سایز انواع قطع های کتاب . کاغذ و زینگ های موجود

a_mehr

Member
سلام
یه پیشنهاد
اگه کسی وقت بذاره و کلیه سایز های کاغذ ها + سایز زینگ هایی که وچود داره رو بگه خیلی عالی
میشه فکر می کنم یه مرجع خوبی برای کسایی باشه که دارن کار چاپ می کنن . شرمنده که وقت ندارم
خودم انجام بدم می خواستم بی خیالش بشم ولی گفتم
تو که وقت نداری انجام بدی ولی وقت داری که پیشنهاد بدی حداقل یه قدم جلو تر می افته :d

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سلام

:d کار خوبی هست من اگه یه منبع خوب پیدا کنم حتما زحمتشو میکشم

فعلا

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سلام

اینم از سایز کاغذ ها وتوضیحات:

اندازه کاغذ متداول در ايران چيست؟
آنچه در بين دانشگاهي ها رايج هست تقسيم بندي براساس Aو يا B و امثال ان است. مثل A4
اما کاغذي که در بازار موجود است و براي چاپ اوراق تبليغاتي مصرف مي شود غالبا در دو سايز است: اندازه 100*70 سانتي متر که اصطلاحا چهار و نيم ورقي مي نامندش و 60*90 سانتي متر که به سه ورقي مشهور است.

کاغذهاي استاندارد بر اساس برش هاي A يا B به اين شرح هست

paper-size.gif

کاغذ پشت چسبدار معمولا در اندازه 51*70 سانتي متر عرضه مي شود.
تعداد برگ هاي کاغذ در يک بسته:
براي ضخامت 100 گرم به پائين در بسته هاي 500 تا بسته بندي مي شود و براي کاغذهاي تا ضخامت 170 گرم در بسته هاي 250 برگي و براي ضخامتهاي بالاتر، از بسته هاي 125 يا 100 تائي استفاده مي شود
براي برش کاغذ و استفاده به صورت A4 از سايز 4 ورقي (72*90) استفاده مي شود
براي چاپ کتاب رقعي از کاغذ سه ورقي و چاپ کتاب وزيري از کاغذ چهار و نيم ورقي استفاده مي شود

امیدوارم مفید باشه

S.H.R.M.K

Well-Known Member
اینم سایز استاندارد انواع کتاب

book-size.gif

اندازه زینک هارو نمیدونم اگه کسی میدونه بزاره اینجا
فعلا

Parham

Well-Known Member
زینک های مختلف ، متناسب با اندازه دستگاه چاپ هستش ، زینک ها معمولا بزرگتر از فضای چاپی‌ دستگاه چاپ هستن، به طوریکه فضا برای قرار گرفتن زینک در سیلندر زینک در دستگاه چاپ وجود داشته باشد، یک مثال می‌ زنم که بهتر متوجه بشی‌ ... زینک ماشین چاپ 2 ورقی‌ یا به عبارتی‌ ماشین 500x700 میلی‌ متر، در حدود 605x740 میلی‌ متر هستش . و همیشه برای جلوگیری از ایجاد مشکل بهتر هستش قبل از اینکه زینک را تهیه کنی‌ لبه کار دستگاه چاپ را از چاپخونه بپرسی‌ ... البته اینم باید بدونی‌ که لبه کار در ماشین ها و دستگاه های چاپ مختلف هستش. و این نکته را باید لیتوگراف که کار شما را انجام میده بدونه ... تا در تهیه زینک مشکلی‌ ایجاد نشه ...

جدیدترین ارسال ها

بالا