سيد علي- 3DsMAX - Anti300

Sampro

Member
سلام دوستان

همون طور كه احسان عزيز گفتن موضوع ايران زمينه .

و به نظرم هدف اينه كه كسي كه اين كارها رو مي بينه (كارهاي تمام دوستان) ايران عزيزمون در ذهنش تداعي بشه .

بنابراين من خواستم از دري وارد بشم كه اون ها وارد شدند و خواستن چهره ي ايراني رو خراب كنند.
بله . در فيلم 300 اون ها حمله ي ايراني ها رو به ديارشون نمايش دادند . در صورتي كه واقعيت نداشت
ولي من مي خوام چهره ي خشن اون ها رو در حاليكه تخت جمشيد رو مي سوزاندند بكشم . كه البته اين واقعيت داره.

فعلا هيچ كاري ندارم بزارم .
از فتوشاپ بيشتر استفاده مي كنم ولي تري دي مكس هم منو در كارم كمك مي كنه .

ممنون .

آخرین ویرایش:

ehsan_3dmax

Active Member
ايده ي جالبي داري عزيز.
فقط لطف كن اسمتو بزار به جاي Sampro!
موفق باشي مهربان.

Sampro

Member
سلام دوستان
بايت لطفي که به بنده ي حقير داريد و نظر داديد بي نهايت ممنون .
من مثل بقيه ي بچه ها حرفه اي نيستم و بنابراين يه کم دير به دير کارام رو به هتون نشون مي دم .خيلي عذر مي خوام

خوب مي رم سراغ کارم.
من مي خوام تخت جمشيد رو در حاليکه رومي ها به هش حمله کردند نشون بدم.
يک صحنه ي بي نهايت تاثر آميز .
البته نوع حمله ي اون ها و همچنين دلاوري و شجاعت سردار (يا سرداراي) ايراني هم بيننده رو مجذوب مي کنه.

نمي دونم داستان تسخير تخت جمشيد توسط اسکندر رو مي دونيد يا نه . خوب من براتون مي گم (چون گفتنش به کارم ربط داره)
اسکندر اين احمقترين تاريخ (دوستان معذرت مي خوام) قصد کشور گشايي داشته
مي خواسته تمام جهان مال او باشه . آخر سر هم عمرش به هش اجازه نداده و گرنه ...

خوب نوبت ايران رسيده بود اسکندر به راحتي نمي تونست به تخت جمشيد , پارسه (نام پارسي) يا پرسپوليس (نام رومي) حمله کنه . برا همين هم از قبل يه جاسوس به داخل پارسه فرستاده بود تا باصطلاح از پشت به اون ها خنجر بزنه (اي نامرد) . وگرنه اين دژ مستحکم ايراني , اين مرکز فرمانرورايي به اين راحتي نفوذ ناپذير که نبود . بنابراين اسکندر با کمک جاسوسش و فرد خيانت کاري که فرستاده بود توانست به اون جا حمله کنه و اون جا رو تسخير کنه . اين حمله در زمان داريوش دوم انجام شد .

بعد از تسخير اون جا پس از مدتي زني که همراه اسکندر بود از سر تعصب , عصابنيت , لجاجت و دلايل ديگه اي که به فکرم نمي رسه , با مست کردن اسکندر باعث شد که يکي از بهترين , شکوهمند ترين و قدرتمندترين شهر ها رو نابود کنه , اونجا رو به آتش کشيد .

جدا پارسه يک شهر بود . اگر تخت جمشيد رفته باشيد شما فقط يه قسمت هاييش رو ديدي که سنگي هستند و يک قسمت هايي هم که نابود شده رو اصلا نديدي . من قبلا فکر مي کردم که کلا داخل اين تالار ها و عمارت ها هم سنگي است . ولي وقتي بيشتر در اين باره تحقيق کردم بيشتر به ذوق و هنر پارسيان مطمئن شدم . مي تونم بگم پارسه يکي از با شکوهترين شهر ها بوده . در قسمتي از پارسه يک درياچه ي بسيار زيبا با درخت هاي فراوان وجود داشته و داخل خود تالار ها هم مجسمه ها و ستون ها و سرستون ها به رنگ هاي طلايي , سرخ و سياه و رنگ هاي شاد ديگه مزين بوده اند با آراستگي هر چه تمام تر . واقعا وقتي بهش فکر مي کنم . بيشتر افسوس مي خورم که چه طوري رومي ها اين احمق ها تونستند اين بناي عظيم , اين شاهکار بشري رو نابود کنند .
پارسه بيش از 10 کاخ داشته که براي موارد مختلف تدارک ديده شده بودند . پارسه بيش از 100 سال در حال ساخت بوده و هنوز بعضي جاهاش تکميل نشده بود که اون فاجعه دردناک براش اتفاق افتاد . بعضي وقت ها که با خودم فکر مي کنم , مي گم که اصلا امکان نداره اون جور جاهايي رو انسان ها ساخته باشند !

ممنون که خوندين

amin2001

Active Member
ممنون از توضیحات

فقط منتظرم تا کارتو ببینم:)
یه Sketch بزار ازش

یه سوال
Mattepainting میخای بکنی ؟

abbasi_0912

Active Member
این رو هم اضافه کن که اسکندر نمیدونست چطوری میتونی این مکان رو از بین ببره , به کمک زن پادشاهان ایرانی که بهش وعده خام داده بود تونست بفهمه که تنها راه نابودی آن آتش زدن هست . چون سنگ های تخت جمشید با سرب مزاب به هم متصل شده بود و تنها راه نابودی آن آتش زدن این یادگار ایران باستان بود.
برش این سنگ ها بقدری دقیق هست که یک از باستان شناسان خارجی که اسمش یادم نیست . دو تا سنگ از این بنا رو که به صورت قفل بست بوده وقتی از هم جدا کرده و خواسته دوباره اون ها رو با چسب بهم بچسبونه ، چسب نمی گذاشته که سنگ ها به هم بچسبند ، یا به عبارتی با هم قفل و بست شوند . اون هم به خاطر چسب ، که با برداشتن اون سنگ ها دوباره توی قفل و بست قرار گرفتن
این هم دقت در تراش سنگ ، واقعا بی نظیر هست. البته از این نمونه ها توی معماری ایران زیاد یافت میشه

جهت تکمیل گفته Sampro

آخرین ویرایش:

amin2001

Active Member
گفتی با photoshop میسازی
خاب باید حتمآ منظورت matte Painting بوده باشه
یا اینکه فک کنم میخاستی بگی : از pohtoshop هم کمک میگیرم
روش کارتو کلآ توضیح بده

Sampro

Member
sketch

فکر کنم از يه طرح اوليه يه کم جلو تر رفتم . حالا.

سلام دوستان
اينم نماي جلوي پارسه يا همان پلکان ورودي . کار خروجي رو به همين صورت مي خوام تحويل بدم .
يعني يه تصوير اصلي در وسط و عکس هايي از مبارزات اون ها در کنار گوشه .
مي دونيد اين قسمت پلکان ورودي يه جوريه که نمي شه تو يک عکس آدم منظورشو برسونه .
به همين دليل . عکس هاي باصطلاح هاتي هم در طرفين مي زارم . البته نمي دونم داورا با اين نوعي که مي خوام بزارم مخالفن يا موافق .
مثل اينکه در توصيح دادم . خوب بعدا که بيشتر کار کنم منظورم رو متجوجه مي شيد .

دوستان صميمانه منتظر نظراتتون هستم
ممنون از همتون .

پیوست ها

• Untitled-1.JPG
    Untitled-1.JPG
    66.5 کیلوبایت · بازدیدها: 31

Sampro

Member
خوب
قضيه از اين قراره که سربازاي رومي دارن از پله ها بالا مي رن .
يه دو سه تاييشون هم به اون بالا رسيدن و بعد يک يا دو از سرداراي ايراني هم که ظاهرا بازمانده گان يا آخرين ها هستند و يا بهتر بگم مي خوان تا آخرين قطره ي خونشون از پارسه محافظت کنند اونجا ديده مي شن . که با ظاهري آرام دارن به بالا آمدن اونا نگاه مي کنند . شانه به شانه ايستادن و اون سربازا در حالي که چهره ي اون ها داخل اون کلاه خودا مخفي شده و نيز در حاليکه نور طلايي رنگ خورشيد تو صورت سرداراي ايراني افتاده به طرف اون ها حمله ور مي شن . با ظاهري ترسناک ...

همين

Sampro

Member
سلام دوستان
من زياد وارد نيستم تو تري دي مکس .
مي خوام بدونم براي نورپردازي يه جاي بزرگ و باز مثل پارسه در هنگام غروب که خورشيد تقريبا مايل مي تابه چه طوري بايد نور پردازي کنم . مي خوام با استفاده از نور پردازيه خود تري دي مکس باشه . (بکر کنم بهتر باشه) . تو قرار دادن جاي اون ها و کلا تنظيماتشون موندم .
ممنون .

hamed1star

Member
Sampro جان اگه منتال ري رو هم جزو تري دي مكس ميدوني فكر كنم بتوني با يه اسكاي لايت و يه نوره دايركشنال مشكلت رو حل كني.حالا بازم اگه مشكلي بود بگو عزيز.

Sampro

Member
Sampro جان اگه منتال ري رو هم جزو تري دي مكس ميدوني فكر كنم بتوني با يه اسكاي لايت و يه نوره دايركشنال مشكلت رو حل كني.حالا بازم اگه مشكلي بود بگو عزيز.

سلام عزیز
والا مشکل که زیاده . شما واردی برات مشکلی نداره .
من می خواستم تنظیماتشم بدونم آخه می دونی وقت برا تست کردن نیست .
در ضمن من قبلا وقتی از نور معمولی استفاده می کردم سایه ها درست و صاف در نمی اومدند و یه جورایی گرد بودند . مثل همون عکس بالایی .

جدیدترین ارسال ها

بالا