سرور اختصاصی ایرانی داریم ولی دیتا سنتر نداریم

خیلی از دوستان و آشنایان همیشه از من سوال میکنند که در ایران چندتا دیتا سنتر موجود است و چرا شما به جای ایران، از خارج از کشور سرور تهیه میکنید.من توی این تاپیک میخوام آخرین اخباری که بدست آوردم که مربوط به 1 تا 2 ماه پیش ، طی تحقیقاتی که خودم انجام دادم را در رابطه با این موضوع برایتان بزرام.

========================================

ما در ایران سرور اختصاصی داریم ولی دیتاسنتر اختصاصی برای خدمات وب نداریم.

بله. تعجب نکنید. خیلی از سرورهای موجود در کشور ما ، در داخل خوده شرکت ها و ارگانها نگهداری میشود. فکر میکنید

بانک ها اونقدر دیوانه هستند که اطلاعات خودشون را بر روی کشور دیگری نگهداری کنند ؟

نه دوستان . تمامی بانک ها چند شرکت زیر مجموعه نیز دارند که مهمترین آنها بعد از خوده بانک، شرکت های انفورماتیک بانکها

هستند. وظیفه این شرکت ها ، انجام کلیه خدمات الکترونیکی و انفورماتیک بانک ها و شرکت های دیگر آن بانک است.

تولید و تنظیمات دستگاه های POS , ATM و ... بگیرید تا نگهداری سرور های اختصاصی و ... .

هر شعبه بانک دارای کامپیوترهای زیادی است . این کامپیوتر ها همه به سرور شعبه متصل میشوند و کلیه پردازش ها و ...

توسط این رابط سخت افزاری و نرم افزاری انجام میشود. این سرور شعبه برای خودش دارای ماهواره دریافت و ارسال اطلاعات

میباشد که به سرور اصلی بانک در تهران متصل میشود و بعد از آن اطلاعات وارد دیتاسنتر بانک میشود.

بله دوستان. بانکها برای خودشان و باز هم تکرار میکنم فقط برای خودشان و فقط و فقط برای اطلاعات کاری ، دارای یک مرکز

اطلاعات یا همون دیتا سنتر هستند که کارش همینه . ما توی ایران فقط وب سرور را سرور محسوب میکنیم که این اشتباهه.

هیچ تعجب نکردید که چرا ساختمان های مرکزی بانک صادرات ، ملت ، تجارت و ... این قدر بلند هستند . تا حالا شده کنجکاو

بشید روی پشت بام این بانک آسمان خراش چیه ؟ فقط یک نکته میگم.

فرض کنید روی پشت بام خودتان هستید. اولین چیزی که میبینید چیه ؟

===================================================================

خیلی از ارگانهای دولتی نیز هستند که دارای وب سرور هستند . اون ها هم برای امنیت اطلاعات سرور هشون را توی مرکزه

خودشون نگهداری میکنند. مانند یک سازمان دولتی در خود اصفهان که ما قرار بود برایشان در این رابطه کاری انجام بدیم ،

این سازمان دارای یک سرور بودند که همون کار را مثل بانک انجام میداد. ولی با تغیراتی. بله. اطلاعات کارمندان در ایرنه سرور

ذخیره میشد ، ولی این سرور نقش دیگری را نیز انجام میداد. این سرور ، وب سرور آنها نیز بود. تنها با این تفاوت که این سرور

دارای IP اختصاصی بود و با سرعت 56kbs اطلاعات را دریافت و ارسال میکنه.

===================================================================

خوب دوستان امیدوارم تا العان یک چیزهایی دستتون اومده باشه. خوب بریم سر حرف اصلی. دوستان عزیز اون دیتاسنتری که

توی نظر من و شما است ، فقط و فقط یک شرکت معتبر بین المللی توی ایران دارد . البته پارس آنلاین نیز هست که به درد

.... میخوره. اون شرکتی نیز جز شرکت داتک تلکام. شرکتی که توانست در سال گذشته با وجود شرکت های معتبر بین المللی

توانست به عنوان بهترین شرکت خاورمیانه معرفی شود. شرکتی که فقط به کیفیت فکر میکند نه کمیت.

حالا بریم سر دیتاسنتر.

دوستان حرفه ای که اینجا هستند ، حتما میدانند مفهوم Colocation چیست.(منظور من اینه که جوجه هاستینگ ها وسط این

مبحث نپرند). بله . خیلی از شرکت های معتبر با داشت یک Colocation واقعی ، واقعا میتونند خودشون را دیتاسنتر معرفی

کنند . مانند HostIran که به نام GreenSat است و OurIran که با نام روند فعالیت میکنند. احتمالا بعد این پست است که هرچی

ناله نفرین است به من میشود

آه . دست و کمرم خشک شد. یکم نظر بدید و تشکر کنید تا بقه اش را بگم

irlogo

Active Member
مطلب جالبی بود اما همین هاست ایران هم یک دیتا سنتر به تمام معنا نیست
من معنای این دیتا سنتر دیتا سنتر دیتاسنتر را یک "پپ بزرگ " می نامم ! اگر فلان شرکت یک دیتاسنتر اختصاصی داشت چنین لینکی را کنار ادعایش می گذاشت !
اینو می گم http://gnax.net/network/datacenterpictures.php
این عکس های دیتا سنتری هست که بنده از ان سرویس می گیرم

هاست ایران یک Colocation توی مولتی کام داره. شرکت روند هم یک Colocation داره. درسته دیتاسنتر واقعی نیست ولی تقریبا

مثل یک دیتاسنتر مسئولیتش با خوده. به خاطر همین هم است میگن دیتا سنتر .servers24 هم فکر کنم برای خودش یکی توی
Rokscom هلند داره.

در ضمن از بابت آدرست تصاویر ممنونم . خیلی دنباله تصاویرش بودم. ولی اگه عکساش اینا باشه ، وقتی تجهیزات رو مقایسه میکنم

میبینم که iweb خیلی بالاتره. راستی دیتاسنترهای روسی مخصوصا توی مسکو ، مطمئن و خوب هستند ؟

host.ru

به این یه نگاهی بنداز. آخه من روسی بلد نیستم :D

irlogo

Active Member
اوه مرسی
من تا حالا عکس های آی وب رو ندیده بودم

در مورد هاست ایران هم درسته ظاهرا تو multacom سرویس دارند
در مولتاکام چند ایرانی هستند که یکی از آن ها آقای کیا هستند ! من با ایشون دوست هستم ، فکر می کنم گرفتن سرویس از مولتاکام عقلانی باشه ! ولی خوب آی وب هم که می شه گفت واقعا از بهترین هاست !

irlogo

Active Member
حقیقت ما مستقیم از gnax.net سرویس نمی گیریم ! ما با یک شرکت اروپایی طرف هستیم ، زیرا در اروپا رابط داشته و دیگر مشکل هویت ایرانی نداریم ! آدرس رابط اروپایی ما http://rackwan.com/facilities.html

به نظر شما ارزش داره که یک colocation اختصاصی یا راک اختصاصی از داتک جان بگیرم؟

irlogo

Active Member
نمی دونم
من حقیقتا بین پارس آنلاین و داتک گیر کردم
خودم چنین تصمیمی دارد ! ولی موندم از کدوماشون

شما یه تحقیق بکن من رو هم در جریان بزار ، مرسی

به نظر من از داتک بگیر. شرکت داتک در هیچ مورد خدماتی نارضایتی نداشته ولی پارس آنلاین خیلی داره.

شرکت داتک برای گسترش خدماتش ، برای یک آنتن 2 میلیارد تومان پرداخت کرد در صورتی که پارس آنلاین این کار را با چند میلون تومان انجام میده. باید یک فرقی میان یک شرکت بین المللی و یک شرکت داخلی باشه دیگه!!!!!

irlogo

Active Member
آلبته من از داتک سرویس هم می گیرم !
ولی هنوز به سرور نرسیده

جدیدترین ارسال ها

بالا