مامبو 4.5.3 فارسی آماده دانلود شد

mambolearn

Active Member
مامبو 4.5.3 فارسی رایگان برای دانلود عموم در سایت قرار گرفت .

این نسخه نسبت به نسخه مشابه انگلیسی تغییرات زیادی در ساختار داشته و مشکلات آن رفع گردیده است .

مهمترین این تغییرات عبارتند از :

1- حل مشکل ویرایش مطالب و به هم ریختن تاریخ نگارش ( این مشکل همچنان در مامبو 4.5.3 انگلیسی موجود است )

2- حل مشکل ویرایش ماژولها و مامبوتها ( این مشکل همچنان در مامبو 4.5.3 انگلیسی موجود است )

3- حل مشکل آرشیو

4- تاریخ شمسی در همه بخشها

5- فارسی شدن کامل بخش کاربری

6- قرار گرفتن اطلاعات لازم جهت آشنایی کاربران با مامبو و نحوه کار با آن به صورت پیشفرض در مامبو

7- قرار گرفتن ویرایشگر فارسی به صورت پیشفرض

توجه داشته باشید این نسخه به صورت کامل در لوکال و همچنین سرورهای مختلف تست شده و هیچ مشکلی ندارد .

لینــــک دانلــــود

یا علی
فیروزمندان

YTERROR

Active Member
ممنون ولی ما نفهمیدیم این جوملا با این مامبو چه تناسبی داره اگه جوملا مال شماست پس چرا مامبو می گید و ..... ولی ممنون

Parham

Well-Known Member
دوست عزیز آقای فیروزمندیان جزو تیم فارسی‌ سازی مامبو و جملا هستند و در هر دو این پرتال ها و فارسی‌ و پشتیبانی‌ اون همکاری داشتن ...

S4DEGH

Well-Known Member
بابا چرا ميپيچوني پرهام جان !

عادل جان هردوش يكي هست حالا يذره اين ور يا اون ور ! مثل نيوك معمولي و پلاتينيوم ! البته نه ديگه فرق مثل اين دوتا !

mambolearn

Active Member
پرهام جان ممنون از توضيحتون

عادل عزيز :

تا ورژن 4.5.2 تنها يک تيم با پشتيباني شرکت miro روي مامبو کار ميکردند و اسمي از جوملا نبود .
اما با اختلافاتي که بين اين تيم و شرکت miro به وجود اومد اين تيم سايت opensourcematers رو تاسيس کرد و نام مامبو رو به جوملا تغيير داد و به گسترش اون پرداخت .
در اين بين شرکت miro هم با تشکيل تيم جديد مامبو به ادامه فعاليت در زمينه گسترش مامبو پرداخت .

ما هم براي راحتي کاربران عزيز روي هر در CMS کار ميکنيم و اونها رو در اختيار بقيه قرار ميديم .
اميدوارم اين توضيحات کافي باشه . اگر سوال خاصي داشتين من در خدمتم .

صادق عزيز :
بين مامبو و جوملا شايد در نسخه هاي آغازين جوملا تفاوت چنداني نبود اما اگر توجه کنيد و بررسي کنيد متوجه ميشيد که دو پرتال مامبو و جوملا از نظر ساختار از هم فاصله ميگيرن . هر دو تيم سعي دارن core اصلي را تغيير بدن . فکر ميکنم مثالي که در مورد نيوک پلاتونيوم با معمولي زدين در اين مورد صدق نکنه

يا علي
فيروزمندان

آخرین ویرایش:

YTERROR

Active Member
ممنون صادق جان و پرهام و فیروزمندیان ولی چیزی که برای من خیلی عجیبه چرا مامبو مگه این سیستم چی داره من مامبو رو از خیلی وقت پیش می شناختم که هنوز فارسی سازی نشده بود و وقتیم فارسی شد خیلی ضعیف فارسی شده بود و جالب اینجا بود که در سایت فارسیش مامبو رو برای فروش گزاشته بود و......

مامبو و جوملا به نظر من زیاد امکاناتی ندارند در مقابل سایر پرتالها فقط از یک کلاس خاص بهره می بره و سایتهای که در زمینه مامبو هستند اگه دقت کنید به جز چندتایی که توسط گروه فارسی سازی مامبو طراحی شده که بازار بورس و ...... هست از جدابیت و اون جذب بازدید کننده بهره من نیست و .......

ولی تا جایی که من دیدم هردوشون یکین چون پایه و اساس یکی بوده و نمیشه تغییرش داد سایت جولا هم خیلی امکاناتش کمه ان شاالله از این به بعد بهتر بشه

از زحمات شما هم ممنون آقا ی فیروز مندیان ان شاالله در آینده از پشتیباین بهتری از امروز به استفاده کنندگان جوملا و مامبو بتونید بدهید البته اگه رایگان باشه همه دعاتون می کنند ارزش آن چندان نداره که آدم بخواد پول بگیره چون همونطور که م یدونید سود شما در استفاده بیشتر کاربران و وب مسترها از جوملاست

mambolearn

Active Member
عادل عزيز

اگر دقت کني در سايت mambo.ir شما ميتونيد مامبو رو به صورت کاملا مجاني دانلود کني .

در مورد امکانات : بيشتر از 12 سال هست که برنامه مينويسم و با اکثر CMS ها کار کردم اما هيچ کدوم مثل مامبو/جوملا نبودند . خيلي راحت قابل انعطاف هستند . پشتيباني خيلي خوبي داره . امنيت بالايي داره . به قول بيژن هومند مدير سايت Iranphp اسم اين 2 پرتال رو بايد با وضو آورد .
در حال حاضر هم سايتهايي همچون irna , istgah , bource & ... از اين پرتال استفاده ميکنند .
سايت iranphp هم تا چند روز ديگه با جوملا بالا مياد .
قالب مامبولرن هم تا چند وقت ديگه براي اولين بار در ايران با تکنولوژي آژاکس بالا مياد .

اگر دقت کنيد تمام اين موارد باعث ميشه که اين 2 پرتال از ديگر پرتالها متمايز باشه .

در مورد امکانات :
براي اين 2 پرتال بيشتر از 1000 کامپوننت وجود داره که فکر ميکنم هيچ پرتالي اين تعداد کامپوننت نداشته باشه .
مامبو براي همه نياز ها يه کامپوننت داره . چند نمونه مثال ميزنم تا بهتر متوجه بشيد
شما با مامبو ميتونيد سايت براي هتل داري و رزرو اتاق و ... ايجاد کنيد
شما ميتونيد با مامبو سيستم يک کتابخونه رو پشتيباني کنيد و تمام سيستمي که يه کتابخونه براي امانت ، خروج و ورود کتاب لازم داره با مامبو فراهم کنيد .
شما با مامبو ميتونيد يه سايت براي بنگاه هاي مسکن بزنيد و از تمامي آپشن هاي مورد نياز بهره ببريد .

فکر ميکنم شما مامبو رو دانلود کردين و ديدين 4 کامپوننت به صورت پيشفرض روي اون هست و اين حرف رو ميزنيد .
اميدوارم با بررسي و مطالعه بيشتر نظرتون عوض بشه .

در مورد عدم تفاوت جوملا و مامبو :
اگر برنامه نويس باشيد که به راحتي متوجه خواهيد شد . اما اگر به ظاهر اين 2 پرتال نگاه کنيد حق با شماست و هر دو يکي هستند !!!

تمام اين موارد نظر شخصي من به عنوان کسي که 12 سال دارم برنامه نويسي ميکنم هست .

يا علي
فيروزمندان

YTERROR

Active Member
سلام ممنون از توضیحات کاملتون و جامعتون ایدوارم بیشتر آشنا بشم به کمک شما و .....

S4DEGH

Well-Known Member
ميگم پس مثالم زياد فاصله نداشت ! تقريبا مثل نيوك و پلاتينيوم ! چون خدايي خيلي كد هاش فرق داره !

راستي در مورد اون استفاده در بنگاه مسكن ! بيشتر توضيح ميدي چون دنبال يه همچين چيزي هستم براي بابام !
http://amlaksaadat.com/

راستي پهناي باند سايتت هم تموم شده ! :D
Bandwidth Limit Exceeded

YTERROR

Active Member
من امروز ار وقتی شما گفتید خیلی مامبو رو زیرو رو کردم جالبه ولی از یک نظم مشخصی استفاده نمی کنه و طراحی صفحاتش نا منظمه البته به نظر من نوشته هاش شاید کوچک این جوری به نظر میاد و یا ....

mambolearn

Active Member
لينکهاي زير رو ببين بهتر متوجه ميشي ;) :

http://www.the-home.net/index.php?option=com_hotproperty&task=view&id=7&Itemid=6
http://expatrentals.net/index.php?option=com_hotproperty&task=view&id=635&Itemid=105
http://www.aboriginevillas.com/component/option,com_hotproperty/Itemid,13/lang,en/
http://www.the-home.net/index.php?option=com_hotproperty&task=viewtype&id=1&Itemid=6

توضيحات اين کامپوننت از زبان سازنده :

Easily manage properties on the web
Publish and showcase your property with a click of button
Add unlimited number of custom fields - Extra Fields
Attach unlimited number of photos with your properties
Advanced Search Engine
Search Engine Optimized. Full support of Emir Sakic's SEF AdvancedEnhanced!
Caching System
META TAG Support
Dynamic title
Improved Handling of foreign currency (ie: Euro)
Print property details
Save property information as PDF file
Recommend property to your friend
Extention support
Report generating tool
Company & Agent
Allows individual Agent to log in and add his/her property
Approval System
Language support (Catalan, Danish, Dutch, French, Italian, Nederlands, Spanish, Bulgarian, Portuguese, Greek and German Formal)
Featured Property
Change the layout easily - CSS-based design
Hot Property Guide - Setup Assistance

راستش پهناي باند هم به خاطر دانلود زياد مامبو ( از ديشب که آپ کردم تا الان 300 نفر ) بود که الان حلش ميکنم .

يا علي
محسن فيروزمندان

S4DEGH

Well-Known Member
ببين من اينطوري نمي خوام !
مثلا فر ميكردم كه يك ماژول داره مخصوص ملك ! اين يكي سايت هايي كه دادي بيشترشون فلشه ! يعني اون بخش بصورت فلش در اومده !

mambolearn

Active Member
!!!!

فقط هدر سایتها و بعضی از منو ها با فلش کار شده !!!
اصل کامپوننت که فلش نیست !

S4DEGH

Well-Known Member
ميدونم ! الان ديدم بخش خبر رو برداشته تبديل كده به اطلاعات ! اون چيزي كه من ميخواستم نيست ! اما باز جالبه !
ممنون !

mambolearn

Active Member
خواهش میکنم صادق جان ...

میشه بگی دقیقا چی مدنظرت بود ؟
راستی نیوک هم اینچنین امکاناتی داره ؟
تاحالا ماژولی برای نیوک نوشتین ؟ اگر آره میتونم نمونش رو ببینم ؟

یا علی

S4DEGH

Well-Known Member
براي ماژول نيوك 2 كار ميشه كرد !
1 - بدون sql كه براي تغييرات لازمه دستي انجام بشه !( چه چيزي تو مايه هاي مامبو )
2 - با sql كه اين يكم كار ميبره و بايد sql بلد باشي !

الحمدلله الان اونقدر ماژول براي نيوك ساختن كه چيزي نمي مونه ما بسازيم ! مخصوصا رقابت هم براي بهتر بودن هست !
اما من براي آفاق ماژول فروشگاه آنلاين رو ساختم براي قالب هاي پلاتينيوم ! كه انشالله امسال راش ميندازم !
-------------------------
در مورد منظور عرض كنم كه !
ببين من برنامه يا پروتالي ميخواستم براي ملك كه مثلا بصورت داده اي مثل بخش دانلود نيوك ! اطلاعات رو بگيره و بصورت كاملا مرتب شده و فرمي ! نشون بده !
انگار شما فرمي پر ميكنيد و بعد از ارسال اون فرم نشون داده ميشه !

mambolearn

Active Member
دوست عزیز !!

ماژولها و کامپوننتهای مامبو هم نیاز به دیتابیس دارند ....

-----
در مورد کامپوننت املاک !
فکر میکنم شما دقت نکردین . این کامپوننت دقیقا با توضیحاتی که شما دادین مطابق است . پیشنهاد میکنم توضیحات زیر رو یه بار دیگه بخونید :

Easily manage properties on the web
Publish and showcase your property with a click of button
Add unlimited number of custom fields - Extra Fields
Attach unlimited number of photos with your properties
Advanced Search Engine
Search Engine Optimized. Full support of Emir Sakic's SEF AdvancedEnhanced!
Caching System
META TAG Support
Dynamic title
Improved Handling of foreign currency (ie: Euro)
Print property details
Save property information as PDF file
Recommend property to your friend
Extention support
Report generating tool
Company & Agent
Allows individual Agent to log in and add his/her property
Approval System
Language support (Catalan, Danish, Dutch, French, Italian, Nederlands, Spanish, Bulgarian, Portuguese, Greek and German Formal)
Featured Property
Change the layout easily - CSS-based design
Hot Property Guide - Setup Assistance

-----
یا علی

mambolearn

Active Member
Thanks God !!

منظورتونو از آماده اش نیست رو متوجه نشدم . اگر توضیح بدین ممنون میشم .

جدیدترین ارسال ها

بالا