مشکل اجرا شدن MMb با <SrcDir>

msf_2008

Member
سلام
خسته نباشید
من می خوام با نرم افزار Mmb یه منو برای سی دی آموزشی بسازم. همه ی کارا رو انجام دادم فقط مونده آدرس دادن که وقتی روی یه دکمه کلیک می کنیم چه فیلمی رو برای آموزش باز کنه.
آدرس مطلق که می دم درسته ولی وقتی آدرس نسبی می دم تا روی سیستم های دیگه هم کار کنه، اصلا کار نمی کنه...
از <SrcDir> استفاده می کنم... ولی اجرا نمی شه.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام
خسته نباشید
من می خوام با نرم افزار Mmb یه منو برای سی دی آموزشی بسازم. همه ی کارا رو انجام دادم فقط مونده آدرس دادن که وقتی روی یه دکمه کلیک می کنیم چه فیلمی رو برای آموزش باز کنه.
آدرس مطلق که می دم درسته ولی وقتی آدرس نسبی می دم تا روی سیستم های دیگه هم کار کنه، اصلا کار نمی کنه...
از <SrcDir> استفاده می کنم... ولی اجرا نمی شه.

دوست عزيز
اگه كمي جستجو مي كردين قطعا به جوابتون مي رسيدين. اما حالا كه پرسيدين:
براي اينكه آدرسهاي نسبي شما به درستي عمل كنه بايد دقيقا قوانيني كه موقع دادن آدرسهاي ثابت استفاده ميكنيد رو اينجا هم رعايت كنيد با اين تفاوت كه شما ميتونيد از عبارتهايي مثل SrcDir يا SrcDrive يا امثال اينها به جاي عبارت ريشه مسير استفاده كنيد.

شكل كلي آدرسهاي نسبي براي CD-rom

SrcDir
کد:
<SrcDir>\myfolder\myfile
از اين آدرس براي تعيين آدرسهاي وابسته نسبت به محل فايل اجرايي استفاده ميشه.
بعنوان مثال اگر فايل اجرايي شما در درايو CD-rom به آدرس x:\file.exe قرار داشته باشه. اين آدرس معادل x:\myfolder\myfile خواهد بود.

SrcDirve
کد:
<SrcDrive>\myfolder\myfile
از اين آدرس براي تعيين آدرسهاي وابسته نسبت به ريشه درايو مورد نظر استفاده ميشه.
بعنوان مثال اگر فايل اجرايي شما در درايو CD-rom به آدرس x:\folder\file.exe قرار داشته باشه. اين آدرس معادل \:x خواهد بود.

نكته مهمي كه ممكنه گاهي اوقات باعث ايجاد اشكال كنه اينه كه اگه از اين آدرسها تو متغيرهاي رشته اي استفاده ميكنيد به كوچك بزرگ بودن كاراكترها حتما دقت كنيد.

لطفا اول قوانين رو مطالعه كنيد. در مورد مشكلتون جستجو كنيد و در صورتي كه به پاسخ نرسيديد مبحث جديد ايجاد كنيد.
موفق باشيد

parasst00

New Member
سلام
بادستور open file وقتی مسیر میدم و اسم درایوی ک پوشه موردنظرم قرار گرفته رو تو دستور مینویسم مشکلی ندارم و پوشه رو باز میکنه
اما وقتی از دستور <SrcDir> استفاده میکنم هیچ اتفاقی نمیفته
هرچی چک میکنم میبینم ایرادی نداره
میشه راهنمایی کنید خیلی فوریه
ممنون میشم ..:rose:

parasst00

New Member
دوستان لطفا راهنمایی ...
هم با دستور run و هم با دستور open file
تو هر دوتا دستور هم با <SrcDir> وهم با <SrcDrive> کار کردم اما باز نمیشه
فقط وقتی با open file مسیر درایو G رو میدم باز میکنه
اما اینطوری که روی کامپیوترهای دیگه جواب نمیده ...
کسی راه حلی نداره ؟؟؟؟؟:cry:
خیلی خستم کرده

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
آدرس فایل یا فولدری که قصد دارید بازش کنید رو بنویسید (آدرسش تو سیستم خودتون)
وقتی دیسک رو رایت کردید، فایل اتوران در چه مسیری از cd قرار داره ؟ در ریشه هست یا توی یک فولدر در cd ؟
کدی که استفاده کردید رو بنویسید

parasst00

New Member
1.آدرس فولدر توی کامی خودم ......پوشه ای بنام پروژه ک هم فایل اتوران داخلشه هم پوشه به نام amuzesh که شامل فایل های آموزشیه
G:\proje\amuzesh\write cd

2.فایل اتوران به اسم tamrinتو ریشه هست
I:\tamrin

3.و اینهم کدی ک استفاده کردم
OpenFile("MP4 Files (*.mp4)|*.mp4|All Files|*.*||","<SrcDrive>\amuzesh\write cd\*.mp4")

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
از SrcDir استفاده کنید، در مثال شما SrcDir مسیر G:\proje که مسیر فولدری که اتوران از اونجا اجرا شده رو بر میگردونه

اگر در دستور Run هم مثل OpenFile از *.mp4 استفاده کردید احتمالاً جواب نمیده چون باید اسم دقیق فایل رو بهش بدید
در دستور OpenFile در دیالوگ باز شده هر فایلی رو انتخاب کنید مسیر کاملش در متغیر $OpenFile ذخیره میشه، به بزرگی و کوچکی حروف دقت کنید

parasst00

New Member
ممنونم بخاطر راهنمایی اما با این دستور هم امتحان کردم
بنظرتون مشکلی داره ؟؟؟
آخه اجرا نشد
OpenFile("MP4 Files (*.mp4)|*.mp4|All Files|*.*||","<SrcDir>\amuzesh\write cd\*.mp4")

parasst00

New Member
همیشه عادت دارم مشکلمو خودم حل کنم
نمیدونم چرا هرکاری میکنم این کد درست نمیشه
تازه شروع ب کاربا مالتی مدیا کردم
دوستان کسی نیست راهنمایی کنه ؟!!
فکر نمیکنم کد آخری ک نوشتم مشکل داشته باشه
نمیدونم مشکل از کجاست :sad:

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
کد آخر اشتباهه دیگه اون مسیری که گذاشتین باعث میشه کد کار نکنه برای اون که مسیر تعیین نمیکنن نوع فایل رو مینویسن
کد:
OpenFile("MP4 Files (*.mp4)|*.mp4|All Files|*.*||",".mp4")
دقیقا میخوایید چیکار کنید؟

parasst00

New Member
کد آخر اشتباهه دیگه اون مسیری که گذاشتین باعث میشه کد کار نکنه برای اون که مسیر تعیین نمیکنن نوع فایل رو مینویسن
کد:
OpenFile("MP4 Files (*.mp4)|*.mp4|All Files|*.*||",".mp4")
دقیقا میخوایید چیکار کنید؟

چون حجم فایلای صوتی و تصویری بالاست و همچنین برای راحتی کار میخام با کلیک روی یک اسم وارد پوشه ای توی خود سی دی بشم .
مثلا با کلیک روی عبارت " آموزش میکس" وارد پوشه ای توی سی دی بشم ک فایلهای آموزشی میکس رو داره .
حالا اگه آدرس توی سیستم من این باشه :
G:\amuzesh\grafic
و این G همون درایو سی دی من باشه
چه کاری باید توی مالتی مدیا بیلدر انجام بدم ؟
واقعا جای تشکر از ته دل داره اگه کسی جوابمو بده ...:rose:

booyebaran

Well-Known Member
میتونی از هر کدوم از کدهای زیر که دوست داشتی استفاده کنی .....

[PHPS]Run("<SrcDir>\amuzesh\grafic","")
Run("<SrcDrive>\amuzesh\grafic","")[/PHPS]

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا