متصل كردن چندين عكس به هم در فتوشاپ

pendesign

Member
دوستان سوالي دارم در رابطه با متصل كردن چندين عكس به صورت عمودي به يكديگر در برنامه فتوشاپ .
آيا راهي به جز اتصال عكس ها به صورت دستي هم هست ؟ منظورم اينه كه خودمون نخوايم با دست عكس هارو زير هم قرار بديم.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
من که متوجه منظورتون نشدم. میشه یه نمونه از چیزی که میخواید رو بذارید؟

pendesign

Member
ببينيد من يه برنامه اي ميخوام كه بشه بتوسط اون ، چند تا عكس رو به هم چسبوند ! براي مثال من 4 تا عكس 200 * 200 دارم كه ميخوام اين عكس هارو زير قرار بدم . خوب اگر من باشم يه صفحه 800 * 200 باز ميكنم و عكس هارو به ترتيب توي صفحه سفيد drag ميكنم . حالا آيا برنامه و يا راه حلي هست كه من ديگه نخوام اين كارها رو به صورت دستي انجام بدم و خودش اتوماتيك همه اين ها رو انجام بده ؟

memol_515

Active Member
اگه اشتباه نكنم ميتونيد از منويFile/Automate/Contact sheet II يه كارايي بكني.
مثل ساختن آلبوم

اگه همونه بگو توضيح ميدم برات

موفق باشي

NAKOOT

Well-Known Member
چرا راهه دور ؟!
کافی لایه هایی که می خواید این کار روشون صورت بگیره رو انتخاب کنی و با این گزینه ها اونا رو Align کنی :

Align.jpg

pendesign

Member
جناب Nakoot من درست متوجه منظور شما نشدم ... ميشه بيشتر توضيح بديد ؟

memol_515

Active Member
شهرام جان، اين كار فكر ميكنم براي مواقعي عملي باشه، كه همه عكسها توي يه فايل باشه. يعني لايه هاي مختلفي از يك كار باشه، ايشون به نظرم ميخوان عكسهاي مختلفي رو در كنار هم قرار بدن. كه با همون روشي كه من گفتم فكر كنم به سادگي انجام بشه !
با روشي كه شما گفتي، اول همه عكسها رو بايد بيارن توي لايه هاي مختلف يك فايل، بعد تازه با اين گزينه ها align اشون كنن، كه ميشه دوباره كاري!
اما اگه عكسها در يك فايل باشه، روش شما، بهترين روشه.

موفق باشين

pendesign

Member
دوست من memol_515 . روش شما براي درست كردن آلبوم عكس نيست احيانا ؟ من ميخوام عكس هارو از height به هم وصل كنم .

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
شما کافیه یه بار این عمل رو انجام بدید و با استفاده از اکشن اون رو ذخیره کنید بعد هر موقع خواستید 4 تا عکستون رو باز کنید و این اکشن رو روش اعمال کنید. اینطوری 4 تا عکس رو خود فتوشاپ بطور اتوماتیک زیر هم میچینه.

MILADNMAIL

Member
با عرض سلام !
یه امکان جدید توی فوتوشاپ 8 به بعد File> Automate> Photomerge
اومده ....
این امکان به شما اجازه میده که چند تا عکسی که همزمان باز هستند رو با هم merge کنی

pendesign

Member
دوست من ممنون ...
با اينكه اين روش هم دستي بود ولي خوب كمك كرد !
از مابقي دوستان هم كمال تشكر رو دارم .

جدیدترین ارسال ها

بالا