معرفی 6 روش و ابزار برای یک کروم قدرتمند

maysam.m

Well-Known Member
خیلی از زمانی که گوگل نسخه جدید مرورگر خودش یعنی کروم را به بازار ارائه کرده است نمی‌گذرد. این نسخه از این مرورگر اوپن سورس و رایگان، سریع‌تر از نسخه‌های قبلی است و به نظر می‌رسد حتی موفق شده است Firefox 3.5, Beta 4 را هم در سرعت پشت سر بگذارد.

این دلیل خوبی شاید باشد برای اینکه از نسخه جدید این مرورگر استفاده کنید. من هم با وجود علاقه بسیار به فایرفاکس این کار را می‌کنم ولی فراموش نمی‌کنم هنوز به نظرم می‌توان کروم بهتری داشت.

در ادامه چند راه کوتاه و بسیار ساده را بررسی می‌کنیم که استفاده می‌کنم تا حس بهتری از استفاده از کروم داشته باشم :)

» معجزه افزونه‌ها

فایرفاکس دنیایی دارد از افزونه‌ها که موقعیتی ممتاز به او می‌بخشد و باعث می‌شود فایرفاکس شما به یک عصای دست واقعی تبدیل بشود. یکی از چیزهایی که باعث می‌شود کروم زیاد مورد قبول کاربران فایرفاکس قرار نگیرد همین نبود افزونه‌ برای کروم است.
اما حالا زمان زیادی نیست که شما می‌توانید با استفاده از کروم پلاگین به معجزه افزونه برای کروم پی ببرید. در این سایت با تعداد زیادی افزونه برای کروم روبرو خواهید شد که هر کدام قابلیتی جدید به کروم شما می‌بخشد.

» ابزاری خارق‌العاده برای بک‌آپ گیری از کروم

شما بلد هستید چطور از فایرفاکس‌تان پشتیبان بگیرید؟ به این کار می‌گویند پروفایل ساختن. کاربران کروم آن قدر در دنیای جدید این مرورگر ممکن گیج بشوند که اصلا دنبال چنین چیزهایی هم نباشند.

مهم نیست. نباشند :) یک ابزار رایگان به آنها معرفی می‌کنم که به راحتی می‌توانند با استفاده از آن از کروم خود پشتیبان بگیرند تا اگر خواستند بتوانند در کامپیوتر مختلف کرومی مشابه کروم شخصی خودشان با همان اطلاعات و بوکمارک‌ها و … داشته باشند. البته این بخش سایت کروم پلاگین هم از نظرتان دور نماند لطفا :)

» کروم را چگونه در لینوکس داشته باشیم؟ همین طور در Mac OS X؟

گوگل مدتی است که قول ارائه نسخه‌های لینوکسی و Mac OS X کروم را داده است اما اسنپ‌شات‌های ارائه شده فقط آتش هوادارانی را تند می‌کند که قادر نشدند آن را بر روی لینوکس یا مک خود نصب کنند.
کراس اور کرومیوم محصول کد ویورز همان چیزی است که باعث می‌شود شما به سرعت بتوانید از کروم در سیستم‌عامل‌های غیر ویندوزی خود استفاده کنید. آن طور که من متوجه شدم برای اکثر نسخه‌های محبوب لینوکس ورژنی از CrossOver هست که کار شما را راه بندازد.

» گشت و گذار ناشناس بوسیله کروم

هر مرورگر از یک هسته برای پردازش اطلاعات شما و قابل ارائه کردنشان به شما استفاده می‌کند. کروم هسته‌ای دارد که می‌تواند یک نسخه از اینترنت‌گردی کاملا ناشناس را برای شما فراهم کند.

شاید بپرسید این کار چه فایده‌ای دارد؟ پاسخ این است که در بعضی کشور‌ها استفاده از اینترنت می‌تواند به زندان هم منجر بشود. مسلما در این کشورها چنین ابزاری می‌تواند فوق‌العاده کارساز باشد. بماند که بعضی از دوستان هم هستند که ممکن است به لایه‌بالاتری از امنیت علاقه‌مند باشند.

آیرون همان موجود خوف‌ناکی است که می‌تواند این اینترنت‌گردی مخفیانه را برای شما فراهم کند. آیرون دقیقا مانند کروم است اما چند لایه امنیتی پیشرفته هم برای حفاظت از هویت شما به کار می‌برد. ابزار دیگری نیاز است؟
» از About: Pages که غافل نیستید؟

کروم از تجربه شیرین فایرفاکس در استفاده از About: Pages کمال بهره‌برداری را کرده است. شما در کروم هم می‌توانید از About: Pages استفاده کنید و به جای Page صفحه موردنظرتان را وارد کنید. اگر آدرس را در آدرس‌بار اعمال کنید به تنظیمات فوق‌العاده جذابی دسترسی خواهید داشت.

برای مثال اگر شما در آدرس‌بار وارد کنید about:plugins به لیستی از پلاگین‌های قابل دسترس‌، دسترسی خواهید داشت. اگر ببینم نیاز دارید در یک بحث جدا به معرفی این صفحات می‌پردازم.

» یک نسخه از کروم در USB درایو خود داشته باشید

یک شرکت آلمانی یک نسخه از کروم را منتشر کرده است که قابلیت حمل، آن را از نسخه معمولی متمایز می‌کند. شما می‌توانید یک نسخه از آن را در USB خود داشته باشید و به راحتی‌ آن را در همه جا همراه ببرید.

تا به حال به کافی‌نت‌هایی رفته‌اید که فقط اینترنت اکسپلورر 6 را روی سیستم‌هایشان دارند؟ با یاد‌آوری این خاطره تلخ شما را به دریافت این نسخه دعوت می‌کنم :)

لینک منبع آموزش

جدیدترین ارسال ها

بالا