تغییرات فایل 1 راهنمایی برای ساخت کلیپ

series

New Member
سلام دوستان
من میخوام کار کلیپ سازی رو انجام بدم واسه عروس و داماد
افتر افکت رو بلدم
اما میخوام بدونم از کلیپ های آماده کدوم شرکت استفاده کنم - مثلا باید پکیج کامل یه شرکت رو بگیرم ؟آخه همش که به درد من نمیخوره
کسایی که آتلیه دارن چه جوری کلیپ می سازند
ممنون میشم راهنمایی کامل کنید

Iverson

Active Member
به نظر من استفاده از افتر افکت مقرون به صرفه نیست...به هر حال دیجیتال جویس چند پکیج برای کامپوزیت دارند که شاید مورد استفاده شما باشد...
پکیج رشد گل هم شاید بتونه کمکتون کنه...

series

New Member
ببخشید چرا استفاده از افتر افکت مقرون به صرفه نیست ؟

به نظر من استفاده از افتر افکت مقرون به صرفه نیست...به هر حال دیجیتال جویس چند پکیج برای کامپوزیت دارند که شاید مورد استفاده شما باشد...
پکیج رشد گل هم شاید بتونه کمکتون کنه...

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام دوست عزیز :rose:
برای ساخت کلیپ اولین و مهمترین چیزی که لازمه یک فیمبرداری صحیح با یکک ایده درست از عروس داماد هست من کارم همینه اما به دلیلی که هممون میدونم نمیشه کار رو اینجا گذاشت و عمده فعالیت من مربوط به همین شاخه میشه

شما باید کل فیلمت رو با پریمیر یا ادیوس یا هر چیزی تدوین کنی و اگه اگه و اگه پول خوب داری میگیری باید کار رو وارد افتر کنی حالا من شما رو نمیدونم اما یه کار کوچیک تو افتر شاید یه عصر وقت ادم رو بگیره در حالی که اگه بخوای مثلا پروسه تدوین رو تو همون عصر پیش ببری خیلی فیلمت رو پیش بردی در حالی که ممکنه برای نهایتاً 1 دقیقه کل وقت عصرت رو از دست داده باشی، باید ببینی کلیپ چچوری هست یه مثال میزنم

برای یه عروس داماد ما جت اسکی رفتیم دریا رفتیم جنگل رفتیم مرداب رفتیم یه منطقه که حالتی از دشت داشت برای کارهایی لانگ شات با یه بک از منظره عالی رفتیم + فیلم برداری پرده سبز

حالا شما موقع تدوین به قدری ویدئو داری که این انگیزه رو برای یه کلیپ اسپرت توپ با افتر داشته باشی که اونم فقط مراحل افکت گذاریش نه تدوینش در ضمن دوست عزیز به نظر من داشتن پکیج های مختلف از شرکت های معتبر لازمه اما اصلا به اونا به چشم کمک کارت نگاه نکن تو اگه ایده تمیزی داشته باشی و عالی هم اجراش کنی اصلا نیازی به هیچ پکیجی نداری در واقع زمانی دست به دامن فایل های آماده میشی که ایده نداری رو این حساب من شخصا اصلا از کارهای آماده استفاده نمیکنم فقط 1% احتمال بده که این فایل ها دست همکارهای دیگه شما هم باشن ولی ایده جالب مختص شما ست و این کار رو زیبا میکنه فکر گل بوته پاشیدن جوهر و آب و آتیش رو از سرت بیرون کن اگه می خوای موفق باشی

متاسفانه همه فکر میکنن فقط خودشون این فایل ها رو دارند و بقیه کاملا از وجود چنین چیزهای بی خبرند

آخرین ویرایش:

series

New Member
مرسی دوست عزیز ار راهنمایی تون
من شیراز هستم و مثل محل سکونت شما ، جنگل و مرداب و از این چیزا نداریم و در کل ، کار تو فضای باز رو دوست ندارم
فیلمبرداری در یه مکان مشخص با پرده سبز رو بیشتر می پسندم
چون مثلا چند تا آتلیه که رفتم و دیدم که خیلی از کاراشون رو با پرده سبز انجام میدند

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
خوشبختانه ما هم طبیعت دارم و هم پرده سبز که خیلی کار رو بیشتر زیبا میکنه در مورد پرده سبز دستت خیلی بسته تر هست پیشنهاد میکنم بیشتر کار ببینید چون اگه فقط پرده سبز باشه خیلی کار سختت تره چون محیط بسته هست و در حد چند تا حرکت میشه چیزی که خیلی کار رو زیبا میکنه حرکت دوربین هست که به اون شکل نمیشه تو آتلیه انجام داد یه نکته دیگه دوست عزیز زیاد کار اینو اونو نبین
سعی کن واسه خودت یه سبک داشته باشی نه اینکه کار چند سبک رو ببینی بعد بیای ترکیبی از این چند سبک کار کنی در واقع اون موقع تو داشته هات رو از اینو اون داری که باز بر میگرده به همون بحث ایده وگرنه همه بلدن یه دوربین دست بگیرین و سعی کنن دوربین زیاد تکون نخوره و از عروس داماد فیلم بگیرین

سعی کن یه کم بیشتر به مقوله تولید بپردازی تا بیشتر به پس تولید یا همون Post production بپردازی موفق باشی

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
من هم خیلی وقته توی این کار هستم
و فقط و فقط هم کار خاص قبول می کنم
یعنی کار کسی رو بر می دارم که اولا واسه من ارزش قائل بشه
و درک کنه و هزینه کاری که انجام میگیره رو هم بتونه پرداخت کنه
...............
قدیما زیاد کلیپ رو دست کاری میکردم و افکت بارون میکردم
اما
اما
الان یک سبک جدید و مدرن کار میکنم
این سبک کار به تازگی توی کشورهای اروپائی مرسوم شده
و اونم این هست که از کار یک مستند ساخته میشه
من با تصاویر و کادر بندی های خاص مستند سر و کله می زنم
و کارم رو فقط توی پریمیر برش می زنم و نگاه خاص مستند رو بهش می دم
خیلی خیلی کم افکت گذاری می کنم چون صحنه هایی که با دوربین میگیرم
سعی می کنم عالی باشه که هیچ حرف و حدیثی باقی نمونه
برای افکت هم افکت های سینمائی با افترافکت اضافه می کنم

amin256

Well-Known Member
سهيل عزيز كارهات واقعا عاليه فقط يك سوال بهترين مرجع واسه آموزش boujou چيه ؟
خودت چطوري ياد گرفتي؟

series

New Member
میشه نمونه کلیپ خارجی که در موردش توضیح دادید لینک بدید تا دقیق تر بدونم منظورتون چه جور کاری هست

من هم خیلی وقته توی این کار هستم
و فقط و فقط هم کار خاص قبول می کنم
یعنی کار کسی رو بر می دارم که اولا واسه من ارزش قائل بشه
و درک کنه و هزینه کاری که انجام میگیره رو هم بتونه پرداخت کنه
...............
قدیما زیاد کلیپ رو دست کاری میکردم و افکت بارون میکردم
اما
اما
الان یک سبک جدید و مدرن کار میکنم
این سبک کار به تازگی توی کشورهای اروپائی مرسوم شده
و اونم این هست که از کار یک مستند ساخته میشه
من با تصاویر و کادر بندی های خاص مستند سر و کله می زنم
و کارم رو فقط توی پریمیر برش می زنم و نگاه خاص مستند رو بهش می دم
خیلی خیلی کم افکت گذاری می کنم چون صحنه هایی که با دوربین میگیرم
سعی می کنم عالی باشه که هیچ حرف و حدیثی باقی نمونه
برای افکت هم افکت های سینمائی با افترافکت اضافه می کنم

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
من با ایمان موافقم شاید چون خودم دقیقا همینطوری کار میکنم بیشتر ویدئو میبینم کمتر کار میزنم ولی یه کاری که واسه یه نفر میزنم سعی میکنم کامل و عالی باشه شما یه نگاهی به کلیپ های ترکی بنداز به عنوان مثال گفتم اصلا از این قر و مر های امروزی ماهواره های ایرونی توش خبری نیست در واقع من احساس میکنم طرف اصلا نمی دونه چی می خواد فقط یه مشت افکت و آموزش رو که یاد گرفته رو سر هم می کنه یعنی اگه بهش بگی یه کلیپ بزن میاد پیش خودش رویو میکنه که چه افکت هایی رو بلده اصلا به نوع فیلم برداری نوع 1/3 های کادر دقت نمی کنه فقط امید واره که بتونه با 4 تا افکت کلیپ رو هم بیاره چند وقت پیش یه کلیپ دیدم تو ماهواره که دقیقاً آموزش گوی نورانی اندرو کرامر بود من واقعا احساس تاسف کردم که چقدر ذهن اون سازنده و کسی که قبول کرده کار رو بسته بوده بگزریم

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سهيل عزيز كارهات واقعا عاليه فقط يك سوال بهترين مرجع واسه آموزش boujou چيه ؟
خودت چطوري ياد گرفتي؟

دوست عزیز کجاش عالی بود بابا

بوجو نرم افزار واقعا خوبیه تو یوتوب یه کم سرچ کن بیشتر به نتیجه میرسی خصوصا که حجم آموزش هاش هم پایینه و کاربردی تر برای شروع البته اگه می خوای مثلا 2 روزه یه کاری بزنی در کل الان که می خوای شروع کنی موکا و Pftrack هم سعی کن در کنارش یاد بگیری

Iverson

Active Member
ببخشید چرا استفاده از افتر افکت مقرون به صرفه نیست ؟
خب سهیل عزیز کامل گفتن دیگه...
اگر تصویر برداری با خود شماست خیلی خوبه، سعی کن از لوکیشن هایی که در ذهن براش ایده داری ویدئو ضبط کنی، یک پرده سبز خوب با نورپردازی خوب هم داشته باشی عالیه...
خب وقتی ویدئو خوب نداری ارزشی نداره بخوای کامپوزیت کنی...!
ولی اگر پول خوبی دادند،...
به نظر من هم از بسته های رشد گل و ...استفاده نکن! سعی کن متفاوت باشی به نظر من مهم ترین خصوصیت "اصلاح رنگ و نور" هست!
مهم ترین ویژگی یک کامپوزیتور خوب هم "اصلاح رنگ و نور" هست!
با افتر Color Grading انجام بده! color correction خوب انجام بده! از پلاگین Twitch هم میتونی استفاده کنی

البته داشتن این بسته ها بد نیست، میبینی همین رشد گل و... هم بدرد میخورد ولی در جای متفاوت استفاده کن!!!

Iverson

Active Member
دوست عزیز گفته های این دو دوست عزیز رو فراموش نکن، تجربه شون رو دارند در اختیار شما میزارند...!

من خودم مستند کار کردم، کار آتلیه خیلی کم...
ولی وقتی آتلیه کار میکردم، یک آتلیه رفتم بعد از حدود یک هفته نتونستن با ایده های من کنار بیاین...
کار سنتی اونها اینطور بود:
کلیپ عکس، کلیپ مسیر، کلیپ باغ، کلیپ دیگه از آتلیه، بعد شام و... آخرش هم به زبان انگلیسی خداحافظ

ولی ایده من این بود:

فیلمنامه داشته باشد
روایت داشته باشد (زیبایی شناسی و حس تدوین)
اصلاح رنگ مهم ترین بخش اپراتوری باشد
نیازی نیست 2 ساعت کامل فیلم تقدیم مشتری کنیم! (میتونیم دو کار شود، کار حدود 25 دقیقه تا 30 که برای مواقعی که مهمان موقتی قصد تماشای فیلم را دارد، و اگر مایل بودند کار بلند شامل مراسم کامل شام و...)
نیازی به چرخش دوربین نیست

که متاسفانه نتونستم اینطور کار کنم، خب طبیعی هست با دلال سر و کله میزدم

سعی کن کار خاص داشته باشی برای مشتری توضیح بده، بگو اصلاح رنگ مهمتر از رشد گل هست...چون اصلاج رنگ فیلم رو زنده نگه میدارد نه رشد گل...

در نهایت اگر واقعا تمام کار دست خودت بسته میشه، این نکات رو رعایت کنی چون کار متفاوت دادی خیرش رو میبینی و اینکه شاید نیاز باشد از بین هزار تا کار یک کار کروماکی استفاده بشه! نه به دلیل بضاعت مالی!!! بلکه به دلیل روایت فیلم...که برمیگرده به سطح سواد بصری شما

جدیدترین ارسال ها

بالا