[phpNuke] طراحی بلوک جدید با منوی آبشاری

arman1027

New Member
با سلام
دبیر زیست شناسی دبیرستان هستم.سایتی را با یکی از قالب های آماده نیوک فعال کرده ام. می خواستم به جای بلوک اصلی نیوک( منوی سمت راست) , بلوک جدیدی با مشخصات زیر فعال کنم.
- زیست شناسی متوسطه
1. علوم زیستی اول
2. زیست شناسی دوم
3. زیست شناسی سوم
4. زیست شناسی پیش دانشگاهی

- پزشکی و سلامت
1. بیماریهای مهم و رایج
2. گیاهان دارویی
3. سلامت جسمی و روحی
4. اخبار پزشکی

البته هر یک از زیر شاخه ها هم خود زیر مجموعه ای دارند
حال مشکل من: نمی دانم در کجای قالب نیوک و چگونه باید بلوکی با مشخصات فوق فعال نمایم.
در ضمن بعد از آپلود اطلاعات چگونه باید آدرس لینک را پیدا کنم.
مطلب دوم:
اگر بخواهم بلوک فعلی نیوک ( منوی اصلی سمت راست) را ویرایش کرده و بجای پیش فرضهای آن , عناوین جدید خودم که در بالا ذکر شد بنویسم آیا مشکلی برای سایت بوجود نمی آید . در این صورت چگونه باید آدرس آنها را تغییر دهم و به صفحه اصلی وصل کنم.
از اساتید معظم تقاضای راهنمایی و کمک دارم . شایان ذکر اینکه مبتدی هستم . لطف نمایید در حد فهم من کمک فرمایید نه در حد تیم ملی. و اگر نیاز به کد نویسی است اگر محبت فرمایید کدها هم ذکر کنید بسیار شرمنده شما خواهم بود. متشکرم.

VAHID216

مدیر بازنشسته
با سلام خدمت شما
من جواب شما رو مجبورم به دو صورت بدم که صورت اولش اینی هست که خدمتتون می گم.
شما اون مضوعات مورد نظرتون رو ایجاد کنید که مد نظرتون هست بعد حالا با کد های HTML اون چیزی که مد نظرتون هست رو بسازید و لینک بدید به اون صفحات موضوعات موردنظرتون.
حالا برای اینکه تبدیل کنید به بلوک و توی نیوک از اون استفاده کنید ، ابتدا وارد ماژول ابزار نیوک یا جدیدا که با نام ابزار های وب شناخته می شه بشید و قسمت تبدیل HTML به Blocks رو انتخاب کنید. کد های HTML رو تبدیل به php می کنه .
کافیه اون کد ها رو با پسوند php در پوشه بلوک های نیوک ذخیره کنید و تمام.
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا