم ؟
یا علی

hidensoft

Member
ببین تو یک کلاس داری که فرض می کنیم 300 تا فانکشن توش داره ، یکیش واسه ارسال اطالاعات Submit شدست ! حالا تو میخوام اون 299 دیگه لود نشه ؟ درست متوجه شدم ؟

amirds

New Member
منظورم این بود که توی اون فرمت یه اینپوت مثل این :
HTML:
<input type="hidden" name="option" value="my_function" />
بعد صفحه post.php باید مقدار هایی که پست شده رو دریافت کنی ... یکی از این دریافتی های شما همون مقدار option که بر اساس اون می تونی فانکشن مورد نظرت رو صدا کنی ....
به این ترتیب با استفاده از خود فرم و بدون تغییر در جاهای دیگه فانکشن مربوط به هر فرم رو صدا می کنی .

توجه کن وقتی به صورت شی گرایی برنامه بنویسی کل صفحه پی اچ پی شما پروسس نمیشه بلکه فقط قسمتی که شما دستور فرمودید رو میاره و ....

yakoza

Well-Known Member
خوب میتونی تو یه صفحه جداگانه اطلاعات فرمت رو بگیری و به اون متدی که می خوای تو کلاست پاس بدی

حله؟

جدیدترین ارسال ها

بالا