بی بی کد مجتمع تجاری اداری (طرح 3)

martin eco

Well-Known Member
با سلام...
پس از حرکت انتحاری عارف جان ماهم تصمیم گرفتیم این کارای طرح های قبلی رو بزاریم تا فارغ از بحث رندرینگ بر روی وجه معماری کار بحث بشه...
این کار اولین کاری بود که با وی ری زدم...به خوبی خودتون ببخشید:green:

پیوست ها

• Shit1.jpg
    Shit1.jpg
    249.2 کیلوبایت · بازدیدها: 70
  • Shit2.jpg
    Shit2.jpg
    311.9 کیلوبایت · بازدیدها: 71
  • Shit3.jpg
    Shit3.jpg
    321.2 کیلوبایت · بازدیدها: 114
  • rrrrrrrrr.jpg
    rrrrrrrrr.jpg
    802.1 کیلوبایت · بازدیدها: 99
  • Shabbbbbb.jpg
    Shabbbbbb.jpg
    238.7 کیلوبایت · بازدیدها: 81
درود بر شما
محمد رضا میخوام باهات برخورد کنم چرا انقدر کارات قشنگه :green:
عاشق کاراتم ایده پردازیت تو این کار نشون داده که به خوبی تونستی حرکت حجم ها و خطوط رندومایز پنجره یک هارمونی و تناسب خاصی به کارت ببخشه در واقع به نظرم خطوط رندوم زیبایی خاصی به پروژه داده مخصوصا تو طبقه همکف
جا داره یک انتقادم بکنم که نظر شخصیمه طراحی داخلی پیرو ایده اصلی وکانسپتت نبود باید و شاید و همچنین پنجره های موازی
این تنوع فرم ها فکر کنم کانسپتت رو به خطر میندازه چون من دوست داشتم پروژه تابع خطوط شکسته بود(دیکانس) بیشتر حتی تو خطوط آسمون
وید هم خیلی قشنگ تو کار نشسته تو ویو ناظر هم تاثیر خوبی داره
فقط همین نظرم که تنوع و شلوغی کمی باعث از دست رفته انسجام کلی کار شده
و بازم مرسی که کارت انقدر خوبه و دوست دارم نظرت رو در باره ی نظرم یشنوم یعنی نظرم رو به چالش بکشی :cool: آرشیتکت

martin eco

Well-Known Member
درود بر شما
محمد رضا میخوام باهات برخورد کنم چرا انقدر کارات قشنگه :green:
عاشق کاراتم ایده پردازیت تو این کار نشون داده که به خوبی تونستی حرکت حجم ها و خطوط رندومایز پنجره یک هارمونی و تناسب خاصی به کارت ببخشه در واقع به نظرم خطوط رندوم زیبایی خاصی به پروژه داده مخصوصا تو طبقه همکف
جا داره یک انتقادم بکنم که نظر شخصیمه طراحی داخلی پیرو ایده اصلی وکانسپتت نبود باید و شاید و همچنین پنجره های موازی
این تنوع فرم ها فکر کنم کانسپتت رو به خطر میندازه چون من دوست داشتم پروژه تابع خطوط شکسته بود(دیکانس) بیشتر حتی تو خطوط آسمون
وید هم خیلی قشنگ تو کار نشسته تو ویو ناظر هم تاثیر خوبی داره
فقط همین نظرم که تنوع و شلوغی کمی باعث از دست رفته انسجام کلی کار شده
و بازم مرسی که کارت انقدر خوبه و دوست دارم نظرت رو در باره ی نظرم یشنوم یعنی نظرم رو به چالش بکشی :cool: آرشیتکت
درود بر معمار واقعی...سعید گلللللللل
برخورد فیزیکی؟!!:green:
لطف داری سعید جان....والا این کار کاملا تحت تاثیر خطوط سایت بود و در رندر تاپ این قضیه کاملا مشهوده...در مورد طراحی داخلی حق با شماست...خیلی هول هولکی شد و اون چیزی که میخواستم در نیومد و همونطور که به درستی اشاره کردی تاثیر خطوط بیرونی در اون کم رنگه...
و اما در مورد تنوع فرمها و مقوله دیکانس...در واقع این کار یه کار بیونیکه و کانسپت کار از یک ماهی اعماق اقیانوس گرفته شد که با تله نوری طعمه هاشو بکار میندازه واین مکانیزم در نما با طراحی اون یونیت ها که از هندسه اصلی کار یعنی مربع مشتق شده صورت پذیرفت...به این صورت که در روز با ورود نور به صورت نقطه ای علاوه بر روشنایی داخلی آنهم نه به صورت غیرکنترلی در مصرف انرژی صرفه جوبی میشه و بازي نور بر روي اين سطوح در روز و ايجاد نمايي دلپذير و گذر نور داخلي از اين سطوح به بيرون در شب كه نمايي نوراني ايجاد مي كند كه بخاطر ذات جذاب نور در شب جذب عابران و شهروندان را به بهترين نحو ميسر ميسازد.
استفاده از ايده چشم پروژه كه بازشو هاي شيشه اي گسترده در جهت هاي تاثيرگذار سايت را پديد آورده است.
ممنون از حسن نظرت سعید جان:rose:

.:BehzAd:.

Active Member
بابا نکنید از این کارا.

کاش یه مقدار راجب ایده و کانسپ کار توضیح میدادی.

خیلی خوب شده و خسته نباشی.

ماشاالله برو بچ معماری دارن سایت رو میترکونن دسته همگی درد نکنه و کار تو هم خوب شده :rose:

martin eco

Well-Known Member
بابا نکنید از این کارا.

کاش یه مقدار راجب ایده و کانسپ کار توضیح میدادی.

خیلی خوب شده و خسته نباشی.

ماشاالله برو بچ معماری دارن سایت رو میترکونن دسته همگی درد نکنه و کار تو هم خوب شده :rose:
ممنون بهزاد جان..چشم،در پست بعدی کانسپت کارو میزارم:cool:
ممنون
:rose:

martin eco

Well-Known Member
ایده های طراحی :
مواردي كه طراحي بر اساس آنها شكل گرفته است:
1- نماي چند وجهي به دليل محل قرار گيري سايت 2- متريال شيشه براي طبقه همكف بواسطه ايده طبقات معلق كه جذابيت بصري به طرح مي بخشد 3- استفاده از ايده چشم پروژه كه بازشو هاي شيشه اي گسترده در جهتهاي تاثيرگذار سايت را پديد آورده است 4-کار یه کار بیونیکه و کانسپت کار از یک ماهی اعماق اقیانوس گرفته شد که با تله نوری طعمه هاشو بکار میندازه واین مکانیزم در نمابا استفاده از ساختار يونيت به شكل پايه طرح يعني مربع كه در اختلاطهاي گوناگون نماي پروژه را بوجود آورده است.علت انتخاب اين ساختار براي نما، بازي نور بر روي اين سطوح در روز و ايجاد نمايي دلپذير و گذر نور داخلي از اين سطوح به بيرون در شب كه نمايي نوراني ايجاد مي كند كه بخاطر ذات جذاب نور در شب جذب عابران و شهروندان را به بهترين نحو ميسر ميسازد.

مرسی حمید جان استدلالت کاملا منطقی بود :rose: لذت بردم
حمید جان آیا پروژه ات رو میشه به سبک دیگه از معماری نسبت داد تاحدی مثلا پیرو سبک های دیگه باشه یک توضیح بده حتما عالی میشه
حالا کاملا متوجه کانسپت کلیت شدم مرسی فرم پنجره رندوم ماهیتش مثل پوست ماهی شده
من باز جوگیر شدم فکر کردم قبل از توضیحت کانسپتت باکتری های در حال تکثیر :green: مرسی ایدت خیلی عالی بود یعنی واقعا در سطح جهانی بود کلا کف و خون قاطی کردم واقعا مرسی هنگ کردم

martin eco

Well-Known Member
مرسی حمید جان استدلالت کاملا منطقی بود :rose: لذت بردم
حمید جان آیا پروژه ات رو میشه به سبک دیگه از معماری نسبت داد تاحدی مثلا پیرو سبک های دیگه باشه یک توضیح بده حتما عالی میشه
حالا کاملا متوجه کانسپت کلیت شدم مرسی فرم پنجره رندوم ماهیتش مثل پوست ماهی شده
من باز جوگیر شدم فکر کردم قبل از توضیحت کانسپتت باکتری های در حال تکثیر :green: مرسی ایدت خیلی عالی بود یعنی واقعا در سطح جهانی بود کلا کف و خون قاطی کردم واقعا مرسی هنگ کردم
قربونت برم..
والا معمولا میشه به فراروایت استناد کرد و از یک بنا چیزی غیر از ماهیت اصلی برداشت کرد ولی من چیزی به ذهنم نمیرسه ..شاید شبیه کارهای نئومدرن هم بشه گفت
نه اتفاقا خیلی خوبه..یک بنا تا موقعی که با سازنده اش هست یک معنای خاص داره ولی وقتی در معرض دید قرار میگیره میتونه معانی متفاوتی رو به ذهن بیاره ..من این حالتو دوس دارم چون بنا رو شبیه یه موجود زنده میکنه که میتونه بی واسطه با محیط اطرافش ارتباط برقرار کنه:paint:
همیشه مارو شرمنده میکنی سعید جون :cry: (اشک شوقه)

paphia

New Member
سلام
شدیدا به مطالعات مجتمع تجاری اداری نیاز دارم
هرکس کمک کنه واقعا ممنون میشم

جدیدترین ارسال ها

بالا