ذخیره اتوماتیک تصاویر در فتوشاپ

sanaa.

New Member
درود بر شما میدونم این تاپیک قدیمیه اما منم دقیقا همچین مشکلی مثل این دوستمون دارم.
کاش پاسخ نهایی رو همینجا میذاشتید بقیه هم استفاده کنن. اگه ممکنه راهنمایی کنید

من 8 تا سند دارم که تو هر کدوم حدودا 70 صفحه ی یه بروشور رو کار کردم.
اطلاعات هر صفحه بروشور رو هم تو یه گروپ قرار دادم.
الان میخوام از هر گروپ (هر صفحه بروشور) خروجی jpg بگیرم. اومدم براش اکشن درست کردم
که هر گروپ رو save as کنه ... ولی اسمی که تو اکشن گذاشتم رو برای همه خروجی ها استفاده میکنه و
همه رو با همون نام تکراری روی هم سیو میکنم .چیکار کنم برای save as هر گروپ، یا مثلا از نام خودِ گروپ استفاده کنه. یا اینکه نام های مختلف بذاره که ریپلیس نشن؟

ممنون از پاسخگویی

nima_dsnr

کاربر VIP
برای ذخیره کردن و اسم گذاشتن نیازی نیست توی اکشن اسم بذاری
از خود Batch میتونی استفاده کنی
فولدر مبدا و مقصد رو مثل عکس پیوست این پست انتخاب کن و با همون نام ذخیره میکنه
توی اکشن فقط اعمالی که میخوای انجام بشه رو رکورد کن

the_king

مدیرکل انجمن
درود بر شما میدونم این تاپیک قدیمیه اما منم دقیقا همچین مشکلی مثل این دوستمون دارم.
کاش پاسخ نهایی رو همینجا میذاشتید بقیه هم استفاده کنن. اگه ممکنه راهنمایی کنید

من 8 تا سند دارم که تو هر کدوم حدودا 70 صفحه ی یه بروشور رو کار کردم.
اطلاعات هر صفحه بروشور رو هم تو یه گروپ قرار دادم.
الان میخوام از هر گروپ (هر صفحه بروشور) خروجی jpg بگیرم. اومدم براش اکشن درست کردم
که هر گروپ رو save as کنه ... ولی اسمی که تو اکشن گذاشتم رو برای همه خروجی ها استفاده میکنه و
همه رو با همون نام تکراری روی هم سیو میکنم .چیکار کنم برای save as هر گروپ، یا مثلا از نام خودِ گروپ استفاده کنه. یا اینکه نام های مختلف بذاره که ریپلیس نشن؟

ممنون از پاسخگویی
اون قسمت Save As رو از Action تون حذف کنید چون نمی توانید رویش مانور بدید و بجاش تو اون مرحله Save یک Script دست ساز رو اجرا کنید که به اسم Group تون فایل jpeg ذخیره کنه.
Notepad ویندوز رو باز کنید و این کد رو داخلش Copy / Paste کنید :
کد:
var startDisplayDialogs = app.displayDialogs
try
{
    app.displayDialogs = DialogModes.NO
    var doc = app.activeDocument
    var docName = doc.name
    var extPos = docName.lastIndexOf(".")
    if (extPos > 0)
    {
        docName = docName.substr(0, extPos)
    }
    var group = doc.activeLayer
    var jpegFile = new File(doc.path + "/" + docName + "-" + group.name + ".jpg")
    var jpegOptions = new JPEGSaveOptions()
    jpegOptions.quality = 12       // Maximum = 12,  Default = 3
    doc.saveAs(jpegFile, jpegOptions)
}
catch(err)
{
    alert(err.message)
}
app.displayDialogs = startDisplayDialogs
در یک مسیر مشخصی که همیشه بهش دسترسی دارید بصورت فایل متنی Save اش کنید ولی پسوندش رو باید از txt به jsx تغییر بدید. مثلا savejpeg.jsx
دقت کنید که بخاطر نشون ندادن پسوند فایل ها بصورت پیشفرض، اشتباهی اسم فایل savejpeg.jsx.txt نشه چون موقع انتخاب script بر اساس پسوند jsx به مشکل بر میخورید.
فتوشاپ میتونه این اسکریپت رو که به زبان Javascript ئه اجرا کنه و بر اساس نام Document ای که فعاله و نام Group (یا Layer ای) که فعاله یک فایل Jpeg با کیفیت Maximum رو در کنار همون Document اصلی ذخیره کنه. به محض اینکه اجراش کنید، اسم document و اسم group رو با هم ترکیب می کنه و یک فایل jpeg در کنار document میسازه و البته میتوانید کدش رو به هر شکلی که دوست دارید تغییر بدید.
اجرا کردن Script به این ترتیبه که گزینه منوی ...File > Script > Browse رو انتخاب کنید و مسیر اون فایل Script رو بدید. شما این اجرا کردن اسکریپت رو می توانید در Action تون به عنوان یک مرحله ذخیره کنید تا تکرار بشه، به شرطی که فایل اسکریپت مورد نظر در همون جای قبلی بمونه.

جدیدترین ارسال ها

بالا