منوهای دلفی و سینتکس دلفی

nazery

New Member
جناب آقای arash_j13 بهترین کتاب آموزش عملی منوهای دلفی چیست ؟ لطفا مرا راهنمایی کن.حرم رفتی مار ا هم دعا کن. ناظری از اسفراین

arash_j13

Member
منو های دلفی که نکته ی خاصی نداره هر چی هست تو کامپوننت پلت هست که اونم کتاب های خیلی زیادی در بارش هست در کتاب معتبر دلفی که بگیرید اجزای Vcl رو توضیح داده

saalek110

Well-Known Member
با سلام.
چند تا سئوال داشتم:

چگونه تنظیمات را انجام دهیم تا در محیط کار دسکتاپ معلوم نباشد؟ یعنی مثل ویژوال استودیو پشت برنامه معلوم نباشد.

در مورد سینتکس دلفی من کمی مشکل دارم چون عادت به سینتکس سی دارم. چند تا سئوال در این مورد دارم که می پرسم. االبته کمی که بیشتر کدنویسی کار کردم باید می پرسیدم این سئوالات را ولی الان می پرسم تا با راهنمایی های شما یادگیری راحت تر شود.

اولین سئول این که فرق کاربرد = با := چیه؟

دومین سئوال اینکه در سی بعد هر خط دستور یک سمی کالن می گذارند و در دلفی هم سمی کالن هست ولی تعدادش انگار کمتره. در این مورد هم موارد استفاده سمی کالن در دلفی را می خواستم.

سومین سئوال فرق end با سمی کالن و end با نقطه چیه؟

arash_j13

Member
سوال اولتون رو به دلیل در دسترس نبود دلفی نمی تونم جواب بدم ولی تویه تنظیماتش یکم بگردید پیدا می کنید

دلفی سینتکس پاسکال رو داره و حتی کامپایلرش هم یه کامپایلر آبجکت پاسکال هست تو پاسکال := تقریبا معادل = تو سی هست و = تقریبا معادل == در سی

تو دلفی الان فقط یه جا یادم می یاد که نباید سمی کالن گذاشت اونم قبل از else هست و جای دیگه ای یادم نمی یاد

end با سمی کالن منظور اخر بلاک هست و end با نقطه یعنی اخر فایل به طوری که کامپایل هر چی بعد از این باشه رو نادیده می گیره و با یه وارنینگ اینو گزارش می کنه

جدیدترین ارسال ها

بالا