ساخت بازی فوتبال

mshgames

Well-Known Member
سلام
اولا باید بگید تا در چه سطحی در فلش هستید یعنی با دستورات آشنایی کلی دارید ( توابع آرایه رشته ها فانکشن و ..........)
ساخت بازی فوتبال اگه بخواید دو نفره درست کنید مثلا من با شما بازی کنم زیاد کاره سختی نیست بر میگرده به گرافیک و یه خورده برنامه نویسی (برای 1 بازیکن یعنی در زمین فوتبال 2 بازیکن وجود داره یکی بازیکنه منه و دیگری بازیکنه شما) اما اگه بخواید با کامپیوتر بازی کنید
اونجا دیگه مسئله فرق میکنه علاوه بر گرافیک باید یه ذهن خلاق و آشنایی کامل به زبان برنامه نویسی اکشن داشته باشید + یکمی حوصله گفتم قبل از این کار باید خودتونو بسنجید مثلا با یه بازی ساده شروع کنید تا بتونید یهو به این بازی برسید(Step to Steo)
موفق باشید

mshgames

Well-Known Member
26.gif

mehakabi

New Member
ببخشید که دیر جواب دادم . آخه گرفتار بودم . درمورد سوالتون که گفته بودین سطح اکشن اسکریپت من چگونه است باید بگم که من با همه دستورات اکشن اسکریپت آشنا نیستم ولی خیلی دوست دارم فوتبال دو نفره درست کنم . اگر شما همراه با هر خط اکشن اسکریپت توضیحش را برای من بنویسید من می تونم بفهمم . خواهش میکنم کمکم کنید. البته من می تونم با اکشن اسکریپت بازی های خیلی ساده درست کنم

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

ببين دوست عزيز همونجوري كه شما مي گيد اول بايد يك بازي فوتبال خيلي ساده درست كنيد بعداز تكميل اون مي تونيد بش امكانات رو اضافه كنيد

براي اكشن هم ما نمي تونيم چنين كاري انجام بديم آخه ما كه نمي دونيم بازي شما چه شرايطي داره در ضمن اين انجمن فقط براي حل مشكلاته شما ببين در كدوم قسمت برنامه نويسي مشكل پيدا كرديد مطرح كنيد تا دوستان به شما كمك كنن

در ضمن همونجوري كه محمد جان گفتن قبل از ساخت بازي بايد با دستورات آشنايي كامل داشته باشيد

موفق باشيد

mehakabi

New Member
خیلی خوب . من شروع به ساخت بازی می کنم . هر جا مشکل داشتم مطرح می کنم . ممنونم از همتون

mshgames

Well-Known Member
سلام:wink:
یه نمونه از بازی فوتبال برات درست کردم دیشب البته زیاد رو جزئیات کار نکردم (دو نفره)

این عکسش

34eukg0.jpg

فقط یه توصیه ساختن بازی فوتبال چه توسط فلش چه توسط نرم افزارایه دیگه خیلی سخته چون نیاز به معادلات ریاضی پیچیده داره
نیاز به مشخص کردن نقطه توپ و ....... خیلی کار میبره برای همین تا حالا تو ایران بازی فوتبال کامپیوتری ساخته نشده
من بهت پیشنهاد می کنم اول یه بازی معمولی بساز و بعد برو سراغ این گونه بازی ها سوالی هم بود من یا دوستانه دیگه در خدمتیم

موفق باشی:D

محمد:wink:

اینم فایله سورس و خوده بازی

پیوست ها

• Football Msh Game.rar
    441.5 کیلوبایت · بازدیدها: 28
  • Football Msh.rar
    44.4 کیلوبایت · بازدیدها: 13

Avang2005

مدیر انجمن
سلا م دوست من

با تشكر از محمد عزيز !