سوال در مورد یک دستگاه

hamdam

Member
سلام

میخواستم بدونم آیا دستگاهی به غیر از دستگاه فتوک÷ی رنگی وجود داره که هم قیمتش کم تر باشه هم حجمش و بشه به وسیله اون از عکسها فتوکپی رنگی گرفت اگه هست از کجا میتونم تهیه کنم و قیمتش چنده؟

ممنون از دوستان

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سلام

شما اول باید بدونید که از دستگاه مورد نظرتون چه کارایی رو انتظار دارید و بر اساس این کارایی دستگاه خودتون رو با چشمی باز انتخاب کنید،این کار علاوه بر استفاده بهینه از دستگاه از هدر رفتن پول هم جلوگیری میکند.(قیمت از 150 تا 500 یا بیشتر)

من اینجا چند نمونه از دستگاه هایی رو که میشه برای چاپ رنگی ازشون استفاده کرد رو براتون میگم تا بسته به نیازتون ازشون استفاده کنید البته برای انتخاب درست تر باید تحقیق بیشتری بکنید.

1- دستگاه های چند کاره رومیزی که همون پرینتر ها+اسکنر هستند این رده از دستگاه ها برای کارهای خانگی و ادارات کوچک به درد میخوره و از مزایاشون این هست که حجمی کم دارند ،قیمتشون هم مناسبه و از معایبشون هم میشه هزینه زیاد چاپ و سرعت پایینشونو نام برد.

2-دستگاه های فتوکپی رنگی که قیمتی بین 3 تا 7 ملیون یا بیشتر رو دارند این دستگاه ها دارای حجمی بزرگتر هستند و از کیفیت قابل قبولی هم برخوردارند از مزایای این دستگاه سرعت کپی بیشتر نصبت به دستگاه های رومیزی و هزینه تمام شده کمتر چاپ هست ولی کیفیت چاپ آنها نصبت به پرینتر کمی پایین تره یکی از مزایای دیگر این نوع اینه که با کمی تغییر و صرف هزینه ای حدود 1/5 میلیون میشه اونو به کامپیوتر وصل کرد و به عنوان پرینتر هم ازش خروجی گرفت ، کاری که الان در بیشتر دفاتر فنی انجام میدن و این قابلیت(وصل شدن به کامپیوتر )به طور استاندارد در این دستگاه ها نیست.

3-پرینتر های رنگی لیزری که با دارا بودن اسکنر کار کپی رو هم انجام میدن که به دستگاه های چاپ دیجیتال معروفن
این دسته هم از نظر ظاهر و اندازه تا حدودی شبیه دستگاه های فتوکپی رنگی هستند ولی از نظر کارایی و قیمت با هم فاصله زیادی دارند.این نوع دستگاه ها از کیفت چاپ و سرعت به مراتب بالاتری برخوردارند در عوض قیمت خود دستگاه خیلی بالاست (9 تا 300 میلیون به طور تقریبی)همچنین از نظر هزینه تمام شده چاپ و نگهداری.

دوست عزیز اینا چند تا نمونه از دستگاه ها با بعضی مشخصاتشون بود فکر نکنم دستگاه دیگه ای مناسب برای کپی رنگی باشه حالا دیگه بسته به نیاز و بودجتون باید انتخاب کنید

قیمت هایی که گفتم تقریبی هستند ولی در همین حدود و دستگاه ها رو هم میتونید از بازار رضا یا ایران(دستگاه های رو میزی)و خیابان ایرانشهر (دستگاه های کپی و چاپ دیجیتال) تهیه کنید.

امیدوارم کارتون حل شده باشه
فعلا

آخرین ویرایش:

hamdam

Member
سلام وممنون از جوابتون

من منظورم گزینه دوم هست که شما معرفی کردید یعنی دستگاه های فتوکپی رنگی میخواستم بدونم آیا مدلی از این دستگاه وجود داره که کوچکتر باشه وقیمتش در حد 1 میلیون بیشتر نشه

ممنون

hamdam

Member
سلام دوستان آیا مدلی از این دستگاه وجود داره که کوچکتر باشه وقیمتش در حد 1 میلیون بیشتر نشه

ممنون

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سلام

همدم جان شما برو تو بازار همون خیابونایرانشهر تا دلت بخواد دستگاه کپی هست اونجا ببین چی دارن .
شاید بتونی یه دستگاه دست دوم خوب با قیمت مناسب پبدا کنی

موفق باشی
اگه چیزی پیدا کردی به مام بگو چی گرفتی
فعلا

hamdam

Member
ممنون ولی من توی یزد هستم تهران نیستم میخواستم بدونم اگه هست برم بخرم

مرسی از جوابت

S.H.R.M.K

Well-Known Member
باشه من اگه چیزی پیدا کردم به شما میگم واسه کی می خوای؟

hamdam

Member
واسه خودم میخوام پیشاپیش از تون ممنونم

و منتظرخبرتون هستم

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سلام

اولا خواهش میکنم اگه کاری از دستم بر بیاد انجام بدم خوشحال میشم
دوما من منظورم از کی این بود که چه زمانی؟

فعلا

جدیدترین ارسال ها

بالا