در جاوا، چه نوع داده مشخصی ساختار نوع داده انتزاعی را پیاده سازی می کند؟

Sahil Bhatt

New Member
کدام ساختار نوع داده مشخصی یک صف را پیاده سازی می کند زیرا یک ساختار داده از نوع داده انتزاعی است؟ از آنجایی که صف یک واسط است، من گیج بودم که چگونه یک نوع داده مشخص می تواند ساختار نوع داده انتزاعی را پیاده سازی کند.

the_king

مدیرکل انجمن
کدام ساختار نوع داده مشخصی یک صف را پیاده سازی می کند زیرا یک ساختار داده از نوع داده انتزاعی است؟ از آنجایی که صف یک واسط است، من گیج بودم که چگونه یک نوع داده مشخص می تواند ساختار نوع داده انتزاعی را پیاده سازی کند.
در زبان جاوا مفهومی به نام Generics هست که مشابه سایر زبان های شی گرا، برای یک کلاس یا اینترفیس تعریف پارامتر های نوع (Type Parameter) می کنه تا بشه یک تعریف عمومی و بدون نوع داده مشخصی ایجاد کرد و موقع استفاده هر نوع داده ای که لازمه برای ایجاد کلاس بکار برده بشه :
Generic Types

فرضا <public class MyStack<T بر اساس نوع داده T ای نوشته میشه که حالت عمومی داره و موقع تعریف کلاس نوع داده مشخصی نیست، ولی هر زمان که بخواهیم شیء ای از این کلاس MyStack ایجاد کنیم، نوع داده ای رو مشخص می کنیم تا جایگزین اون T بشه.
این قابلیت Generics این امکان رو میده که فرضا یک کلاس عمومی برای صف ایجاد بشه که برای نوع داده مشخصی تعریف نشده و بتونه برای هر نوع داده دلخواهی بکار برده بشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا